Asaltul de la Saint-Denis: nu a existat o femeie-kamikaze, actul sinucigas a fost comis de un barbat

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 20 noiembrie 2015, 20:26 Actualitate | Internaţional

Verisoara prezumtivului organizator al atentatelor din Paris, Hasna Aitboulahcen, care a decedat miercuri in timpul asaltului politiei franceze din Saint-Denis, nu s-a sinucis prin detonare, asa cum s-a crezut in prima etapa, scrie AFP, care citeaza surse din politie.

Anchetatorii anuntasera in prima etapa ca o persoana baricadata in apartamentul din Saint-Denis s-a detonat, crezand ca este vorba de o femeie.

Dar, potrivit surselor citate, un barbat este cel care s-a aruncat in aer.










10218 vizualizari
  • +7 (31 voturi)    
    franta (Vineri, 20 noiembrie 2015, 20:59)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    o gluma sinistra plina de incompetenti si incapabili...
  • +8 (34 voturi)    
    Nedumerire (Vineri, 20 noiembrie 2015, 21:00)

    ion [anonim]

    Nici ei nu mai stiu ce sa spuna.
    Ba ca e o femeie kamikaze ba ca e un barbat kamikaze.
    Profesionisti 007 francezi.
    • +1 (11 voturi)    
      Certitudine (Vineri, 20 noiembrie 2015, 23:03)

      treanca-fleanca [anonim] i-a raspuns lui ion

      Stimate Nedumerire ,Aveti o idee (cat de vaga) despre ce ramane dintr-un corp dupa explozia unei centuri de explozibil ? Bineinteles ca nu , dar in mod clar asta nu va impiedica sa faceti aprecieri malitioase . Asta este specialitatea Dvs.?
      • -4 (6 voturi)    
        dar (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 1:23)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui treanca-fleanca

        tu ai vreo idee despre ceea ce ramine dintr-un corp dupa o explozie, esti expert, ai participat la asa ceva, si anume unde, in cecenia poate, sau georgia, sau ucraina, sau moscova 1999, sau esti doar un amator care a studiat subiectul avind de gind sa se autodetoneze.
        Eu cred ca esti doar un biet idiot util pus in fata viselor lui cele mai dragi sfarimate. Un biet semidoct frustrat si atit.
  • -1 (7 voturi)    
    Se incurca in minciuni ca de obicei (Vineri, 20 noiembrie 2015, 21:22)

    Ilarion Francofobescu [anonim]

    Cum sa confunzi un barbat, chiar facut bucatele, cu o femeie?

    Sint convins ca urmeaza sa-i elibereze pe cei arestati unul cite unul in zilele urmatoare, explicind ca, de fapt, nu au nici o legatura cu atentatele. Am mai vazut filmul asta.

    Dar bugetele marite brusc ale serviciilor, politiei si armatei vor ramine marite, starea de urgenta se va prelungi, constitutia se va modifica si rezultatul va fi inca si mai putina libertate pentru omul de rind.

    Clasa politica occidentala, care, prin politicile ei neomarxiste si globaliste, a adus Europa de Vest si America de Nord in pragul falimentului incearca sa se salveze instaurind dictatura. Daca politicile interne de control si supraveghere nu vor da rezultate si riscul de a fi maturati de la putere de propriile popoare va deveni iminent, acesti psihopati vor declansa al treilea razboi mondial.
    • 0 (0 voturi)    
      acarul paun (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 12:58)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui Ilarion Francofobescu

      Pe mine ma nedumereste ca s-au tras 5000 (!) de gloante, dar au murit doar 3 indivizi, din care unul s-a aruncat singur in aer. Asta in timp ce niste copilasi de gradinita au reusit sa-si impuste fratii sau parintii cu un singur glont!
      S-a facut un circ intreg pentru executarea spectaculoasa a unui imbecil care s-a expus ca fraierul pe Internet si care probabil ca nu a avut nicio legatura cu atentatele din Paris = vinovatul de serviciu. Daca vroiau sa-l prinda cu adevarat, l-ar fi urmarit in liniste si l-ar fi luat ca din oala, pentru a-l aresta, interoga, judeca si condamna. Dar ei, nu, aveau nevoie de artificii frumos colorate si bubuitoare, sa se cutremure toata lumea, ca sa poata justifica ce sustii in al II-lea paragraf.
      Concluzia este ca prea multa libertate si un sistem social exagerat de protectie, care te duce in brate toata viata, strica. Nemunca este mai daunatoare decat munca.
  • +2 (4 voturi)    
    Avea bilute? (Vineri, 20 noiembrie 2015, 22:27)

    V. Veroiu [utilizator]

    Sau nu?
  • +1 (5 voturi)    
    Banc (Vineri, 20 noiembrie 2015, 22:56)

    Sthelian [utilizator]

    De mult, la Caminul cultural dintr-un sat din fundul tarii se prezinta un mare fizician sa tina o conferinta.
    Primarul aduna cit mai multi, in inghesoaie, tine fizicianul conferinta si la sfirsit roaga sa i s epuna intrebari.
    Betivul satului: Ce e aia FARGELET?
    Fizicianul: Domnule fantastic uite ca si pe aici au ajuns notiunile astea! Este un nou corpuscul descoperit de un grup de fizicieni... Si da-i asa vre-un sfert de ora.
    Tot satul l-a privit cu invidie pe betiv.
    Peste o luna tine o conferinta un astronom. Acelasi scenariu, aceeasi intrebare; Ce e aia Fargelet?
    Astronomul: fantastic, stit despre asta, este vorba de noi descoperiri in galaxii indepartate, noi corpuri...
    Ghoerghe se ia de betiv:
    Ia zi ba, ce tot ii dai cu FARGELET-ul?
    Pai mai Gheorghe, cind merg la bufet vad scris TELEGRAF, iar cind ma intorc, dupa cele 5-6 tuici baute citesc de la coada si-mi iese FARGELET. Si voiam sa stiu si eu de ce?

    Adica astia iar ne manipuleaza in mod ordinar!
  • +2 (6 voturi)    
    femeile astea! (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 0:45)

    anonimicus [utilizator]

    Ce s-ar intelege din paragraful telegrafic:
    Un barbat baricadat intr-o casa s-a detonat crezand ca o femeie suna la usa. :))
  • 0 (0 voturi)    
    naspa (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 9:15)

    Charles-Louis-de-Secondat [utilizator]

    Am citit pe un articol pe TheGuardian ca individa a strigat la trupele anti tero franceze ca nu este acolo de buna voie (locul asaltului). Dar trupele au crezut ca ea este implicata. Si asa am crezut si eu, si autorul articolului. Din articolul de aici deduc ca poate individa era o victima, statut pe care l-a strigat de la bun inceput
    .
  • +1 (1 vot)    
    Asa s-a crezut... (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 11:52)

    Sutcivni [utilizator]

    Astia nu mai stiu ce minciuni sa mai creeze pentru a acoperi inscenarea de la Paris. Este patetic cum masele inghit asemenea aberatii fara sa le mestece. Trezirea!
  • +1 (1 vot)    
    Fraze scrise sau traduse superficial! (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 12:35)

    EllenaS [utilizator]

    "Anchetatorii anuntasera ..... ca o persoana baricadata in apartamentul din Saint-Denis s-a detonat, crezand ca este vorba de o femeie." Deci s-a detonat pentru ca a crezut ca este femeie. Eu asta am inteles.
  • 0 (2 voturi)    
    ..... (Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, 18:06)

    Sutcivni [utilizator]

    ISIS = Israeli Secret Intelligence Service