Donald Trump, exclus de la un eveniment major organizat de activistii republicani dupa ce a sugerat ca intrebarile dure ale moderatoarei dezbaterii electorale au fost motivate de faptul ca ar fi fost la menstruatie

de I.C.     HotNews.ro
Sâmbătă, 8 august 2015, 17:16 Actualitate | Internaţional

Donald Trump
Foto: Captura Youtube.com
Donald Trump a fost exclus oficial de la una dintre adunarile cele mai mari ale activistilor republicani dupa ce a sugerat ca i s-au pus intrebari ostile in timpul primei dezbateri republicane in vederea nominalizarii unui candidat la presedintie din cauza faptului ca moderatoarea, Megyn Kelly de la Fox News, ar fi fost la menstruatie, scrie The Guardian.

Donald Trump a comentat ulterior dezbaterea, intr-un interviu acordat Fox News, afirmand ca moderatoarei Megyn Kelly "ii iesea sange din ochi, ii iesea sange de peste tot".

In urma comentariilor, organizatorii RedState Gathering au decis sa retraga invitatia de a participa la eveniment trimisa lui Donald Trump.

Mogulul imobiliar era programat sa apara sambata seara la un eveniment special organizat la College Football Hall of Fame in Atlanta, in incheierea RedState Gathering.

Erik Erickson, organizatorul evenimentului si un important activist conservator, a scris pe Twitter vineri seara: "Am retras invitatia trimisa dl. Trump. Desi am incercat sa fiu intelegator, remarca sa cu privire la Magyn Kelly a mers prea departe".

Intr-o postare ulterioara, Erikson a subliniat: "Exista linii pe care nici macar vorbitorii directi si politicienii neprofesionisti nu ar trebui sa le treaca. Decenta este una dintre aceste linii".










5253 vizualizari
  • +16 (40 voturi)    
    Nu credeam ca.... (Sâmbătă, 8 august 2015, 17:27)

    newlook [utilizator]

    Nu credeam ca poate exista imbecil politic mai mare decat maimuta Bush Jr, dar republicanii astia au resurse nebanuite !
    • -10 (28 voturi)    
      pai aia mai mari (Sâmbătă, 8 august 2015, 17:45)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      sunt cazati la democrati si suporterii lor; noroc bun!
    • +4 (12 voturi)    
      nu urmaresti stirile politice din SUA (Sâmbătă, 8 august 2015, 21:17)

      ember [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      daca ai face-o ai sti si de Dennis Michael Lynch, Bob McDonnell, David Barton, James Bopp. ca sa nu mai vorbim de Mitt Romney (care a si candidatul partidului pentru presedintie desi e complet imbecil si paranoic). am enumerat doar cativa din politica dar sa-i vezi pe cei din presa...
    • +7 (13 voturi)    
      republicanii spalati pe creier (Sâmbătă, 8 august 2015, 22:10)

      gigel123 [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      ... nu se dezmint niciodata cand vine vorba de a promova noi troli si "imbecili politic" (cum ii numesti tu).

      Aia insa sunt numai buni pentru masa amorfa de lobotomizati care ii sustin pe Trump & co:)
  • +7 (27 voturi)    
    gata (Sâmbătă, 8 august 2015, 17:50)

    Mazeta [utilizator]

    În sfârșit mi-am dat seama cu cine seamănă Donald Trump, cu Nati Meir!

    http://epochtimes-romania.com/news_images/2012/08/2012_08_02_nati%20meir-fost%20prm2_rsz.jpg
    • +5 (5 voturi)    
      :) (Duminică, 9 august 2015, 12:23)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      cu Nati Meir la fizic si Vadim la ce iese pe gura...
    • 0 (0 voturi)    
      Temere (Luni, 10 august 2015, 11:17)

      soringusar [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Ma tem ca dupa presedintele Obama care nu a facut nimic impotriva statului islamic si nu inteles nimic din ce se intampla in Orientul Mijlociu , va urma un presedinte care va dori sa faca prea multe in Ucraina-Rusia.
  • +6 (10 voturi)    
    apprentice (Sâmbătă, 8 august 2015, 20:36)

    Vlad [anonim]

    The apprentice ... :)
  • -2 (4 voturi)    
    Putin din exterior, Trump din interior (Duminică, 9 august 2015, 23:12)

    Nyk1 [utilizator]

    Donald Trump i-a cam scuturat puțin pe bogătanii Americii, care deja și-au poziționat pionii, Clinton și Bush, pentru o reeditare a alegerilor din 1992.

    Dacă Putin este cel mai redutabil adversar extern al clasei politice americane, Trump este cel mai redutabil adversar intern.