Angela Merkel: UE trebuie sa aprobe o solutie permanenta privind distribuirea refugiatilor

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 24 septembrie 2015, 16:38 Actualitate | Internaţional

Angela Merkel
Foto: Agerpres
Uniunea Europeana trebuie sa aprobe o solutie permanenta privind cotele pentru distribuirea refugiatilor, a afirmat cancelarul Germaniei, Angela Merkel, dupa summitul UE, subliniind ca oportunitatile oferite de imigranti depasesc riscurile.

"Uniunea Europeana trebuie sa aprobe un sistem permanent pentru distribuirea corecta a refugiatilor in statele membre UE", a declarat Angela Merkel, potrivit site-ului agentiei AP, citat de Mediafax.

"Decizia privind cotele de distribuire a 120.000 de refugiati este un semn de unitate, dar acesta este doar primul pas", a declarat Merkel.

"Europa inca este foarte departe de locul in care trebuie sa ajunga in gestionarea situatiei imigrantilor", a subliniat cancelarul Germaniei.

"Oportunitatile oferite de imigratie sunt mult mai mari decat riscurile, trebuie sa le recunoastem si sa le folosim", a recomandat liderul de la Berlin, criticata pentru abordarea prea flexibila fata de primirea extracomunitarilor.










1544 vizualizari
  • +9 (9 voturi)    
    Bravo (Joi, 24 septembrie 2015, 16:44)

    mitg [anonim]

    A avut dreptate și Băsescu, și Iohannis, și Orban et al.
    Suntem pe ducă.
    • +1 (1 vot)    
      ultimii doi merita (Vineri, 25 septembrie 2015, 14:54)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      primul este infractor specializat pe modii si retrocedare. Mi ar fi rusine, ca roman, sa l bag in discutie.
  • +7 (9 voturi)    
    .... (Joi, 24 septembrie 2015, 16:45)

    tirolez [utilizator]

    Iar a prins glas? A avut dreptate Basescu, asta e doar inceputul. A gresit cand a zis ca vom mai primi la anul mai multi. Nu, n-a trecut nici macar o zi si ni se spune in fata ca trebuie sa luam cota parte din cati vin (1 milion, 2, cat e cota noastra?). Pentru ca: oportunitatile oferite de migratie sunt mai mari decat riscurile?!!!
  • +7 (7 voturi)    
    !!! (Joi, 24 septembrie 2015, 16:47)

    Nea Hoisan [anonim]

    Ete, bah, ca insista!
  • +9 (9 voturi)    
    cu alte cuvinte... (Joi, 24 septembrie 2015, 16:52)

    liviu_ [utilizator]

    fuhreru german a invitat refugiatii si apoi ii distribuie dupa bunul plac...
    ce bine e sa ai sclavii la picioare...

    apropos... tovarasa merkel nu ar trebui sa lase naiba ue in pace si sa-si vada de industria ei auto falimentara?!?!?!
  • +10 (10 voturi)    
    da (Joi, 24 septembrie 2015, 17:00)

    dum_i [utilizator]

    Prin declaratia asta, doamna Merkel tocmai a mai invitat in Europa alte zeci sau sute de milioane de migranti.

    Pratic se impune ca europenii sa accepte pe termen nelimitat oameni din toata lumea, indiferent de conditie.

    In aceste conditii, conceptul de viza, pasaport, granite samd isi pierd sensul.

    Bravo doamna Merkel. Bravo celor care o asculta.
  • +8 (8 voturi)    
    Era clar! Cei 4500 nu sunt decat inceputul... (Joi, 24 septembrie 2015, 17:14)

    Metec [utilizator]

    Eu zic in felul urmator: sa se desfiinteze UE si sa se numeasca Imperiul Franco-German. Cine vrea sa mai adere la el, bine, cine nu, sa fie sanatos...
  • +5 (7 voturi)    
    sper sa piarda alegerile (Joi, 24 septembrie 2015, 17:18)

    ra_em [anonim]

    si sa se penzioneze frau asta, ca e praf si pulbere la politica. la cratitza cucoana! lasa-te de meserie ca esti pe langa. Fa o vizita in Paris intre Gare de L'Est si Gare du Nord (pe jos daca vrei, si mai vorbim dupa aia.
  • +2 (2 voturi)    
    Sa spuna... (Joi, 24 septembrie 2015, 20:26)

    Lunix [utilizator]

    ...baba Mearka care sunt oportunitatile oferite de aceasta invazie care n-are nici o treaba cu emigratia.
    Tarile care au politica de emigratie, de exemplu Canada si Australia isi fac un plan cu forta de munca de care au nevoie si aplica un proces de selectie celor care vor sa emigreze, deci ALEG. Aici ce s-a ales, DISTRUGEREA EUROPEI ? Yoganis Muk cel mic s-a aliat babei Mearka, fara sa tina cont ca economia Romaniei nu are ce oportuniatati sa le ofere celor pe care-i aduce in tara.
  • +1 (1 vot)    
    sindromul vacii nebune (Joi, 24 septembrie 2015, 20:39)

    revo [utilizator]

    Asta trebuie internata de urgenta si controlata la cap. Este complet nebuna. Deci nu se opreste si, desi in Germania este deja haos (ca de restul lumii nu o intereseaza), ii cheama in continuare?!
    Distribuirea permanenta trebuie sa ia in calcul exclusiv indreptarea asa-zisilor refugiati de razboi catre tarile musulmane. Si acestea sunt o gramada, unele din ele chiar foarte bogate, cum ar fi: Kazahstan, Turkmenistan, Uzbechistan, Kargastan si alte stanuri (scuze daca nu am ortografiat correct denumirile). Nu mai spun despre fratii lor din tarile Golfului. Acolo au aceleasi valori de impartasit.
    Nu au ce cauta in tarile Europene si nimeni, absolut nimeni nu este obligat sa primeasca hoardele navalitoare, doar pt. ca o baba nebuna conduce astazi Germania.
    Aseara a fost un interviu pe DigiTV cu o nemtoaica de origine romana si spunea, de exemplu, ca un tren a fost oprit de 2 ori prin tragerea semnalului de alarma. Plecase cu 300 de migranti si a ajuns la destinatie cu 150. Ceilalti au disparut frumusel in noapte. Sau, unii au refuzat sa se inregistreze la un punct de control apoi au disparut, nimeni nu stie incotro, nimeni nu stie cine erau. Nu ca documentele prezentate ar mai putea fi considerate ca acte legale si credibile, doar am vazut ce usor se obtin pasapoarte false.
    La nivel de subconstient, Germania nutreste o ura adanca impotriva umanitatii, a dovedit-o in trecut, o poarta in gene, si nu poate uita si ierta infrangerile din cele doua razboaie. Astazi, isi ia revansa asupra tuturor prin impunerea cu forta a propriilor hotarari, prin manipularea si reducerea la rolul de supusi a tuturor tarilor UE, prin impunerea uneia din cele mai mari nenorociri, islamul, impotriva caruia crestinii au luptat sute de ani.
    Ma intreb ce zic austriecii, de exemplu; ei au reusit sa tina piept celui mai mare imperiu musulman si celei mai puternice armate musulmane, aparand vestul Europei. Astazi ii primesc cu paine si sare!
    • +1 (1 vot)    
      "Astazi ii primesc cu paine si sare! " (Joi, 24 septembrie 2015, 22:25)

      LianBerthold1 [anonim] i-a raspuns lui revo

      Depinde, cică nu ar fi chiar pîine și sare, ci pîine și săruri, și nu orice fel de săruri, ci săruri ale acidului cianhidric, cum ar fi cianura de potasiu. Ai dracului austriecii ăștia!
    • 0 (0 voturi)    
      Austriecii si nu numai ei... (Joi, 24 septembrie 2015, 22:46)

      Lunix [utilizator] i-a raspuns lui revo

      ...nu au ce sa mai zica pentru ca nu mai stiu cine sunt...Alzeimer apocaliptic ! Daca si-ar aminti ca Viena a fost inconjurata de doua ori si ca numai Pronia Divina a facut sa nu cada in ghearele musulmanilor dupa cum scrie cronica lor, nu i-ar primi cu paine si sare.
  • +1 (1 vot)    
    Jawohl meine Fuehrerin! (Joi, 24 septembrie 2015, 20:42)

    LianBerthold1 [anonim]

    Heil Angela Totenkopf!
  • 0 (0 voturi)    
    merkel (Joi, 24 septembrie 2015, 23:54)

    dorin [anonim]

    Frau Merkel rapid la pensie,altfel distrugi nu numai Germania dar si Europa Unita !!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Bine cucoana (Vineri, 25 septembrie 2015, 0:32)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Dar parca i-ai invitat la tine deunazi vreo 800 000 ..ti-ai dat seama ca nu au studii si ca de fapt sunt paraziti ca tiganii?