Germania: Mai multi raniti in urma unei incaierari intr-o tabara de refugiati

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 24 ianuarie 2016, 18:08 Actualitate | Internaţional

Mai multe persoane au fost ranite sambata noaptea intr-o altercatie in care au fost implicate circa 200 de persoane intr-o tabara de refugiati din zona localitatii Leimen, in sud-vestul Germaniei, transmite agentia EFE, citata de Agerpres.

Politia a intervenit initial cu un numar redus de agenti, care cand au vazut amploarea incaierarii au fost nevoiti sa ceara intariri.

Autoritatile presupun ca la originea conflictului s-ar afla o discutie pe teme religioase intre refugiatii musulmani, unii acuzandu-i pe altii pentru consumul de alcool, interzis de religia musulmana.

Dar nu este primul incident de acest fel survenit in taberele de refugiati din Germania. In luna decembrie, intr-o tabara din orasul Konstanz, o disputa intre un afgan si un albanez a degenerat intr-o bataie colectiva dupa ce acestora li s-au alaturat alti conationali. Un alt eveniment similar a fost provocat de distrugerea unui exemplar al Coranului.

Politia germana avertizeaza ca riscul unor conflicte in taberele de migranti supraaglomerate este foarte ridicat, iar adesea o mica neintelegere intre doi migranti se transforma rapid intr-un conflict intre grupuri etnice sau religioase.


Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO Abandonat la 3 luni intr-un spital din Giurgiu, Max a fost adoptat de un cuplu australian. De ce vrea acum sa vina in Romania

Un tanar roman, abandonat pe cand era bebelus intr-un spital din Giurgiu, se aventureaza, de la capatul lumii, din Australia, in calatoria vietii.
2917 vizualizari
  • +10 (10 voturi)    
    foarte trist (Duminică, 24 ianuarie 2016, 18:24)

    octavian [anonim]

    Eu astept cu mare nerabdare si o cafteala intre gemani -unii milosii adica aia fara creier vis-avis de ce fac refugiatii astia si ceilalti care au simtit cum se duce draq tara lor!
    Mai mult astept si o cafteala intre refugiatii care au venit la munca si cei care doar doresc umbra sociala si apoi si o cafteala intre muierile lor -intre alea care fac copii fara numar ca iepuroaicele disperate si alea care vor sa croseteze ciorapei ,sa cante la pian ,sa faca menaj ,etc
  • +9 (9 voturi)    
    nu-i nimic (Duminică, 24 ianuarie 2016, 18:28)

    Irizat [anonim]

    asta e scopul lui merkeloglu-bey: islmizarea Germaniei si a Europei pe model Orient Mijlociu.
  • +12 (12 voturi)    
    era o disputa intelectuala! (Duminică, 24 ianuarie 2016, 18:44)

    Crup [utilizator]

    De ce sunteti rai si rasisti? ;) NU e vorba decat o disputa religioasa, adica o disputa intelectuala, cum ar veni. Binenteles ca - in conformitate cu cultura lor pe care trebuie s-o respectam, rasistilor ;) - s-au luat la bataie in grup! Lupta de idei in tarile lor cel mai adesea se lasa cu morti, dar iata, in Germania nu s-a lasat decat cu raniti, ceea ce demonstreaza ca refugiatii, sirieni, afgani, pakistanezi, magrebieni etc. in intregimea lor fugind de ororile razboilului generalizat din Siria, deja au au facut eforturi spre adapatarea la noua lor tara, Republica Islamica Germana.
    • +3 (3 voturi)    
      Merkel si-ar dori sa vada si (Duminică, 24 ianuarie 2016, 19:15)

      soundtrack [utilizator] i-a raspuns lui Crup

      o lupta sexy in groapa cu noroi!!!
  • +8 (12 voturi)    
    Anders Behring Breivik (Duminică, 24 ianuarie 2016, 18:48)

    Mustafa Camel fara filtru [anonim]

    Anders Behring Breivik - Vor mai trece decenii de suferinte si umilinte pana cand unii vor intelege ca politicienii si politicile lor criminale le-au distrus viitorul lor si al copiilor lor...Si atunci, va fi mult prea tarziu.
    Mama ei de ipocrizie !
    • 0 (2 voturi)    
      E o nerusinare sa-l numesti pe criminalul ala (Duminică, 24 ianuarie 2016, 20:38)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Mustafa Camel fara filtru

      care si-a ucis propriii concetateni , unii in virsta de 17 ani.
  • +9 (9 voturi)    
    Oriunde te duci, (Duminică, 24 ianuarie 2016, 18:55)

    ProLibertate-AntiMerkel [utilizator]

    duci o particica din tara ta cu tine.

    Se vede ce au adus imigrantii ilegali cu ei.
  • 0 (0 voturi)    
    cu parere de rau (Luni, 25 ianuarie 2016, 8:14)

    siliver [anonim]

    cu parere de rau cancelaru german nu intelege ce face,doamne fereste de razboi doar 30% sunt refugiati da razboi restu ....................