10 desene ca raspuns la atentatele din Bruxelles

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 22 martie 2016, 13:58 Actualitate | Internaţional

Site-ul toptito a realizat o colectie a celor mai bune zece desene dupa atentatele teroriste care au insangerat marti Bruxellesul.











Mon coeur est à Bruxelles

A photo posted by Joann Sfar (@joannsfar) on













#PrayForBrussels #PrayForTheWorld

A photo posted by nads \uD83C\uDF19\uD83D\uDC9B✨ (@bdlndsnad) on



I see human but no humanity. #prayforbrussels

A photo posted by The best of funny posts (@thedailyfunnyposts) on





































Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO Lupul de pe Wall Street, varianta romaneasca. Falsii brokeri care au furat un mil. de euro, inspirati de filmul lui Scorsese 

Detalii incredibile ies la iveala in dosarul brokerilor falsi, care au reusit sa pacaleasca cel putin 19 persoane din Romania, cu un milion de euro.
20738 vizualizari
  • -10 (22 voturi)    
    ma rog... (Marţi, 22 martie 2016, 14:24)

    Codruta N [utilizator]

    Palmele alea impreunate din ultima imagine cam seamana a... in fine... >:
  • -2 (18 voturi)    
    Dublu standard (Marţi, 22 martie 2016, 14:30)

    Soljenitin [utilizator]

    Unde au fost toti acestia cand au avut loc atentatele din Turcia?!
    • +4 (8 voturi)    
      Nu vă oprește nimeni (Marţi, 22 martie 2016, 15:57)

      aqualung [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      E adevărat că Belgia e aici, la noi acasă, iar Turcia nu.

      E adevărat însă și că nimeni nu vă oprește să vă puneți steaguri turcești în profilele de facebook, să puneți flori la ambasada din Dorobanți, să creați și voi desene care să își exprime solidaritatea cu Turcia. De ce nu o faceți?
  • +7 (21 voturi)    
    vai, vai, vai...ce reactie FERMA (Marţi, 22 martie 2016, 14:35)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    Desene, meme-uri, "Je suis XXXX", share, drapel peste poza. Sigur, si extremistii/jihadistii se vor ascunde in pamant de rusine, vor veni singuri sa se denunte, comunitatile musulmane se vor trezi sa ii respinga si dea in vileag, ce mai, impresionati de atfel de reactii...auzi, desene?!

    Cred ca se sparg de ras acum cei din ISIS si jihadistii din UE. Asta arata la ce nivel de "oi gregare" au ajuns europenii, ei le dau cu bombe si europenii raspund cu desene pe fb.

    Penibil!
    • +5 (7 voturi)    
      Desene (Marţi, 22 martie 2016, 16:20)

      smc [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      Singurele desene eficiente ar fi pe niste bombe termobarice (ca sa fie ecologice). Unele mari de tot, pe care sa le trimitem una la Raqqa, una la Mecca si tot asa.

      Dar nu, pentru ca suntem niste blegi.

      Degeaba avem cu ce sa-i anihilam pe toti, daca noi de fapt, ne dorim sa ne stingem cu un scancet trist.

      Asta este o premiera in istorie, o civlizatie care are mijloacele sa se apere, dar nu vrea s-o faca, chiar daca este evident ca va disparea.

      Este o tragedie care a inceput deja. Doar ca n-o sa mai fie nimeni ca sa vada sfarsitul, in 50 de ani.

      Suntem terminati, dar o vom mai lalai o vreme, boala lunga, moarte sigura.
    • -3 (5 voturi)    
      Bogatia diferentei (Marţi, 22 martie 2016, 16:45)

      DanTeo [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      Este numai o reactie crestina si privata ce nu exclude reactia laica si oficiala a statelor. Nemultumitii de conceptele crestine si europene au la dispozitie religii si continente mai ferme. Sau macar solutii concrete în care sa se implice personal.
      • +1 (3 voturi)    
        daca ai fi "crestin" ai preveni (Marţi, 22 martie 2016, 18:41)

        Roman_Cetatean [utilizator] i-a raspuns lui DanTeo

        sa se dezvolte extremism, jihadism si terrorism care sa iti omoare proprii colegi, prieteni, membri ai familiei, etc! si daca ai preveni asta ai preveni si un viitor holocaust! Ia gandeste un pic mai clar si logic-ce e de preferat, actiune ACUM sau stam si in cativa ani avem ce s-a intamplat in WWII?
        • -1 (5 voturi)    
          Bogatia diferentei (Marţi, 22 martie 2016, 20:49)

          DanTeo [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

          Fiica mea lucreaza la 100 m de Station Schumann. Astazi s-a dus la lucru cu masina si nu cu metroul... Sunt pentru actiuni ferme contra ucigasilor de civili. Dar nu de tip « Jihad crestin » razbunator, ci de tip « Stat de drept » justitiar. Si nu contra tuturor musulmanilor, ci contra unei minoritati asasine, fara religie si neam. De unde si bogatia diferentei Europei crestine.
  • +3 (19 voturi)    
    ce tampenie (Marţi, 22 martie 2016, 14:37)

    DrInOrice [utilizator]

    ..sa te apuci sa faci niste sloganuri sau niste desene.. si sa vrei sa devina virale, la cateva momente dupa o tragedie.. ca sa, ce? ce tampenie..
  • +8 (10 voturi)    
    ??? (Marţi, 22 martie 2016, 14:57)

    DanTeo [utilizator]

    Pe prost nu trebuie sa-l chemi, vine singur.