Germania: Numarul solicitantilor de azil a scazut semnificativ in prima jumatate a anului

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 8 iulie 2016, 15:55 Actualitate | Internaţional

Numarul aplicatiilor pentru obtinerea de azil in Germania a scazut semnificativ in prima jumatate a anului, conform unor date oficiale publicate vineri de cotidianul Die Welt, relateaza agentia DPA, citata de Agerpres.

In total, 225.368 de solicitanti de azil se inregistrasera pana joi dimineata in sistemul federal, a scris publicatia citata.

Prin urmare, si numarul solicitarilor neprocesate a scazut.

Germania a inregistrat anul trecut 1.091.894 de solicitanti de azil, multi dintre ei fugind de razboiul din Siria, conflictul din Afganistan si problemele din nordul Africii.

Noile cifre oficiale privind migratia pentru al doilea semestru al anului urmeaza a fi facute publice vineri de ministrul de interne Thomas de Maiziere.


Citeste mai multe despre   











[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
1131 vizualizari
  • +4 (10 voturi)    
    Cam tarziu (Vineri, 8 iulie 2016, 16:03)

    Radiu [utilizator]

    Raul a fost facut. Si nu va mai fi reparat. Danke Merkel.
    • -2 (8 voturi)    
      urmatoarea stire (Vineri, 8 iulie 2016, 16:38)

      IonescuIonel1 [anonim] i-a raspuns lui Radiu

      e ca numarul de nasteri a fost pentru prima oara mai mic decat numarul de morti. Scaderea populatiei a fost compensata de imigranti si refugiati. Deci... Nu stiu ce rau ti-au facut tie imigrantii aceia care fug de razboi dar macar Merkel are un plan.
      Traiesc in Germania si cunosc 2 sirieni un pachistanez si un nord african. Toti sunt inteligenti si civilizati. As spune ca sunt la fel de civilizati ca si romanii. Probabil sunt si exceptii asa cum sunt si excepti la romanii plecati in Occident, unii la lucru, unii la furat. Nu cred ca esti ondreptatit sa judeci.
      • +3 (3 voturi)    
        Imi amintesti de presa comunista (Vineri, 8 iulie 2016, 18:33)

        Chaos_X [utilizator] i-a raspuns lui IonescuIonel1

        Minteau asa-zisii jurnalisti cu studii la St. Gheorghiu pur si simplu fara rusine. Exact ca tine.

        Ca si cei de azi, cu mastere si doctorate la SNSPA, de altfel.
        • -1 (1 vot)    
          Si care e minciuna? (Sâmbătă, 9 iulie 2016, 23:02)

          IonescuIonel1 [anonim] i-a raspuns lui Chaos_X

          Nu stiu ce e SNSPA dar sa imi spun experienta mea nu cred ca e o minciuna. Sa jignesti fara nici un argument deja arati nivelul tau.
      • +2 (2 voturi)    
        pai da.. (Vineri, 8 iulie 2016, 19:09)

        misunel [utilizator] i-a raspuns lui IonescuIonel1

        pentru fiecare 3 care ii stii tu si sunt oameni inteligenti si civilizati exista altii 7 care traiesc din ajutoare si alte''chestii'' si le place maxim
        nu stiu cat de mult o sa ajute cresterea artificiala a populatiei cand unii ies cu miile cu pancarte enorme pe care scrie ''moarte infidelilor'' si/sau ''vrem Sharia law ''
        cel putin 60% din cei veniti in germania nu sunt din Siria si nu fug de nici un razboi.
        Intereseaza-te . sunt date oficiale pe care le poti gasi
        cel putin 80% din total sunt barbati.
        si..na..mai fa niste cautari pe google pe subiect,sa vezi ce nu poti vedea la stiri ..
        • -1 (1 vot)    
          Cele 2 fete ale romanului (Sâmbătă, 9 iulie 2016, 23:11)

          IonescuIonel1 [anonim] i-a raspuns lui misunel

          Vezi cum e... asa zic si englezii ca toti romanii sunt tigani si hoti pt ca sunt cateva mii care fura si fac trafic de droguri si de persoane. Nu iti convine. Dar sa faci un milion de refugiati radicalisti pt cateva sute care sunt cu pancarde la randul tau faci. Marea majoritate se acomodeaza dupa cativa ani si raman putin care nu se mai integraza.
          • 0 (0 voturi)    
            ei.. (Luni, 11 iulie 2016, 13:27)

            misunel [utilizator] i-a raspuns lui IonescuIonel1

            asa putem discuta non stop ..hai sa fim de acord ca nu suntem de acord..eu n-am vazut nici un roman,nici unul,din nici un stat unde e stabilit,sa ameninte in gura mare ca acel stat nu va mai exista si ca democratia e o c***a.

            adica sa vina unu' la tine in casa sa te injure,sa te ameninte in toate felurile si tu sa-l pupi si sa-l inviti la ceai ..arata cat de naiv esti..
            acele cateva sute vor atrage milioanele de partea lor fara probleme pentru-ca acele sute sunt lasate sa faca ce vor .Cand ies in strada cu astfel de mesaje nu se intampla nimic,nu iau nici o amenda,nici macar o mustrare,pe cand cineva care iese si zice ca nu e corect ce fac ei si ca ar trebui arestati sau deportati,e automat numit xenofob,rasist si trimis in judeacata plus marginalizat . Dubla masura..oamenii s-au saturat si incepe sa se vada ..
      • +1 (1 vot)    
        Imi pare sincer rau (Sâmbătă, 9 iulie 2016, 17:03)

        Radiu [utilizator] i-a raspuns lui IonescuIonel1

        cand vad oameni inteligenti ca dvs. cazuti in plasa nocivei ideologii multiculturaliste, care distruge Europa cu pasi repezi. Daca traiti in Germania, cred ca ati observat ca germanilor le este deja frica sa emita deschis idei opuse acestei dictaturi a gandirii.
        • -1 (1 vot)    
          Parerea mea... (Sâmbătă, 9 iulie 2016, 23:17)

          IonescuIonel1 [anonim] i-a raspuns lui Radiu

          Sunt doar de cativa ani dar sincer nu am observat astfel de lucruri. In Germania este general acceptata ideea de diversitate. Mai mult de o treime din tara este imigrant sau la adoua generatie de la imigranti. Sunt o gramada de romani, rusi, turci, polonezi, spanioli sau italieni. Eu ca roman in Germania sa spun ca nu ar trebui sa existe multiculturalismar fi sa imi dau singur cu bata in cap. Exact ca romanii din UK care au votat Brexit. Si acuma sunt deja mai multe cazuri de romani stabiliti acolo de multi ani care sunt terorizati de la referendum. Ieri a fsot dat foc la magazinul unui roman din Anglia.