Vladimir Putin recunoaste ca impunerea modelului sovietic Europei de Est a fost o greseala

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 16 aprilie 2015, 15:43 Actualitate | Internaţional

Presedintele Rusiei, Vladimir Putin, a recunoscut joi ca impunerea "cu forta" a modelului sovietic in Europa de Est dupa cel de-al doilea Razboi Mondial "nu a fost un lucru bun", in cadrul sesiunii anuale de intrebari si raspunsuri, scrie AFP.

"Dupa al doilea Razboi Mondial am incercat sa impunem propriul nostru model tarilor din Europa de Est si am facut-o cu forta", a spus presedintele rus, admitand ca "nu a fost un lucru bun".

"Trebuie sa o recunoastem", a subliniat el.










5480 vizualizari
  • +18 (24 voturi)    
    vrajeala Mujiceasca (Joi, 16 aprilie 2015, 15:51)

    un domn [utilizator]

    asteptam Tezaului Inapoi
    asteptam Scuze Planetare pentru "implementarea" Comunismului
    asteptam explicatii privind atrocitatile din Ucraina - a nu se intelege ca e Stat din federatia Mujica, ci un Stat Independent
    asteptam Varianta Oficiala de la Smoloensk si avionul malaexian..POATE se schimba ceva in mentalul colectiv
    • -6 (6 voturi)    
      Ai uitat (Joi, 16 aprilie 2015, 21:19)

      Taras Bulba [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Ai uitat de JFK, Three Mile Island, 9/11 si cutremurul din Japonia, toate amprenta lui Putin.
  • +19 (25 voturi)    
    greselile pot fi repetate (Joi, 16 aprilie 2015, 15:54)

    iri [anonim]

    nu stiu de ce dar am o banuiala ca ar repeta scenariul daca ar avea ocazia.
    • +8 (12 voturi)    
      daca ar avea ocazia? (Joi, 16 aprilie 2015, 16:04)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui iri

      deja a inceput "spectacolul". doar ca nu mai merge la scara mare, ca-n trecut, acum e mai mult subversiv.
  • +18 (24 voturi)    
    Haraso,Volodea (Joi, 16 aprilie 2015, 15:57)

    Peredhil [utilizator]

    In stanga bota,in dreapta cutiuta cu zahar.Mai trosnim una pe schinarea ucraineana,mai zicem ca am fost cam magari secolul trecut si n-a mers bine.
    N-a zis nimeni ca rusii nu pot fi si subtili cand vor...

    Acum insa,nu cred ca isi inchipuie cineva ca intr-o situatie similara nu ar proceda exact la fel.....
  • +7 (13 voturi)    
    Ce bombalau (Joi, 16 aprilie 2015, 16:06)

    Locke Lamora [utilizator]

    Nimic ce e facut cu forta nu e un lucru bun...dar ce stie mujicul despre asta....probabil ca Putineiul ar fi facut un gulag urias in Estul Europei...doar are minte de kaghebist criminal.
  • +3 (5 voturi)    
    e si el un troll (Joi, 16 aprilie 2015, 16:49)

    DT34 [utilizator]

    Dar el acum ce face? O face cu frumosul?