You're fired! Trump pregateste o lista cu functionarii numiti de Obama pe care ii va da afara daca ajunge presedinte

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 20 iulie 2016, 8:26 Actualitate | Internaţional

Donald Trump
Foto: Hotnews
Daca va castiga cursa prezidentiala, candidatul republican Donald Trump va incerca sa curete guvernul federal de oficialii numiti de democratul Barack Obama si ar putea cere Congresului SUA sa aprobe o legislatie care sa faca mai usoara concedierea functionarilor publici, a spus aliatul lui Trump, Chris Christie, potrivit Reuters. 

Christie, care este guvernator al statului New Jersey si conduce echipa de tranzitie la Casa Alba a lui Trump, a anuntat ca echipa acestuia pregateste o lista de angajati ai guvernului federal care sa fie dati afara daca Trump o invinge pe democrata Hillary Clinton in scrutinul de pe 8 noiembrie.  

“Asa cum stiti din cealalta cariera a sa, lui Donald ii place sa dea oameni afara”, a spus Cristiei intr-o intalnire cu usile inchise, cu zeci de donatori, ce a avut loc la Conventia Nationala Republicana din Cleveland, potrivit unei inregistrari audio obtinuta de Reuters si a doi participanti la discutie. 

Christie a facut astfel referire la rolul principal detinut de Trump in show-ul TV “The Apprentice” (Ucenicul), unde replica sa preferata era “You’re fired!” (Esti concediat!).


Citeste mai multe despre   











[P] Foodpanda recomanda:Cele mai gustoase preparate de sezon, care te incalzesc si te mentin in forma

Toamna nu-i ca vara, dar, cu siguranta, este mai bogata! De ce? Pentru ca toamna se numara OFERTELE foodpanda! Astfel, acum poti comanda convenabil cele mai gustoase preparate de sezon, care te incalzesc si te mentin in forma!
4519 vizualizari
  • -4 (10 voturi)    
    America like a business! - Patron, caut tara! (Miercuri, 20 iulie 2016, 8:44)

    pedepsitorul [utilizator]

    Asa trebuie sa se numeasca candidature acestui patron!

    O sa lucreze americanii ca japonezii dupa venirea lui Trump!
    • -2 (10 voturi)    
      Până una-alta ne-ar (Miercuri, 20 iulie 2016, 9:47)

      andreitr [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

      plăcea nouă să avem o tara si democrație ca-n US. Dacă în privința tarii nu putem face nimic, în privința democrației am putea încerca s-o copiem. Oamenii politici americani sunt mult peste cei români și asta e motivul diferenței dintre ei si noi. Hai US! Hai România!
    • +2 (2 voturi)    
      Americanii inca au cea mai mare (Miercuri, 20 iulie 2016, 12:19)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

      productivitate din lume, urmati de japonezi si de nemti pe locul 3.
      • -1 (1 vot)    
        oare? (Miercuri, 20 iulie 2016, 16:46)

        James Bond [utilizator] i-a raspuns lui John M.

        Cum ai masurat productivitatea? Te bazezi pe cifre concrete, sau abureli?
  • -28 (30 voturi)    
    Sper sa castige (Miercuri, 20 iulie 2016, 8:49)

    radiola31 [utilizator]

    Un presedinte care stie ce vrea.
    Romania va avea multe de castigat daca iese Trump,in primul rand se vor retrage din Europa apoi vor renunta la NATO european.
    • +17 (17 voturi)    
      zau? (Miercuri, 20 iulie 2016, 9:40)

      un oarecare [utilizator] i-a raspuns lui radiola31

      si ce urmeaza pentru Romania? sa adere la Com. Statelor Independente ?
      pentru cine faci tu propaganda postacule?
    • +6 (6 voturi)    
      illness (Miercuri, 20 iulie 2016, 10:58)

      Sorrows [utilizator] i-a raspuns lui radiola31

      petre22, du-te si te cauta...
      • +4 (4 voturi)    
        S-a cautat deja si rezultatul e tragic (Miercuri, 20 iulie 2016, 11:42)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Sorrows

        Se vede si din postare. Nu mai are sanse de recuperare. E definitiv pierdut pentru gandirea logica, bazata pe argumente. :-)))
    • -2 (4 voturi)    
      MAGA. (Miercuri, 20 iulie 2016, 11:54)

      hamham [utilizator] i-a raspuns lui radiola31

      Trump,un presedinte impotriva libtarzilor si sjw-istilor feministo isteroizi.
      MAGA.
    • +1 (1 vot)    
      prostii (Miercuri, 20 iulie 2016, 16:48)

      James Bond [utilizator] i-a raspuns lui radiola31

      Daca SUA renunta la Europa, atunci pierde razboiul cu restul lumii. Europa se aliaza cu Rusia si China, iar americanilor nu le va conveni.
      Nu mai pun la socoteala avantajele economice din relatia buna intre Europa si SUA.
  • +9 (17 voturi)    
    E epidemie printre idioti...vezi Erdogan. (Miercuri, 20 iulie 2016, 8:51)

    UnOarecare [utilizator]

    ...
  • +10 (18 voturi)    
    un alt idiot se ridica, (Miercuri, 20 iulie 2016, 8:58)

    Ponta [utilizator]

    de pe taramul American. S-ar putea sa-i coste rau tare pe 'Mericani in cazul in care iese bolovanul asta.
  • -8 (20 voturi)    
    politically correctness (Miercuri, 20 iulie 2016, 10:21)

    Razvan_M [utilizator]

    Lipitorile de stanga, care terorizeaza lumea vestica de zeci de ani prin ideologia lor fascisto-minoritara, lupta prin toate mijloacele propagandistice contra lui Donald Trump.

    Bineinteles, Hillary Clinton este un inger pt. ca este femeie si, dupa ce un musulman negru a condus Casa Alba trebuie incercat experimentul si cu o femeie. Se vad cu ochiul liber rezultatele celor 8 ani de domnie ale regelui Obama: abuzuri, crime si ura contra albilor crestini, impartirea societatii in minoritati cu drepturi si privilegii si majoritati in defensiva, limbaj duplicitar, ipocrizie. In tot acest timp s-au agravat masurile luate contra whistle-blowerilor (vezi Snowden, Manning si cetateanul australian Assange), insusi presedintele a intervenit partinitor in cazuri de omor in care una din parti este negru si alta nu incitand la ura contra albilor, crestinilor, politistilor. Sa ne amintim cazul in care un tip Zimmerman, cu origini hispanice, a impuscat un negru care l-a atacat, iar zile intregi presa a vorbit despre un omor neprovocat comis de un alb contra unui negru (desi s-a dovedit in justitie ca negrul l-a atacat cu pumnii pe acel hispanic). Obama a condamnat foarte rapid rasismul.
    Hillary Clinton are un istoric de abuzuri imens si de incalcari ale legii. Politica americana in Orientul Mijlociu care a dus la aparitia Isis a fost implementata de Hillary Clinton. Aceasta nu este capabila sa-si asume nicio responsabilitate pentru numeroasele rateuri cu consecinte catastrofale, iar presa care o slujeste nu are de gand sa ii puna in discutie incompetenta. Dar este gata sa-l atace pe Donald Trump prin sotia lui (care a citit un discurs scris de un ghost writer) si prin tot felul de alte directii de atac dictate presei de catre Partidul Democrat.
    • +3 (3 voturi)    
      super. (Miercuri, 20 iulie 2016, 11:56)

      hamham [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      excelent comentariul tau.
      ne vedem pe the_donald.
      cunoscatorii stiu de ce.
      • 0 (2 voturi)    
        nu ma uit la teve, dar concedierea lor e buna (Miercuri, 20 iulie 2016, 15:23)

        Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui hamham

        Spalatul pe creier transforma barbatii albi din Vest in platitori de impozite si sustinatori financiari ai minoritatilor "oropsite" de tot felul. Dupa care vin niste natafleti ultraliberali care le spun ca oricum si-o merita, ca sunt albi, deci stramosii lor au fost stapani de sclavi negri, asa ca toata rasa alba este vinovata pt. totdeauna.
  • +8 (12 voturi)    
    partidele politice peste tot in lume devin CANCAN (Miercuri, 20 iulie 2016, 10:43)

    Ed___ [utilizator]

    este jignitor cum clasa politica mondiala devine un CANCAN si cat de mult depinde de media !!!

    vezi Trump in SUA prin emisiunea "You’re fired!", in Romania PSD cu al sau PC si Voiculescu erau pe cai mari, in Turcia telenovela "Sultanul" spala creiere cu succes...

    gluma gluma... dar cand votantii voteaza fictiuni... si nu mai vad realitatea.. este grav