VIDEO Trump, dupa Brexit: Britanicii si-au luat tara inapoi, Brexit e fantastic

de Red. Stiri     HotNews.ro
Vineri, 24 iunie 2016, 11:34 Actualitate | Internaţional

Trump
Foto: Twitter
Donald Trump, probabilul candidat republican la presedintia SUA, a declarat vineri in Scotia ca "britanicii au reluat controlul asupra tarii lor", potrivit Reuters. El a mai spus ca "Brexit e fantastic", transmite si AFP.

Reamintim ca referendumul desfasurat joi in Marea Britanie a dat castig de cauza raberei OUT, iar Marea Britanie va iesi din UE.

Trump, care cel mai probabil va fi nominalizat de republicani in cursa pentru Casa Alba, se afla in Scotia, pentru a inaugura un resort de golf care ii apartine, si s-a oprit sa raspunda la cateva intrebari ale ziaristilor dupa ce a ajuns cu elicopterul la Turnberry.

Intrebat despre Brexit, Trump a spus: "Si-au reluat controlul asupra tarii lor. Este un lucru minunat".

"Oamenii sunt furiosi, in intreaga lume, sunt furiosi. "Sunt suparati pentru granite, sunt suparati pentru oamenii care vin in tarile lor. Nimeni nu mai stie cine sunt. Sunt furiosi pentru multe, multe lucruri".

Inaintea votului, Trump a afirmat ca ar inlina pentru iesirea din Uniunea Europeana.













[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
7040 vizualizari
  • +13 (21 voturi)    
    Romania pierde dupa Brexit (Vineri, 24 iunie 2016, 11:38)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    Pierde un aliat anti-Rusia important.
    Trump e bucuros pt Brexit.
    Urmarind astfel un silogism, reiese ca victoria lui Trump, inseamna implicit apa la moara pt Rusia. Evident ca pentru Romania asta e de rau.
    Astfel ca, cine sustine pe aici cu disperare pe Trump (si stiu ca sunt multi, vad dupa minusurile pe care le iau de cate ori scriu ceva despre el sau despre Hillary), pana la urma e implicit pro-rus si anti-roman si anti-UE.

    Continuati sa sustineti Trump. Ca daca iese, sa vedeti voi ce placut va fi cu rusii. Am vazut in anii 50 ce "bine" a fost!
    • +1 (7 voturi)    
      Trump pro-rus? (Vineri, 24 iunie 2016, 13:01)

      Carpi [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      In primul rand Trump este un american de a 3 -a generatie. Pentru el Europa este la fel cum este pentru romani Islanda. Nu are practic nici un profit din ramanerea sau intrarea Marii Britanii in UE. In schimb orice miscare de ,,afirmare a suveranitatii” unui stat este in acord cu ce vrea el de la SUA. Deci este practic imposibil sa aiba alta pozitie. S-ar fi contrazis singur.
      In privinta atitudinii pro-ruse este mai mult de campanie electorala. Votantii lui Trump vor inlaturarea coruptiei din industria de aparare si taierea bugetului armatei, care se traduce pe termen scurt in evitarea conflictelor cu Rusia. Insa daca va fi presedinte va fi vai de fundul rusilor daca ataca un stat NATO !!
      Cea mai buna dovada este ca hakerii rusi au spart serverele partidelor din SUA in cautare de date compromitatoare despre Trump. In privinta lui Obama si Bill Clinton nici nu s-au obosit de asa ceva la vremea lor!!
  • -5 (7 voturi)    
    Iar e toata lumea analisto-filosoafo-intelectuala (Vineri, 24 iunie 2016, 11:39)

    Zummm [utilizator]

    Ce va mai place sa cantati prohodul
  • +12 (18 voturi)    
    imbecil (Vineri, 24 iunie 2016, 11:50)

    alip [utilizator]

    La cat de putin o duce mintea pe o cocota ridicola ca el, sigur ca e fantastic.
  • +9 (17 voturi)    
    eu cred... (Vineri, 24 iunie 2016, 11:56)

    liviu_ [utilizator]

    ca thrump tocmai si-a batut ultimul cui din cosciug...
    efectele imediate (burse, lire etc care se vor duce dracu) o sa le arate curand americanilor ca nu e bine ce zice terminatul asta.
  • +5 (11 voturi)    
    Bun, acum ca si-au luat-o (Vineri, 24 iunie 2016, 11:57)

    Maniu [utilizator]

    pot sa se stearga .... cu ea.
  • -9 (21 voturi)    
    usor... (Vineri, 24 iunie 2016, 12:08)

    OvidiuStoica [anonim]

    E mai usor pentru britanici. Globalistii au adus in UK milioane de arabi, pakistanezi, indieni si africani in ultimii 20 de ani..Albii mai sunt doar 80% din populatia UK (fata de 94.6% cat erau in 1990). Dar totusi cu 80% au reusit sa isi ia tara inapoi.

    In SUA e mai greu, albii au ajuns acum la 63% (de la 90%).
    Va fi greu pentru Trump sa castige. Vine prea tarziu.
    • +5 (7 voturi)    
      compari aiurea (Vineri, 24 iunie 2016, 12:25)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui OvidiuStoica

      SUA e natiune de imigranti, Anglia/UK - nici pomeneala.
    • +8 (10 voturi)    
      globalistii? cine-s aia? (Vineri, 24 iunie 2016, 12:27)

      Roman_Cetatean [utilizator] i-a raspuns lui OvidiuStoica

      nu cumva tocmai albii din UK sunt fix cei ce au fondat imperiul britanic? crezi ca au navalit din senin pakistanezii, indienii etc acolo? au fost tot timpul favorizati! Asta a fost politica brit-ilor! chiar si legat de Brexit, campania s-a dus pe imigratia europenilor (in special est-europenii) mai degraba decat a pakilor si indilor.

      Iar cat despre arabi- chiar ei s-au vandut lor - ca le-a placut la nebunie banul din petrol de la seici, emiri samd...e plina Londra de cladiri luate de arabi, de arabi super-bogati, de masini ale lor f.f. scumpe, samd..

      Cei mai globalisti au fost si sunt fix ei, "albii" din UK!