VIDEO Un sofer de camion din Ungaria se indreapta amenintator cu masina spre un grup de migranti, in apropiere de Calais

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 30 noiembrie 2015, 15:18 Actualitate | Internaţional

Migranti la Calais
Foto: Captura YouTube
Un sofer de camion in Ungaria s-a filmat in timp ce se indrepta amenintator cu masina, in apropiere de Calais, spre un grup de migranti, care paraseste drumul in fuga, dar unul dintre ei are timp sa arunce cu o piatra in vehicul, scrie Daily Mail.

Imaginile au fost filmate in ceea ce a fost denumit "jungla" de la Calais, punctul de trecere din Franta spre Marea Britanie, unde sunt adunati sute de migranti care doresc sa ajunga in regat.

Imaginile, care au peste 14 minute, surprind anterior un grup de peste 50 de migranti care ocupa toate benzile drumului, intr-o atmosfera tensionata.

"Va puteti imagina cum e sa fiti aici dupa ce apune soarele? Baieti, nu intrati in Anglia prin Calais! Ati inteles?', spune soferul, in limba maghiara, potrivit traducerii Daily Mail.




























[P] Companie romaneasca cu ADN german. Echipa Kaufland in cifre

Kaufland Romania, lider in industria retail, cu o retea de 112 hipermarketuri, este cel mai mare angajator privat din economie, cu peste 16.000 de salariati si este urmat in top de catre OMV Petrom si Automobile Dacia. 84% dintre angajatii Kaufland lucreaza in vanzari, in timp ce 16% dintre acestia lucreaza in logistica sau in departamente suport din cadrul sediului central. 

7096 vizualizari

  • +13 (19 voturi)    
    soferul ca soferul... (Luni, 30 noiembrie 2015, 15:41)

    un om [utilizator]

    sunt oameni si oameni, nu pot insa sa nu observ migratii care se comporta exact ca suporterii (huligani) unei echipe de fotbal, ba chiar mai mult, toti sunt de genul barbatesc cu media de varsta ~18 ani... tineri certati cu legea
  • -14 (30 voturi)    
    haios (Luni, 30 noiembrie 2015, 16:08)

    Mazeta [utilizator]

    Mulți români au ajuns să gândească precum tiristul ungur: urăsc libera circulație a persoanelor, dar trăiesc din libera circulație a mărfurilor.
    • +8 (12 voturi)    
      Libera circulatie pe autostrada ? (Luni, 30 noiembrie 2015, 17:39)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Probabil tu iti pasti oile pe marginea autostrazilor, nu ? Iese branza si casul mai grase sau ce ?
    • +8 (12 voturi)    
      libera circulatie a islamistilor (Luni, 30 noiembrie 2015, 17:59)

      Irizat [anonim] i-a raspuns lui Mazeta

      nu trebuie permisa in Occident.
    • +6 (8 voturi)    
      nu e haios, e trist (Luni, 30 noiembrie 2015, 18:06)

      gabic [anonim] i-a raspuns lui Mazeta

      romani nu urasc libera circulatie a persoanelor, urasc animalisul celor care cand sunt primiti intr-un loc se cred stapani si dau gaza afara
      daca ar avea bunul simt sa accepte obiceiurile locului unde au ajuns nu ar ave animeni de impartit cu ei
  • +11 (15 voturi)    
    Plecati de pe autostrada, desteptilor, (Luni, 30 noiembrie 2015, 16:47)

    parol_monsher [utilizator]

    asta nu e ulita din Islamabazii din Vale!
  • +8 (12 voturi)    
    Putea fi filmat (Luni, 30 noiembrie 2015, 17:28)

    ipolitic [utilizator]

    oriunde in mai toata Europa, cu exceptia a doua tari:Ungaria si Romania. Ungaria, ca nu mai au imigranti si Romania ca noi nu avem autostrazi.
  • +4 (10 voturi)    
    o zona sub asediu (Luni, 30 noiembrie 2015, 18:04)

    Irizat [anonim]

    care nu poate fi tinuta sub control nici macar cu politia.
    de ce? pt. ca politia nu-i aresteaza.
    de ce? pt. ca sunt prea multi.

    in acest moment trebuie sa realizati ca zilnic intra intre 6 si 10 mii de astfel sa "refugiati" in europa si nu se face NIMIC pt. a-i opri.

    ce se va intampla cand se vor inmulti prin europa? ne vor vana...

    ANTI-WHITE GENOCIDE ON-GOING

    multumiti-i marelui imam al europei, merkeloglu-bey.