Hillary Clinton, acuzata ca a aruncat cu o biblie in capul unui agent Secret Service, pe vremea cand era prima doamna

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 21 iunie 2016, 11:47 Actualitate | Internaţional

Hillary Clinton
Foto: Facebook
Hillary Clinton, candidatul democrat la alegerile prezidentiale din Statele Unite din acest an, a aruncat cu o biblie dupa un agent Secret Service, pe vremea cand era prima doamna a SUA, lovindu-l pe acesta in partea din spate a capului, intr-un moment de furie. Dezvaluirea a fost facuta de un fost agent al Secret Service intr-o carte intitulata "Crisis of Character", ce urmeaza sa fie lansata saptamana viitoare, in plina campanie pentru Casa Alba, scrie Breitbart.com.

Gary Byrne, fost agent Secret Service, a avut sarcina de a proteja cuplul Hillary - Bill Clinton in cei 8 ani petrecuti de acestia la Casa Alba, in anii '90. In 3 dintre acesti 8 ani, el a stat chiar la usa Biroului Oval.

"Prima doamna avea o vioiciune mai deosebita", isi aminteste Gary Byrne, autorul cartii ce urmeaza sa apara saptamana viitoare. "Intr-o zi, ea a aruncat cu o biblie dupa un agent, lovindu-l in partea din spate a capului. El i-a spus fara menajamente ca acest gest este inacceptabil. Mi-a spus chiar el povestea."

Gary Byrne mai sustine, in carte, ca furia lui Hillary Clinton nu a fost un episod izolat, ci a devenit cu timpul o regula, sitautia inrautatindu-se odata cu trecerea timpului.

"Nu se intampla in fiecare zi, insa in public, era cel mai bun prieten al tuturor. In spatele usilor inchise, era ea insasi", mai dezvaluie acesta.

Ea i s-ar fi adresat unui alt agent Secret Service "Go f... yourself!" si "Go to hell!".

"Poznele lui Hillary mi-au facut cariera mai interesanta", concluzioneaza autorul cartii.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
4493 vizualizari
  • +2 (28 voturi)    
    astea-s stiri de cancan (Marţi, 21 iunie 2016, 11:56)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    unu la mana ca nu stim cat de adevarate sau exagerate sunt. Si apoi, in anii 90 sa ne amintim in ce ipostaza penibila si jenanta era pusa fosta PrimaDoamna- cu sotul inseland-o cu Monica Lewinski,ditamai scandalul si rusinea publica! E de mirare ca a reusit sa se abtina in public, nu a facut scandal si a dat mesajul ca trece peste asta-desi e clar ca in privat numai bine nu o fi fost. Cum naiba sa isi reprime furia si frustrarile si in privat? A reusit in public, in privat era strict pb ei. Faptul ca a aruncat o Biblie e irelevant cu totul, probabil asta era cartea la indemana, caci ma indoiesc ca atunci cand esti nervos extrem si devii violent stai sa citesti titlurile cartilor, pe indelete, ca sa alegi constient fix o Biblie si cu ea sa arunci in agent!
    Asta e chiar o stire pt dobitoci care pun botul, din aia brainwashed religiosi, ca sunt destui si in SUA (acolo sunt cele mai multe secte cu bubuli crestinopati) si or sa zica "vai, ce pagana/satanista e Hillary ca a aruncat fix cu Biblia in agent, deci nu putem vota asa ceva"...

    Daca i se poate reprosa ceva lui Hillary macar sa fie ceva legat si relevant pentru pozitia pt care candideaza si anume ca reprezinta interesele "establishmentului" si marii finante, mai degraba decat ale alegatorului mediu american si asta e o mare pb- caci si asa la ei (si nu numai) clasa mijlocie sufera de o subtiere ingrijoratoare de vreo 20 ani. Tesutul social al Americii, asa cum il stim din filme, construit cu greu in anii 30,40, 50-middle class-ul majoritar, se destrama si asta e mai grav decat orice alt subiect!
    • -1 (23 voturi)    
      doamnei $hillary (Marţi, 21 iunie 2016, 12:14)

      hamham [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      i se mai poate reprosa ca impreuna cu obama incearca sa cenzureze orice stire negativa la adresa islamului. political corectness de mare finete.
      a se vedea cazul orlando, cand au incercat din rasputeri sa elimine ideologia islamista a atacatorului din ecuatia masacrului.

      bine,nici nu e de mirare, avand in vedere relatia calduroasa a partidului democrat ( zic gurile rele) cu arabia saudita. caldura masurata nu in grade ci in $.
      • -2 (10 voturi)    
        aici nu cred ca e ca Obama (Marţi, 21 iunie 2016, 12:34)

        Roman_Cetatean [utilizator] i-a raspuns lui hamham

        Hilary a iesit dupa Orlando sa acuze explicit Arabia Saudita, Qatar etc ca sprijina indirect terorismul prin finantarile moscheilor wahabite si ale clericilor islamisti extremisti!
        • +1 (11 voturi)    
          aiurea (Marţi, 21 iunie 2016, 12:56)

          hamham [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

          "Hillary Clinton called for tolerance in the wake of the Orlando massacre, as she urged Americans to “stand together” to thwart terrorists and avoid demonizing a religion that 1.6 billion people practice"

          acelasi blaba stangist.
          islamul,religia pacii:)
          • -1 (3 voturi)    
            ... (Marţi, 21 iunie 2016, 17:14)

            Lol Lolovici [utilizator] i-a raspuns lui hamham

            Deci ar trebui sa demonizezi religia a 1.6 miliarde de oameni? iti dai seama ca si ortodocsii sau catolicii au extremistii lor religiosi? Doar ca noi nu am trecut printr-un proces la fel de nasol ca zona araba unde diverse puteri au impartit si dezimpartit oamenii cum au avut chef in trecut incat s-au alimentat extremismele agresive de acum. Majoritate vasta a musulmanilor sunt oameni normali, care merg la scoala, au familie, mananca mancare, nu detin lansatoare de rachete, in ciuda a ce ai putea sa iti imaginezi.
            • +1 (1 vot)    
              pai (Marţi, 21 iunie 2016, 20:51)

              hamham [utilizator] i-a raspuns lui Lol Lolovici

              "iti dai seama ca si ortodocsii sau catolicii au extremistii lor religiosi?"
              sigur, sunt o gramada de atentate facute de ortodocsi.
              ultimul exemplu e detonarea de catre crestini a unicului neuron din capul celor cu political corectness.
      • +1 (13 voturi)    
        păi firește (Marţi, 21 iunie 2016, 13:30)

        PaulPastout [anonim] i-a raspuns lui hamham

        nu există islam radical, există doar ”rebeli moderați”.
    • 0 (10 voturi)    
      care mari finante, bre ?! (Marţi, 21 iunie 2016, 12:39)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      dansa e catindata partidului clasei muncitoare, cum era si dottore la noi.

      trompa e al cu multe case :))
    • -2 (10 voturi)    
      De calmare ai nevoie amice! (Marţi, 21 iunie 2016, 13:39)

      mbembe [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      Sau CalMare!
      Ce injuri aici ca la antene?
      Sfanta ta e vinovata de moartea diplomatului in Libia si folosirea mailului personal in ineters de serviciu... asta e suficient ca sa nu mai fie aleasa si Trump o sa-i aduca aminte la toamna de prostiile facute.
      Cat despre limbaj- mergi la piata de cai si injura acolo!
      • -3 (7 voturi)    
        saracul de tine, ai o placa unica (Marţi, 21 iunie 2016, 14:25)

        Roman_Cetatean [utilizator] i-a raspuns lui mbembe

        aia cu injuratul ca la antente. unde am injurat eu (citare, pls)?

        sau e replica data mie din eroare sau ai o problema semantica grava!

        Mrs Hillary e creditata cu prima sansa inaintea lui Trump. Pt ca si la ei e fix ca la noi in 2000: Iliescu (aici Clinton) vs Vadim (la ei Trump).

        Este evident ca Trump nu va fi votat, pt ca dezbina mult prea mult si aici nu vb doar de musulmani, ci si-a atras antipatia si hispanicilor si negrilor si altor minoritati, plus o mare parte a americanilor "middle class". Hillary e totusi mai realista, ca doar are si experienta real-politic-ului, spre deosebire de bufonul pe care il sustineti disperati. Dar, nu ma mir, normal ca voi sustineti pe macacul acela, ca doar semanati si asta va place sa sustineti si in Ro si in SUA: non-valorile!
        • 0 (0 voturi)    
          esti platiti de Hellary? (Miercuri, 22 iunie 2016, 10:42)

          mbembe [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

          Tanti asta a trebuit sa iasa prima din democrati indiferent de cate persoane au participat la circul candidatilor democrati.
          Dar la felul cum ii pronunti numele (probabil ai si fluturi) esti tu cetatean dar nu roman, daca erai roman si smart cum te dai (Mrs Hillary) ai fi putut sa zici macar Dl. Iliescu vs Dl. Tudor... deci poti sai faci reclama cucoanei la voi acolo, in state!
          Referitor la citate... cauta-ti tu singur citate in mizeriile postate!
    • +1 (3 voturi)    
      Hillary sigur e onestitatea intruchipata :) (Marţi, 21 iunie 2016, 19:10)

      gigel123 [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      https://www.youtube.com/watch?v=BizU-u7RPcY
  • -2 (8 voturi)    
    hahaha (Marţi, 21 iunie 2016, 12:00)

    nash pandelica [utilizator]

    pe bufonu' cu mesha il cauta brizii sa'i ia capu', iar hilarioasa lui billy mincinosu' da cu biblia dupa servciul secret. ca caca aveau si ei dna, dadea dupa un deneaist. :)
    cineva lucreaza la balanta electorala.:)

    vorba romanului, f. inteleapta, va iesi de cine se tem.
    la situatia din america, greu sa alege intre doua rele. cam ca la noi, intre ilici si vadim. :))
    ilici fiind si el anti biblie...
  • -1 (21 voturi)    
    în primul rând (Marţi, 21 iunie 2016, 12:07)

    Mazeta [utilizator]

    Nu înțeleg de ce Hillary ținea în casă o biblie. Poate doar să citească din ea invers, noaptea, la lumina lumânărilor.
    • 0 (8 voturi)    
      a avut noroc tipul, (Marţi, 21 iunie 2016, 13:33)

      PaulPastout [anonim] i-a raspuns lui Mazeta

      o fi văzut-o rotindu-și capul 360 grade, exercițiile ei gimnastice favorite, după umblatul pe tavan, bine că nu l-a împroșcat cu jet de ăla de vomă verde, cum făcea când era copilă, au făcut un reportaj despre cazul ei.
    • 0 (4 voturi)    
      O, ales al neamurilor! (Marţi, 21 iunie 2016, 15:04)

      grigoreagape [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Oooo, prealuminate comentator, cât de deștept esti și ce bine spui tu. Te admir!
  • +4 (12 voturi)    
    Aiurea (Marţi, 21 iunie 2016, 12:38)

    ipolitic [utilizator]

    Un agent secret ADEVARAT trebuie sa simta orice obiect care zboara spre ceafa lui, mai ales daca obiectul e extrem de periculos, de exemplu o carte.
    Sa nu ma contraziceti, am vazut in filmele americane.
    • +1 (9 voturi)    
      hmmm (Marţi, 21 iunie 2016, 12:50)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      In filmele rusesti, agentul secret rus direct o ia-n freza?
    • 0 (4 voturi)    
      nu te contrazic, dimpotrivă (Marţi, 21 iunie 2016, 13:46)

      PaulPastout [anonim] i-a raspuns lui ipolitic

      te cred. În filmele americane e tot adevărul, calea și viața, numai popii ortodocși retrograzi ascund asta de noi.
  • +5 (11 voturi)    
    Sa nu ne inflamam iresponsabil (Marţi, 21 iunie 2016, 12:48)

    Sparafucile [utilizator]

    In fond , era o Biblie , nu un Coran .
    • -1 (5 voturi)    
      s-a prins și Hellary (Marţi, 21 iunie 2016, 13:36)

      PaulPastout [anonim] i-a raspuns lui Sparafucile

      la ce-i poate folosi ei o Biblie, i-au trebuit ani numai să o poată atinge fără spumege și să scoată fum pe nări.
  • +1 (9 voturi)    
    caracter (Marţi, 21 iunie 2016, 13:15)

    Razvan_M [utilizator]

    Doar cateva observatii as avea de facut aici:

    - uitandu-ma prin presa mainstream din Vest, Hillary apare in ipostaze victorioase, glorioase etc, in timp ce Trump este pozat uitandu-se fie in jos, fie in ipostaze urate sau care nu-l avantajeaza.
    - acestea sunt informatii foarte cunoscute prin State, dar presa este sincronizata cu campania Partidului Democrat si le ignora.
    - Hillary Clinton are multe alte bube, cu toate astea presa dezvolta ideea ca Trump este un tampit, bun de nimic, raul cel mare etc.
    - Hillary nu are nimic care sa se numeasca personalitate - si problema asta va fi foarte vizibila daca va deveni presedinte.
    - nu este greu de ghicit cam care este caracterul acestei individe care a fost totusi 8 ani Prima Doamna... A inghitit nenumaratele escapade ale lui Bill Clinton numai cu scopul de a nu-si periclita cariera politica... Eu cred ca are foarta multa furie stransa in ea si va fi periculos pentru toata lumea sa devina ea presedinte.
    - contracandidatul sau la investitura democrata, Bernie Sanders, a fost subminat cu parsivenie de un partid democrat care stabilise dinainte ca Hillary va fi candidat oficial: http://observer.com/2016/06/guccifer-2-0-leak-reveals-how-dnc-rigged-primaries-for-clinton/
  • -2 (10 voturi)    
    Ihi (Marţi, 21 iunie 2016, 13:17)

    ClaudiuArseniu1 [anonim]

    Mi-o zis un priten de-al unei cunostinte de-al unei vecine al carui fiu a fost ajent secret la Cotroceni ca intr-o zi Iliescu a aruncat dupa el cu un sul de hirtie ijenica. E adevarul adevarat, jur.