Angela Merkel a lesinat la Festivalul Wagner, in timp ce statea pe scaun

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 26 iulie 2015, 11:17 Actualitate | Internaţional

Angela Merkel si sotul sau la Festivalul Wagner
Foto: Captura YouTube
Cancelarul Germaniei, Angela Merkel, a lesinat cateva zeci de secunde, sambata seara, in timp ce asista la prestigiosul Festival Wagner, desfasurat in orasul Bayreuth, afirma surse citate de revista Der Spiegel, preluata de Mediafax.

Angela Merkel, in varsta de 61 de ani, a lesinat in timp ce statea pe scaun si si-a revenit dupa cateva zeci de secunde. 

Incidentul a avut loc in pauza spectacolului "Tristan si Isolda", de Richard Wahner, in timp ce Angela Merkel se afla la restaurantul Festivalului Wagner.  

Cu cateva ore in urma, Angela Merkel fusese fotografiata pe covorul rosu al Festivalului Wagner, zambind alaturi de sotul ei, Joachim Sauer:


Angela Merkel a parut sa nu fi fost afectata de incident, ea declarand la sfarsitul spectacolului ca i-a placut foarte mult.
























Material sustinut de LIDL

FOTO Incearca reteta saptamanii de la LIDL: Salate de paste

Pastele integrale sunt cea mai buna alegere in materie de paste, daca doresti un pranz satios si totodata nutritiv: sunt bogate in fibre care stimuleaza sistemul digestiv si micsoreaza nivelul colesterolului rau din sange, contin vitamine, minerale si nutrienti esentiali pentru o stare generala buna de sanatate, sunt indicate pentru persoanele care sunt atente la silueta si isi doresc un mai bun control al greutatii, contin antioxidanti si enzime. In combinatie cu sosul de vinete, salata de paste este un pranz excelent, pe care il puteti lua cu voi la birou!​



17741 vizualizari

  • -7 (29 voturi)    
    ... (Duminică, 26 iulie 2015, 11:20)

    tirolez [utilizator]

    O fi adormit.
  • -3 (11 voturi)    
    De emotie (Duminică, 26 iulie 2015, 12:28)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    I-a placut De Tristan prea mult
  • +7 (13 voturi)    
    Nu înțelegeți voi (Duminică, 26 iulie 2015, 13:45)

    ploiesteanu [utilizator]

    Așa se simte muzica cu adevărat. Emoția intimă se manifestă prin leșin. Cei care mănâncă operă pe pâine, cunosc sindromul.
  • -10 (18 voturi)    
    O fi gravida (Duminică, 26 iulie 2015, 14:22)

    ion popescu [utilizator]

    O fi gravidacu Tipras ala
    • -5 (11 voturi)    
      ? (Duminică, 26 iulie 2015, 17:59)

      ploiesteanu [utilizator] i-a raspuns lui ion popescu

      A mai umblat și cu Băse un timp pe culoarele Parlamentului European. Știi cum e marinarul, nu iartă nimic.
    • +1 (1 vot)    
      Mai curan Tsipras (Luni, 27 iulie 2015, 10:25)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui ion popescu

      O fi ramas ca el a fost cel fu*ut :-))))))))
  • -10 (18 voturi)    
    tare (Duminică, 26 iulie 2015, 14:40)

    millenium [anonim]

    Au ajuns-o blestemele.
  • -5 (15 voturi)    
    have an ouzo (Duminică, 26 iulie 2015, 14:41)

    anaerobik [anonim]

    Well, Wagner can be really damaging for delicate German ears... Dolfy was crazzy about this music.
  • +16 (20 voturi)    
    numai ilici nu are probleme (Duminică, 26 iulie 2015, 16:23)

    rov -OBLIGATIVITATE VOT-CONDITIE DE MENTINERE IN UE! [utilizator]

    1000 de morti in revolutie +
    4 milioane de romani ce au plecat din tara
    si
    el tot cu zambetul pe buze...
    Targoviste!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Festival Wagner? (Luni, 27 iulie 2015, 22:58)

    almaviva [utilizator]

    Gresit! Nu exista nici un festival Wagner, festivalul respectiv se numeste Festivalul de la Bayreuth (Bayreuther Festspiele in Germana; Bayreuth Festival in Engleza). Va rog corectati.