Noua rusi ce mergeau la Jocurile Mondiale Militare s-au imbatat si au facut scandal in avionul ce mergea spre Coreeea de Sud

de Razvan Cojan     HotNews.ro
Vineri, 2 octombrie 2015, 12:01 Actualitate | Internaţional

Noua atleti rusi ce participau la Jocurile Mondiale Militare din Coreea de Sud au fost deportati inainte sa iasa din aeroportul Incheon dupa ce s-au imbatat in avion in zborul dinspre Moscova, informeaza Reuters. 

Un oficial al Aeroportului International Incheon a declarat pentru Reuters ca "plangerile au venit din interiorul avionului inainte de aterizare. Rusii strigau, consumau alcool si faceau zgomot." 

Oficialul a declarat ca politia i-a luat in custodie imediat cum au ajuns in Coreea de Sud. 

"Cei noua au fost transferati au fost transferati la biroul de imigrari. Au fost trimisi inapoi fara detentie pentru violarea legilor aviatice de securitate." 

Politia a confirmat ca rusii "au consumat whiskey si vodka, plimbandu-se si strigand" prin avion. 

Acestia au refuzat sa-si arate pasapoartele pana cand nu a fost prezent un reprezentant al consulatului rus. 

Jocurile organizate de Consiliul International al Sporturilor Militare au loc din patru in patru ani, prima editie fiind in 1995. 

La evenimentul de anul acesta sunt asteptati 7000 de competitori din 117 tari.










2960 vizualizari
  • +8 (8 voturi)    
    ce pacat... (Vineri, 2 octombrie 2015, 12:09)

    anonim [anonim]

    ca nu au putut sa fie coborati din aer - fara sa puna in pericol pe ceilalti pasageri...

    Cred ca se mai poate lucra in viitor la un sistem de blocare a unor astfel de pasageri...
  • -7 (9 voturi)    
    N-au omorat pe nimeni pe strada (Vineri, 2 octombrie 2015, 12:12)

    jackalphonse [utilizator]

    Teo Peter va spune ceva?
    Cu alte cuvinte, acum chiar ati inceput sa scrieti articole de propaganda fara nicio importanta pentru public.
    Da, soldatii mai si beau. Ce sa spun...
    Imi place ca, in paralel, se vorbeste de propaganda rusa din presa. Cu siguranta ca rusii fac propaganda, dar in tara lor, pentru ca eu nu citesc ziare rusesti.
    • +5 (7 voturi)    
      ca bine zici, (Vineri, 2 octombrie 2015, 12:52)

      Persuasive [anonim] i-a raspuns lui jackalphonse

      unii mai si beau,altii mai si mananca....Intelegi?
    • +6 (8 voturi)    
      De acord cu domnul jackalphonse (Vineri, 2 octombrie 2015, 13:16)

      alphonse baudelaire [anonim] i-a raspuns lui jackalphonse

      Niste soldati rusi au baut. Asta e stire de dat la o publicatie serioasa?
      Stire era daca 7 rusi s-ar fi urcat in avion si-ar fi ajuns treji la destinatie. Buna de dat la scolile de jurnalism, e mai tare ca aia cu omul care a muscat un caine.
    • +1 (3 voturi)    
      Citesti numai comunicatele (Vineri, 2 octombrie 2015, 13:49)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      de presa FSB. Cu asa activitate sustinuta de troll rusnac nu ma mir ca nu citesti ziarele rusnace.
    • +1 (3 voturi)    
      Gulagul iti spune ceva? (Vineri, 2 octombrie 2015, 13:58)

      Daniel [anonim] i-a raspuns lui jackalphonse

      Vezi ca vodca se gaseste la colt (coltul creierului tau carevasazica)!
  • +5 (5 voturi)    
    Russky (Vineri, 2 octombrie 2015, 12:26)

    xolv [utilizator]

    Davai ceas, davai palton
  • +7 (7 voturi)    
    HA, HA (Vineri, 2 octombrie 2015, 12:32)

    Om-bun [utilizator]

    Bine ca n-au jucat si kazaciok!!
  • +6 (6 voturi)    
    Ce surpriza ! (Vineri, 2 octombrie 2015, 12:32)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Rusnaci beti. Poate ii transfera in Siria sa cante pe acolo.