Fotografia zilei: Refugiati ingenunchiati in gara din Budapesta

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 31 august 2015, 16:04 Actualitate | Internaţional

Refugiati in genunchi in gara din Budapesta
Foto: Twitter
Mai multi refugiati sirieni stau in genunchi in gara de est din Budapesta, potrivit unei fotografii postate pe Twitter de Peter  Bouckaert, responsabil in ONG-ul Human Rights Watch.

"#Hungary police make #Syrianrefugees kneel as they wait 2 buy train tickets 2 #Germany", a scris acesta pe contul lui Twitter.











16273 vizualizari
  • +12 (32 voturi)    
    poze (Luni, 31 august 2015, 16:13)

    dum_i [utilizator]

    Da bine la poza de "emotie" a zilei.

    Se stie ca toate babele plang cand vad doar musulmani tineri si in putere care cersesc sa intre in europa fagaduintei.
    • -4 (10 voturi)    
      De ce Transilvania e a Romaniei... (Luni, 31 august 2015, 20:21)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      De ce credeti ca toata Transilvania a votat unirea cu Romania in 1918, inclusiv o parte din unguri??? Duritatea, de multe ori nejustificata, a autoritatilor ungare si sovinismul tembel a dus la pierderea Transilvaniei. Toti, romanii sasii, svabii chiar si ungurii puri au vrut sa scape de autoritatile abuzive ungare.
      • +3 (5 voturi)    
        pai nu credem (Marţi, 1 septembrie 2015, 1:22)

        stupidu [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        pentru ca nu a fost nici un vot
  • +2 (32 voturi)    
    hrw (Luni, 31 august 2015, 17:38)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    organizatia care distruge civilizatia. Vai, dar imi vine sa pling de mila maimutelor islamice, sau trebuie sa ma indignez, sa infierez si sa protestez, cum o fi mai trendy. Pina una alta, un like pentru politia maghiara.
    Orban chiar face ceva ca sa-si apere tara de invazia hoardelor islamice.
    • -2 (16 voturi)    
      Corect, ii trimite mai departe (Luni, 31 august 2015, 18:10)

      in Germania [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      Sa se spele nemtii cu ei pe cap. Optima solutia, nimic de zis.
  • +1 (13 voturi)    
    Eu i-am vazut!!! (Luni, 31 august 2015, 17:49)

    Stef_and [utilizator]

    Umbla haotic prin Ungaria, in Austria cauta case la munte de vacanta pe care le ocupa.
    Merg de-a lungul caii ferate din Ungaria spre Austria la Hegyeshalom.
    In gara in Budapests miroase.
    Microbuze asteapta pregatite sa ii duca in Austria.
    De vineri incepand politia din Ungaria a inceput sa aresteze pe toti soferii lor, microbuzele stau parasite.
    Pana vineri politia maghiara accepta sa primeasca atentii din partea soferilor transportatiri.
  • +4 (16 voturi)    
    I want to go to Sweden, I want to go to Germany, W (Luni, 31 august 2015, 18:05)

    MirceaDude [utilizator]

    "I want to go to Sweden, I want to go to Germany, We don't want to stay in Hungary."

    http://www.bild.de/politik/ausland/fluechtling/fluechtlingsansturm-auf-bahnhoefe-in-ungarn-42394174.bild.html

    Vor sa mearga in Germania, Suedia si alte state europene care le dau bani multi de-a moca, care le construiesc moschei sa se simta la fel ca acasa si sa planuiasca atentate mai usor.

    In Arabia Saudita, Kuweit, Turcia nu vor pentru ca aia nu ii agreaza pe imputitii astia.
    • +2 (8 voturi)    
      ... cine crede .... (Luni, 31 august 2015, 19:56)

      Observatore [utilizator] i-a raspuns lui MirceaDude

      ... ca indivizii acestia vor sa se duca acolo sa munceasca este naiv .
  • +4 (18 voturi)    
    Tehnica (Luni, 31 august 2015, 18:18)

    MirceaDude [utilizator]

    Tehnica de manipulare.
    Este clar ca invadatorii astia sunt condusi de indivizi care se pricep la manipulare si propaganda.
    Ca sa nu mai zic ca am vazut refugiati care umbla cu batzul de selfie in mana. Pai stai asa frate: esti refugiat, sau turist?? WTF Europa??
  • +5 (19 voturi)    
    sa lasam mila! (Luni, 31 august 2015, 18:33)

    mihai.mihaita [utilizator]

    Sa fim seriosi! Toate pana la religie! Sunt o parte amarati pe bune insa NU vor sa se adapteze sau sa se integreze.
    Va invit in UK, Franta,,, sa-i vedeti cat de salbatici sunt. Au primit ajutoare sociale, fac copii pe banda, au locuinte sociale... AU conditii dar>??? Unde este civilizatia din care trebuia sa invete? De ce se comporta ca niste maimute in jungla???

    Fratilor NU acceptati. Lasati mila pentru ei. Sunt niste MUSULMANI si PUNCT!
    In Italia au distrus statuia fecioarei Maria cunoscuta ca Madona. Apoi se urinau pe ea!!!!!!! Ce inseamna asta??? Peste tot isi cer legile si egalitatea lor ca musulmani. Nu sunt ocmpatibili cu lumea noastra.

    Priviti in video, foto ce lasa in urma por : GUNOAIE. Daca tot sunt cu morcovul in fund, de ce nu dau macar o dovada de bun simt? Pentru ca NU exista asa ceva in sangele lor,

    Spuneti NU pana nu e prea tarziu. Vedeti cazul Belgia, UK, Suedia, Franta, etc.. Daca vin si in Ro, o sa fie prea tarziu apoi!
    • +1 (7 voturi)    
      Total de acord (Luni, 31 august 2015, 19:14)

      MirceaDude [utilizator] i-a raspuns lui mihai.mihaita

      Imi pare rau ca nu sunt mai multi oameni care gandesc la fel ca tine.

      Nu am auzit nici o tara islamica sa construiasca biserici catolice, ortodoxe, samd. Dar lor li se pun la dispozitie moschee in Europa peste tot, numai sa se integreze. Oare cati bani si-au luat toti cei care au aprobat astfel de constructii?
      La Bucuresti se construieste (sper sa nu pana la urma) cea mai mare moschee?? WTF???

      Pai ca sa se integreze, inteleg ca ar trebui sa renunte la coprocultura aia de religie, sa mearga la scoala, unde sa invete ca religia este cea mai mare problema pe pamant, in special islamul pentru inapoierea mintala pe care o produce.

      De ce se comporta ca niste animale in jungla? Pai daca nu ma insel s-a dovedit stintiific ca negrii sunt inferiori rasei albe la capitolul inteligenta, insa sunt dotati cu alte lucruri: rezistenta fizica si neputinta de a se opri din facut mai putin de 7-8 copii chiar daca nu au posibilitati sa ii creasca si sa aiba grija de ei. Am vazut undeva o poza cu un individ cu bebelus in brate. Pai cum dracu' sa pui bebelusul la asa greutati? Plimba bebelusul prin Europa, sau il scoate doar cand apar ziaristii??

      Europa este mica si daca se continua in ritmul asta, iar rasa alba va ajunge pe cale de disparitie. Vor fi tot mai multi someri, pentru ca joburile vor fi date infasuratilor care sunt analfabeti si muncesc pe nasturi.
  • +2 (10 voturi)    
    dacă chiar esti in pericol de moarte (Luni, 31 august 2015, 19:59)

    hdd [utilizator]

    cati din dulăii cinici de pe hotnews a indurat un bombardament sau a avut prin cartier o gașcă de tineri ISIS joviali ce taie capete in loc sa sparga seminţe?

    pentru oamenii a caror viata e in pericol, chiar si distant, trebuie gasita o solutie.

    Orban-ul din mine ar zice asa:
    stimate musulman, ia matale si sorteaza manual gunoaiele din groapa de gunoi timp de 8/zi, 5 zile/saptamana.
    Cine nu se prezinta de 3 ori la lucru intr-un an, fuga inapoi la bombardea.

    Daca alternativa ta si a familiei tale e chiar moartea si nu selfie & facebook, eu unul as accepta job-ul asta. Orice e mai bun ca moartea. Si atunci vezi cine ramane si cine face fiţe.

    Daca tu vrei standard de viata occidental, aplica in mod corect la ambasada din tara ta, cum fac si românii pentru SUA.

    sortare plăcută!
    • -1 (7 voturi)    
      Buna asta (Marţi, 1 septembrie 2015, 10:07)

      Joseph Porta [utilizator] i-a raspuns lui hdd

      cu dulaii cinici :) chiar asta sunt. Dar trebuie sa-i intelegi, multi sunt probabil la (de) serviciu, mananca si ei o paine..