Printre refugiatii ce au intrat in Europa s-au strecurat si teroristi ai SI - sef de serviciu secret german

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 5 februarie 2016, 12:27 Actualitate | Internaţional

Politisti si refugiati in gara din Munchen
Foto: Wikimedia Commons
Milianti ai Statului Islamic s-au strecurat in Europa deghizati in refugiati, a declarat seful agentiei de informatii interne a Germaniei (BfV), la o zi dupa ce fortele de securitate au prevenit un atac al SI in Berlin.  

Hans-Georg Maassen a spus ca atacurile teroriste din noiembrie din Paris au aratat ca Statul Islamic a plantat in mod intentionat teroristi porintre refugiatii ce intrau in Europa. 

“Apoi am vazut in mod repetat ca teroristi… s-au strecurat inauntru camuflati sau deghizati ca refugiati. Aceasta este o realitate cu care se confrunta agentiile de securitate”, a spus Maassen la televiziunea ZDF.  

“Incercam sa vedem si sa identificam daca mai sunt luptatori sau teroristi SI care s-au strecurat inauntru”, a adaugat el. 

Potrivit ziarului Berliner Zeitung, Maassen a spus si ca BfV a primit peste 100 de “ponturi” ca exista luptatori ai Statului Islamic printre refugiatii din acest moment din Germania.


Citeste mai multe despre   











[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
2381 vizualizari
  • +12 (12 voturi)    
    Nu e adevarat (Vineri, 5 februarie 2016, 13:27)

    Adri4n [utilizator]

    Teroristii aia sunt barbati.
    Si noi am vazut cu totii la televizor ca refugiatii sunt numai femei si copii. Deci e imposibil.
    • +11 (11 voturi)    
      Si eu cred ca a fost dezinformat ! (Vineri, 5 februarie 2016, 15:39)

      NicolaeA [utilizator] i-a raspuns lui Adri4n

      Nu numai ca erau doar femei si copii dar saracii se orientau dupa stele in drumul lor catre mama Merkel, peste tot pe unde treceau pastrau ordinea, nu se certau cu autoritatile, chiar faceau curat la plecare ! Doreau sa se integreze astfel ca atunci cand au stat trei zile in Budapesta deja invatasera maghiara ! Au promis chiar ca in Germania vor bea bere si se vor boteza !
      Asa ca e clar ca acest Maassen minte !
  • +11 (11 voturi)    
    Nu s-au strecurat (Vineri, 5 februarie 2016, 14:24)

    V. Veroiu [utilizator]

    Ci au fost invitati sa se strecoare de niste incompetenti si inconstienti. Va las sa intuiti cine sunt acestia din urma. Aveti mai multe sanse decat sa ii gasiti pe radicalii liberi.
  • +2 (2 voturi)    
    Ttebuie (Vineri, 5 februarie 2016, 15:51)

    jidanu [utilizator]

    gasita cararea pe care vine armamentul pt ei. Cine transporta si de unde!! Fara arme sunt zero
    • +5 (5 voturi)    
      Nu este secret ! (Vineri, 5 februarie 2016, 16:22)

      NicolaeA [utilizator] i-a raspuns lui jidanu

      Cu transcontainere, in Hamburg sau Rotterdam ! In fiecare zi in marile terminale care ruleaza milioane de transcontainere anual, se fura 2-3 containere fara vize vamale: cu electronice, cu arme, numai Dzeu stie !
    • +1 (1 vot)    
      Armele (Vineri, 5 februarie 2016, 18:49)

      antrax [utilizator] i-a raspuns lui jidanu

      Sunt de multi ani raspandite prin Europa, doar sa ai bani si sa ajungi la cine le vinde.

      Doar vezi ce s-a intamplat in ultimii 25-30 de ani in Europa:
      - URSS s-a destramat, sparta in multe republici si zone de conflict, cu multe depozite de munitii ramase pe la diversi (vezi Transnistria/Armata a 14-a)
      - Germania de Est s-a unit cu cea de Vest (si armata rosie stationata acolo s-a retras)
      - razboi civil in Iugoslavia, apoi Serbia, cu diverse misiuni de pacificare (si acum inca prin zona Kosovo)
  • +3 (3 voturi)    
    cine s-ar fi asteptat la asa ceva?!? (Vineri, 5 februarie 2016, 18:39)

    un anonim [utilizator]

    Asta stiam inca de anul trecut

    http://www.hotnews.ro/stiri-international-20162145-oficial-libian-militantii-infiltreaza-bordul-barcilor-imigranti-pentru-ajunge.htm

    Germania zicea ca sunt zvonuri inventate de neo-nazisti.
    La fel au ignorat si stirile cu dezastrul lasat in urma lor prin Ungaria, cand aruncau mancarea si apa primite in ajutor.
    Oricum nu-mi fac iluzii. Dupa ce se linistesc lucrurile, ascund infractiunile in statistici, ii declara integrati si le dau drept de vot. Si uite asa, un politician abil se alege cu un milion de voturi peste cativa ani.
    Doar nu credeati ca ii pasa de zecile de copii inecati saptamanal in timp ce incearca sa ajunga in Europa, pentru ca cineva i-a chemat aici.
    Sau de cei zece mii de copii ajunsi pe mana traficantilor.

    http://www.skynews.com.au/news/world/europe/2016/02/01/over-10-000-refugee-children-missing--europol.html

    Totul se rezuma la voturi!
  • 0 (0 voturi)    
    Nu e .... (Sâmbătă, 6 februarie 2016, 1:40)

    jidanu [utilizator]

    Un pic coincidenta ca armele sunt model AK47? Si rusii sunt in siria si ......