VIDEO UPDATE Putin, Merkel si Hollande au discutat la Kremlin despre criza din Ucraina

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 6 februarie 2015, 18:50 Actualitate | Internaţional

Putin, Merkel si Hollande, discutii la Kremlin
Foto: Captura YouTube
Intalnirea dintre presedintele rus Vladimir Putin, cancelarul german Angela Merkel si presedintele francez Francois Hollande s-a incheiat dupa mai bine de 5 ore de negocieri, in acest moment neexistand o informare privind un eventual acord, noteaza Reuters.

UPDATE Intalnirea dintre presedintele rus Vladimir Putin, cancelarul german Angela Merkel si presedintele francez Francois Hollande s-a incheiat dupa mai bine de 5 ore de negocieri, in acest moment neexistand o informare privind un eventual acord, noteaza Reuters. Purtatorul de cuvant al Kremlinului, Dimitri Peskov a declarat ca liderii au convenit sa aiba “discutii constructive” pentru a continua sa lucreze in directia unui posibil document comun privind implementarea armistitiului incheiat in capitala Belarusului, Minsk, in luna septembrie. Conform purtatorului de cuvant al Kremlinulu,cei trei lideri vor mai discuta duminica prin telefon.

Dmitry Peskov a precizat ca niciun alt membru al delegatiilor nu mai este prezent la discutiile dintre Vladimir Putin, Angela Merkel si Francois Hollande.

Inainte de a ajunge la Moscova, presedintele francez si cancelarul german s-au aratat prudenti in ceea ce priveste sansele de a-l convinge pe Putin sa accepte acest plan, al carui continut nu a fost dezvaluit si care a fost definitivat in graba, in fata intensificarii luptelor.

Initiativa de pace franco-germana, sustinuta de Washington, Uniunea Europeana si NATO, vine dupa zece luni de conflict soldate cu peste 5.300 de morti.

Inainte de a parasi Berlinul, Angela Merkel si-a anuntat credo-ul: gasirea unei solutii pentru a apara "pacea europeana".

























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

8542 vizualizari

  • +6 (8 voturi)    
    Dati-i un Lego lui Phutin (Vineri, 6 februarie 2015, 19:21)

    Wanheda [utilizator]

    si se rezolva totul, sau un PS4....copiii trebuie sa aiba mintea ocupata cu ceva tot timpul.
    PS: curios Phutin asta...are ditamai tarcul in care sa se sbenguie si ... nu-i ajunge.
    • -3 (9 voturi)    
      maturizează-te și nu mai posta aberații (Vineri, 6 februarie 2015, 23:23)

      visio [anonim] i-a raspuns lui Wanheda

      sau comentarii degeaba; dacă Putin era așa de stupid nu veneau în casa lui primele forțe din Europa.
      Înțelegi ce îți spun? Alții au venit în casa lui! Lui Putin i se fâlfâie și tu spui să-i dea careva un PS4!
      Norocul nostru că nu ești Președinte! Nici să nu îți treacă prin cap ideea asta că ne duci în preistorie!
      • -2 (6 voturi)    
        Normal ca i se falfaie, doar e mujic (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 0:49)

        Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui visio

        Si cine s-a dus la Phutin? Doua babe, fatalaul ala de Hollande si nesuferita de Merkel. Vezi doamne s-au dus sa cocoloseasca copchilul scelerat.
        • +2 (4 voturi)    
          Mai lasa si tu bautura ,nene (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 9:47)

          potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

          ca nu-ti cade bine ....
  • +3 (19 voturi)    
    "Agree to disagree" (Vineri, 6 februarie 2015, 19:22)

    mitg [utilizator]

    Un țar, o nemțoaică din est și-un francez pleaznă.

    Sper să știe măcar d-na Merkel că e momentul să pună piciorul în prag acum, până nu ajung rușii cu tancurile deasupra bunkerului cancelariei ...
    • -1 (3 voturi)    
      ... dar ... (Vineri, 6 februarie 2015, 21:45)

      Observatore [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      ... au vreun motiv ???
    • -3 (5 voturi)    
      zero dark thirty 2..over (Vineri, 6 februarie 2015, 22:35)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      roger...putin will be shoot..roger that..over..putin will be bloody shoot..God Save Europe...
  • -7 (23 voturi)    
    Europa vrea pace! (Vineri, 6 februarie 2015, 19:22)

    echidistantul [anonim]

    Semnalul este clar. Europa vrea pace. Chiar daca asta nu este si pe placul SUA.
    • -1 (11 voturi)    
      da (Vineri, 6 februarie 2015, 19:57)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui echidistantul

      Cred că și SUA vrea pace. Singurii belicoși sunt McCain, Nuland și alte câteva capete înfierbântate.
    • +4 (6 voturi)    
      ???? (Vineri, 6 februarie 2015, 20:12)

      Obositu [anonim] i-a raspuns lui echidistantul

      Tu esti echidistant asa cum RUSIA- FASCISTA este in Ucraina. Plin de Trolli rusi neo fascisti. Maine ajung la granita cu Romania si ne mai gandim ca ar fi bine sa facem pace cu ei. Cred ca Putin s-a inspirat dupa Hitler.
    • +13 (15 voturi)    
      Mda (Vineri, 6 februarie 2015, 22:47)

      HP [utilizator] i-a raspuns lui echidistantul

      Asa au zis si in 1939.

      Asa zic si unii visatori despre negocierile cu teroristii.

      Tu ai ceda linistit Moldova rusilor ? Sau Ardealul ungurilor ? Pentru pace ?

      Pe logica asta dispar tari intregi si revenim la imperii.
    • +3 (11 voturi)    
      mda (Vineri, 6 februarie 2015, 22:51)

      Adrian_1234 [utilizator] i-a raspuns lui echidistantul

      Imi amintesc de Neville Chamberlain acu 60 de ani zicand la fel, europa vrea pace, asta e tratatul care va aduce pacea ...in 4 luni incepea razboiul
      Dar in definitiv si Platon s-a sinucis la cererea cetatenilor prin vot deci gandirea logica nu e un atribut al rasei umane
      • +4 (4 voturi)    
        rectificare (Vineri, 6 februarie 2015, 23:20)

        Ce FaciFoca [anonim] i-a raspuns lui Adrian_1234

        Ala-i Socrate de-a baut cucuta...:)
        • +1 (1 vot)    
          mda (Vineri, 6 februarie 2015, 23:50)

          Adrian_1234 [utilizator] i-a raspuns lui Ce FaciFoca

          11 noaptea, o bere si nici memora nu mai e cum era o data
          si eu ti-am dat like :D
    • +3 (7 voturi)    
      inteligent nevoie mare (Vineri, 6 februarie 2015, 23:04)

      Mihai-G [utilizator] i-a raspuns lui echidistantul

      Da, mai desteptule, de parca SUA vrea razboi. Ca SUA nu are altcevade facut cu miliardele pe care trebuie sa le cheltuiasca pentru securitatea Europei din cauza idiotului astuia de Putin.
  • +1 (1 vot)    
    metoda (Vineri, 6 februarie 2015, 20:02)

    demaGOGU [anonim]

    se lucreaza cu materialul clientului, i.e., cu harta in mana?
  • -3 (7 voturi)    
    cinic (Vineri, 6 februarie 2015, 20:56)

    nicomar [utilizator]

    ce cinic e ca cei care au suportat cele mai mari pierderi si au dus greul in WWII sa primeasca instructiuni de la urmasa inamicului (inamicilor, pt ca na fost numai unul, doi sau doaua mii, ci milioane de nemti care au omorat, s-au crezut superiori, etc) umanitatii ..
  • +3 (7 voturi)    
    Asa? (Vineri, 6 februarie 2015, 21:09)

    Ion_RoaitaDA [utilizator]

    Alte acorduri, alte declaratii impreuna, si, subit, noi atacuri asupra Ucrainei, deja vu`. Cu ce e diferita reuniunea asta? Numai sub senila tancului dau inapoi acesti hominizi bolnavi.. Sau sub pretul barilului actual inca 1 an. Cine e prost/proasta sa mai puna botul la animalele astea, trebuie dus la spital sau la puscarie, pentru colaborare sau boala la cap.
  • +3 (5 voturi)    
    Ialta, Malta...Moscova (Vineri, 6 februarie 2015, 21:29)

    Iurie [anonim]

    Sper ca istoria sa nu consemneze o noua Ialta in denumirea de Moscova!
    Sper sa nu mai fie nevoie de vreun servetel pentru vreo intelegere....scurta ca si ,,conditii'' si temporala pentru istorie!
    Sper!!!!!!
  • +1 (5 voturi)    
    .... poftim ??? (Vineri, 6 februarie 2015, 21:31)

    Observatore [utilizator]

    "Dmitry Peskov a precizat ca niciun alt membru al delegatiilor nu mai este prezent la discutiile dintre Vladimir Putin, Angela Merkel si Francois Hollande. "...
    ... novaia " sfinta treime " ???
  • +2 (6 voturi)    
    Viitor incert (Vineri, 6 februarie 2015, 22:05)

    Observer [anonim]

    Yalta, Malta,? Dar unde sunt USA si UK?
  • +3 (7 voturi)    
    aha (Vineri, 6 februarie 2015, 22:36)

    Reshape [utilizator]

    Astia din Europa de vest ori sint prosti, ori ticalosi. Putin a luat Crimeea si ei se duc sa faca pace in estul Ucrainei. Dupa ce ia Putin si estul Ucrainei ce or sa faca, se duc sa negocieze pentru vestul Ucrainei?
    Se fac ca nu inteleg ca Putin nu vrea numai Crimeea sau Ucraina, ci intreaga fosta URSS. Iar dupa ce o sa o obtina vor incepe iar sa chitaie sa vina SUA sa-i scoata din rahat.
  • +6 (8 voturi)    
    Muenchen redivivus! (Vineri, 6 februarie 2015, 22:47)

    MichiuStefan [anonim]

    Cata umilinta!Sa cauti pacea in casa agresorului!Ce cred ca pot obtine-de la cel pentru care tratatele, intelegerile internationale sunt "un petec de hartie"?Istoria se repeta!Ce nu face Frau Merkel-ca la Hollande n-am pretentie- "pentru un pumn de dolari!"Le convine o pace, pe spezele victimei, Muenchen redivivus!
  • +1 (7 voturi)    
    Doua vaci de mare (Vineri, 6 februarie 2015, 23:16)

    OmulNou [utilizator]

    in casa rechinului kaghebist.

    Trebuiau sa se duca inarmati.
    • 0 (4 voturi)    
      Bullshit scrii ,dar mult! (Vineri, 6 februarie 2015, 23:56)

      potaissa [utilizator] i-a raspuns lui OmulNou

      Ca de obicei.....
  • +1 (7 voturi)    
    mda (Vineri, 6 februarie 2015, 23:33)

    Adrian_. [utilizator]

    la masa stau invingatorii. Putin e prezent, Ucraina lipseste. Deznodamantul este clar pentru toata lumea.

    in 2015 dupa 2 razboaie mondiale, occidentul (in acest caz reprezentat de Merkel si Hollande) demonstreaza ca nu au inteles nimic si toate principiile cu care ne laudam sunt doar cuvinte.

    Partenerul lor este Ucraina, agresorul este Rusia.
    Termenii pacii trebuie intai definiti cu Ucraina si apoi impusi Rusiei.
  • +5 (5 voturi)    
    Judecind dupa limbajul corpului... (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 0:55)

    cititoare [utilizator]

    Putin e relaxat, putin plictisit si, ca un copil rasfatat, incearca sa dea impresia ca e putin ofruscat de ceea ce se intimpla si la ce negocieri s-a ajuns, desi in sinea lui e fericit peste masura. Hollande si, in special, Merkel par tare crispati. Incearca sa para ca sint in control dar se vede pe ei ca lucrurile stau altfel.
    • 0 (0 voturi)    
      ... da ... (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 11:58)

      Observatore [utilizator] i-a raspuns lui cititoare

      ... bun diagnostic !

      ( Daca nu ar trebui gazul ala .....crezi ca cei doi s-ar mai fi dus acolo ? )
    • 0 (0 voturi)    
      Putin ascunde mainile (Duminică, 8 februarie 2015, 9:06)

      aniod [utilizator] i-a raspuns lui cititoare

      deci ascunde, in prima etapa.
      Atinge usor gura cu mana, adica isi pazeste gura si denota duplicitatea.
      Apoi se controleaza si pune mainile pe masa.
      Merkel de la inceput, are degetele inclestate, are un mandat clar si este incordata, este o situatie cel putin nedorita.
      Cel mai putin relaxat este Hollande. Mainile deschise de la inceput. Pentru el este o intalnire de afaceri.
  • +1 (3 voturi)    
    S-a gandit careva... (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 12:18)

    Mirobo [utilizator]

    ...ca POATE resursele Rusiei sunt in scadere si ca nevoia de hrana, in primul rand ,face din Ucraina o tinta pentru rusi ? Apropo de embargoul alimentar impus anumitor tari...