Statul Islamic "devine mai puternic" in fata raidurilor aeriene - mesaj audio

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 26 decembrie 2015, 19:11 Actualitate | Internaţional

Un mesaj audio atribuit liderului organizatiei jihadiste Statul Islamic a fost difuzat sambata, in acesta afirmandu-se ca loviturile aeriene efectuate de Rusia si de coalitia condusa de SUA nu au reusit sa slabeasca gruparea, transmite Reuters.

"Fiti increzatori ca Dumnezeu va acorda victoria celor care i se inchina si aflati vestea buna ca statul nostru o duce bine. Cu cat este mai intens razboiul impotriva sa, cu atat devine mai pur si mai puternic", se afirma in mesajul ce ar fi fost transmis de Abu Bakr al-Baghdadi.

Mesajul a fost postat sambata pe conturile de Twitter care publica de obicei comunicate ale Statului Islamic.


Citeste mai multe despre   









4132 vizualizari
  • +9 (13 voturi)    
    cu moartea pre moarte radiodifuzând (Sâmbătă, 26 decembrie 2015, 19:57)

    Mazeta [utilizator]

    Conform aceleiași agenții de presă, al-Baghdadi a fost ucis până acum de vreo trei ori.
    • -1 (5 voturi)    
      Este mai tare ca Isus! (Sâmbătă, 26 decembrie 2015, 23:58)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Și devine din ce în ce mai tare cu fiecare bombardament.
  • +6 (6 voturi)    
    Daa (Sâmbătă, 26 decembrie 2015, 21:57)

    Maxima [anonim]

    Daa deaia ati pierdut 20% din teritoriu de cand au intrat rusii peste voi cu bombardamente... =))) ce visatori bolovani astia din ISIS.
    • +3 (3 voturi)    
      astia... (Duminică, 27 decembrie 2015, 10:10)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Maxima

      si când o sa mai ramana 5 intr-un buncar cu 10000 de soldati inamici in juru lor tot o sa iasa victoriosi in mintea lor...
      sunt dusi... ce sa le faci
    • +2 (2 voturi)    
      Un pas inainte doi inapoi (Duminică, 27 decembrie 2015, 10:59)

      serban [anonim] i-a raspuns lui Maxima

      In aceiasi perioada de timp de circa trei luni Hitler a ajuns langa Moscova . Cand s-a intors situatia intr-o luna Stalin a ajuns din estul Bielorusiei langa Varsovia dar nu purtau razboiul dupa reguli scrise de Amnesty International si alte ONG-uri in favoarea inamicilor lor Acuma sirienii ataca pe fronturi inguste , pe directia unei autostrazi si dupa un timp apar niste jihadisti, ocupa doua trei localitati in spate si armata se intoarce lupta cate o luna sa le reia . Cate un cartier e incercuit cu anii pentru ca sunt lasate convoaie care aprovizioneaza zona incercuita Cand treburile incep sa mearga intervin altii si "negociaza" un armistitiu. Sau sirienii si aliatii lor poarta un razboi ca Franco si il castiga sau il poarta dupa reguli scrise de dusmanii lor prin ONG-uri si comisii ONU si il pierd
  • 0 (4 voturi)    
    Nelamuriri! (Duminică, 27 decembrie 2015, 8:59)

    Anonim [anonim]

    Statul Islamic aka CIA&Mossad "devine mai puternic" in fata raidurilor aeriene. Daca ISIS ar fi un grup de sine statator ar fi fost spulberat in maxim o zi. Asa, el are la dispoziie armament american, instruire americana, sponsorizari americane, are toiote de teren cu sutele, are conturi de tuiter, vinde petrol tursilor, etc... Se observa de la o posta ca totul este un INSIDE JOB. Trezirea!
  • +2 (2 voturi)    
    Nimic nou. (Duminică, 27 decembrie 2015, 9:22)

    mircea [anonim]

    Din păcate sunt proști care mor crezând că astfel de indivizi sunt deștepți.//Ce nu te omoară te întărește//ar fi lozinca folosită și-i valabilă pentru toți.Din păcate nu explică cum sunt întăriți musulmanii drogați și care se aruncă în aer în numele prostiei,că Alah nu cere oamenilor să se sinucidă.Ce-i mai întărește fiind împrăștiați peste tot!
  • +2 (2 voturi)    
    Inca cateva mii de tone de giulele peste criminali (Duminică, 27 decembrie 2015, 9:52)

    Dr.WHO [anonim]

    Abu Bakr al-Baghdadi....abia astept sa te vad purtat intr-o cusca cu zabrele, stropit cu benzina (pilotul iordanian, caine pagan)...Aveti peste 300,000 de mii de morti intre jihadistii tai imputiti si jerpeliti!Civilizatia, omenia si sanatatea mintala au triumfat, vor triumfa mereu!Iamai bagati cateva mii de bombe cu dragoste de la tovarasul Putin baieti!!!Hop si asa!!
  • +2 (2 voturi)    
    Un fel . . . (Duminică, 27 decembrie 2015, 10:18)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . de,, luati-l de pe mine ca il omor,,
  • +1 (1 vot)    
    PR (Duminică, 27 decembrie 2015, 15:46)

    devis [utilizator]

    in stilul Bin Laden.