Controversata coperta publicata de o revista poloneza cu titlul "Violul islamic al Europei"

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 19 februarie 2016, 9:48 Actualitate | Internaţional

Coperta controversata a unei reviste poloneze
Foto: Twitter
O revista poloneza a aparut cu o coperta extrem de controversata ce arata o femeie alba asaltata de trei perechi de maini cu pielea inchisa la culoare, totul sub titlul “Violul islamic al Europei”, scrie The Guardian.  

Coperta editiei de saptamana aceasta a wSieci (Reteaua), o revista cu tenta conservatoare destinata publicului larg a generat reactii dure pe retelele de socializare, unii utilizatori de pe Twitter ajungand sa o compare cu propaganda nazista. 

Imaginea este a unei femei blonde, infasurata in drapelul Uniunii Europene. Maini barbatesti o tin de brate si par ca sunt pe cale sa rupa drapelul. 

In prezentarea de pe prima pagina, revista promite “un articol despre ceea ce media si elitele de la Bruxelles ascund cetatenilor Uniunii Europene”.  

In interior, articolul face referire la violurile si agresiunile sexuale suferite de sute de femei in Koln de Anul Nou. 

“Populatia vechii Europe, dupa evenimentele de Anul Nou din Koln, realizeaza cu durere problemele aduse de influxul masiv de migranti”, scrie autoarea articolului, Aleksandra Rybinska.  

Editia din aceasta saptamana include si articole precum “Vrea Europa sa se sinucida? si “Iadul Europei".

Unii utilizatori Twitter au criticat dur coperta revistei poloneze:



Citeste mai multe despre   











Material prezentat de LIDL​

FOTO​ Incearca reteta saptamanii de la LIDL: Sorbet cu fructe de padure, o varianta mult mai putin calorica a inghetatei


Sorbetul este un desert racoritor pe baza de fructe, suc de fructe, apa si zahar, care desi aduce foarte mult cu inghetata, este o varianta mult mai putin calorica insa poate fi la fel de cremos si delicios! Folositi fructe congelate pentru ca sorbetul sa fie consistent si sa va racoreasca instant in zilele toride de vara.
7638 vizualizari
  • +32 (36 voturi)    
    adevarata libertate de opinie (Vineri, 19 februarie 2016, 9:57)

    Irizat [anonim]

    germania si bruxelles se grabeau sa deplanga "controlul presei" dupa inceputul guvernarii PiS.
    iata ca presa poloneza face ce nimeni nu indrazneste: incalca ideologia politic corecta.

    cat priveste neo-marxistii care infiereaza cu manie proletara asa-zisa propaganda nazista...care-i problema? nu este adevarat ce se spune?

    sau e real si ai voie sa publici pe coperta numai soldati occidentali care "macelaresc civili" prin tarile islamice?
    • +4 (12 voturi)    
      + soldati mujici (Vineri, 19 februarie 2016, 10:09)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Irizat

      adaugand in comentariul tau soldati occidentali si mujici sau soldati mujici si occidentali, atunci e in spiritul ideologiei politc corecta. Altfel razbate un iz de partizanat din comentariul tau
  • -26 (32 voturi)    
    Propaganda xenofoba (Vineri, 19 februarie 2016, 10:43)

    Robert M [utilizator]

    Polonezii sunt ingusti la minte pentru ca nu iubesc strainii. Uniunea Europeana trebuie sa pedepseasca exemplar toate statele rasiste si sa nu permita aparitia unor astfel de materiale.
    Cand apare rasismul nu mai putem discuta despre libera exprimare, europenii nu au voie sa se coalizeze impotriva unor grupuri etnice minoritare, cum au mai facut in trecut.
    Cotele obligatorii de refugiati sunt foarte bune pentru o societate sanatoasa si multiculturala.
    • +20 (20 voturi)    
      polonezii (Vineri, 19 februarie 2016, 11:37)

      Gelu007 [utilizator] i-a raspuns lui Robert M

      Ai demonstrat xenofobia prin ceia ce ai spus, felicitari.
    • +19 (23 voturi)    
      Vai de mine ! (Vineri, 19 februarie 2016, 11:45)

      LegatusAugusti [utilizator] i-a raspuns lui Robert M

      Robertica draga, postezi de unde cred eu ???
      Fiecare natiune are DATORIA sa-si apere traditiile, valorile, libertatea........altfel globalizarea si multiculturalismul o distrug, o spoliaza....si ramai fara NIMIC (inclusiv fara banii din buzunar) ! Aici era problema ? Frica de NATIONALISM ???
      Intruziunile deliberate, incercarile de a distruge etnicul, nationalul vor duce la reactii pe masura. Nu stiai ? Crezi ca daca istoria e aruncata la gunoi si inlocuita cu prostii de spalat mintile problema se rezolva ? NU ! FAMILIILE isi educa copii asa cum trebuie ! Nici patriotismul nici spiritul national nu au murit ! Nu confunda gunoaiele politice cu poporul !
    • -3 (3 voturi)    
      o initiativa sustinuta de Captain Sweden (Vineri, 19 februarie 2016, 15:20)

      Irizat [anonim] i-a raspuns lui Robert M

      http://captainsweden.org/index.php/2016/01/14/captain-sweden-1/
    • 0 (0 voturi)    
      Hahaha (Vineri, 19 februarie 2016, 23:59)

      KostasP [utilizator] i-a raspuns lui Robert M

      Ma tu esti "dastept" rau, ma. Unde ai terminat scoala primara?
  • +14 (18 voturi)    
    Libertate de opinie (Vineri, 19 februarie 2016, 11:35)

    Gelu007 [utilizator]

    Eu nu vad nici o problema aici, lumea spune ce vrea, nu? Care e problema aici? Sau e problema numai cand vorbesti de ceva care nu iti aduce voturi?
  • +11 (15 voturi)    
    Foarte bine (Vineri, 19 februarie 2016, 11:53)

    xan [utilizator]

    Se vede ca polonezii nu au uitat de ce si-a sacrificat Ian Sobieski trupele pentru apararea Vienei
    https://www.youtube.com/watch?v=Im0IisZ77QI
  • -5 (11 voturi)    
    muuu! (Vineri, 19 februarie 2016, 12:24)

    Mazeta [utilizator]

    În cultura noastră Europa este răpită de un taur, nu de sălbatici. Vrem să păstrăm tradiția!
    • -2 (2 voturi)    
      Mit fondator (Vineri, 19 februarie 2016, 15:22)

      Setalcott [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Ei, nu fii si tu asa de tipicar. Este o incarnare perfecta a mitului.

      http://www.evz.ro/violul-europei.html