Incidente armate in Austin, capitala statului Texas. Cel putin o femeie a fost ucisa

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 31 iulie 2016, 12:09 Actualitate | Internaţional

Doua incidente armate separate din Austin, capitala statului american Texas au provocat mai multe victime, a anuntat politia pe Twitter, presa locala scriind ca o persoana a fost ucisa, potrivit Reuters.

UPDATE 12.29 Potrivit ziarului Statesman, autoritatile au anuntat cinci victime ale impuscaturilor: O femeie care a murit la locul incidentului, doua femei si un barbat ce au fost dusi la spital pentru tratarea ranilor de gloante si un barbat care a refuzat asistenta medicala.

„Ambele zone sunt securizate la acest moment”, a scris pe Twitter departamentul de politie Austin. Nu este inca clar cate persoane au fost impuscate.

Intr-o postare anterioara, politistii informasera despre un „incident cu un tragator activ” in centrul orasului ce a provocat mai multe victime si avertizase cetatenii sa evite zona. 

O femeie de circa 30 de ani a fost ucisa, scrie ziarul Statesman din Austin, citand serviciile de urgenta. 

Acestea au confirmat intr-un mesaj pe Twitter ca mai multe persoane au fost impuscate.













[P] Foodpanda recomanda:Cele mai gustoase preparate de sezon, care te incalzesc si te mentin in forma

Toamna nu-i ca vara, dar, cu siguranta, este mai bogata! De ce? Pentru ca toamna se numara OFERTELE foodpanda! Astfel, acum poti comanda convenabil cele mai gustoase preparate de sezon, care te incalzesc si te mentin in forma!
3086 vizualizari
  • -6 (20 voturi)    
    second amendament ... (Duminică, 31 iulie 2016, 12:14)

    grongobar [utilizator]

    ...strikes again.
    • +2 (18 voturi)    
      da, a redus nr victimelor (Duminică, 31 iulie 2016, 13:08)

      edx [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

      nu ca in zonele alea "gun free" unde le numeri cu zecile.
      • -6 (18 voturi)    
        zau? (Duminică, 31 iulie 2016, 14:01)

        grongobar [utilizator] i-a raspuns lui edx

        Cand vor fi atentate teroriste in SUA vor fi si acolo zeci sau sute -vezi9/11.Astialalti se omoara intre ei.Gandeste-te un pic un "Vaslui" cu arme de foc in loc de topoare ...
    • +8 (16 voturi)    
      Micii marxisti (Duminică, 31 iulie 2016, 14:47)

      Robert M [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

      Ei doresc lipsirea populatie de mijloace de aparare.
      Lectia au invatat-o de la Stalin.
  • +6 (14 voturi)    
    and (Duminică, 31 iulie 2016, 12:24)

    e.o. [utilizator]

    Who cares?

    În Asia răsăriteană câți s-au căsăpit ieri? În Rusia câți s-au omorât după ce au băut prea multă vodcă?
  • +5 (11 voturi)    
    poate terminati (Duminică, 31 iulie 2016, 13:59)

    mavis [anonim]

    cu citarea/embeduirea de informatii de pe agentia rusa RT. Exista multe da multe agentii de media europene, americane etc.
    • -2 (8 voturi)    
      Adevarul (Duminică, 31 iulie 2016, 15:23)

      Robert M [utilizator] i-a raspuns lui mavis

      Daca sunt mai multe surse avem ocazia sa vedem care este adevarul.
      Sunt convins ca esti interesat de adevar, nu de varianta unei singure parti.
    • +1 (7 voturi)    
      eh (Duminică, 31 iulie 2016, 15:30)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui mavis

      Pai RT le da astora de la Hotnews stirile gratis, in schimbul stirilor anti-fracking.