VIDEO Atentat sinucigas impotriva comunitatii crestine din Pakistan. Cel putin 70 de morti si 280 de raniti intr-un parc de distractii. Cele mai multe victime sunt copii si femei

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 27 martie 2016, 19:23 Actualitate | Internaţional

Atentat in Pakistan
Foto: Captura Youtube.com
Cel putin 70 de morti si 280 de raniti, dintre care cele mai multe victime sunt copii si femei, este bilantul unui atentat sinucigas comis duminica seara in parcul de distractii Gulshan-e-Iqbal din centrul  orasului Lahore, estul Pakistanului. Multi dintre raniti sunt in stare critica. Atentatul a fost revendicat de o factiune pakistaneza a talibanilor, care a precizat ca tinta a fost comunitatea crestina, care sarbatorea duminica Pastele, potrivit The Guardian.



Explozia s-a produs intr-un moment in care numeroase familii din comunitatea crestina, care au mers duminica in parc pentru a sarbatori Pastele, se pregateau sa paraseasca parcul, a declarat un oficial din politia locala, citat de cotidianul The Guardian.

Parcul de distractii Gulshan-e-Iqbal este un loc popular, frecventat in special de comunitatea crestina.

Televiziunile locale au difuzat imagini cu raniti preluati de ambulante pentru a fi transportati la spital.

Autoritatile pakistaneze au decretat 3 zile de doliu national.



Martorii au declarat ca explozia a fost atat de puternica incat au vazut trupuri zburand prin aer, iar flacarile ajungeau deasupra copacilor.

Pakistanul se confrunta adesea cu atacuri ale talibanilor.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
21108 vizualizari
  • +3 (3 voturi)    
    ... (Duminică, 27 martie 2016, 19:26)

    SuruBelnitza [anonim]

    http://www.dawn.com/news/1248259
  • +2 (2 voturi)    
    Bau ! (Duminică, 27 martie 2016, 20:12)

    KabaL [utilizator]

    Iesiti voi, mortilor, sa intram noi, viii...:(
    RIP
  • -16 (40 voturi)    
    #jesuis (Duminică, 27 martie 2016, 20:15)

    shlomo_bernstein [utilizator]

    Pakistan! Pt. amaratii astia, ca si pt. copii masacrati in genocidul din Gaza, nu mai e nimeni #jesuis. Lu' madam Mogherini i se rupe de ei!
    • +9 (33 voturi)    
      Las-o jos ca macane (Luni, 28 martie 2016, 0:55)

      Amused [utilizator] i-a raspuns lui shlomo_bernstein

      "Genocid"? Pai palestinienii astia sint cei mai mari teroristi si isi urasc copiii proprii intr-o asemenea dimensiune patologica incit si-au omorit cu sete proprii copii de sute de ori mai mult decit toti crestinii si evreii din lume ar fi putut sa o faca.

      Nu degeaba era dezgustatorul de Arafat "pretenul" cel mai de seama al lui Ceausescu. . .
      • -13 (31 voturi)    
        Palestinienii isi urasc copiii... (Luni, 28 martie 2016, 1:23)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Amused

        Sunteti bolnav. Incurabil, ma tem.
        • -10 (10 voturi)    
          nu sunt bolnavi! (Luni, 28 martie 2016, 9:51)

          king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

          Sunt "civilizati", "europeni"!
        • +5 (5 voturi)    
          Bun alias, dar totusi iti explic (Luni, 28 martie 2016, 13:56)

          Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

          poate ca si prostu'satului pricepe: nu le pasa de ei, ii fac scuturi umane, martiri de mici.
        • +5 (5 voturi)    
          Cand ii (Luni, 28 martie 2016, 17:07)

          adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

          inavta de mici cum sa-si puna centura cu dinamita pe burta si ii trimit sa se sacrifice ,
          inseamna ca ii iubesc ?
          Sau ca ii folosesc ca pe niste bombe ambulante.
          Da, ii iubesc asa cum iubesc bombele!
      • +4 (12 voturi)    
        palestina-pakistan (Luni, 28 martie 2016, 6:57)

        Francisc 1 [utilizator] i-a raspuns lui Amused

        e tot cu p..
      • -9 (21 voturi)    
        Idei preconcepute (Luni, 28 martie 2016, 8:51)

        bispider [utilizator] i-a raspuns lui Amused

        Nu stiu de unde ai scos ideea asta, din realitatea traita acolo sau doar din cateva imagini vazute la TV? La fel de bine s-ar putea spume si despre crestini lucrurile astea; noi am avut razboaie de zeci de ani in Europa, Inchizitia, KKK, decimarea amerindienilor, Romania e privita in vestul Europei ca fiind tara plina de infractori si cersetori tigani cu handicap sever. Idei preconcepute despre ceilalti se gasesc la tot pasul, chiar daca acestea sunt foarte departe de realitate.
    • +11 (15 voturi)    
      Shlomo, asta-i tot ce stii? (Luni, 28 martie 2016, 8:11)

      A.Corneliu [utilizator] i-a raspuns lui shlomo_bernstein

      Care genocid din Gaza, desteptaciune?
      Cam uzata placa, nu ti se pare?
      Ai fumat iar ceva?
      Mai bine uita-te imprejur sa vezi adevaratul genocid pe care-l fac fratiorii tai intru Mohammed.
      Zi de zi. Peste tot. Siria, Irak, Africa. Milioane. Nu-i mai numara nimeni.
      • -3 (11 voturi)    
        ce zice Onu despre Gaza? (Luni, 28 martie 2016, 9:52)

        king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui A.Corneliu

        sau asta nu-ti convine?
        Crime de razboi, colonizare, tabere de refugiati? Nu exista, nu?
        • +6 (8 voturi)    
          In Gaza... (Luni, 28 martie 2016, 12:37)

          A.Corneliu [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

          In Gaza:
          1. In Gaza nu exista colonizare evreiasca.
          2. In Gaza nu exista ocupatie israeliana.
          3. Nu exista crime de razboi din partea Israelului (arata-mi si tu un document ONU care stabileste asta)
          4. Crimele de razboi sunt ale Hamasului din Gaza, care lanseaza rachete impotriva populatiei israeliene, in baza ideologiei oficiale de a distruge Israelul si a stabili in loc un stat islamic.
          5. Taberele de refugiati din Gaza sunt artificial intretinute, caci arabii din ele se afla in mijlocul propriei populatii arabe, unde se pot integra. Dar nu vor, caci primesc pomeni de la ONU. De fapt, nici nu sunt refugiati, ci urmasii lir, care de fapt trebuiau sa se integreze de mult intr-o viata normala.

          King David, nu mai tzine aici.
          A trecut vremea vorbelor goale. Pleaca cu ele la fratiorii tai arabi, care inca le mai cred.
          • -5 (7 voturi)    
            hm? (Luni, 28 martie 2016, 13:14)

            king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui A.Corneliu

            1. Atunci Gaza e stat independent, suveran? Sau ce este? Cine ii controleaza garanitele? Colonistii au fost retrasi in 2005.
            2. Ocupantul s-a retras in 2005.
            3. Ei nu?
            U.N. Report on Gaza Finds Evidence of War Crimes by Israel and by Palestinian Militants
            http://www.nytimes.com/2015/06/23/world/middleeast/israel-gaza-report.html?_r=0
            Gaza: 'Israeli war crimes' followed soldier's capture - Amnesty
            http://www.bbc.com/news/world-middle-east-33700343
            4. Arata si tu un document Onu, Apropo, Hamas a castigat alegerile in mod democratic, au fost inclusiv observatori isrealieni!
            5. Ei s-ar integra inapoi in teritoriul lor, dar nu sun t lasati de.....ghici cine nu e de acord cu statul palestinian?

            La fel, A. Corneliu, nu mai tine aici! Pleaca cu ele la fratiorii tai sionisti, care inca le mai cred.
            • +3 (3 voturi)    
              Gaza a apartinut Egiptului (Luni, 28 martie 2016, 13:58)

              Maniu [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

              si subscriu la ce-a zis Corneliu: esti islamofil.
            • +6 (8 voturi)    
              Gaza... (Luni, 28 martie 2016, 14:07)

              A.Corneliu [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

              Gaza e un teritoriu autonom, plin de activitate terorista periculoasa Israelului si Egiptului.
              Controlul granitelor si l-a castigat pe merit prin ceeace a facut si face zilnic organizatia criminala Hamas care guverneaza acolo.
              Pe langa terorismul pe care-l indreapta impotriva Israelului, Hamasul lucreaza mana in mana cu ISIS/DAESH din Sinai impotriva statului egiptean.
              S-ar putea ca egiptenii exasperati de ceeace le fac gazanii sa intre intr-o buna zi in Gaza ca sa sece mlastina terorista de acolo.
              Si atunci ei vor fi incomparabil mai duri decat evreii, iar confratii arabi nu vor protesta si nu vor reclama la ONU, caci atata vreme cat nu e vorba de Israel, plangerile nu au niciun haz.
              Amintesc ca egiptenii au distrus intregul oras "palestinian" Rafa de partea egipteana a Gazei si nimeni nu a scos un cuvant. Asa va fi si cand vor intra egiptenii in Gaza.
        • +7 (7 voturi)    
          ONU e demult confiscata de lumea a treia (Luni, 28 martie 2016, 13:57)

          Maniu [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

          mari "democratii" precum Arabia Saudita si Iranul conduc comisii de drepturile omului. Si tovarasul Ceausescu a vorbit la ONU.
      • -2 (8 voturi)    
        unde-i Palestina? (Luni, 28 martie 2016, 11:47)

        king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui A.Corneliu

        a cam disparut in 48. Dar nu e genocid, fireste!
        • +5 (9 voturi)    
          Palestina... (Luni, 28 martie 2016, 13:55)

          A.Corneliu [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

          Palestina este o notiune geografica, nu statala, ea fiind patria istorica a evreilor de milenii.
          Nu a existat niciodata un stat numit "Palestina".
          Nu exista nici azi, inafara de fictiunea cu acelasi nume care are si "ambasade".
          De cand a incetat sa fie stat evreiesc acum cca 2 milenii, a fost mereu provincie a unui imperiu sau altuia.
          Pana in 1918 a fost o provincie turceasca, iar dupa aceea teritoriu administrat de Marea Britanie, ca perioada de pregatire pentru restabilirea statului evreiesc.
          Din 1948 pe 78% din Palestina exista statul national al evreilor, Israelul, pe teritoriul patriei istorice evreiesti.
          Kingdavid, iti convine sau nu, dar cu realitatea nu poti intra in disputa.
          • -2 (2 voturi)    
            Hasbara... (Marţi, 29 martie 2016, 1:05)

            aabbcc [utilizator] i-a raspuns lui A.Corneliu

            ...scrie pe tine Cornelush. Planul de partitie era pentru 56% din teritoriu sa-i revina unui viitor stat evreiesc nu 78%. Te-am prins cu minciuna. O fi 78% azi, vorba vine, ca de fapt e 100%. Iar "dreptul istoric" sa-l canti la alta masa.

            Ma mir cum ai adunat atatea voturi, insa ca si fratii vostri astroturferi moscoviti, va votati unuia altuia propaganda.
            • 0 (0 voturi)    
              moscovitii tin cu (Marţi, 29 martie 2016, 22:42)

              Maniu [utilizator] i-a raspuns lui aabbcc

              arabii; mai citeste.
            • 0 (0 voturi)    
              Ma tem ca n-ai prins nimic ! (Marţi, 29 martie 2016, 23:19)

              LiviuOrnea [utilizator] i-a raspuns lui aabbcc

              1. Corneliu greseste ! Nu Israel este astazi 78% din terit Palestinei Mandatorii - ci Iordania ! Stat artificial infiintat de britanici in 1946.
              2 Rezolutia ONU de partajare a "Palestinei" intre arabi si evrei se refera la cei 22% ramasi in 1947. Deci al doilea stat arab de infiintat pe acelasi teritoriu.
              3. Evreii au acceptat planul de partajare - arabii l-au respins. "Palestineini" nu existau in 1948.
              4. Teritoriile alocate prin Rezolutia ONU 181 din 1947 viitorului al doilea stat arab au fost ocupate nu de Israel ci de Iordania (Cisiordania) respectiv Egipt (Gaza) in 1948.
              5. Despre drepturile istorice ale evreilor in Palestina documenteza-te !
        • 0 (0 voturi)    
          Putina logica (Marţi, 29 martie 2016, 23:28)

          LiviuOrnea [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

          Daca Palestina a disparut inseaman ca a existat cindva, cumva - daca te gindesti la o tara.
          Deci spune-ne dta unde si cind a existat tara asta Palestina?
          Daca Palestina nu a fost o tara atunci cum poate exista genocid ? A ucis cineva kilometri patrati de pamint ?
    • -3 (7 voturi)    
      "genocid in Gaza"! (Luni, 28 martie 2016, 13:15)

      king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui shlomo_bernstein

      Asta e tabu! Imediat se activeaza comentatorii care iti dau in cap - verbal - acuzandu-te de toate relele lumii!
      Stai sa vezi ce va curge sub postul tau.
      • +3 (5 voturi)    
        Iti spun ce curge sub postul tau (Luni, 28 martie 2016, 13:59)

        Maniu [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

        ai un alias care te arata din prima de ce esti obsedat.
    • +5 (5 voturi)    
      pentru Shlomo (Luni, 28 martie 2016, 17:05)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui shlomo_bernstein

      Nu inteleg de ce compari nebunia din Pakistan , unde talibanii au ucis femei si copii , cu
      "copii masacrati in Gaza".
      Cine masacreaza copiii in Gaza ? Palestinienii islamisti radicali ? Evreii pun bombe in parcuri din Gaza ? Esti in afara problemelor concrete, in afara realitatii.
      P.S. Chiar daca te dai evreu ( de fapt esti un islamist nenorocit ) te rog sa scrii " pt. copiii masacrati " nu
      " pt. copii masacrati" .
  • +23 (27 voturi)    
    Allahu Akbar! (Duminică, 27 martie 2016, 20:20)

    Ricochet [utilizator]

    'Ti-ai dracu de nenorociti decerebrati...
  • +20 (24 voturi)    
    Jihadistii dezlantuiti impotriva oricui (Duminică, 27 martie 2016, 20:32)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    Dupa cum vedeti chiar recent, atentatele din Turcia, Siria, Irak, Pakistan sunt muuult mai numeroase decat in UE. Jihadistii considera indreptatita si uciderea musulmanilor care nu sunt suficient de extremisti/jihadisti.
    Iar uciderea acum, a femeilor si copiilor in parc transmite un mesaj catre acestea: "femeile nu au ce cauta cu copii in public, ele trebuie sa stea pitite in case, supuse".

    Pt jihadistii musulmani, emanciparea femeilor reprezeint cea mi teribila lovitura. Asta si cu educatia laica a oamenilor de acolo.
    • +16 (20 voturi)    
      Update: au fost vizati chiar crestinii... (Luni, 28 martie 2016, 0:10)

      Roman_Cetatean [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      si mai rau...:(

      de Paste...
      • +3 (3 voturi)    
        oarecum... (Luni, 28 martie 2016, 12:07)

        Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

        Nu le-a cerut "legitimatii religioase". In parcul acela, probabil, erau si musulmani :(
        Nu le-a pasat! La kg de carne sfartecata sa fie!
        Oameni fara creieri, hraniti cu lozinci goale! >:
        • +1 (1 vot)    
          Sunt hraniti si cu droguri! (Luni, 28 martie 2016, 20:54)

          soundtrack [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

          Pakistan e un paradis al opiaceelor.
    • -25 (27 voturi)    
      Hmmm... (Luni, 28 martie 2016, 0:41)

      ismail paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      Ce e mai placut decat sa vezi musulmanii omorandu-se intre ei?
      • +1 (27 voturi)    
        Sunteti chiar mai bolnav decat ala dinainte... (Luni, 28 martie 2016, 1:27)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui ismail paine de circ

        ... daca privelistea oamenilor omorandu-se intre ei va face placere. Asta lasand la o parte ca aici musulmanii nu se omorau intre ei.
        Am mai spus-o - moderatorii HN cred ca au luat-o razna si ei daca lasa sa treaca astfel de mesaje incalificabile.
        Ati innebunit cu totii, oameni buni???
  • +32 (38 voturi)    
    Religia pacii, wtf (Duminică, 27 martie 2016, 20:38)

    Ion_RoaitaDA [utilizator]

    Cine mai are tupeul sa spuna ca musulmanii `promoveaza` o religie a pacii, ori sunt purtatorii de cuvant ai teroristilor, ori sunt pe alta lume, aviz Obama.
    • +12 (22 voturi)    
      @ (Luni, 28 martie 2016, 0:21)

      ygreculescu [utilizator] i-a raspuns lui Ion_RoaitaDA

      Stai linistit, pe fanaticii neomarxisti nu ai cum sa-i convingi
    • -3 (7 voturi)    
      si crestinismul e o "religie a pacii" (Luni, 28 martie 2016, 12:10)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Ion_RoaitaDA

      Si nu sunt foarte multi ani de cand se puneau bombe in Irlanda!

      Indiferent de religie, nebunii sunt nebuni! Iar instigatorii la ura sunt la fel de nebuni ca aceia care pun bombe!
      • +3 (3 voturi)    
        In Irlada (Luni, 28 martie 2016, 17:21)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

        alta era miza. Irlanda de nord ,era divizata . Unii voiau independenta si unirea cu restul Irlandei ( catolicii ) alii voiau sa ramana in cadrull U.K. ( pro-
        testantii ).Nu se urau pe motive religioase.Doar aveau scopuri divergente, care ii despartea.
  • 0 (12 voturi)    
    Islamistii intre ei (Duminică, 27 martie 2016, 21:03)

    Maniu [utilizator]

    lucruri oribile.
  • -8 (26 voturi)    
    Atentate peste tot.... (Duminică, 27 martie 2016, 21:15)

    cartofil [utilizator]

    In toata lumea. Credeti ca o mana de derbedei care traiesc din petrolul furat, cu bombele in cap toata ziua, pot imagina un scenariu atat de vast si complex???? Cine profita de pe urma atentatelor?? Cautati acolo sursa actiunilor destabilizatoare.
    • +2 (2 voturi)    
      Cred ca profita ETA (Luni, 28 martie 2016, 14:00)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      si miscarea pentru emanciparea femeilor bogumile.
  • +21 (25 voturi)    
    Heiii... (Duminică, 27 martie 2016, 21:19)

    ismail paine de circ [utilizator]

    Dar stati... e islamul e despre PACE!!!
  • +9 (17 voturi)    
    niste eroi (Duminică, 27 martie 2016, 21:27)

    Razvan_M [utilizator]

    Baietii care au detonat bomba si au omorat femei si copii sunt niste adevarati luptatori pentru Islam. Religia pacii! Ca sa se invete minte femeile si copiii din Pakistan sa mai omoare musulmani....
    Ah, pardon, aia erau musulmani. Doar ca nu purtau fes... Sau erau din ramura de musulmani care declara ceva ce alta ramura de musulmani decide ca este erezie. Sau poate este invers...
  • -19 (27 voturi)    
    pakistanezii nu-s crestini ci musulmani (Duminică, 27 martie 2016, 21:29)

    robotel corporatel [utilizator]

    inca o dovada ca terorismul nu are treaba cu religia ci cu bombele
    • 0 (12 voturi)    
      pai da.. (Luni, 28 martie 2016, 0:43)

      ismail paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui robotel corporatel

      dar or avea si ei comunitati de crestini. raia se imprastie peste tot. oricum ne consolam cu faptul ca e mai buna decat cancerul.
      • +2 (2 voturi)    
        vezi pe wikipedia (Luni, 28 martie 2016, 11:27)

        robotel corporatel [utilizator] i-a raspuns lui ismail paine de circ

        in Lahore populatia crestina este 5%, 60% musulmani, restul hindi
        • 0 (0 voturi)    
          Pai ce, am zis eu nu? (Miercuri, 6 aprilie 2016, 13:01)

          ismail paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui robotel corporatel

          Sa-ti povestesc de hemoroizi?
    • +7 (7 voturi)    
      peste 2.5 milioane (Luni, 28 martie 2016, 8:47)

      freestyle [utilizator] i-a raspuns lui robotel corporatel

      de crestini sunt in Pakistan.
      • -5 (5 voturi)    
        Se pare ca tu ai "cancer"... (Luni, 28 martie 2016, 10:17)

        Skipper1 [utilizator] i-a raspuns lui freestyle

        ...singura deosebire e organul afectat.
        • +2 (2 voturi)    
          verifica (Luni, 28 martie 2016, 11:55)

          freestyle [utilizator] i-a raspuns lui Skipper1

          pentru cine era raspunsul?
      • +1 (1 vot)    
        Putini, la nivelul celor 190!!! de milioane (Luni, 28 martie 2016, 14:02)

        Maniu [utilizator] i-a raspuns lui freestyle

        si au mereu cate un "ghinion" de asta. In 1950 in Pakistan erau 45 -50 de milioane. Incotro or sa vina fratii musulmani in curand?
  • +19 (21 voturi)    
    incredibil..sunt complet bolnavi ! (Duminică, 27 martie 2016, 21:33)

    N.S. [utilizator]

    incredibil..sunt complet bolnavi ! au intrecut absolut orice limita omorand acei copii...
    • +19 (19 voturi)    
      Sunt o hoarda de dezaxati (Luni, 28 martie 2016, 0:29)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui N.S.

      semianalfabeti,indoctrinati de catre alti semianalfabeti.O hoarda de creaturi care ucid in numele unei religii.Nu vor castiga niciodata,insa vor aduce multa suferinta.
    • +1 (5 voturi)    
      exact! (Luni, 28 martie 2016, 12:12)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui N.S.

      Orice terorist, indiferent de religie, e o persoana sociopata!
  • +5 (23 voturi)    
    doliu national (Duminică, 27 martie 2016, 22:01)

    villa [utilizator]

    astept sa vad ca avem doliu national si pentru acesti copii
    • +4 (20 voturi)    
      LoL (Luni, 28 martie 2016, 0:15)

      Qwertz [utilizator] i-a raspuns lui villa

      Nu ai sa vezi, ca romanii sunt farisei! Bucurestiul e mult mai aproape geografic si dpdv al mentalitatii de Istanbul decat de Brussels si totusi pentru amaratii aia nici o lacrima varsata.
      • -4 (12 voturi)    
        Doliul politicienilor... (Luni, 28 martie 2016, 0:45)

        ismail paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Qwertz

        Politicienii au decis asta, nu romanul de rand care in ignoranta lui i se rupe de francez, belgian cat si de pakistanez sau altii.
        • +5 (21 voturi)    
          Mda... (Luni, 28 martie 2016, 1:30)

          Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui ismail paine de circ

          ... romani ignoranti, spre deosebire de dvs., persoana de aleasa ediucatie si inalta constiinta, pentru care placerea suprema e sa vada oameni ucigandu-se intre ei.
        • +3 (5 voturi)    
          Belgia e legata de Romania, spre deosebire (Luni, 28 martie 2016, 14:05)

          Maniu [utilizator] i-a raspuns lui ismail paine de circ

          de Pakistan (creatie artificiala post British Empire). Constitutia din Belgia a fost model pentru prima constitutie romaneasca, moneda nationala isi are originea in Tarile de Jos, in Bruxelles traiesc treizeci de mii de romani. Asta nu inseamna ca nu ne doare si pentru oamenii aia.
  • -11 (29 voturi)    
    cui ii pasa? (Duminică, 27 martie 2016, 22:03)

    king david hotel [utilizator]

    nu sunt europeni......
  • +16 (18 voturi)    
    Religia pacii, ce mai (Duminică, 27 martie 2016, 23:04)

    ac [utilizator]

    Oricit ma gindesc, ma depaseste ce rezultat doresc sa obtina cetateni de tipul asta, omorind femei si copii. Altul decit ca peste ceva vreme femeile si copiii lor au sa aiba aceeasi soarta.
  • +20 (26 voturi)    
    Si din nou (Duminică, 27 martie 2016, 23:17)

    xolv [utilizator]

    strutii marxisti vor baga capul in pamant defiland cu pacea, hastag-urile si pozele de profil.
  • +12 (18 voturi)    
    update: comunitatea crestina!!! :( (Duminică, 27 martie 2016, 23:28)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    Deci chiar impotriva "necredinciosilor"! Incredibil, cata lasitate la talibanii astia- femeile si copii...si nici macar nu poti sa spui ca ar trebui exterminate jigodiile- din 2001 de cand SUA a intrat in Afghanistan si ei sunt bine-mersi, ba s-au extins si in Pakistan. Parca Pakistan si SUA cica ar colabora impotriva terorismului /talibanilor? realitatea arata pe dos...mai ales Pakistanul ii sustine mai "cu perdea".


    PS: a se remarca totusi ca (mai) exista si crestini in Pakistan!
  • -8 (8 voturi)    
    Ma mir ... (Duminică, 27 martie 2016, 23:29)

    blueskyy [utilizator]

    Nici un comentariu...
  • -5 (17 voturi)    
    Ipocrizie (Duminică, 27 martie 2016, 23:42)

    jimcke [utilizator]

    Je suis Charlie....
  • +18 (28 voturi)    
    astia (Duminică, 27 martie 2016, 23:46)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    nu conteaza, sint doar niste amariti de crestini, mai rau, doar femei si copii. Socialistii anticrestini europeni si americani, jubileaza, in secret evident, exact ca musulmanii ''moderati'' care jubileaza la atentatele comise de musulmanii ''radicali''. De fapt sint frati de semiluna, nu de cruce, socialistii occidentali si musulmanii ''moderati''.
  • -7 (13 voturi)    
    Mda (Luni, 28 martie 2016, 0:16)

    Qwertz [utilizator]

    Pe cand urmeaza cruciadele?
  • +1 (17 voturi)    
    hashtag time :) (Luni, 28 martie 2016, 0:21)

    verisoaraluifelix [utilizator]

    facem viral un #jesuispakistanez, punem avatar cu steagul semitransparent ?
  • -8 (26 voturi)    
    unde e Europa??? (Luni, 28 martie 2016, 0:48)

    xanti [utilizator]

    Nici o stire pe posturile europene,conteaza doar Belgia ,Franta,Germania,UK bai lasilor?????
    • +15 (15 voturi)    
      ? (Luni, 28 martie 2016, 8:56)

      Kevi [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Eu am intrat pe BBC, CNN si pe The Guardian si prima stire era despre atentatul din Lahore. M-am lamurit. Tu pe ce posturi te-ai uitat?
  • +8 (10 voturi)    
    RAW (Luni, 28 martie 2016, 7:23)

    toxx [utilizator]

    in comentariile pakistanezilor din Dubai la stirea pusa pe facebook de Khaleej Times, acolo se acuza serviciul secret indian KachRAW pt atentatele astea, fiind de notorietate conflictul dintre India si Pakistan peste regiunea Kashmir. Cine ce am vorbit cu pakistanezi pe aici, spuneau ca e liniste la ei in tara mai putin nord-vest la granita cu Afganistan "unde mai sunt cativa nebuni care destabilizeaza" adica in zona Peshawar. Acuma, Dumnezeu stie care e originea, dar deja e prea mult sa omori copii. Astia care fac asta nu merita pedeapsa cu moartea subita (pt ca sunt pregatiti psihic pt asa ceva), ci una foarte foarte lunga.
    • +1 (1 vot)    
      O informare obiectiva (Luni, 28 martie 2016, 14:08)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui toxx

      nu incepe cu parerea cea mai paranoica.