Marina rusa desfasoara exercitii de razboi in Pacific

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 13 aprilie 2015, 15:50 Actualitate | Internaţional

Nava de razboi ruseasca
Foto: Hotnews
Nave rusesti efectueaza exercitii de razboi in Oceanul Pacific cu torpile si artilerie scrie agentia Sputnik, citand serviciul de presa al flotei din Pacific.

"Navele  dezvolta actiuni comune de lupta. Focuri de artilerie din tunuri AK-176 si AK-630 guns, dar si lansari de torpile vor fi trase impotriva a submarine si tinte de suprafata <inamice>", a anuntat serviciul de presa.

Vor fi desfasurate peste 20 de exercitii de lupta a anuntat sursa citata.

Ministerul apararii de la Moscova estimeaza ca va desfasura in acest an 3.500-4.000 de exercitii militare.

Tunul AK-176 de 76,2 mm a fost conceput pentru a lovi tinte navale, dar este capabil si sa loveasca rachete de raza mica, o capacitate pe care o are si sistemul AK-630, de 30 de mm.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
5083 vizualizari
  • +20 (22 voturi)    
    cu cine va razboiti voi bai bolnavilor (Luni, 13 aprilie 2015, 16:00)

    cristi_an [utilizator]

    mai bine incercati sa va civilizati, urangutanilor
    • +4 (4 voturi)    
      cred ca (Marţi, 14 aprilie 2015, 9:54)

      aew [anonim] i-a raspuns lui cristi_an

      Se numeste constiinta colectiva iar rusii refuza sa faca parte din ea se pare.
  • +12 (14 voturi)    
    da' potavioane cate participa ? (Luni, 13 aprilie 2015, 16:13)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    sau acum le fabrica din peturi goale de vodka ?
  • +10 (14 voturi)    
    rubrica divertisment (Luni, 13 aprilie 2015, 16:17)

    Adrian_. [utilizator]

    "Ministerul apararii de la Moscova estimeaza ca va desfasura in acest an 3.500-4.000 de exercitii militare.

    Tunul AK-176 de 76,2 mm a fost conceput pentru a lovi tinte navale, dar este capabil si sa loveasca rachete de raza mica, o capacitate pe care o are si sistemul AK-630, de 30 de mm."

    Cu o medie de peste 10 exercitii militare pe zi si cu tunuri care lovesc rachete, este clar ca Rusia este cea mai mare putere militare din galaxie.
    • -4 (8 voturi)    
      Prietene, (Luni, 13 aprilie 2015, 19:59)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_.

      Prietene,

      Inainte de a-ti afisa fudul si mistocar necunoasterea, citeste !
      Omenirea, in cateva mii de ani de existenta, a constatat ca activitatea de mai sus NU DOARE, ba chiar aduce oarece beneficii utilizatorilor.

      Si, da, prietene, exista tunuri care trag impotriva rachetelor, oricat de neverosimil ti se va parea asta!
      Nu ma pronunt despre tunurile rusesti din articol, dar, pentru ca tot veni vorba de instalatii pe nave, m-am gandit imediat la formidabilul sistem Phalanx - pe mai toate navele americane, de la fregata in sus .

      Uite aici, documenteaza-te :

      http://en.wikipedia.org/wiki/Phalanx_CIWS
      • +2 (2 voturi)    
        Corect (Marţi, 14 aprilie 2015, 1:24)

        Peredhil [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Cand ai dreptate,ai dreptate.Exista tunuri anti racheta,cu niste cadente foarte ridicate de tragere.
        Le au americanii,cred ca si rusii,plus inca vreo cateva state.Un plus cu coronita pentru informatie veridica.
        Pentru toata lumea-combateti intai ideea,dupa aceea omul.Cu o doza buna de competenta daca se poate.
      • +1 (3 voturi)    
        MUJICII vor Pearl Harbour (Marţi, 14 aprilie 2015, 8:33)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        pe pielea lor...e bine..cati mai multi mujici in Pacific..vor dveni mai buni !
    • +4 (4 voturi)    
      galaxie (Luni, 13 aprilie 2015, 20:40)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_.

      kk, marele univers, incepind cu klingonienii, toti tremura de frica marelui frustrat, piticul putinel de la kriemlin.
    • +1 (3 voturi)    
      urzica (Luni, 13 aprilie 2015, 21:21)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_.

      te scarpini nitzel..si ai uitat ))))))
    • -4 (8 voturi)    
      Nu (Luni, 13 aprilie 2015, 21:29)

      echidistantul_ [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_.

      Nu il au pe Norris. Chuck Norris.
      • +1 (3 voturi)    
        Prorus,tot ce se poate... (Marţi, 14 aprilie 2015, 1:30)

        Peredhil [utilizator] i-a raspuns lui echidistantul_

        Dar e un banc bun.Sa dea dracu' de inteleg de unde vin minusurile.Exista multe posturi super criticabile,nu e cazul acu.Sa fim un pic fair play.Un plus pentru simtul umorului.
    • +2 (2 voturi)    
      A doua din galaxie (Marţi, 14 aprilie 2015, 1:18)

      Peredhil [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_.

      Dupa Ori.Sau Goa'uld.Poate Replicatori,habar n-am care-i ultimul sezon piratat la Kremlin.

      Acu,serios,4000,astia cred ca numara si flotarile pe cap de pifan drept exercitii.
  • +9 (9 voturi)    
    funny (Luni, 13 aprilie 2015, 22:21)

    gelu antigelu [utilizator]

    se intampla exact ce s-a intamplat acum 30 de ani. sub presiunea ”capitalistilor” Rusia accelereaza inarmarea si se va ineca singura datorita cheltuielilor militare disproportionate. Rusia are o militarizare mult peste ce poate sa duca economia. e ca si cum ai monta rachete intercontinentale pe un Moskwich.
    • +2 (2 voturi)    
      se ofera voluntar mazeta (Marţi, 14 aprilie 2015, 8:35)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui gelu antigelu

      jiji kent , gustav,niuluc, echidistanta asta..sa le care in spunare ))))
  • +5 (5 voturi)    
    Premonitie? (Marţi, 14 aprilie 2015, 7:07)

    Kata [anonim]

    Citeam titlurile articolelor de pe site si cand am ajuns la asta, in loc de Marina Rusa mi s-a parut ca scrie Mafia Rusa. M-am frecat la ochi si am vazut ca scrie Marina... Din pacate, gandurile negre au ramas...
  • +2 (2 voturi)    
    Cat mai multe excercitii (Marţi, 14 aprilie 2015, 12:47)

    Cornel [anonim]

    Sa-si consume bugetul pe munitie.
  • +2 (2 voturi)    
    ........................US NAVY (Marţi, 14 aprilie 2015, 15:07)

    viorel ratiu [anonim]

    ...este extrem de ingrijorata!Rusii exerseaza in Pacific cu o Noua Tehnologie a Vapoarelor cu Pinze! Care pinze controlate prin radar,pot captura obuze si rachete fara a exploda! Se incerca deasemeni noi Interceptori cu Pinze pentru a Captura Portavioane! De inteles, din cauza cu Putin le duce lipsa! AIA MARE!...
    viorel ratiu cincinnati oh usa