O tanara s-a inecat in Dubai pentru ca tatal ei nu a lasat salvamarii s-o salveze deoarece ar fi dezonorat-o

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 11 august 2015, 14:16 Actualitate | Internaţional

O tanara s-a inecat in Dubai dupa ce tatal ei ar fi blocat interventia salvamarilor pentru ca ar fi “dezonorat-o, scrie presa din Emirate, citata de The Telegraph.  

Emirates 24/7 a informat ca politia din Dubai l-a arestat pe barbat.  

Cand doi salvamari au vrut sa o ajute pe tanara de 20 de ani, tatal ei "a inceput sa-i traga inapoi, sa-i impiedice si a devenit violent cu ei”, a transmis sursa citata. 

“El le-a spus ca prefera ca fiica lui sa moara, decat sa fie atinsa de un barbat strain”, a declarat un oficial al politiei din Dubai.  

Potrivit politistilor, barbatul era destul de “inalt si puternic” pentru a impiedica salvamarii sa-si faca datoria.










9662 vizualizari
  • +15 (19 voturi)    
    au fost candva (Marţi, 11 august 2015, 14:38)

    AnderT [utilizator]

    de acolo se trag cele mai mari culturi ale lumii, dar de cand preotii sunt cei care fac reguli au ajuns in ultimul hal... rusine fanaticilor...
  • +10 (18 voturi)    
    Tari imputite (Marţi, 11 august 2015, 14:41)

    smc [utilizator]

    Degeaba au robinete de aur la WC ca tot niste inapoiati sunt.

    Abia astept sa nu mai avem noi nevoie de petrol ca sa revina ei urgent la camile.
    • -2 (12 voturi)    
      Ai vazut tara in orient... (Marţi, 11 august 2015, 16:44)

      AK-47 [utilizator] i-a raspuns lui smc

      ...si ce-ai zis: hai sa arunc cu rahat in astia ptr ca asa se poarta.
      Vezi ca e vorba despre un asiatic.

      Uite aici, citat din textul original:
      "The Asian father took his wife and kids to the beach for picnic and fun.

      “The kids were swimming in the beach when suddenly, the 20-year-old girl started drowning and screaming for help.

      “Two rescue men were at the beach, and they rushed to help the girl.

      “However, there was one obstacle which prevented them from reaching the girl and helping her.

      “This obstacle was the belief of this Asian man who considered that if these men touched his daughter, then this would dishonour her. It cost him the life of his daughter."
  • +11 (13 voturi)    
    Pentru claritatea informatiei (Marţi, 11 august 2015, 15:12)

    spysoby [anonim]

    Tatal si fica erau asiatici .Iar politia din Dubai l-a arestat deja si e pus sub acuzare.
    • -1 (3 voturi)    
      Asiatici (Marţi, 11 august 2015, 19:21)

      Task Damager [anonim] i-a raspuns lui spysoby

      Si arabii de pe ce continent vin? Ce le mai nimeriti si voi... Daca nu au ochii oblici si traiesc in Arabia nu-s asiatici?
  • +10 (12 voturi)    
    Dacă (Marţi, 11 august 2015, 15:12)

    falcoind [utilizator]

    s-ar fi înecat bunica pe vremuri, scăpa lumea de un prost ca și tatăl ei.
  • +7 (9 voturi)    
    De ce nu a încercat el? (Marţi, 11 august 2015, 15:52)

    mr_mojo [utilizator]

    Sau tot ce a găsit mai bun de facut a fost sa se ia de cei care încercau sa facă ceva?
    Putea sa se întoarcă cu spatele ca sa nu vada cum fiica sa era "dezonorata".
    Ori era dintr-o familie de campioni mondiali la înot si de aici problema de onoare...
  • +6 (8 voturi)    
    Cred ca altceva s-a intamplat! (Marţi, 11 august 2015, 16:40)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Tanara se ineca si salvamarii au zvacnit sa o salveze. Atunci tatal probabil le-a zis ca salvand-o ar dezonora-o asa ca salvamarilor li s-a parut un bun argument sa nu o mai salveze. Adica nu cred ca s-au luptat salvamarii sa o salveze si tatal le-a facut fata! Oribilitatea este ca totutor li s-a parut o situatie normala!