VIDEO O femeie si cele 3 fiice ale sale au fost injunghiate intr-o statiune din Alpi de un marocan deranjat ca erau "imbracate sumar"

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 19 iulie 2016, 19:57 Actualitate | Internaţional

O frantuzoaica in varsta de 46 de ani si cele trei fiice ale sale au fost injunghiate intr-o statiune din Alpi, fiind ranite grav, de un barbat de origine marocana. Martorii incidentului petrecut in statiunea alpina Garde-Colombe din sudul Frantei spun ca barbatul a strigat ca cele patru eram imbracate prea sumar, potrivit The Telegraph.



Atacatorul este Mohamed B, un barbat in varsta de 37 de ani de origine marocana, care ar fi actionat din "motive religioase", potrivit postului francez de televiziune TF1, care a relatat ca barbatul ar fi fost deranjat de faptul ca fetele purtau pantaloni scurti.



Agresorul a fost arestat imediat dupa atac.

Fiica cea mica a femeii, in varsta de 8 ani, a fost transportata de urgenta la spitalul din Grenoble, avand un plaman perforat.

Mama celor trei fete si fiicele sale mai mari - in varsta de 12 si respectiv 14 ani - sunt tratate la spitalul din Gap, mai aproape de locul atacului. Leziunile lor sunt grave, dar nu le pun viata in pericol, au declarat surse de spital.

Cu toate ca marturiile initiale au aratat ca cele patru au fost atacate pe motiv ca eram imbracate sumar, un procuror local a negat acest lucru.










42360 vizualizari
  • -11 (53 voturi)    
    francez nu marocan (Marţi, 19 iulie 2016, 20:01)

    Francisc 1 [utilizator]

    bunica era bulgaroica , asta inseamna ca sunt bulgar?
    • +41 (55 voturi)    
      Francez (Marţi, 19 iulie 2016, 22:27)

      KostasP [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      De origine marocana. Ce n-ai inteles?
      • +28 (36 voturi)    
        cand tiganii fura in vest li se zice români (Marţi, 19 iulie 2016, 23:07)

        andipetre [utilizator] i-a raspuns lui KostasP

        ...deci are dreptate.
        • +11 (25 voturi)    
          Deci daca francezii (Miercuri, 20 iulie 2016, 0:07)

          KostasP [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

          Sau altii dau dovada de ignoranta in privinta romanilor, noi trebuie sa-i urmam.
      • +12 (12 voturi)    
        Sa se duca atunci la origini!!! (Miercuri, 20 iulie 2016, 12:39)

        fit [utilizator] i-a raspuns lui KostasP

        Daca nu le place, sa se duca de unde au venit!!! Si sa le faca felul () la capre, asa cum stiu ei mai bine!! Folosesc tehnologia vestului si vin sa faca ordine in tari care i-au adoptat, unde au gasit toate gata facute!

        Femeile si-au obtinut libertatea in Europa cu sacrificii!
      • 0 (2 voturi)    
        asta scrie in titlu "MAROCAN"! (Miercuri, 20 iulie 2016, 17:38)

        Francisc 1 [utilizator] i-a raspuns lui KostasP

        doar ca toti astia sunt cetateni niciun terorist de pana acum nu era sirian sau mai stiu eu ce.
    • +17 (45 voturi)    
      monkeys (Miercuri, 20 iulie 2016, 0:06)

      samurai_x [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      marocanii NU sunt francezi europeni- sunt maimute la fel ca algerienii si arabii.
    • +9 (11 voturi)    
      normal... (Miercuri, 20 iulie 2016, 12:54)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      de fapt toate atentatele astea au fost facute de europeni... crestini si (mai ales) atei!

      pe mine ma uimesc astea... ataca un arab niste oameni clar pe motive religioase.... si incepe : "era de oricine marocana, nu era marocan", "nu era arab adevarat ca mananca porc", "avea probleme psihice", "nu sunt toti la fel", "sa nu ii discriminam", "e si vina noastra ca i-am atacat acu 1000 dse ani" etc

      daca fac eu asta... o sa urle numai cu "jegosu ala ", "sa fie omorat", "romana imputit", "sa expulzam toti romanii" etc -> si tehnic vorbind cam s-a intamplat asta când faceau romanii cate o crima (crima normala, talharie , nu cu iz de terorism)

      nu se sizeaza nimeni vreo problema aici?!
  • +53 (65 voturi)    
    Bineinteles ca procurorul (Marţi, 19 iulie 2016, 20:03)

    AdiSto [utilizator]

    a negat. Doar nu ar vrea sa fie dat afara pentru incorectitudine politica. Ai de capul vostru de spalati pe creier.
    Cred ca daca s-ar duce cineva inapoi in timp si le-ar spune lui Bismarck, Napoleon sau Reginei Victoria ca va veni o vreme cand musulmanii vor face legea in tarile lor, l-ar impusca, ghilotina si apoi inchide in Turn. Asa, pe rand, ca intr-o pre-Uniune Europeana.
    • +10 (10 voturi)    
      Copii in pantaloni scurti (Miercuri, 20 iulie 2016, 11:01)

      aniod [utilizator] i-a raspuns lui AdiSto

      vara, la munte. Acest lucru este frumos, sanatos si normal. Acest lucru nu este indecent. Nici nu trebuie discutat asu pra acestui aspect. Ataci cu cutitul pentru ca nu iti convine ceva? Ai dreptul sa nu te uiti.
      • +10 (10 voturi)    
        A actionat cu nevasta insarcinata si copii de fata (Miercuri, 20 iulie 2016, 12:55)

        fit [utilizator] i-a raspuns lui aniod

        "He is reported to have been on holiday at the resort with his pregnant wife and two children. The two families were staying next to each other and the assailant’s wife is “devastated”, according to the mayor."

        Ma intreb cum era imbracata nevasta marocanului: cu sacul in cap (burka)?
        • +8 (8 voturi)    
          de ce avea cutit la el in vacanta? (Miercuri, 20 iulie 2016, 17:08)

          Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui fit

          Asta este intrebarea pe care trebuie sa si-o puna toata lumea. Si de ce PROSTUL ala care vorbeste despre acest atac las si monstruos o face cu atata calm, defensiv, evitand sa spuna mare lucru despre atacator?
      • +8 (8 voturi)    
        mai mult (Miercuri, 20 iulie 2016, 16:03)

        manon [utilizator] i-a raspuns lui aniod

        are dreptul sa se intoarca in Maroc unde va privi doar femei infasurate in carpe.
  • +50 (56 voturi)    
    ziua si nebunu (Marţi, 19 iulie 2016, 20:09)

    stefansb [utilizator]

    nu e zi sa nu apara un nebun. impuscaturi, topoare, injunghieri, camioane in multime, explozii...cat mai rabda aia pana pun presiune pe autoritati sa faca ceva cu adevarat. adica sa inceapa sa-i deporteze, macar pe aia pe care mai pot
    • +7 (13 voturi)    
      asa este (Miercuri, 20 iulie 2016, 10:15)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui stefansb

      Am spus-o si o repet: singura tara din lume care a pus arabii cu botul pe labe este Israelul. Cum? Prin mai multe metode, duritatea politiei fiind o metoda principala. In Israel, daca un arab/araboaica scot cutitul in public, este impuscat/impuscata imediat de politie, fara niciun fel de somatie, si fara sa mai fie intrebat/a ce avea de gand sa faca cu cutitul. Am vazut inregistrari in care un arab a scos cutitul, s-a dat la un evreu, apoi s-a razgandit, a aruncat cutitul si a ridicat mainile, in semn ca se preda. Politistii l-au impuscat imediat, desi se predase, ba l-au mai impuscat si pe cel care il insotea, desi nu avea cutit.
      Oameni buni, cu asti asa trebuie procedat, nu cu drepturile omului.
      • -11 (13 voturi)    
        prin masacru (Miercuri, 20 iulie 2016, 10:57)

        jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        si atentate trucate chiar de Israel. Astea au fost metodele
        • +6 (6 voturi)    
          Ai dovezi sau vorbesti ca sa nu taci? (Miercuri, 20 iulie 2016, 16:33)

          LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

          Daca ai arata-le! Si mai spune (prezinta o copie) la sesizarile pe care le-ai facut relativ la asta la organismele internationale in drept.
  • +66 (70 voturi)    
    Omori copii pt ca au pantaloni scurti ?!! (Marţi, 19 iulie 2016, 20:14)

    animatron [utilizator]

    Masinaria mediatica quasi-oficiala si autocenzura din presa franceza vor intra in functiune si "nebunul" va fi spalat de orice contact cu vreo religie sau convingere extremista.
    Asa cum a incercat si presa germana, oficialii din Germania, sa nege ca atacul din tren e unul terorist.

    Ba chiar un deputat ecologist german a condamnat dur politia germana ca a indraznit sa deschida focul contra unui "adolescent".

    Pana s-a publicat video-ul cu jihadistul si s-a vazut cam ce crede "copilul" de 17 ani despre Occident (a dat si el cu toporul in femei din tren).

    Putem crede ca orice "nebun" pune mana pe un cutit si injunghie femei si copii ?

    Eu nu inteleg cum poti fi un musulman credincios si respectuos de alte fiinte vii (daca religia ta e una a pacii) si totusi sa te duci sa bagi cutitul intr-o fetita de 8 ani ?!!

    Veti afla ca marocanul are si el copii ! E groaznic ce se intampla in Europa vestica si imi e tare teama ca e doar un inceput, sunt acolo milioane de musulmani si zeci de mii dintre ei sunt fanatizati si urasc civilizatia noastra !
    • +30 (34 voturi)    
      paradoxal (Marţi, 19 iulie 2016, 23:49)

      Mumulea [utilizator] i-a raspuns lui animatron

      apare necesitatea unui stat islamic cu gard de jur imprejur, ca loc de deportare.
    • +28 (36 voturi)    
      da (Miercuri, 20 iulie 2016, 0:08)

      samurai_x [utilizator] i-a raspuns lui animatron

      cred ca franta si belgistan au nevoie de consilieri din israel, urgent
      • +2 (10 voturi)    
        De ce din Israel?! (Miercuri, 20 iulie 2016, 9:20)

        John M. [utilizator] i-a raspuns lui samurai_x

        Orice om normal la cap poate lua masuri drastice sa se apere. De exemplu, sa se inarmeze.
  • +36 (48 voturi)    
    Bravo , (Marţi, 19 iulie 2016, 20:19)

    /./ [utilizator]

    la mai mare asa trebuie, cand ai niste conducatori imbecili la conducerea europei asta se intampla.Pur si simplu astia nu inteleg ca acesti indivizi nu se pot integra pentru ca au trait toata viata altfel.
    • +15 (17 voturi)    
      Mda (Miercuri, 20 iulie 2016, 9:21)

      Qwertz [utilizator] i-a raspuns lui /./

      Conducatorii europei sunt reprezentarea fidela a populatiei. Ce oameni tampiti trebuie sa fie in Romania sa trimiti in parlamentul european oameni gen: Becali, Eba, Vadim, Severin....
  • +40 (42 voturi)    
    .... (Marţi, 19 iulie 2016, 20:31)

    tirolez [utilizator]

    Care era motivul conform procurorului? Era si asta deprimat, presupun
  • +36 (46 voturi)    
    Religion of piss (Marţi, 19 iulie 2016, 20:37)

    NituCt [utilizator]

    Concluzie: daca te numesti Mohamed sau esti Musulman, e foarte posibil sa ai probleme psihice.
  • +43 (49 voturi)    
    Europa e in stare de asediu (Marţi, 19 iulie 2016, 20:39)

    Locke Lamora [utilizator]

    Toti magotii astia de ce nu stau la ei acasa , sa impacheteze nisip si sa se injunghie intre ei, din motive religioase. Wake up Europe!!!
  • +44 (46 voturi)    
    ! (Marţi, 19 iulie 2016, 20:43)

    tudorr [utilizator]

    Daca scapi cainii din lant cam asta se intampla! Din pacate trebuie sa ne reorientam concediile spre locuri mai pasnice, inclusiv prin Romania de care tot fugeam din cauza conditiilor semi mizere...
  • +43 (45 voturi)    
    Cand occidentul (Marţi, 19 iulie 2016, 20:54)

    V. Veroiu [utilizator]

    Nu isi poate impune modul de viata unora care ii vin in casa, cand ii pastreaza, sa se astepte ca cei veniti isi vor impune ei punctul lor de vedere. Asa cum stiu si cum se face in tarile lor de origine. In Europa migrantii NU sunt naturalizati ci tolerati.
  • +37 (37 voturi)    
    Da... (Marţi, 19 iulie 2016, 20:57)

    Ion_RoaitaDA [utilizator]

    Mai trebuie 1000000 de cazuri, si, in sfarsit, CE, sau cineva din D, sau F, nu mai conteaza sa propuna si sa fie de accord `altii` ca trebuie eliminati din UE aceste `creaturi`, musulmani cu pretentii de `cetateni UE`, bombe telecomandate. Chiar mai trebuie sa asteptam miliarde de cazuri sa ne dam seama ca acesti indivizi nu au ce cauta in Europa?
    PS: Daca as fi nesimtit, politician, adica pleonasm pana la urma, as circula cu masini blindate, nu mi-ar pasa de `pulime`, normal ca as pleda pentru multiculturalism. Dar nu. Afara cu musulmanii din Europa! Turcii sunt musulmani! Afara !
  • +45 (47 voturi)    
    Nu stiu ce sa mai spun (Marţi, 19 iulie 2016, 21:19)

    EMP [utilizator]

    M-am uitat in presa franceza ... ei au grija sa sublinieze ca "nu exista nici o dovada ca ar fi vorba de motivatii religioase". Eu inteleg ca presa are o raspundere, ca nu poti sa strigi la fiecare incaierare "terorism islamic" dar mass-media franceza pare terorizata ca nu cumva sa scrie un cuvant ce-ar putea ofensa musulmanii.
    De politicieni nici nu mai zic, primarul din Bordeaux a facut o declaratie care mie mi s-a parut moderata (atacul din Nisa putea fi evitat daca s-ar fi luat mai multe masuri de securitate) si i-au sarit in cap toata presa, adversarii politici dar si lideri din propriul partid, inclusiv Sarkozy.
    • +17 (17 voturi)    
      normal (Miercuri, 20 iulie 2016, 7:47)

      toxx [utilizator] i-a raspuns lui EMP

      zic de romani si bulgari, pt ca pe noi cand ne fac ei tigani, nu ne apucam sa aruncam in aer teatre si promenade, ci ne bagam coada intre picioare si venim acasa.
      • +1 (3 voturi)    
        Daca tu faci asa, imi pare rau pentru tine (Miercuri, 20 iulie 2016, 16:37)

        LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui toxx

        Noroc ca altii sunt mai destepti si explica cui este interesat sa aculte care sunt diferentele. Si IN NICI UN CAZ nu se intorc acasa, mai ales cu coada intre picioare cum zici. Nu de alta, dar nu stiu sa se fi intors dintr-o data cele cateva milioane de romani plecati in afara.
  • +29 (31 voturi)    
    pai normal (Marţi, 19 iulie 2016, 21:26)

    misunel [utilizator]

    ca doar in Franta trebuie sa respecti regulile de acolo nu?sa-ti acoperi pielea in totalitate si sa mergi cu capul in joc ca si femeie
    • +5 (5 voturi)    
      cu sacul in cap (Miercuri, 20 iulie 2016, 12:46)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui misunel

      Asa e.

      In Europa s-au facut sacrificii ca femeile sa aiba drepturi si libertati egale, altfel erau si ele acum fara nici un drept. Dreptul de a alege, dreptul de a vota, de a avea pozitii de conducere etc... Sa mearga pe strada si sa nu ii fie frica ca sare un animal pe ea! E si meritul barbatilor CIVILIZATI din Europa!
  • +30 (32 voturi)    
    si pe marocan (Marţi, 19 iulie 2016, 21:28)

    bizonul_nou [utilizator]

    si pe marocan nu l-a lichidat nimeni?
    ca la Nisa, Germania etc
  • +45 (47 voturi)    
    Procurorul e "politically correct" (Marţi, 19 iulie 2016, 21:43)

    RaduMischie [utilizator]

    Sunt convins ca, de fapt, cele patru s-au aruncat ele in cutitul agresorului.
    Sau l-au provocat cu miscari lascive, astfel incat el n-a avut alta sansa de scapare decat sa le injunghie.
  • +36 (36 voturi)    
    Ziua si atacul (Marţi, 19 iulie 2016, 21:48)

    graveyard_shift [utilizator]

    Ori ii scoateți pe musulmani din Europa, ori instalați Sharia, ca nu mai merge asa, mor oameni nevinovați.
  • +44 (44 voturi)    
    multiculturalismul european.... (Marţi, 19 iulie 2016, 21:56)

    bogdan1477 [utilizator]

    Asha se intimpla cind aduci salbatici cu mentalitati de evul mediu in zone cu mentalitate de secolul 21. Si asta doar din doorinta de a-ti rezolva problema imbatrinirii populatiei... Ce face marocanul cind e deranjat de faptul ca femeile-s prea despuiate? Le trece prin sabie.
  • +32 (34 voturi)    
    dar pana cand mai suportam??? (Marţi, 19 iulie 2016, 23:02)

    vali2 [utilizator]

    Afara cu toti marocanii!!!
    Sper sa nu mai vad nici urma de ei nicaieri! veci pururi!
  • +26 (32 voturi)    
    Din pacate... (Miercuri, 20 iulie 2016, 0:20)

    cititoare [utilizator]

    Europa are nevoie de un nou Hitler, ca sa repare ce-au facut extremistii de stinga din ultimele decenii...
  • +13 (15 voturi)    
    ...problema (Miercuri, 20 iulie 2016, 2:04)

    raducutu [utilizator]

    este ca Islamul nu este o religie toleranta, nu invata toleranta fata de alte religii si culturi...trist dar adevarat..
    • -4 (12 voturi)    
      wrong (Miercuri, 20 iulie 2016, 8:01)

      toxx [utilizator] i-a raspuns lui raducutu

      s-ar putea sa imi iau multe minusuri, dar pt cine a pus mana sa citeasca Biblia si Coranul, o sa vada ca sunt 90% identice. Nu scrie nicaieri nici in una nici in alta sa iei gatul oamenilor. Traiesc de 1 an si ceva intro tara musulmana iar oamenii care chiar au fost educati inteleg religia lor si sunt toleranti cu restul, am discutat cu egipteni, palestinieni, iordanieni, localnici emirati, si toti stiu ca in Coran exista un capitol intreg dedicat fecioarei Maria. De ex in Dubai exista si biserici ortodoxe, catolice, hinduse, etc. Am intalnit si sauditi care vin aici sa bea o bere pt ca la ei in tara ii bicuiesc aia daca au o poza pe telefon cu o femeie care nu e nevasta. Oameni politicosi, foarte linistiti. Probabil veti spune exceptia care confirma regula. Da, intr-adevar, exista extreme, dar caderea in zona relgioasa extremista, care e posibila doar la oameni needucati are raspunderea pt ce se intampla acum. Asta, plus anumite valori care nu sunt compatibile in cultura europeana, fie ea franceza sau finlandeza. Cand nebunii astia arunca in aer deopotriva europeni in trenuri si pe stadioane, dar si musulmani care se roaga in Ramadan, atunci religia nu mai are nicio legatura cu actele lor, ci doar un fanatism care foloseste o parte din religie pt a obtine putere , bani si avantaje strategice.
      • +14 (14 voturi)    
        precizari (Miercuri, 20 iulie 2016, 9:44)

        Irizat [anonim] i-a raspuns lui toxx

        "atunci religia nu mai are nicio legatura cu actele lor"

        Pai astia striga Allah u Akbar si apoi omoara. Toate animalele astea, cand omoara, o fac in numele religiei islamice.

        Ce vrei tu sa spui este ca nu toti musulmanii sunt teroristi sau anti-occidentali. Corect.

        Dar la fel de corect este ca majoritatea covarsitoare (sa nu zic toate) atentatele sunt comise de islamisti.
        Si la fel de adevarat este ca majoritatea musulmanilor din Europa (nu ma intereseaza de aia din tarile islamice - la ei acasa fac ce vor) doresc Sharia.
        Daca ceri azil si ajutor in Europa, inseamna ca nu iti place claoca din care ai plecat. Dar nu, ei vin aici cerand ajutor dupa care ghetoizeaza orasele si refuza sfidator integrarea - mandrii ca sunt arabi. Si practic reproduc aici in Europa problemele din tarile din care au plecat instituind politii Sharia si tribunale Sharia - practic justitii paralele.

        Prin urmare, problemele astea legate de securitate, violenta si identitate culturala, au legatura cu Islamul.
      • +8 (8 voturi)    
        pai (Miercuri, 20 iulie 2016, 11:39)

        misunel [utilizator] i-a raspuns lui toxx

        cu afirmatia asta
        ''Am intalnit si sauditi care vin aici sa bea o bere pt ca la ei in tara ii bicuiesc aia daca au o poza pe telefon cu o femeie care nu e nevasta'' ai zis tot si te-ai si contrazis singur
        Tu traiesti in Dubai,care e o exceptie in lumea islam pentru-ca se bazeaza enorm pe turism ,pe strainii care viziteaza si aduc banii de care au nevoie..de ia se abtin si pentru-ca politia de la ei nu permit nici un act de asta extremist,tocmai ca sa nu piarda turisti
        Si pana si in Dubai,am vazut cu totii(cu exceptia ta se pare) cum o femeie(doar un exemplu) s-a dus sa denunte ca a fost violata si a fost ea arestata..pentru-ca nu?cand denunti un viol,la ei,trebuie sa ai 2 martori-barbati,altfel esti tu acuzata de sex in afara casniciei sau adulter .
        Vorbesti prostii sa spui ca nu sunt diferente decat de 10% intre biblie si coran sau islam si crestinism..
        Intreaba minim 10 musulmani daca cei care au atacat Charlie pentru ca l-au jignit pe prophet au avut dreptate sa o faca sau nu.
        Cand primesti raspunsurile si faci o medie,posteaza iar
    • -5 (9 voturi)    
      wrong (Miercuri, 20 iulie 2016, 8:01)

      toxx [utilizator] i-a raspuns lui raducutu

      s-ar putea sa imi iau multe minusuri, dar pt cine a pus mana sa citeasca Biblia si Coranul, o sa vada ca sunt 90% identice. Nu scrie nicaieri nici in una nici in alta sa iei gatul oamenilor. Traiesc de 1 an si ceva intro tara musulmana iar oamenii care chiar au fost educati inteleg religia lor si sunt toleranti cu restul, am discutat cu egipteni, palestinieni, iordanieni, localnici emirati, si toti stiu ca in Coran exista un capitol intreg dedicat fecioarei Maria. De ex in Dubai exista si biserici ortodoxe, catolice, hinduse, etc. Am intalnit si sauditi care vin aici sa bea o bere pt ca la ei in tara ii bicuiesc aia daca au o poza pe telefon cu o femeie care nu e nevasta. Oameni politicosi, foarte linistiti. Probabil veti spune exceptia care confirma regula. Da, intr-adevar, exista extreme, dar caderea in zona relgioasa extremista, care e posibila doar la oameni needucati are raspunderea pt ce se intampla acum. Asta, plus anumite valori care nu sunt compatibile in cultura europeana, fie ea franceza sau finlandeza. Cand nebunii astia arunca in aer deopotriva europeni in trenuri si pe stadioane, dar si musulmani care se roaga in Ramadan, atunci religia nu mai are nicio legatura cu actele lor, ci doar un fanatism care foloseste o parte din religie pt a obtine putere , bani si avantaje strategice.
      • +8 (8 voturi)    
        Noul Testament si Coranul (Miercuri, 20 iulie 2016, 9:50)

        Irizat [anonim] i-a raspuns lui toxx

        Unde scrie in Noul Testament ceva legat de sprijinirea violentei? A pune semnul egal intre crestinism si islam dovedeste ignoranta.

        Isus a spus ca "veti fi batuti, scuipati umiliti si veti fi dati mortii din cauza mea. intoartceti si celalalt obraz"

        Profetul pedofil - piss be upon him - a predicat despre Casa Razboiului (tarile infidelilor ce trebuie convertiti, tolerati contra unei taxe, sau omorati) si Casa Pacii (unde religia islamica este stapana)

        Apoi nu trebuie uitat ca acum 4-500 de ani, a inceput reforma crestinismului prin miscarile protestante, care au permis desprinderea religiei de stat.
        Ceea ce a permis democratie si drepturile omului, cele atat de abuzate azi de catre "pasnicii" adepti ai religiei pacii - care inteleg sa se foloseasca de toleranta gazdelor pt. a le extermina civilizatia.
        • 0 (0 voturi)    
          nu (Duminică, 24 iulie 2016, 11:35)

          toxx [utilizator] i-a raspuns lui Irizat

          scrie in vechiul testament, nu in noul. ca si talmudul , care s-a bazat pe scrierile lui Moise si l-a ignorat pe Isus. cert e ca multi nu ati inteles ce am vrut sa spun. iar de violurile alea...check:

          http://khaleejtimes.com/i-just-hold-her-hand-says-man-in-dock-for-groping
  • +11 (13 voturi)    
    vrajeala ieftina (Miercuri, 20 iulie 2016, 9:54)

    Razvan_M [utilizator]

    Deci credinciosul religiei pacii umbla pe strada cu un cutit la el si daca cineva nu se inscrie in regulile lui de conduita sau vestimentare - ii ia gatul.
    Eu cred ca este inca un act de terorism, justificat de presa politically correct ca fiind o chestiune de conflict vestimentar. Ma intreb cate mii de astfel de incidente teroriste sunt catalogate similar in Europa si in State.
  • +8 (8 voturi)    
    prea sumar? burka mini pana la genunchi e OK? (Miercuri, 20 iulie 2016, 11:44)

    EXEs [utilizator]

    Daca nu-i convine imbracamintea altora ar trebui sa se uite in alta directie sau sa se intoarca in desertul din care a scos capul ala imbecil.
    Nu inteleg de unde pana unde au ajuns toate leprele astea barbare sa ne impuna noua cum sa ne purtam si cum sa ne imbraca? Astia nu au nici macar o generatie de trait in lumea civilizata si ajung sa ne dea noua lectii.
    OK o lectie pentru sadicii astia: NU UCIDE. Daca nu-ti convine ceva deschizi gura si daca respectiva(ul) te trimite la origini ori gasesti niste argumente logice si rationale ori te duci inapoi in scorbura de unde ai scos capsorul ala cretin.
    • -6 (8 voturi)    
      "marocanii" la fel ca si scoala romaneasca (Miercuri, 20 iulie 2016, 12:50)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui EXEs

      ...ne impun cum sa ne imbracam. Unii cu sacul in cap, ceilalti cu uniforme.
      • +5 (5 voturi)    
        ce treaba are... (Miercuri, 20 iulie 2016, 13:16)

        ileana14 [utilizator] i-a raspuns lui fit

        ...uniforma scolara cu asta?
        • +2 (4 voturi)    
          Ei, e mai greu de priceput, nu toti pot (Miercuri, 20 iulie 2016, 15:46)

          LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui ileana14

          Daca te duci si vrei sa fii acceptat intr-o scoala, ii accepti si uniforma. Daca nu-ti place, te duci la alta. La fel, daca m-as duce intr-o tara araba, fii sigur ca le-as respecta legile si obiceiurile (poate da, as incerca sa schimb cate ceva, dar NUMAI in limita legilor lor). Ei de ce nu fac la fel?
          • +1 (1 vot)    
            la fel ca si (Miercuri, 20 iulie 2016, 17:04)

            ileana14 [utilizator] i-a raspuns lui LiviuX

            comentariul nu spunea asta
            • +2 (2 voturi)    
              Ma refeream la "fit" nu la tine (Miercuri, 20 iulie 2016, 17:24)

              LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui ileana14

              Imi pare rau daca s-a inteles gresit!
  • +10 (10 voturi)    
    afara! (Miercuri, 20 iulie 2016, 12:48)

    liviu_ [utilizator]

    afara cu barbarii astia din Europa!
    alta solutie nu este daca nu vrem sa ne convertim noi la religia lor de kkt
  • +4 (4 voturi)    
    Excesul de religiozitate naste monstri (Miercuri, 20 iulie 2016, 17:07)

    SkyDan [utilizator]

    Multumim epocii luminilor ce a inceput in Italia.
    Leonardo da Vinci, Giordano Bruno, Galileo Galilei, Pico de la Mirandola, Michelangelo Buonarotti si toti ceilalti zei ai epocii luminlor.

    Acesti monstri musulmani traiesc inca la nivelul Europa 1300 si ne dau lectii. Nu numai ca au ucis mare cultura araba dar incearca sa ne ucida si pe noi.

    La oase potai!!
  • +3 (3 voturi)    
    Cat despre ofensa cu hainele (Miercuri, 20 iulie 2016, 17:14)

    Razvan_M [utilizator]

    Tipul este un mincinos pt. ca in Maroc femeile musulmane umbla pe strada imbracate la fel ca la noi.

    Am vazut, bineinteles, si cazuri in care barbatul mergea la 2 metri in fatza, iar femeia imbracata in patura din cap pana in picioare tragea cu greu de o valiza de vreo 30 de kg. Iar pocitania tipa la ea din cand in cand sa mearga mai repede. Sau la plaja - barbatul si copiii imbracati de plaja se jucau, in timp ce femeia statea pe cearsaf cu patura pe ea (nu i se vedeau nici ochii).
  • +1 (3 voturi)    
    Răspunsuri (Miercuri, 20 iulie 2016, 18:16)

    Amoredivino [utilizator]

    Este nevoie de replici extraordinar de dure pentru a descuraja subspeciile astea.
    Ceva de genul „Vlad Țepeș”.
    Rușii au adoptat modelul de pedeapsă crâncenă și atunci toți musulmanii ruși au fost puși cu botul pe labe.
    Trebuie pedepsită toată familia extinsă a teroristului. Să se știe, cine intenționeză să facă vreun act necugetat practic își anihilează tot neamul.
    În Rusia familiile teroroștilor „dispar” fără să mai apară vreodată.