FOTO Scandal in Rusia: Purtatorul de cuvant al lui Putin a avut la nunta un ceas de 620.000 de dolari. Peskov s-a casatorit cu o fosta campioana olimpica la patinaj intr-un hotel ultra-luxos din Soci

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 3 august 2015, 13:07 Actualitate | Internaţional

Purtatorul de cuvant al lui Vladimir Putin, Dmitri Peskov s-a casatorit in weekend cu patinatoarea Tatiana Navka, dar ostentativa nunta de la malul marii a declansat o isterie media dupa ce la incheietura mirelui a fost observat un ceas extrem de scump, scrie The Moscow Times.

Ceremonia a fost tinuta in fostul oras olimpic Soci in ultra-luxosul Hotel Medina, rezervat pentru sutele de invitati celebri.

In iulie, viitoarea mireasa a declarat ca si presedintele rus a fost invitat, dar inca este neclar daca Putin a fost prezent la nunta, scrie sursa citata.

Inainte de nunta, publicatiile locale au scris ca cei cazati in trei hoteluri din apropiere au fost relocati pentru a asigura securitatea evenimentului.

In dimineata de dupa nunta, pe prima pagina a publicatiilor ruse a aparut o poza cu cei doi miri sarutandu-se, oficialul rus purtand - potrivit liderului opozitiei ruse, Alexei Navalni - un ceas ce valoreaza circa 620.000 de dolari. 



A photo posted by mitvoltv (@mitvoltv) on


Navalni a acuzat ca ar fi imposibil pentru Peskov sa-si cumpere ceasul, tinand cont ca are un salariu de circa 146.000 de dolari anual.

Peskov s-a aparat imediat, spunand ca ceasul este cadou de nunta de la sotia sa, care a devenit o populara personalitate TV dupa ce a castigat medalia de aur la Olimpiada din 2006.

Dar cativa bloggeri au descoperit pe contul de Instagram al fiicei lui Peskov poze cu el purtand ceasul cu luni in urma.










18117 vizualizari
  • +23 (25 voturi)    
    incep si rusii sa se prinda? (Luni, 3 august 2015, 13:37)

    artistul000 [anonim]

    despre ce fel de conducatori au?
    • +16 (16 voturi)    
      NU (Luni, 3 august 2015, 14:50)

      Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui artistul000

      O sa creeze Putin rapid un pericol prin Caucazul de Sud, si gata, se uita treaba cu ceasul.
    • +13 (13 voturi)    
      Nu e cazul (Luni, 3 august 2015, 16:09)

      sile [anonim] i-a raspuns lui artistul000

      Gandeste-te cum e in Romania: cine sta la oras se mai informeaza, e mai aproape de evenimente. Pe la tara, ce zice primarul/popa e litera de lege.
      Si acum gandeste-te la Rusia: un fel de Romanie, dar cu o zona rurala cat Siberia si Uralii.
      • 0 (0 voturi)    
        Cam asa ceva (Marţi, 4 august 2015, 10:02)

        Straistaru Eugen [utilizator] i-a raspuns lui sile

        in afara de peterburg si moscova , e salbaticiune mare, jurrasic park...dar si in cele doua centre economice lumea este spalata la cap....sunt si rusi faini...doar ca sunt foarte putini
  • +20 (20 voturi)    
    ia uitați cum arată ceasul (Luni, 3 august 2015, 13:40)

    Mariicaialbastri [utilizator]

    http://www.ibtimes.com/putin-spokesman-corruption-accusations-opposition-leader-calls-out-lavish-watch-2035169

    E un ceas cu un craniu... curat gusturi de mafiot rus!

    Mickey Mouse ia vezi tu pe la Miami nu găsești un ceas ca ăsta?
    Parcă văd că duhul din lampă (Ghiță) ti-l si face cadou! Da vezi să-l porți numai de față cu Daciana și tata socru să nu te vadă DNA cu el...
    • +5 (5 voturi)    
      Model: Richard Mille RM 052 (Luni, 3 august 2015, 17:03)

      richard [anonim] i-a raspuns lui Mariicaialbastri

      http://www.richardmille.com/watch/rm-052-tourbillon-skull/

      http://www.thewatchquote.com/Richard-Mille-Black-Ceramic-Red-Gold-Skull-TBC-PdN.htm

      JUNE 2013 TARIFF
      RICHARD MILLE RM 052
      -reference: Black Ceramic & Red Gold Skull TBC
      -case: nano-ceramic
      -diameter: 42.70x50x15.95 mm
      -strap: rubber
      -mechanism: tourbillon
      -size: gent
      *RETAIL PRICE: 497,500.00 €
  • +9 (9 voturi)    
    1.4 milioane de dolari (Luni, 3 august 2015, 13:45)

    daniel [anonim]

    Cred ca ceasul este defapt un Red Skull RM 52-01 de la Richard Mille care costa 1.4 milioane de dolari :)
    Partea aurie pare a fi un craniu exact ca in modelul sus mentionat
    • -7 (7 voturi)    
      re (Luni, 3 august 2015, 16:19)

      saku'kuivu [anonim] i-a raspuns lui daniel

      mananci r a h a t. costa ~ 550,000 EUR http://www.thebillionaireshop.com/product/richard-mille/tourbillon-skull-052/
  • +18 (20 voturi)    
    Avea cumva inscriptionat pe ceas (Luni, 3 august 2015, 13:55)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    "Rusilor, aici sunt banii vostri pentru varza"?
  • +14 (14 voturi)    
    Mi se pare de bun simt (Luni, 3 august 2015, 15:01)

    sile [anonim]

    Prea incepusera ociidentalii sa creada ca rusii au trecut de faza cu "davai ceas".
  • +8 (8 voturi)    
    Hai postacii, sariti cu decadenta capitalismului (Luni, 3 august 2015, 15:35)

    Locke Lamora [utilizator]

    Au mutit si postacii, or fi ei mai slow dar nici chiar atat de destepti incat sa nu realizeze.
    • +9 (9 voturi)    
      Ei sunt platiti (Luni, 3 august 2015, 17:56)

      Romania, tara pomanagiilor [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

      sa ignore realitati de genul asta.
    • +7 (9 voturi)    
      :) (Luni, 3 august 2015, 18:16)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

      Oricarui rusnac in cuget si-n simtiri ii lasa gura apa dupa lucrurile facute de-mputitii de capitalisti :))
  • +11 (13 voturi)    
    O-ho-ho, ce viata au aia in Rusia. (Luni, 3 august 2015, 18:33)

    jivago [anonim]

    Gimnaste, patinatoare, ceasuri de 620.000$, sampanie, caviar... miam-miam. Vad ca n-au aparut inca pe aici, asa ca nu-i greu sa-mi imaginez cat de ocupati sunt trolii ruznaci, delectandu-se cu toate bunaciunile astea. Prin reprezentanti, fireste!
  • +9 (9 voturi)    
    Ce-ar fi spus Ponta (Luni, 3 august 2015, 19:51)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Doar 620 000?
  • +2 (4 voturi)    
    O fi .... (Luni, 3 august 2015, 21:30)

    8736 [utilizator]

    ....second-hand, deci mai ieftin :-)
  • 0 (0 voturi)    
    :) (Marţi, 4 august 2015, 9:57)

    samka [utilizator]

    lasand la o parte faptul ca timpul linear e o iluzie si ca atare ceasul ala e un nonsens - vorba lui Shrek: credeti ca vrea sa compenseze pentru ceva? :)