Comandantul NATO in Europa, Philip Breedlove: Occidentul ar trebui sa ia in considerare toate instrumentele, inclusiv armament, pentru a ajuta Ucraina

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 22 martie 2015, 12:42 Actualitate | Internaţional

Philip Breedlove
Foto: NATO
Occidentul ar trebui sa ia in considerare folosirea tuturor instrumentelor de care dispune pentru a ajuta Ucraina, inclusiv trimiterea de armament defensiv, a declarat duminica generalul Philip Breedlove, comandantul trupelor NATO in Europa, potrivit Reuters.

Intrebat daca este in favoarea trimiterii de armament defensiv in Ucraina, generalul american Philip Breedlove a declarat in cursul unei conferinte la Bruxelles ca: "Ce vedem e ca sunt folosite instrumente diplomatice, sunt folosite instrumente informationale, sunt folosite instrumente militare, sunt folosite instrumente economice impotriva Ucrainei".

"Asa ca noi, in Occident, cred, ar trebui sa luam in calcul toate instrumentele noastre drept raspuns. Ar putea fi destabilizator? Raspunsul este da. Dar si inactiunea ar putea fi destabilizatoare", a spus el.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
2745 vizualizari
  • -13 (23 voturi)    
    are dreptate (Duminică, 22 martie 2015, 12:39)

    Gustav555 [utilizator]

    Iar daca Occidentul nu vrea, ii vom ajuta noi pe ucrainieni. Le vom trimite tot trenul incarcat cu gioarse pe care armata SUA a binevoit sa ni-l livreze in scop strategic.
    • +3 (7 voturi)    
      Ucraina defineste Europa (Duminică, 22 martie 2015, 15:49)

      Caligula [utilizator] i-a raspuns lui Gustav555

      O alianță intre România, Polonia și Ucraina va pune efectiv capăt pretențiilor ruse asupra țărilor din Europa.

      Să fim deștepți!
  • -4 (32 voturi)    
    Pai clar, (Duminică, 22 martie 2015, 13:00)

    potaissa [utilizator]

    daca se va termina cu Bum-Bum ,nu arde Alabama si Texas ci Polonia si Romania.....un alt expert....
    • +4 (12 voturi)    
      Pai clar...CE ???? (Duminică, 22 martie 2015, 15:22)

      Cuscru [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

      Daca tu ai fi fost american nu ai fi gandit la fel ??? Ce este de condamnat in faptul ca... daca e sa fie razboi atunci sa fie la altii ??? Rusii nu gandesc la fel ??? Chiar si eu, aici in Romania imi doresc ca razboiul sa fie in estul Ucrainei si nu in vest. Evident ca primul lucru pe care mi-l doresc este sa nu fie razboi dar daca unii il provoaca....??? Sa nu-mi spui ca americanii au provocat razboiul si lupta in estul Ucrainei ??? Iar daca vrei sa-ti fie bine si sa nu fi afectat de razboi in Romania ai varianta Rusia. Au loc destul in Siberia dar ai grija sa nu te impiedici de vreun schelet uman pe acolo pentru ca sunt multe si relativ recente.
      • +3 (5 voturi)    
        Foarte logic! (Duminică, 22 martie 2015, 15:43)

        potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Cuscru

        Deci daca este razboi ,sa fie la altii. Chiar si razboaiele fara sens a ultimelor decenii provocate de americani...altundeva. Misto!
      • 0 (6 voturi)    
        sa nu fie razboi (Duminică, 22 martie 2015, 17:52)

        jaz [utilizator] i-a raspuns lui Cuscru

        in romania, in ukraina, in polonia, in tarile baltice, si ai dreptate alde john mac caine si victoria nuland pot sa dea o tura in siberia
    • +6 (14 voturi)    
      Polonia, Romania...... (Duminică, 22 martie 2015, 15:35)

      novator [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

      ......Cehia, Slovacia, Ungaria.....etc, iclusiv Austria, sunt deja pe lista "imperiui Eurasiatic", cu capitale la Moscova, pe care Dughin il tot proclama in ultima vreme asa ca, vrem sau nu, suntem deja, tintele lui Putin.

      Evident, postacii putinisti si zdrentele din tarile vizate, au inceput razboiul psihologic si vaicareala fatalista, sperand in demoralizarea si predarea noastra, neconditionata, in fata "ocupantului rus".

      Spre disperarea lor, asa ceva nu se va intampla.
      • 0 (10 voturi)    
        Am plans putin (Duminică, 22 martie 2015, 15:44)

        potaissa [utilizator] i-a raspuns lui novator

        citindu-ti postul. Dar numai la inceput ,pan-am bagat de seama ca scrii...nimic. E ok si asa.
        • +1 (1 vot)    
          "nimicul" scris de mine...... (Luni, 23 martie 2015, 15:05)

          novator [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

          ......este adevarul care aduce disperare putinistilor si zdrentelor care sant gata sa isi vanda patria.
          Ma astept la reactii ostile din partea lor dar va veni o vreme........va vgeni, cu siguranta !
      • -2 (8 voturi)    
        Vai de capul lor, postacii phutinisti (Duminică, 22 martie 2015, 16:55)

        Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui novator

        Iti dai seama ce educatie au, ce pregatire...daca au ajuns hrishcari, slugi de mujici.
        • +1 (7 voturi)    
          Stefane (Duminică, 22 martie 2015, 19:02)

          potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

          sau cum naiba si-a botezat stapanul tau clona ,hai sa intreb altfel: esti tu cu adevarat convins ca esti mai bine educat si pregatit profesional decat cei pe care-i umpli tu cu injurii zilnic pe HN?
        • 0 (2 voturi)    
          tradarea..... (Luni, 23 martie 2015, 15:13)

          novator [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

          ..... are totala legatura cu educatia si mai ales cu perfidia existenta in familie.
          Tradatorii au fost, sunt si vor exista mereu. Trebuie doar sa ii depistam si sa ii neutralizam.
  • +12 (22 voturi)    
    eu as fi fericit cu zero dark thirty 2 (Duminică, 22 martie 2015, 13:06)

    un domn [utilizator]

    taxidermia mujicului phutin fidel ecranizata e mai ieftina decat o invazie militara sau declansarea unei ierni nucleare in Mujichistan republik
  • -5 (13 voturi)    
    le dam (Duminică, 22 martie 2015, 13:35)

    xanti [utilizator]

    arme cum sa nu ,submarinul Delfinul sa-l foloseasca pe uscat.
  • +10 (14 voturi)    
    Hai să nu uităm istoria! (Duminică, 22 martie 2015, 13:35)

    felis_tigris [utilizator]

    Hitler a procedat la fel ca Putin, firimitură cu firimitură, bucățică cu bucățică, halcă cu halcă, iar mai apoi au încercat "totul", dar nu le-a ieşit, din fericire.
    De ce? Pentru că ceilalți, cei care puteau să îl oprească, au tot acceptat concesii, din motive politice, dar şi ECONOMICE.
  • +1 (5 voturi)    
    In principiu.. (Duminică, 22 martie 2015, 19:39)

    lis.nc [utilizator]

    e bine sa sprijinim Ucraina contra Rusiei, problema este ca... daca la un moment dat in Ucraina vine la putere un nou Ianukovici, ce se va intampla? Ptr. ei vom fi din nou dusmanul cu ''D'' mare si armele moderne vor fi folosite contra noastra, chiar daca si numai ca amenintare!
    Vorba lui Hamlet: ''asta e intrebarea!''