VIDEO Obama, in lacrimi la un discurs despre dreptul de a purta arme

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 6 ianuarie 2016, 8:22 Actualitate | Internaţional

Obama in lacrimi
Foto: Captura YouTube
Presedintele american Barack Obama a devenit emotional marti cand a facut un apel pentru limitarea violentelor cu arme de foc, noteaza CNN.

Liderul SUA a fost introdus inainte de discurs de un tata al carui copil a fost ucis in masacrul de la scoala Sandy Hook din Connecticut in 2012.  

"De fiecare data cand ma gandesc la acei copii devin furios”, a spus la finalul discursului Obama, facund o pauza pentru a-si sterge lacrimile.  



Presedintele Statelor Unite a anuntat o serie de masuri menite sa diminueze atacurile armate, afirmand ca "pretextele invocate constant trebuie sa inceteze”. 

Astfel, magazinele care vand arme de foc vor avea nevoie de licente speciale emise de Biroul pentru Alcool, Tutun, Arme de foc si Explozibil, iar cumparatorii vor fi verificati atent.


Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO Lupul de pe Wall Street, varianta romaneasca. Falsii brokeri care au furat un mil. de euro, inspirati de filmul lui Scorsese 

Detalii incredibile ies la iveala in dosarul brokerilor falsi, care au reusit sa pacaleasca cel putin 19 persoane din Romania, cu un milion de euro.
4514 vizualizari
  • -3 (9 voturi)    
    obama plange pt copii americani (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 8:38)

    @Mishu [utilizator]

    dar ptr milioanele de copii care sunt anual in toata lumea ucisi de armele americane nu zice nimic.
  • -5 (7 voturi)    
    Obama un peste mic intr un ocean (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 8:43)

    zamolxe [anonim]

    americani iubesc violenta si razboiul mai mult decat pacea , e in natura lor istoria lor asa sa si construit america decimand alti oameni , Jfk a avut curajul sa se opuna multor decizi masonice si a fost omorat asa ca obama risca enorm .
  • +3 (7 voturi)    
    Penibil! (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 8:58)

    Penibilul [anonim]

    Penibil!
  • +1 (5 voturi)    
    Induiosator (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 9:03)

    Yoda [anonim]

    Ti se rupe inima cand vezi asa ceva. Nici nu stiu ce sa spun mai mult.
  • 0 (8 voturi)    
    nam (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 9:10)

    idealogul [anonim]

    Haoleo! A ajuns America mai rau ca Romanica. Obama il imita pe Base??!!! Cata ipocrizie la politicienii astia. Penibilisim.
    • -2 (6 voturi)    
      E o mica diferenta (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 12:23)

      mihai [anonim] i-a raspuns lui idealogul

      Base si amicii erau ocupat cu sterpelitul banilor de la Autoritatea Nationala pentru Restituirea Proprietatilor. Lacrimirile erau pt. prostime.
  • +4 (4 voturi)    
    va rog eu frumos (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 9:27)

    hai ma [anonim]

    gasiti alta exprimare in loc de "a devenit emotional"
  • +2 (4 voturi)    
    cum? (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 10:09)

    nikita11 [utilizator]

    nu stiu daca vre-un om si mai ales un reporter in statele unite mai foloseste aparat de fotografiat cu pelicula. in sala e prin de zgomote de motoare de aparate foto care muta pozitia filmului. tre sa fii tare ipocrit sa dai volum la aparat ca sa simulezi zgomotul ala, ca doar nimeni nu e prost si stim ca se fac poze, nu ne trebuie corul ala de zgomote. cine ii mai intelege si pe oameni ;)
  • +3 (5 voturi)    
    Nu stiu cum e acum. (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 10:18)

    B.Dan [utilizator]

    Dar ce, in prezent magazinele care vand arme nu au nevoie de licente speciale iar cumparatorii nu sunt verificati atent? Ma indoiesc ca te duci in magazin, ceri un Glock si ti-l da pe loc. Nu?
  • +2 (2 voturi)    
    ? (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 11:52)

    tirolez [utilizator]

    Probabil fotografia e de pe agentiile de stiri, dar ... nu stiu daca e cea mai fericita ca simbol. Obama isi sterge lacrimile cu degetul mijlociu.
    • +2 (4 voturi)    
      nu fotografia e problema (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 13:10)

      LoloBolo [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      ci gestul...ala e degetul :).
    • +1 (3 voturi)    
      nu-i cazul (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 14:13)

      nikita11 [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      am incercat si eu acum sa fac gestul de a-mi sterge lacrimile cu palma deschisa. tendinta e sa folosesti degetele mai lungi, deci degetul mijlociu. daca vrei sa folosesti alte degete tre' sa inchizi pumnul altfel iti intra degetul mijociu in ochi. deci nu are absolut nici o conotatie, incercati si voi.
    • 0 (4 voturi)    
      si (Miercuri, 6 ianuarie 2016, 14:14)

      nikita11 [utilizator] i-a raspuns lui tirolez