Presupusul terorist Salah Abdeslam, descris de avocatul sau: Are inteligenta unei scrumiere goale, e de o goliciune abisala

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 27 aprilie 2016, 18:08 Actualitate | Internaţional

Sven Mary, avocatul lui Salah Abdeslam
Foto: Captura YouTube
Sven Mary, avocatul presupusului terorist Salah Abdeslam, l-a descris pe acesta in cuvinte extrem de dure. "Un mic idiot din Molenbeek, venit din lumea micii criminalitati, are inteligenta unei scrumiere goale si e de o goliciune abisala", a spus Sven Mary pentru Liberation, citata de La Libre Belgique.

"Salah Abdeslam este exemplificarea perfecta a generatiei GTA (Grand Theft Auto), care crede ca traieste intr-un joc video. El si colegii lui au reusit sa demonizeze o intreaga religie. L-am intrebat daca a citit Coranul si mi-a spus ca a citit o intepretare pe Internet", a mai spus Sven Mary.

Salah Abdeslam, suspectat ca a jucat un rol major in atacurile din Paris din noiembrie 2015 in care au fost ucise 130 de persoane, a fost extradat saptamana trecuta din Belgia in Franta. Abdeslam, 26 de ani, a fost cel mai cautat fugar din Europa pana la capturarea lui in Bruxelles in martie, dupa o cautare ce a durat patru luni. 

Anchetatorii spun ca Abdeslam le-a declarat ca s-a ocupat de logistica atacurilor de pe 13 noiembrie si ca planuia sa se arunce in aer la Stade de France, dar a dat inapoi in ultimul moment.










10336 vizualizari
  • +10 (16 voturi)    
    Asta ce tactica e? (Miercuri, 27 aprilie 2016, 18:21)

    mitg [utilizator]

    "Prostul saracul, n-a vrut sa faca nimic de fapt, el nu e in stare".

    Cam asta e argumentul?
    • +2 (2 voturi)    
      Poate (Joi, 28 aprilie 2016, 14:06)

      gamma [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Dar iese cum ca asta a fost cel mai destept dintre ei , ceilalti s-au aruncat in aer singuri ...
  • +20 (22 voturi)    
    fericiti cei saraci cu duhul (Miercuri, 27 aprilie 2016, 18:25)

    Razvan_M [utilizator]

    Bai baiatule, astia cu inteligenta unei scrumiere goale sunt cei mai buni soldati intr-un razboi religios. Caci se poarta un razboi de catre Islam contra tuturor, iar acum au ajuns in chiar inima crestinatatii.
    Sa privim doar ce s-a intamplat in toate tarile de prin Africa sau Asia unde au patruns musulmanii in urma cu sute de ani. Cat au fost slabi militar au subminat in liniste, atragand pe altii si convertindu-i. Sunt ca un cancer, pt. ca odata ce cineva s-a convertit la Islam nu mai poate scapa de asta sub amenintarea pedepsei cu moartea. In cateva sute de ani au devenit majoritari sau dominanti ca putere in mai toate tarile si societatile unde au ajuns, folosindu-se odata cu acapararea puterii de metode brutale pentru eliminarea celorlalte religii sau a ateilor, pe care-i considera mai rai decat pe cei de alta religie.

    Normal ca in niste tari unde este liniste de zeci de ani oamenii isi permit sa fie naivi, dar istoric vorbind aceasta liniste este temporara. Un om inteligent, precum multi dintre cei care vorbesc in presa ca terorismul Islamic nu reprezinta Islamul, ar trebui sa observe cu sinceritate realitatea si sa nu se mai ascunda dupa deget.
  • +9 (15 voturi)    
    Asa si? (Miercuri, 27 aprilie 2016, 18:26)

    MarianPConstantin [utilizator]

    Numai ca e idiot sau prost trebuie iertat? Nu inteleg ce doreste avocatul lui sa sugereze...

    Prost sau destept tot terorist ramane si trebuie inchis pe viata fara posibilitatea de eliberare conditionata.
  • +15 (15 voturi)    
    ce pierd cei 500.000.000 de europeni (Miercuri, 27 aprilie 2016, 18:48)

    rov [utilizator]

    daca executa/expulzeaza 100.000 de creiere goale ce le ameninta existenta si viitorul???!!!?

    Exact 0.02%dintre cei ce locuiesc aici si nu se adapteaza valorilor occidentului...
  • -1 (23 voturi)    
    Normal (Miercuri, 27 aprilie 2016, 18:49)

    HP [utilizator]

    Mi se pare normal. Toti extremistii sunt niste dobitoci.

    Poate sa se ia de mana cu inutilii care ingroapa porci pe terenuri virane.

    Acelasi coeficient de inteligenta, nicio diferenta.
  • +6 (10 voturi)    
    avocatii astia (Miercuri, 27 aprilie 2016, 18:58)

    sile1 [utilizator]

    E si asta un mod de a-ti apara clientul....

    - Stiti el e atat de tampit ca si daca vrea sa treaca strada cineva trebuie sa-l tina de mana,asa ca nici vorba ca ar putea organiza atentate criminale !!

    Ramane sa vedem daca Justitia franceza va inghiti gogoasa asta.
  • +14 (16 voturi)    
    Soc si groaza! (Miercuri, 27 aprilie 2016, 18:59)

    ipolitic [utilizator]

    si eu care am crezut ca sunt niste intelectuali sensibili si rafinati:)
  • +10 (12 voturi)    
    Dar la ce (Miercuri, 27 aprilie 2016, 19:19)

    Kepler [utilizator]

    altceva ne puteam astepta.
    Trebuie sa ne ferim de acesti mici idioti, sint f multi peste tot si nu stim cind explodeaza.
  • 0 (8 voturi)    
    E bine (Miercuri, 27 aprilie 2016, 21:01)

    Nyk1 [utilizator]

    Că măcar francezii și belgienii sunt atât de inteligenți în comparație cu acești teroriști, încât să anticipeze cu 2-3 mutări înainte mișcările acestor „săraci cu duhul”.

    Mulțumită inteligenței francezilor, la Bataclan și Zaventem au putut fi evitate adevărate tragedii!
  • +5 (13 voturi)    
    Am o intrebare pt. domnul avocat (Miercuri, 27 aprilie 2016, 22:26)

    Vlad-I [utilizator]

    Ce parere are despre inteligenta politicienilor care au stimulat sa ajunga o asfel de minoritate in europa ?
  • +5 (5 voturi)    
    Pe moment am crezut ca vorbeste despre (Joi, 28 aprilie 2016, 9:26)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    vreun parlamentar roman.
    • +5 (5 voturi)    
      Ca tot vin ceva alegeri (Joi, 28 aprilie 2016, 10:21)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Romania, tara pomanagiilor

      Parlamentarii sunt alesi de noi si reprezinta opinia majoritara (cel putin cand nu intervin smecherii de Teleorman cu mortii lor votatori). Asa ca sunt o buna oglinda a ceea ce suntem nu a ceea ce ne inchipuim ca suntem.