Angela Merkel se opune ferm apelurilor de a pune in discutie politica de primire a refugiatilor

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 28 iulie 2016, 14:53 Actualitate | Internaţional

Angela Merkel
Foto: captura facebook
Cancelarul Angela Merkel a declarat joi ca teroristii vor sa diminueze disponibilitatea Germaniei de a primi refugiati, dupa cele doua atentate comise de refugiati in ultimele zile in Germania, scrie Reuters.

"Teroristii vor sa ne faca sa pierdem din vedere ce este important pentru noi, sa ne distruga coeziunea si sensul comunitatii si sa inhibe modul nostru de viata, deschiderea si disponibilitatea de a primi oameni care sufera", a spus ea, intr-o conferinta de presa, dupa ce si-a intrerupt vacanta.

"Ei vad ura si frica intre culturi si vad ura si frica intre religii. Ne opunem ferm acestor lucruri", a subliniat cancelarul, a carei politica de deschidere fata de migranti este din nou in centrul criticilor in Germania.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
5753 vizualizari
  • +41 (51 voturi)    
    perfect (Joi, 28 iulie 2016, 15:04)

    dum_i [utilizator]

    Germania trebuie sa ii invete minte pe teroristi, luand inca 2 milioane de migranti anul asta!

    Deschideti largi portile Europei!
    • -24 (34 voturi)    
      mai mult ca perfectul (Joi, 28 iulie 2016, 15:26)

      Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      Ca Germania a primit romani, e de bine.
      Daca vin imigranti din Siria, e de rau, pentru ca, este stiut, toti sunt teroristi.
      Despre romani se spunea ca sunt hoti si nespalati, dar cu toate acestea, germanii, prosti cum ii stim, au deschis larg portile Europei pentru natia romana: uite-asa a distrus Agela Merkel Europa! N-o poate opri nimeni pe femeia asta?
      • +22 (24 voturi)    
        e totusi o diferenta... (Joi, 28 iulie 2016, 15:54)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Gabi Sorocianu

        Romanii emigraza maxim citeva milioane, diferentele culturale fata de europa occidentala nu sunt foarte mari, deci sunt integrabili.
        Pe cind de la musulmanii te poti astepta (cazuri reale) sa treaca 3 femei prin sabie pentru ca-s prea despuiate (un marocan in Alpi), sa se apuce de pipait nemtoaice de revelion pe motiv ca nu e nimic nelalocul lui in asta, si cind se supara mai tare pe viata sa comita atentate.

        Si mai e o problema. Citi musulmani vom putea primi in Europa? 5milioane? 10? 100? 200? Citi? Ca daca e s-o luam asha, cam 3 sferturi de africa e in suferinta...

        Inteleg sa primesti citiva refugiati politici, dar nu milioane de migranti veniti in europa special pentru a poposi prin Germania, Suedia sau Olanda.
        • -21 (23 voturi)    
          ...o diferenta mare! (Joi, 28 iulie 2016, 16:22)

          Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

          In primul rand "noi" nu vom putea primi pe nimeni, dar Germania are natalitatea pana la piciorul broastei si de aceea este dispusa sa primeasca refugiati cat de multi.
          Dupa al doilea razboi mondial, Germania era depopulata, cateva milioane de barbati murind pe front, dar si-a revenit cu cele cateva milioane de turci pe care i-a asimilat in anii '60 si '70, plus italienii, spaniolii, sarbii veniti la munca si care si-au intemeiat familia aici.
          Angela Merkel stie ce face pentru ca iubeste natiunea germana.
          Voi, in schimb, hater-ilor, vorbiti din auzite si pe langa ureche despre "pericolul islamizarii".
          Europa, cu o populatie de peste jumatate de miliard de locuitori, poate primi zeci de milioane de refugiati care vor ajuta la constructia proiectului european in caz ca europenii se pensioneaza pe caz de boala la 40 de ani, sau stau toata viata pe ajutor social.
          Cat despre suferinta din Africa... europenii au si ei partea lor de vina, nu crezi?, ca doar imperiile coloniale si din Africa si-au tras prosperitatea.
          • +15 (15 voturi)    
            asimilare (Joi, 28 iulie 2016, 16:55)

            neurino [utilizator] i-a raspuns lui Gabi Sorocianu

            eu inca nu m-am lamurit cine pe cine a asimilar (nemtii pe turci sau turcii pe nemti?!)
            Ia iute-i, ce "integrati" sunt saracutii!

            http://www.dw.com/en/sharia-police-who-patrolled-german-city-of-wuppertal-in-orange-vests-to-face-trial/a-19232300

            http://www.dailymail.co.uk/news/article-3342383/Muslim-parents-murdered-teenage-daughter-honour-killing-having-sex-man-disapproved-jailed-life-Germany.html


            https://en.wikipedia.org/wiki/Honor_killing_of_Hatun_S%C3%BCr%C3%BCc%C3%BC
            • -16 (16 voturi)    
              asimilare (Joi, 28 iulie 2016, 18:28)

              Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui neurino

              Pai daca nici acum nu te-ai dumirit, nici nu mai incerca.
              Si daca iti extragi informatiile de pe Daily Mail, atunci e clar: aceeasi publicatie trambita acum 3 ani navalirea in Regat a 30 de milioane de romani si bulgari.
              Mai, sa fie: mai ceva ca "Romania Mare"!
              • +7 (7 voturi)    
                Clar (Vineri, 29 iulie 2016, 1:31)

                Lucian_Mares [utilizator] i-a raspuns lui Gabi Sorocianu

                tu iti culegi informatiile din presa germana, unde si starea vremii e publicata la comanda politica.
          • +16 (18 voturi)    
            Cata naivitate, cata lipsa de cunostinta (Joi, 28 iulie 2016, 17:07)

            potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Gabi Sorocianu

            Germania a asimilitat milioane de turci. Mhm, Cativa ani lumina pe langa realitate..In a treia-patra generatie aici, turcii traiesc inca "din valiza" din punct de vedere al integrarii. Chiar generatiile mai noi ,toti nascuti aici, au in marea lor majoritate probleme imense deoarece se simt cam nu prea bine primiti/ vazuti de nemti. Au probleme la scoala, in campul muncii, se simt cu adevarat bine doar intre ei. Iar chestia cu dragostea lui Merkel pentru natiunea germana m-a facut sa rad cu lacrimi. Pensionari pe caz de boala la 40 de ani ai sa gasesti la Rromanika, nu in Germania, pentru simplul fapt ca in cazul respectiv ai avera o pensie sub nivelul ajutorului social....Deci cine vorbeste din auzite si pe langa ureche?
            • -15 (15 voturi)    
              Naivitate cu lipsa de cunostinta (Joi, 28 iulie 2016, 18:31)

              Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

              Asa este: ajutor social de la tinerete pana la batranete pentru "ai nostri", ca de aia este nevoie de forta de munca in toata Europa.
              Si intr-adevar, nu se simt bine primiti pentru ca rasisti exista si acolo, nu numai in Romania.
              • +9 (9 voturi)    
                Unde dai si unde crapa... (Joi, 28 iulie 2016, 19:04)

                potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Gabi Sorocianu

                Matale nu ca nu vrei sa intelegi. Nu poti. Asta este...
              • +8 (8 voturi)    
                Nu sunt bine primiti (Vineri, 29 iulie 2016, 1:33)

                Lucian_Mares [utilizator] i-a raspuns lui Gabi Sorocianu

                pentru ca nu muncesc. 57% dintre adultii turci traiesc toata viata din ajutoare sociale. Copiii sunt educati in aceeasi cultura. Hai, lasa-ne, esti total pe-alaturi.
          • +13 (13 voturi)    
            Bre (Joi, 28 iulie 2016, 17:28)

            jeanvaljeanro [utilizator] i-a raspuns lui Gabi Sorocianu

            Marxistule, ia compara Africa coloniala cu Africa independenta si vezi daca iti da cu plus :))) Africa coloniala nu suporta comparatie cu Africa in mainile africanilor!
            • -9 (9 voturi)    
              Bre de bre (Joi, 28 iulie 2016, 18:34)

              Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

              Pai nu se compara: Africa coloniala a fost "civilizatoare", iar cea independenta esta "salbatica" pentru ca au plecat "civilizatorii".
          • +1 (1 vot)    
            aha (Vineri, 29 iulie 2016, 13:54)

            bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Gabi Sorocianu

            deci nu e vorba despre umanitate si alte mofturi din astea, ci despre lipsa populatiei. Pai... in cazul asta n-ar fi mai bine sa mearga domana merkel acolo, sa-si selecteze viitorii lucratori, sa-i verifice la capitolul terorism, dupa care sa-i duca cu un vapor decent pina-n jermania? E mai cinsitit sa-i lasi sa se inghesuie pe barci pescaresti si care scapa sa fie primiti toti?!? Migranti absorb toate tarile civilizate, dar in mod organizat, verificat, uman. Nu incurajandu-i sa treaca marea cu barca de pescuit si primid de-a valma pe oricine scapa cu viata.
            • +1 (1 vot)    
              pai da (Vineri, 29 iulie 2016, 14:43)

              misunel [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

              ca depre imbatranirea populatiei si lipsa ''manei de lucru'' se stie de decenii,dar in loc sa incurajeze proprii cetateni sa intemeieze familii si sa faca copii,prefera sa dea bani la altii,de prin alte colturi de lume sa vina in tara lor sa faca copii..ciudat..
              • +1 (1 vot)    
                asa e (Luni, 1 august 2016, 10:56)

                bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui misunel

                Asta ma mira si pe mine la UE. In loc sa aiba campanii de crestere a natalitatii, politici de crestere a natalitatii, etc, modelul de societate occidental nu face decit sa reduca natalitatea. Probabil ca jici un politician nu are curajul sa ridice cu adevarat problema, pentru ca ar deranja mai mult decit ar aduna voturi. Si cum alegerile-s din 4 in 4 ani, nimeni nu e interesat de politica pe termen lung, ci doar cum sa faca sa multumeasca publicul timp de 4 ani si sa mai prinda inca un mandat. Asta de defectul democratiei, ca toate politicile se gindesc pe termen scurt.
      • +17 (21 voturi)    
        In primul rand (Joi, 28 iulie 2016, 15:54)

        AdiSto [utilizator] i-a raspuns lui Gabi Sorocianu

        ca nu e vorba doar de Siria. Pakistan si Bangladesh sunt tarile unde razboaiele fac ravagii, este?
        In al doilea rand, romanii, in marea lor majoritate, nu au stat pe banii neamtului, ci au muncit si muncesc.
        In al treilea rand, da cateva exemple de romani care au pipait nemtoaice in neaptea de Revelion.
        In al patrulea rand, las-o balta, ca deja e plictisitoare comparatia asta.
        • -17 (19 voturi)    
          In primul rand... (Joi, 28 iulie 2016, 16:33)

          Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui AdiSto

          ...e vorba despre refugiatii din Syria, este?, ca doar acestia au venit un milion numai anul trecut in Europa.
          In al doilea rand, de cand Romania este in Uniunea Europeana, romanii stau pe banii neamtului, intereseaza-te sa vezi ca nu mint, mai mult decat atat, le apara drepturile si in tari xenofobe precum Marea Britanie, Franta si Canada.
          In al treilea rand, da tu cateva exemple de musulmani care au pipait nemtoaice in noaptea de revelion si dup-aia iti mai dau eu cateva exemple de romani care au mancat lebedele la Viena, plus un roman care a violat si omorat o femeie venita tocmai din Japonia sa vada frumustile patriei de la Bucuresti.
          In al patrulea rand, las-o tu balta daca nu stii despre ce e vorba.
          • +16 (16 voturi)    
            wrong answer (Joi, 28 iulie 2016, 17:23)

            neurino [utilizator] i-a raspuns lui Gabi Sorocianu

            "e vorba despre refugiatii din Syria, este?, ca doar acestia au venit un milion numai anul trecut in Europa."
            Tu vorbesti ca sa nu adormi????

            Tocmai asta e marea problema , ca valul de refugiati nu sunt DOAR din Siria...de fapt, mai nimeni nu stie de unde vine si ce-s cu ei de vreme ce nu s-au facut inregistrarile legale iar multi au acte false.

            Romanii nu staupe banii neamtului ca nu au dreptul sa se inscrie la Hartz IV, nu stiu cine te-a pacalit pe tine? Te referi la alocatie?! vezi ca si aia e doar 220 euro!

            oricum, parisa fii incurabil...somnu usor "natiune", ca trolling nu se pune!
      • +17 (19 voturi)    
        Vezi ca se mai cauta aplaudaci (Joi, 28 iulie 2016, 16:09)

        potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Gabi Sorocianu

        pentru peroanele germane. Conditiile sunt minime: doar sa poti arunca la tinta cu ursuleti de plus , sa stii aplauda si sa poti stoarce lacrimi la comanda in fata camerelor.Succes!
        Ironie off. Femeia asta a facut mai mult rau Germaniei decat toti politicienii germani de dupa razboi. Impreuna.
        • -14 (14 voturi)    
          Serios? (Joi, 28 iulie 2016, 16:47)

          Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

          Credeam ca se cauta aplaudaci pentru Putin, Erdogan, Orban si alti patrioti care au facut numai bine.
          Bine ca mi-ai spus ca se plateste bine: ma si inscriu. Multumesc mult.
          • +9 (11 voturi)    
            De plata nu vorbisem: (Joi, 28 iulie 2016, 17:09)

            potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Gabi Sorocianu

            dispretul adevaratilor germani. Succes!
            • +12 (12 voturi)    
              Lsati-l in pace (Joi, 28 iulie 2016, 17:35)

              Radiu [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

              E un multiculturalist deja spalat pe creier. Se vor trezi atunci cand cineva drag le va fi ucis intr-un atentat de cei pe care i-au primit cu ursuleti de plus. Dar va fi prea tarziu. Pana atunci, noi vom fi xenofobi, rasisti etc.
            • -7 (7 voturi)    
              A, era benevol (Joi, 28 iulie 2016, 19:06)

              Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

              Scuze!
    • +7 (7 voturi)    
      daca-i tine germania... (Joi, 28 iulie 2016, 22:55)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      in casa si din banii proprii a lui merkel... nu am nimic impotriva...

      da e usor sa dai discursuri cand esti pazita 24/7 , cand ce faci tu afecteaza stilul de viata si vietile altora si evident chieltui banii prostilor nu ai tai!
  • +34 (40 voturi)    
    Femeie tine-o tot asa (Joi, 28 iulie 2016, 15:06)

    MarianPConstantin [utilizator]

    Tine-o tot asa si vei distruge tara aia. Celebrele festivale din Germania (Oktoberfest) vor deveni istorie. In fond ce-ti pasa tie? Cati ani mai ai de trait? 15-20? Copii nu ai asa ca dupa tine potopul.
    Important e sa fii nominalizata la premiul nobil pentru pace daca se poate.
    • +24 (26 voturi)    
      pai numai Obama? (Joi, 28 iulie 2016, 15:22)

      neurino [utilizator] i-a raspuns lui MarianPConstantin

      macar ea face "ceva util".
      Crdeam c-a disparut , uite-o c-a si aparut ca o florica de vara sa ne explice cum e cu refugiatii.
      De ala nebunu' de tipa la politisti "va omor", probabil ca n-a fost informata, sau nu o intereseaza.

      Sincer, dupa tot "tablou"l, nu stiu cine mi se pare mai tragic: Merkel sa nemtii ca stau ca oile la taiat inainte de paste?!
    • -25 (31 voturi)    
      Tu vezi numai atentate (Joi, 28 iulie 2016, 15:39)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui MarianPConstantin

      datorită acestei politici de acceptare a musulmanilor în vest. Pentru mine atentatele sunt neimportante, sunt interesat de schimbările sociale ce se vor produce datorită ciocnirii celor două religii. Va ieși o societate care va lua cei mai bun și de la creștini și de la musulmani dacă procesul este dirijat corespunzător.
      • +30 (32 voturi)    
        creme de la creme (Joi, 28 iulie 2016, 15:48)

        neurino [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        si asa zici..."Va ieși o societate care va lua cei mai bun și de la creștini și de la musulmani"...societé à la "creme de la creme"...
        Doar ca avem deja exemplul Frantei, Belgiei ca europa si islamul sunt ca apa si uleiul.

        Acum ca ma facusi curios...ce ai lua "bun din islam" ??? Nu de alta dar aia din Arabia Saudita is cam departe de drepturile omului si bani au , slava cerului de islam nu duc lipsa.
        • -20 (22 voturi)    
          Ce tare esti! (Joi, 28 iulie 2016, 15:59)

          Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui neurino

          Numai islamul este fundamentalist?
          Cati musulmani ai cunoscut si cati dintre ei erau extremisti?
          Ai auzit de Arabia Saudita, ceeace nu este putin lucru. Dar de Malaezia, ai auzit?
          • +18 (18 voturi)    
            oho...malaezia?!! (Joi, 28 iulie 2016, 16:10)

            neurino [utilizator] i-a raspuns lui Gabi Sorocianu

            Or terminat "razmelitza"? Ultima avuta in 2013.
            cat despe lucruri "bune", ia uite aici:
            Female genital mutilation (FGM) is practiced in Malaysia, with an estimated of more than 90% of women from Muslim families having undergone the practice.

            E drept, multilarea e "minora". ce zi, iti bagi fata la asa ceva?!

            https://en.wikipedia.org/wiki/Women_in_Malaysia

            Altii???
            ca cu astia ne-am lamurit, dar e evident, pentru tine sunt ok! (pentru mine nu).
            • -21 (21 voturi)    
              Dar de Suedia ai auzit? (Joi, 28 iulie 2016, 16:51)

              Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui neurino

              Asta ti-e argumentul cand e vorba de Malaezia?
              Dar de faptul ca 70% dintre femeile din Suedia sunt agresate macar odata in viata lor, ai auzit?
              Or fi suedezii musulmani, altfel nu se explica!
              Ce argumente aduci, nenicule!
              • +19 (19 voturi)    
                Suedia?? esti funny! (Joi, 28 iulie 2016, 17:18)

                neurino [utilizator] i-a raspuns lui Gabi Sorocianu

                Saracu' de tine...tu chiar ai fumat ceva?!
                Sari din lac in put: .70% din violuri sunt facute de 2% din populatie musulmana masculina.

                http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/sweden/12103667/Suddenly-the-Swedes-are-talking-about-their-refugee-problem.html

                https://muslimstatistics.wordpress.com/2015/03/19/sweden-77-6-percent-of-all-rapes-in-the-country-committed-by-muslim-males-making-up-2-percent-of-population/

                Hai, mai ai din astea...ca deja devine fanny si astazi am timp sa te ascult!
                • -10 (10 voturi)    
                  Eu sunt funny? (Joi, 28 iulie 2016, 19:04)

                  Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui neurino

                  Cu asta chiar mai dat pe spate: musulmanii s-au pus pe violat suedeze!
                  Da' ce potenti sunt musulmanii astia spre deosebire de rasisti care se rezolva singuri!
                  • +1 (1 vot)    
                    nu esti (Vineri, 29 iulie 2016, 14:47)

                    misunel [utilizator] i-a raspuns lui Gabi Sorocianu

                    nici macar funny,esti...degeaba . Informeaza-te si tu ce draq..si vezi de cand e Suedia''capitala violurilor'' din Europa..o s avezi o ''coincidenta'' stranie..
              • +12 (12 voturi)    
                Ba da copac mai esti (Joi, 28 iulie 2016, 23:44)

                MarianPConstantin [utilizator] i-a raspuns lui Gabi Sorocianu

                Si inca unul uscat. Cum dracu sa dai exemplu violurile din Suedia fara sa cercetezi macar asa un pic, pic de tot sa vezi despre ce-i vorba. Ba sincer vorbind, tu ai cap numai sa nu-ti ploua in gat?
      • +18 (20 voturi)    
        hehe (Joi, 28 iulie 2016, 15:55)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        Ia zi-ne tu ce e mai bun de la musulmani? Aia inca traiesc dupa mentalitati de evul mediu...
      • +18 (18 voturi)    
        Dar ce s-a ieftinit (Joi, 28 iulie 2016, 15:55)

        AdiSto [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        canabisul, mai frate. Zici ca-i "Carpati fara filtru"
      • +16 (16 voturi)    
        vise frumoase (Joi, 28 iulie 2016, 15:58)

        Point [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        nemtii au cam 3 mil de turci.si de mult nu de acum.stii cumva cati s-au integrat?
        iar chesti aia ca nu te intereseasa atentatele,arata ca de fapt nu te intereseaza societatea in general
        recomand i.c. parhon
      • +11 (11 voturi)    
        Atentatele sunt neimportante? (Joi, 28 iulie 2016, 17:37)

        Radiu [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        Daca va pierdeati o ruda in ele?
      • 0 (0 voturi)    
        doar ca (Vineri, 29 iulie 2016, 14:44)

        misunel [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        ''procesul'' este nedirijat ,nici macar dirijat prost .
    • +7 (7 voturi)    
      parerea mea... (Joi, 28 iulie 2016, 22:57)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui MarianPConstantin

      e ca e platita, santajata , vrea sa faca ceva pe termen lung nustiu... are un plan...

      tacerea ei din ultimu timp a aratat clar ca a inteles ca e in rahat... da acu vine si spune ca totu e ok.... ori l-a cunoscut pe compatriotu altzheimer ori are un interes ceva cu refugiatii...
      altfel pur si simplu nu imi explic
  • +4 (24 voturi)    
    Normal, daca asta este ordinul (Joi, 28 iulie 2016, 15:08)

    Idealistu [utilizator]

    KGB, KGB !
  • +26 (36 voturi)    
    Merkel must go... (Joi, 28 iulie 2016, 15:08)

    OvidiuStoica [anonim]

    Merkel trebuie inlaturata de la putere pana nu distruge intreaga Europa nu doar Germania. Intreaga garnitura de politicieni corecti europeni trebuie pensionata.
    • +2 (4 voturi)    
      apropos... (Joi, 28 iulie 2016, 22:59)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui OvidiuStoica

      cand sunt urmatoarele alegeri in Germania?!

      eu pariez pe socialisti sau chiar extremist.... sa vedem
      evident dupa alegeri o sa faca o fata uimita ca nu stie cu ce a gresit si cat de rau o sa fie cu ailalti
  • +24 (24 voturi)    
    Deci (Joi, 28 iulie 2016, 15:09)

    KostasP [utilizator]

    Mai multi teroristi...astia nu ne ajung. Foarte bine, dati-i inainte. Din greseala in greseala, spre "victoria" finala.
  • +18 (20 voturi)    
    .... (Joi, 28 iulie 2016, 15:10)

    Bulan [utilizator]

    Tocmai te-ai sinucis politic Frau Merkel!Fii tu grijulie cu refugiatii pana vor incepe sa taie capete si prin Germania si neo-nazistii vor reactiona, sa vezi atunci ce distractie totala o sa ai..
  • +12 (16 voturi)    
    RDG-istă (Joi, 28 iulie 2016, 15:12)

    marcelp55 [utilizator]

    E o cutră comunistă dirijată de Putin !!!
  • +23 (23 voturi)    
    pai (Joi, 28 iulie 2016, 15:12)

    hamham [utilizator]

    pe forumurile din germania am intanlit comentarii ale turistilor germani incantati de ungaria si romania pe motiv ca " acolo la ei poti face baie, plaja,mergi cum vrei imbracat,nimeni nu te molesteaza in piscina, nu vezi burka"

    si uite asa ajunge europa de est sa fie invidiata de germani.
    ca sa vezi ce poate face senilitatea si autismul de stanga.
  • +16 (16 voturi)    
    Oameni care sufera :-)) (Joi, 28 iulie 2016, 15:13)

    Cuca [utilizator]

    Sa vedeti voi, dragilor, ce veti suferi in mainile celor "care sufera". Cred ca vom vedea din ce in ce mai des stiri "breaking news" din Europa cu referire la cutite, iatagane, bombe, mitraliere, camioane si avioane.
  • +19 (19 voturi)    
    Chiar cand parea ca si-a revenit (Joi, 28 iulie 2016, 15:17)

    mitg [utilizator]

    Nebuna loveste din nou.
  • +21 (21 voturi)    
    Retard... (Joi, 28 iulie 2016, 15:21)

    Adri70 [utilizator]

    Destinele Europei sunt in mainile unor retarzi, care nu inteleg ce consecinte devastatoare va avea (peste vreo doua generatii) amestecul celor doua civilizatii: cea europeana, a carei populatie este in continua scadere si cea islamica, ce are o crestere (natalitate) exponentiala, dar si o puternica inclinatie spre radicalizare. Europenii vor plati scump greseala de a fi ales la conducere persoane atat de incompetente. Atat Merkel cat si Hollande ar trebui facuti responsabili pentru europenii morti in atentatele comise de imigranti.
  • +22 (22 voturi)    
    Insulta (Joi, 28 iulie 2016, 15:22)

    Radiu [utilizator]

    Ceea ce spune aceasta femeie este o insulta la adresa germanilor, europenilor, a celor care au pierit ucisi si a familiilor lor. E o dovada ca e rupta de realiate, jongleaza cu termeni si expresii corect politice, in timp ce oamenii mor sau incep sa aiba frica sa iasa din case. Vrea sa-si urmeze planul, chiar peste cadavrele conationalilor.
  • +22 (22 voturi)    
    Ce fel de refugiati? Toata Africa? (Joi, 28 iulie 2016, 15:22)

    Maniu [utilizator]

    iata ca Papa vorbeste deschis pentru refugiatii economici, inacceptabili conform dreptului international. Inteleg sa-i primesti temporar pe cei ce fug de razboi, dar si pe cei care nu au state, nu au responsabilitate demografica si ajung in 60 de ani de la 45 la 190 milioane (Pakistan)? Mai bine ati vorbi despre respectarea drepturilor omului in Turcia Frau Merkel.
  • +17 (17 voturi)    
    Frau Merkel, (Joi, 28 iulie 2016, 15:38)

    ostrogotul [utilizator]

    despre care teroristi vorbiti? Era vorba ca is bolnavi mintali, care au fost la psihiatrie, "game-ri" de jocuri violente, admiratori de-ai lui Breivik....
  • +18 (20 voturi)    
    doamne feri (Joi, 28 iulie 2016, 15:40)

    Point [utilizator]

    oare cui este loiala femeia asta,ca poporului german se pare ca-i este dusman?!se gandeste la migranti cu mila insa nu vede ''schisma'' care a aparut in germania
    nu cred ca un singur sef al europei poate avea atata putere incat sa nu-i spuna nimeni unde greseste,ar fi dictator. merkeloglu,mama migrantilor si muma europei,nu cred ca poate lua hotariri ce pot distruge europa ca si continent,de una singura.
    de dracu' nu se muta toata clasa politica in mijlocul iubitilor lor ''refugiati'', fara paza si fara bani??
    e usor sa ordoni din bunker...
  • +17 (21 voturi)    
    Merkel (Joi, 28 iulie 2016, 15:40)

    mopsu [utilizator]

    insista pana o s-o omoare nemtii ...
  • +16 (16 voturi)    
    Tinta (Joi, 28 iulie 2016, 15:52)

    KostasP [utilizator]

    Se doreste destabilizarea societatii si aruncarea in anarhie. Dupa care "lumea noua" isi va face aparitia. Aceiasi politicieni criminali si tradatori de astazi vor veni cu o idee "geniala" pt a salva omenirea.
  • +12 (12 voturi)    
    hmm (Joi, 28 iulie 2016, 16:01)

    adrian_rolland [utilizator]

    prostie.... indolenta...???
  • +7 (7 voturi)    
    batrana are mentalitate de terorist.... (Joi, 28 iulie 2016, 19:08)

    demaGOGU [utilizator]

    ...vrea sa ramana in istorie ca groparul Europei.

    cine o opreste?
  • +9 (9 voturi)    
    mda... (Joi, 28 iulie 2016, 22:53)

    liviu_ [utilizator]

    acu vreun an aveam o dicutie cu colegi, sotie... nu mai stiu... ma rog ideea e ca ne intrebam care tara o sa fie prima distrusa de imigranti... pariurile erau pe suedia, franta, belgia, anglia...
    aparent am pierdut toti... prima distrusa o sa fie Germania
    danke muti merkel!
  • +4 (4 voturi)    
    Isi bate joc de poporul ei si de UE (Vineri, 29 iulie 2016, 7:28)

    Pac-pac [utilizator]

    Teroristii nu dau doi bani pe vederile ei. Vor doar ca atunci cand au o actiune sa omoare cat mai multi oameni. Atat. Restul e vrajeala in ochii prostilor care o asculta pe aceasta doamna care nu mai trebuie nicio secunda sa conduca Germania.
    Hitler a condus Germania spre o distrugere a fortelor din exterior, Merkel conduce Germania spre implozie.
  • -2 (4 voturi)    
    Dar unul din voi nu spune (Vineri, 29 iulie 2016, 8:18)

    Toni_Romania [utilizator]

    Dar unul din voi nu spune ca e sluga lui Obanana.
  • -2 (2 voturi)    
    Nu i greu de distrus azi Occidentul (Vineri, 29 iulie 2016, 10:51)

    Toni_Romania [utilizator]

    Daca niste grupari din umbra vor sa distruga azi Occidentul (de ex. utilizand Isis si alti psihopati) nu e greu, pt. ca tinerii vestici sunt idiotizati de device-urile cu ecran video, sunt grasi, bolnavi, si cosmopolitizati pana in maduva (maj sunt pro-Usa).