UPDATE Seful politiei din Koln a fost suspendat din functie

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 8 ianuarie 2016, 17:39 Actualitate | Internaţional

Seful politiei din Koln, Wolfgang Albers, a fost suspendat din functie, dupa violentele care au marcat noaptea de Anul Nou, anunta, citand surse politice locale, agentia germana DPA, preluata de AFP.

Wolfgang Alberts se afla in centrul criticilor de zile intregi, fiind acuzat pentru lipsa de actiune a politiei in noaptea anului nou, cand peste o suta de femei afirma ca au fost victime ale violentelor sexuale, starnind indignare in intreaga Germanie.

Vom reveni cu amanunte










4912 vizualizari
  • +13 (17 voturi)    
    . (Vineri, 8 ianuarie 2016, 17:46)

    Bazil.the.3rd [utilizator]

    Asa-i trebuie,daca nu si-a tinut gura ca ceilalti .
    Totul e bine in Europa folks,suntem o mare familie fericita ,acu'vin si turcii sa ne completeze ,o sa fie eine kleine grosse fericire si extaz.
    • +23 (23 voturi)    
      corect (Vineri, 8 ianuarie 2016, 18:33)

      ss [anonim] i-a raspuns lui Bazil.the.3rd

      pai cum sa zici tu ca de vina erau arabii si nord africanii?!?
      se stie ca aia sunt practicanti ai religiei pacii, si ca au venit in germania sa predea in universitati si sa dezvolte noi tehnologii la siemens si bosch.

      un mincinos ordinar! bine i-au facut!

      noul sef al politiei va clarifica problema. au fost de fapt extremisti blonzi cu ochi albastri, de fapt neo-nazisti care incercau sa dea vina pe magraonii premiati nobel.

      btw...NDP are din nou proces la Karlsruhe, merkeloglu-bey incearca din nou sa-l interzica...pare un moment bun, zic eu.

      in loc sa puna "partidul islamic al democratiei si libertatii". s-a votat in unanimitate. aplauze prelungite.

      insh'allah!
      • +4 (14 voturi)    
        Motiv incorect (Vineri, 8 ianuarie 2016, 19:03)

        Msb [anonim] i-a raspuns lui ss

        Mai usor cu pianul pe scari.
        A fost demis -intre altele - pentru ca, in mod deliberat, ar fi trecut sub tacere originea faptuitorilor.
        • +4 (4 voturi)    
          . (Vineri, 8 ianuarie 2016, 22:07)

          Bazil.the.3rd [utilizator] i-a raspuns lui Msb

          Evenimente similare dar de mai mica amploare au loc de cateva luni in toata tara , el nu a facut probabil decat sa se conformeze curentului general.
          Se incearca o reparare a imaginii ( noi ne facem datoria dar sefu' a gresit,gata,am identificat marul putred ) ,patetic.Am citit cum femei cerand ajutorul sectiei de politie din gara au primit sfatul sa se duca la alta sectie.
      • +12 (12 voturi)    
        . (Vineri, 8 ianuarie 2016, 19:29)

        Bazil.the.3rd [utilizator] i-a raspuns lui ss

        Daca noul komandant isi invata lectia 6 luni nu mai auzim nimic ( poate dume de genul "2016 cel mai linistit an din ultimul cincinal).
        Politistii povestesc despre ce s-a intamplat "sub protectia anonimatului".
        Gezus F.Krist...politist sa povesteasca sub protectia anonimatului....
  • +12 (12 voturi)    
    De aparat nu si-a aparat connationalele, dar (Vineri, 8 ianuarie 2016, 18:22)

    Susufler0 [utilizator]

    la sfaturi e mester mare ! Seful politiei nu are pic de onoare ! Nu trebuia sa astepte sa fie suspendat,ci trebuia sa-si dea demisia si totodata sa-si ceara scuze concetatenelor care si din cauza politiei au fost supuse unor violente fizice si sexuale inacceptabile, li s-au furat bunuri, au fost insultate, fara ca politia sa poata interveni in apararea lor.
  • +12 (12 voturi)    
    De ce? (Vineri, 8 ianuarie 2016, 18:26)

    aniod [utilizator]

    Mai bine sa-l plaseze la gara, unde sosesc asa-zisii refugiati.
  • +15 (17 voturi)    
    misto asta (Vineri, 8 ianuarie 2016, 18:36)

    profetul pedofil [anonim]

    "fiind acuzat pentru lipsa de actiune a politiei in noaptea anului nou"

    deci de vina nu e merkeloglu-bey ca a chemat harapii in europa, ci politaiul care nu si-a tinut gura si a spus ca agresorii erau maimute islamice.

    traim un M...E - Marea Uniune Islamica Europeana!
  • +4 (4 voturi)    
    Istoria se repeta (Vineri, 8 ianuarie 2016, 18:41)

    Tot ala [anonim]

    Ei prostii. L-au dat afara ca nu a actionat politia!
    L-au dat afara ca a dat din el prea multe presei. De fapt nu trebuia sa se stie nimic!
    De la urmatorii Sefi de POlitie nu o sa se mai afle nimic! Atunci sa vezi violuri in masa in Germania precum la sfarsitul razboiului cand sute de mii de femei si copii au fost violati si omorati cu bestialitate, nimeni nu a fost pedepsit, unii chiar au fost ridicati in grad si altii slaviti de istorie si acum in zilele noastre, unora lise ridica statui!
    Nu au castigat sa omoare toata natia germana in momentele respective, deci trebuie sa o termine acum. De aceea au lasat milionul de refugiati araboci sa intre in Europa.
  • +14 (14 voturi)    
    Araboii au drepturi (Vineri, 8 ianuarie 2016, 18:46)

    Locke Lamora [utilizator]

    si la fel si nemtii, au dreptul de a sta capra fara sa cracneasca. Deja se ingroasa gluma, au de suferit cetatenii din cauza unor camilari destrabalati si nesimtiti.
  • -1 (7 voturi)    
    CORUPTIA UCIDE! (Vineri, 8 ianuarie 2016, 18:55)

    DreptateDeSus [utilizator]

    Islamistii extremisti dupa ce au BATJOCORIT populatiile din Africa si Orient vor sa faca LA FEL si in Europa, civilizatia islamica PIGMEE este periculoasa pentru ca este sustinuta ARTIFICIAL, armamentul vandut musulmanilor din lumea a treia de catre firmele de armament din Rusia, SUA, Europa de Vest si cu aprobarea LEGALA politicienilor rusi si americani si vesteuropeni se vor intoarce MAI TARZIU impotriva noastra, a europenilor, americanilor si rusilor, trebuie impuscati TOTI teroristii, musulmani, unguri, romani si toti politicienii CORUPTI ai lumii care ii sustin ii sponsorizeaza si care aduc teroristi, criminali, violatori islamisti in Europa si vand arme TERORISTILOR inainte sa ajungem la al treilea razboi mondial DIN CAUZA LOR! CRISTOS a DEMASCAT de acum 2000 de ani POLITICUL CORUPT ca sursa a RAULUI MONDIAL pentru ca el face LEGILE si pentru ca el DISTRUGE vietile a miliarde de oameni si l-a CONDAMNAT LA IAD: "Vai voua, carturarilor si fariseilor FATARNICI! Pe din afara va aratati drepti oamenilor, înauntru însa sunteti plini de fatarnicie si de faradelege. Serpi, pui de vipere, cum veti scapa de pedeapsa IADULUI?" Noul Testament, Matei cap. 23: 27-33. http://www.bibliaortodoxa.ro/carte.php?cap=23&id=55
    In SUA 2 din 3 americani sustin pedeapsa cu moartea in cazul omuciderii si la fel simt si gandesc toti oamenii din toata lumea pentru ca oamenii vor DREPTATE: http://www.gallup.com/poll/178790/americans-support-death-penalty-stable.aspx
  • +7 (7 voturi)    
    tap ispasitor (Vineri, 8 ianuarie 2016, 20:04)

    anonimicus [utilizator]

    Suspendată trebuie să fie Merkel, nu un amărât căruia Merkel i-a plasat vreo sută de mii de refugiaţi în district ...
  • +6 (6 voturi)    
    Nimica toata... (Vineri, 8 ianuarie 2016, 20:35)

    Felix [anonim]

    ... un pion. Un peste mic...
  • +6 (6 voturi)    
    Germania noastra cea de toate zilele (Vineri, 8 ianuarie 2016, 20:38)

    Marco [anonim]

    Mare prostie Merkel trebuie suspendata din functie ea a cerut sa vina milioanele de refugiati in toata europa. Ce-mi place si asta este doar inceputul vor urma multe in germania va fi distractie ...
  • +2 (2 voturi)    
    Germania noastra cea de toate zilele (Vineri, 8 ianuarie 2016, 20:38)

    Marco [anonim]

    Mare prostie Merkel trebuie suspendata din functie ea a cerut sa vina milioanele de refugiati in toata europa. Ce-mi place si asta este doar inceputul vor urma multe in germania va fi distractie ...
  • +5 (5 voturi)    
    germania (Vineri, 8 ianuarie 2016, 20:51)

    gopo111 [utilizator]

    ar trebui sa ia lectii de la politia din siria si iran cum sa tii camilari in friu, nu cu lugu lugu, pune biciul pe ei, ca astia nu stiu alta lege decit biciul si sabia, ii lasi liberi uite ce fac