UPDATE Agresiunile din Koln: 31 de suspecti, dintre care 18 sunt solicitanti de azil / Un suspect avea la el o foaie cu traducerea in germana a unor termeni sexuali din araba

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 8 ianuarie 2016, 13:51 Actualitate | Internaţional

Politia efectueaza cercetari asupra a 31 de suspecti, dintre care 18 sunt solicitanti de azil, pentru violentele si furturile care au avut loc in noaptea de Anul Nou in Koln, a anuntat vineri un purtator de cuvant al ministerului federal de Interne, citat de AFP.

Acesta a vorbit, intr-o conferinta de presa sustinuta la Berlin, despre "31 de suspecti, ale caror nume sunt in prezent identificate, dintre care 18 au statutul de solicitanti de azil", si care sunt suspectati de furt si de violente fizice.

Purtatorul de cuvant,Tobias Plate, nu a vorbit despre suspecti pentru agresiuni sexuale si nici despre retineri, la acest stadiu.

Este vorba de 9 algerieni, 8 marocani, 4 sirieni, 5 iranieni, un irakian si un sarb, a adaugat acesta.

Politia locala din Koln a precizat ca au fost depuse pana in prezent 120 de plangeri pentru agresiuni sexuale.

Televiziunea publica din Koln, WDR, afirma vineri ca doua persoane au fost arestate.

Potrivit sursei citate, politistii au descoperit pe telefoanele mobile ale celor doi barbati imagini video din seara de Revelion in care erau filmate agresiuni ale unor femei si o hartie cu traducerea in germana a unor termeni sexuali din araba.

Violentele din Koln, comise, potrivit martorilor, de barbati cu aparenta nord-africana sau araba, au socat profund Germania si au creat si mai multa presiune asupra cancelarului Angela Merkel in ceea ce priveste politica sa de deschidere fata de refugiatii din Siria, Irak sau Afganistan.


Citeste mai multe despre   









13767 vizualizari
  • -38 (72 voturi)    
    bad apples (Vineri, 8 ianuarie 2016, 14:03)

    muciflenduri [utilizator]

    Germania a primit 1 milion de imigranti. Dintre acestia, cateva sute s-au comportat ca niste animale.
    Isi imagineaza cineva ca daca 1 milion de romani ar fi fortati sa emigreze intr-un loc, nu s-ar gasi cateva sute care sa fure, violeze, omoare?
    Un violator sau un criminal va fi intotdeauna mai vizibil decat 100 anonimi care lucreaza ca zidari, iar publicul insetat de sange va spune ca cei 101 romani sunt violatori si hoti.
    Avand in vedere de cate ori s-a creat o psihoza colectiva, la adresa romanilor, din pricina unora certati cu legea, e jenant sa vezi vehementa cu care se generalizeaza la nivelul a intregi populatii.
    Poate un pic mai multa retinere nu ar strica.
    • +20 (34 voturi)    
      retinere fatza de ce? (Vineri, 8 ianuarie 2016, 14:42)

      neurino [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

      Stia sa o luam matematic...avem 1 milion de tigani, sa spunem, dintre care cateva sute fac ce-or facut astia in Koln (arpopo, de cand e migratzia tiganeasca, nu s-o pomenit asa ceva) si matalutza vii sa-mi spui ca occidentalul nu ar trebui sa tipe "afara cu tiganii din tara mea"???

      Da' si ce ar trebui sa faca, ma rog, sa isi ridice fustele ca sa nu mai dsara astia ca animalele???

      Tu gandesti?

      Acum trecand la lucruile din teren, inlocuim tiganii cu "saracii refugiati care cauta si ei un colt de paine".

      "Logica" ta e deja patologica si de ordin medical.
      • -18 (34 voturi)    
        it takes one to know one (Vineri, 8 ianuarie 2016, 15:56)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui neurino

        Bai prostache, patologic e 'de ordin medical'. Daca tot folosesti termeni pe care nu ii intelegi, macar fa-o corect.
        • +19 (23 voturi)    
          mai subtire (Vineri, 8 ianuarie 2016, 17:28)

          Point [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

          nene,ca te umpli de respectul forumistilor...
          ia zi mata,asa...ca-ntre tovarasi,de pesta porcina auzisi?ce crezi ca face fermierul,se duce la agora cu ei sau le ia maul?!dap' sunt sinistru

          sa revenim zic.a inceput sa iasa la iveala o intreaga organizare ierarhica a minciunilor si a dezinformarii,cu buna stiinta,a germanilor de catre clasa politica. politisti au avut curajul sa spuna adevarul, ramane sa vedem al cui cap cade.umilinta prin care trec nemtii acum ar trebui sa le dea de gandit si alor nostrii
          • -16 (24 voturi)    
            brava (Vineri, 8 ianuarie 2016, 18:04)

            muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui Point

            Cam asa erau si discursurile nazistilor.. Cum altfel ar fi putut justifica exterminarea a milioane de oameni? Unul violeaza, deci clar ca toti sunt violatori, iar proprietarul de porci omoara toti porcii, deci e musai ca toti trebuie inchisi/expulzati/omorati.
            • +10 (10 voturi)    
              hmmm (Vineri, 8 ianuarie 2016, 19:58)

              unu [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

              Avem 120 de plangeri intr-un singur oras. Vorbind de agresiuni sexuale, poate stii ca nu femeile fac plangere. Motivele sunt nenumarate dar in principal de rusine. Daca ar fi 500 de cazuri? Asta inseamna probabil mii de agresori. Intr-un singur oras!

              Daca s-ar intampla asta in orasul tau ai sta linistit? Ti-ai lasa mama, sora, nevasta, fiica pe strada? Sau ai avea un "discurs nazist: cand se intoarce cu hainele rupte acasa? Eu cred ca i-ai primi in casa si le-ai da si niste friptura de oaie. Asa ca-ntre prieteni
    • +22 (30 voturi)    
      Avem deja cate 1 milion in Italia si Spania (Vineri, 8 ianuarie 2016, 14:46)

      AG [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

      si probabil inca pe atatia distribuiti in restul UE si asta de aproape 10 ani. Suntem perceputi(superficial) ca unii care traiesc din cersit/furtisaguri marunte si mai auzim uneori de cazuri izolate de violuri comise de ai nostri, dar indraznesc sa afirm faptul ca gainariile romanilor nu se compara nici pe departe cu comportamentul salbaticilor din Germania.

      Poate e stupid ce spun, dar personal as prefera sa constat acasa ca mi-a fost furat portofelul din buzunar, decat sa asist neputincios cum sotia sau fiica imi sunt pipaite...
      • -4 (10 voturi)    
        sau (Vineri, 8 ianuarie 2016, 15:42)

        zeno [anonim] i-a raspuns lui AG

        nu nu. totul pan' la portofel :)
      • -11 (31 voturi)    
        .. (Vineri, 8 ianuarie 2016, 16:07)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui AG

        Probabil tu n-ai auzit de violurile savarsite de conationalii tai, prin diverse tari. Ti se pare ca am sugerat ca trebuie sa existe clementa pentru salbaticii care pipaiau femei? Era un exercitiu de matematica.
        Poate nu iti amintesti circul din Italia, cand conationalul Mailat a violat si ucis o italianca.
        Erau vinovate romancele care au grija de babe, in Italia, de faptele unui dezaxat? Erau partase la crima? Nu. Si totusi online-ul italian cerea vehement expulzarea tuturor salbaticilor de romani.
        • +19 (23 voturi)    
          Amesteci mere cu pere (Vineri, 8 ianuarie 2016, 17:22)

          Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

          Daca aduci un milion de camilari si exista doar 10 printre ei care or sa puna o bomba, o sa violeze, o sa fure...nu e in regula. E ca si cum as primi eu in casa 10 straini si unul dintre ei imi violeaza nevasta. Toti is suspecti in momentul ala si-i dau afara.
          • -11 (19 voturi)    
            so (Vineri, 8 ianuarie 2016, 17:59)

            muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

            Asadar milioanele de romani din Spania si Italia trebuie expulzate atunci cand un flacau mioritic violeaza si ucide o localnica?
            • +8 (12 voturi)    
              da (Vineri, 8 ianuarie 2016, 19:07)

              geo [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

              Daca sunt ilegali, da
            • +4 (6 voturi)    
              Vor fi si mioriticii expulzati (Vineri, 8 ianuarie 2016, 19:13)

              serbanTeodor [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

              Cand in final va izbucni valul de ura si trezi sentimentul nationalist, crezi ca va zice cine "stai ca tiganii furau ei dar parca nu violau, hai sa-i lasam sa stea".
              Ei deja vroiau sa o dea ca "niste est europeni au ..." in loc de refugiati. La final o sa-i adune pe toti fara domiciliu in germania > 5 ani si sa le optiunea de un bilet de avion si X mii euro sa se care deacolo sau putin ceva asemanator lagar concentrare.
            • -1 (3 voturi)    
              hai (Vineri, 8 ianuarie 2016, 20:34)

              baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

              gheule, du-te si fa-ti tratamentiul, nu mai plictisi lumea cu aberatiile tale. Cind iti spun mai mult de doi ca esti beat, te duci si te culci.
              • -3 (3 voturi)    
                .. (Sâmbătă, 9 ianuarie 2016, 10:49)

                muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

                Pot fi si un milion de viermi, ca tine, nu are importanta. Proști da' mulți, ma lasa rece. Iar dacă ar fi să aleg între a fi gay si a fi ca tine, as alege să fiu gay.
        • +11 (15 voturi)    
          E o manifestare a frustrarilor induse de islam (Vineri, 8 ianuarie 2016, 18:09)

          AG [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

          Sute de salbatici s-au manifestat in acelasi mod, in diferite orase din diferite tari deci nu vorbim de cazuri izolate. Nu a fost vorba de o coordonare ci pur si simplu de comportament barbar, de ev mediu.
        • +7 (7 voturi)    
          ? (Vineri, 8 ianuarie 2016, 22:30)

          laur [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

          bai sa faci gasti si asociere de persoane ca sa ataci organizat femei etc iese din sfera exemplelor puerile pe care tu le dai si intra in sfera unui mare pericol social ca sa intelegi mai bine eroarea in care te afli . unde mama dreaq ai mai auzit tu in europa asa ceva pana acum ? ,,,dar infractiuni sporadice exista in toata lumea . iti place ce au facut ? esti liber sa ti iei drumul acolo eu unul nu te regret
        • +1 (1 vot)    
          Mucea (Sâmbătă, 9 ianuarie 2016, 21:44)

          mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

          Avem milioane de români plecați și un singur Mailat. Aici din câteva mii în acel oraș și sute de plângeri. Ceva îmi spune că e mult mai grav.
          Pare a fi o lovitură de moral: de acum noi suntem stăpâni pe străzi și nu mai sunteți în siguranță pe aici. Mesajul se pare că a fost recepționat, nimeni nu se mai simte în siguranță.
      • +18 (20 voturi)    
        Ai dreptate (Vineri, 8 ianuarie 2016, 17:23)

        batmanss [utilizator] i-a raspuns lui AG

        Cu europenii te mai intelegi, dar cu coloratii care au alta cultura f greu. Am lucrat sapte ani cu poliția unei tari din UE, de la TV e ușor să-ți dai cu părerea , pe teren situatia e complet diferită . Am renunțat si m-am întors in România pt ca legile statului respectiv nu ma protejau suficient , prea blânde cu infractorii . Doar naivii idealisti (pleonasm) mai cred in integrarea lor, soluția e înăsprirea legilor si pușcării noi. Ei cer doar drepturi dar de obligații si respectarea legilor statului gazda nu vor sa audă .
      • +6 (10 voturi)    
        N-avea grija (Vineri, 8 ianuarie 2016, 19:00)

        serbanTeodor [utilizator] i-a raspuns lui AG

        Cand o sa le ajunga nemtilor cutitu la os si o sa inceapa reversul cu valul nationalist sa incerce sa inchida granitele si sa-i expulzeze, sigur o sa ne faca pachet inapoi si pe tuciurii nostri autohtoni care din fericire isi mutasera gainariile prin Germania si tarile nordice.
    • +13 (21 voturi)    
      si ? (Vineri, 8 ianuarie 2016, 15:05)

      uzu [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

      ce vrei sa spui. ca e OK ?
      OK e ca atunci cand mergi intr-o alta tara pentru ca ai nevoie tu, ai face bine sa incerci sa te comporti cu bun simt.
      oricum ... iti dau maxim 3 luni pana cand o sa fii de-acord ca una e tiganul din romania care fura si alta e arabul importat recent care ti se urca-n cap.
      • -3 (17 voturi)    
        daaa (Vineri, 8 ianuarie 2016, 15:58)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui uzu

        Fix asta am zis, ca e ok sa violezi femei. Daca nu va duce capul sa intelegeti un comentariu simplu, n-o sa stau sa explic fiecarui aiurit.
      • +2 (2 voturi)    
        Nimic nu e ok (Vineri, 8 ianuarie 2016, 20:10)

        batmanss [utilizator] i-a raspuns lui uzu

        Doar ca se ciocnesc mase de oameni diferite , aici e marea problema. Cei care vin cer drepturi dar nu vor sa se integreze , practic nu prea au cum. Doar cei cu studii medii sau superioare fac diferenta. Se speculează la maxim slăbiciunea noastră iar naivii care inca cred in integrarea lor vor plăti scump.
    • +13 (19 voturi)    
      Jenant (Vineri, 8 ianuarie 2016, 15:10)

      Sandu [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

      Doctrina multiculturalista ti-a spalat deja creierul. Esti jenant.
      • -3 (19 voturi)    
        :| (Vineri, 8 ianuarie 2016, 16:10)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui Sandu

        Speranta mea e ca or sa ma apere bizonii din jur, de pericolele ce ne pandesc din afara.
        • +7 (13 voturi)    
          Nu te apara nimeni (Vineri, 8 ianuarie 2016, 16:48)

          Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

          nu meriti
          • -9 (15 voturi)    
            parampam (Vineri, 8 ianuarie 2016, 17:57)

            muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

            Hai bison, te rooog sa ma aperi si pe mine, tot ce trebuie sa faci e sa ragi incontrolabil.
            • +8 (10 voturi)    
              Ia-ti pastilele (Vineri, 8 ianuarie 2016, 18:28)

              Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

              Ca ai luat-o razna.
    • +14 (18 voturi)    
      Daca (Vineri, 8 ianuarie 2016, 15:17)

      AdiSto [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

      era fiica, nevasta sau prietena ta pe acolo, erai la fel de "retinut" ? Poate te duceai si tu cu niste ciocolata si ursuleti, nu ?
    • +14 (18 voturi)    
      Binele (Vineri, 8 ianuarie 2016, 15:44)

      aniod [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

      nu ramane niciodata nepedepsit.
      Musulmanii sunt la stadiul istoric de sclavagism. Nu pot pricepe altceva decat un mic procent, iar aceea, fiti sigur ca nu se amesteca printre mizeriile despre care e vorba aici.
    • +9 (17 voturi)    
      Vino incoace (Vineri, 8 ianuarie 2016, 15:58)

      CititorulComentator [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

      Sa ne adunam vreo 30 de haidaci in jurul tau sa te pipaim si sa te abuzam...sa vedem daca ti se mai pare normal.
      • -10 (10 voturi)    
        ... (Vineri, 8 ianuarie 2016, 16:37)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui CititorulComentator

        Acusi apare imBECil si iti spune ca abia astept sa fiu abuzat de 30 de 'haidaci' :)
        • +3 (5 voturi)    
          Haidamaci trebuia (Vineri, 8 ianuarie 2016, 16:42)

          CititorulComentator [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

          Dar am mancat literele :)
        • +8 (12 voturi)    
          ... (Vineri, 8 ianuarie 2016, 18:03)

          antimuciflenduri [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

          Ti-am zis acum citiva ani si ma repet : esti si muci, si flenduri...
      • +1 (1 vot)    
        i (Vineri, 8 ianuarie 2016, 20:36)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui CititorulComentator

        se pare normal, pentru ca e gheu. Inclusiv de cap.
        • -2 (2 voturi)    
          .. (Sâmbătă, 9 ianuarie 2016, 10:57)

          muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

          Am zis eu ca putem miza pe im-bec-il. E ca o boala venerica de care nu poti scapa usor. Ti-e jena sa fii asociat cu el, dar trebuie sa accepti ca shit happens.
    • +2 (6 voturi)    
      da (Vineri, 8 ianuarie 2016, 17:15)

      I [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

      problema este ca i-a luat la gramada si i-a luat prea repede. Niste trieri nu stricau.
      • -2 (16 voturi)    
        nu doar trieri (Vineri, 8 ianuarie 2016, 17:53)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui I

        Problema e ca-s cateva milioane in Turcia, iar Turcia nu vrea/nu poate sa ii tina pe toti. Daca nu ii lua Germania, trebuia sa ii ia Grecia. De bine, de rau, nemtii s-or descurca mai bine, decat grecii.
        Nu cred ca-si dorea Merkel 1 milion de straini, ajunsi de-a valma, dar cineva trebuia sa ii ia.
        Problema e daca-s lasati de capul lor intr-o tara straina, cu obiceiuri straine, sa se descurce cum or putea.
        Oricum, nemtii trebuie sa defineasca niste proceduri simple prin care imigrantii care incalca legea sa fie incercerati si apoi expulzati.
    • +8 (16 voturi)    
      Am un singur comentariu (Vineri, 8 ianuarie 2016, 17:50)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

      Esti un stangist spalat pe creier tipic. Si cu asta am spus tot. Acum imi explic de ce esti si fedesenar si rusofil,Pashol na turbinka chorti.
    • -3 (7 voturi)    
      in koln (Vineri, 8 ianuarie 2016, 19:25)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

      nu sunt un milion de imigranti.
      sunt numai 35 suspecti, pana acum.
      astia fiind numai o categorie, cea a obsedatilor sexuali.

      aia cateva mii, nu sute, se vor regasi in cotele acceptate de ro. :)
      si cum nu suntem in Schengen, mai dificil pt. ei sa revina la..koln. :)

      in concluzie, daca erau triati in tzara in care au atins ue, n'ar fi ajuns la koln.
      cine e de vina ca au defilat de'a lungul ioropii, indemnati de merkel si alti oameni de bine, din occident ?!

      despre Schengen, herr kaizar si emisarul ciolos, numai de bine ! :)

      in atentia romaneclor: fara minijupe !
    • +8 (8 voturi)    
      LOL (Vineri, 8 ianuarie 2016, 19:33)

      KostasP [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

      Tu esti spalat pe creieri bine de tot, cu detergent heavy duty.
    • +2 (2 voturi)    
      Absolut (Vineri, 8 ianuarie 2016, 20:16)

      V. Veroiu [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

      Fiecare caz trebuie judecat in parte DAR cei prinsi trebuie facuti pachet, trimisi si sa le fie interzisa intrarea in UE.

      Ce se va intampla insa? Vor fi iertati si trimisi in Europa de Est in pachetul cotelor obligatorii.
      • -1 (3 voturi)    
        clar (Sâmbătă, 9 ianuarie 2016, 11:02)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui V. Veroiu

        Nu sustin clementa pentru abuzatori/hoti/criminali. Nu cred ca infractorii vor fi pasati in alte tari. In primul rand ar trebui incarcerati, nu expulzati, pentru ca un infractor expulzat e liber sa o ia de la capat.
    • +5 (5 voturi)    
      cele cateva sute de animale de origine (Vineri, 8 ianuarie 2016, 22:02)

      CaiusCosades [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

      nord-africana si/sau araba ar fi procedat de aceeasi maniera si cu femeile de aceeasi credinta/nationalitate cu ei ? sunt sigur ca nu, pentru ca daca s-ar fi purtat la fel in tarile de origine le-ar fi taiat mainile. In schimb intr-o tara unde sunt primiti, hraniti, cazati, etc. de mila se pot purta ca niste trogloditi. As fi curios sa stiu ce parere ai avea daca sotia, sora sau mama ta ar fi fost implicata !
  • +18 (28 voturi)    
    care erati ma, aparatorii refugiatilor??? (Vineri, 8 ianuarie 2016, 14:04)

    neurino [utilizator]

    iote-te mai mult de 50% sunt "solicitanti de azil", adica taman aterizatzii proaspeti cu mureau de "foame" pe "Bosfor sau Dardanele".
  • +17 (25 voturi)    
    Inacceptabil (Vineri, 8 ianuarie 2016, 14:06)

    CititorulComentator [utilizator]

    Politicienii se fac vinovati de toate astea, in special Merkeloaica - persoana anului (Times).
  • +15 (17 voturi)    
    Din cei 18 (Vineri, 8 ianuarie 2016, 15:02)

    Lili_1024 [utilizator]

    Doar 5 aveau drept de azil. Ce cauta restul? De ce i-au pastrat acolo????
    • +4 (6 voturi)    
      O buna ocazie (Vineri, 8 ianuarie 2016, 15:34)

      aniod [utilizator] i-a raspuns lui Lili_1024

      sa-i pedepseasca pe toti: si cu drept de zil, si fara.
  • +10 (16 voturi)    
    Nici un aparator al "refugiatilor" pe forum? (Vineri, 8 ianuarie 2016, 15:29)

    quietguy58 [utilizator]

    Nici un aparator al "refugiatilor" pe forum?
    Nici un aparator al religiei "pacii" pe forum?

    Expulzati-i pe acesti falsi "refugiati"
  • +11 (15 voturi)    
    bad news sau good news... (Vineri, 8 ianuarie 2016, 17:15)

    unualibro [utilizator]

    Merkel nu-si va termina mandatul. A umplut Europa de macaci.
  • +11 (13 voturi)    
    . (Vineri, 8 ianuarie 2016, 17:16)

    I [utilizator]

    Base avea dreptate se pare.
  • +10 (14 voturi)    
    Base are intotdeauna dreptate... (Vineri, 8 ianuarie 2016, 19:27)

    mosgerula [utilizator]

    Putini dintre voi stiu cat de ridicola este politica de nediscriminare din occident...toti salbaticii astia nemancati sunt tinuti in brate pana se pun pe picioare...si apoi pot agresa nestanjeniti femei fara aparare...da....asa cum a zis Base....Solutia pentru criza migrantilor este concentrarea lor....in lagare de concentrare.....
  • +9 (11 voturi)    
    Astea da, "virtuti" ale multiculturalismului ! (Vineri, 8 ianuarie 2016, 19:30)

    Susufler0 [utilizator]

    Culmea "corectitudinii politice" ar fi acum, ca solicitantii de azil sa nu fie expulzati ba, din contra, sa li se acorde dreptul de azil in regim de urgenta. Apoi,ar veni la rand renuntarea de catre victime la procesele intentate agresorilor, urmate, in mod firesc, de casatoriile dintre acestia, concomitent cu dobandirea dreptului de catre musulmani de a-si bate si viola in mod legal nevestele, in virtutea traditiilor , obiceiurilor si culturii musulmane.
  • +5 (5 voturi)    
    31 de suspecti (Vineri, 8 ianuarie 2016, 20:10)

    anonimicus [utilizator]

    "Este vorba de 9 algerieni, 8 marocani, 4 sirieni, 5 iranieni, un irakian si un sarb, a adaugat acesta" [purtatorul de cuvant al al ministerului federal de Interne.

    Ori in Germania politistii stau prost la capitolul aritmetica, ori sarbul face cat trei suspecti la un loc.
    • -3 (3 voturi)    
      .. (Sâmbătă, 9 ianuarie 2016, 11:03)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui anonimicus

      Mai erau si omul invizibil si femeia minune.
      • 0 (0 voturi)    
        si (Sâmbătă, 9 ianuarie 2016, 11:53)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

        gheul pervers, care se ia de femei, ca sa creada lumea altceva.