Anagajata a Bancii Centrale a Olandei, concediata pentru ca in timpul liber era prostituata

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 15 aprilie 2015, 16:30 Actualitate | Internaţional

Banca Centrala a Olandei si-a concediat o angajata de top pentru ca in timpul liber aceasta era prostituata de lux, scrie publicatia The Times. Institutia a concediat-o dupa descoperit ca, desi in timpul zilei isi facea meseria de bancher, seara aceasta presta ca prostituata dominatoare sub sloganul “cu cat mai pervers, cu atat mai bine”.  

La locul de munca de zi aceasta superviza sectorul de investitii financiare olandez, o industrie in valoare de mai multe miliarde de euro. 

Dupa ce stirea a fost prezentata prima oara de revista olandeza Quote, banca centrala a confirmat ca a concediat o femeie din “motive de integritate”, scrie si Daily Mail. 

Potrivit publicatiei britanice, in ultimii sase ani, aceasta, sub numele profesional de Conchita van der Waal, a oferit diverse servicii sexuale pentru un pret de 450 de euro pe ora.  

Prostitutia este legala in Olanda, dar angajatii bancii centrale nu au voie sa desfasoare activitati care ar putea alatura institutia cu “comportamente indecente”.  

Potrivit Irish Times, aceasta ar putea avea probleme cu autoritatile olandeze pentru ca nu s-a inregistrat oficial ca prostituata si ca platitoare de TVA.





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

6303 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    Cu membri ai executivului/legislativului (Miercuri, 15 aprilie 2015, 16:35)

    Peredhil [utilizator]

    care au aceeasi onorabila ocupatie in timpul programului de lucru cum ar trebui procedat?Strict teoretic,de curiozitate....
  • +9 (9 voturi)    
    in Parlamentul Romaniei (Miercuri, 15 aprilie 2015, 16:36)

    un domn [utilizator]

    pfiuuuuu...300....cel putin
  • +7 (9 voturi)    
    ... (Miercuri, 15 aprilie 2015, 16:40)

    muzule [anonim]

    nu inteleg, daca e legal, cum poate fi indecent? cred ca ii poate da usor in judecata si sa cistige. daca nu platea taxe pt activitate, asta e cu totul altceva, insa un angajat are voie sa aiba un al doilea job, cita vreme el nu contravine regulilor de confidentialitate ale companiei (sau poate asta era problema...:-)
  • +6 (6 voturi)    
    Discriminare! (Miercuri, 15 aprilie 2015, 16:40)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    "angajatii bancii centrale nu au voie sa desfasoare activitati care ar putea alatura institutia cu <<comportamente indecente>>”
    Cat timp este legala in tara respectiva ocupatia inseamna ca este decenta. Altfel spus banca face un abuz!
  • +6 (6 voturi)    
    Cum a zis Ponta, (Miercuri, 15 aprilie 2015, 16:49)

    BobMuller [utilizator]

    "daca n-aveti bon nu discutam".
  • +2 (4 voturi)    
    e legala, dar nu toleram indecenta (Miercuri, 15 aprilie 2015, 17:04)

    Conchitu [anonim]

    Pai, parca o lege trebuia sa corespunda cerintelor morale, etice, economice si socile ale societatii. Adica, cum e indecenta ?
    La acel moment , al aparitiei legii ... .
    Poate regulamentul de ordine interna sau contractul angajat-angajator nu permite o astfel de prestatie.
    Sidaca dovedeste ca prin aceasta prostitutie a adus ... clienti, ... Deh, se mai practica, si nici nu va dispare
  • +2 (4 voturi)    
    Si ce? (Miercuri, 15 aprilie 2015, 17:19)

    Taras Bulba [utilizator]

    N-ai voie sa ai doua joburi?!?!?
  • +4 (4 voturi)    
    pfuai (Miercuri, 15 aprilie 2015, 18:11)

    ampersand [utilizator]

    Dac-o vede IPS Pimen, il apuca nabadaile!
    • 0 (0 voturi)    
      Pimen nu le are cu educatia sexuala. (Joi, 16 aprilie 2015, 2:08)

      quietguy58 [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      Doamne Fereste si Pazeste, tov. ipochimen Pimen nu le are cu educatia sexuala, nu, el le are cu turnatorile cu Secu.
  • +1 (1 vot)    
    In mod sigur tariful o sa creasca simtitor. (Miercuri, 15 aprilie 2015, 20:44)

    quietguy58 [utilizator]

    Nu-i pling de mila.

    Conchita van der Waal arata 'durere' si cred ca Banca Olandei i-a facut cea mai tare publicitate.

    In mod sigur tariful o sa creasca simtitor.
  • +1 (1 vot)    
    da (Miercuri, 15 aprilie 2015, 22:41)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    lacoma fata, nu ii ajungea cit cistiga la banca si cred ca era bine platita. Iar daca era legal, trebuia sa se inregistreze ca atare, sa dea bonuri pentru prestatii si sa plateasca impozit. Ca om de banca ar fi trebuit sa stie asta. Dar poate ca ii placea ce facea, desi dupa tariful perceput as zice ca ii placea mai mult banul decit orice altceva. Si ma intreb cum arata si ce facea pentru patrusutecincizeci de euro pe ora.....
    • +2 (2 voturi)    
      Policalificare.... (Joi, 16 aprilie 2015, 0:29)

      Peredhil [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      "Si ma intreb cum arata si ce facea pentru patrusutecincizeci de euro pe ora....."

      Poate pe langa un set complet de numere avea si o schema de pensie privata sau o oferta de credit pentru nevoi personale...Personalul policalificat e greu de gasit.