Un politician pakistanez promite 200.000 de dolari pentru asasinarea proprietarului Charlie Hebdo

de A.C.     HotNews.ro
Marţi, 3 februarie 2015, 16:45 Actualitate | Internaţional

Caricaturi Charlie Hebdo
Foto: Colaj foto
Un fost ministru pakistanez promite o recompensa de 200.000 de dolari pentru asasinarea proprietarului revistei satirice franceze Charlie Hebdo, vizata deja de un atac terorist soldat cu 12 morti, scrie Mediafax.

"Am spus deja că nu voi tolera niciun atac la adresa onoarei Profetului Mahomed", a declarat Ghulam Ahmad Bilour, fostul ministru pakistanez al Căilor ferate, citat de site-ul publicaţiei L'Express.

Bilour promite o recompensă de 200.000 de dolari pentru asasinarea proprietarului publicaţiei Charlie Hebdo.

Demnitarul pakistanez le propune câte 100.000 de dolari urmaşilor fraţilor Cherif şi Said Kouachi, autorii atacului terorist comis pe 7 ianuarie la redacţia Charlie Hebdo, precum şi urmaşilor lui Amédy Coulibaly, autorul crimelor la un supermarket pentru produse evreieşti din Paris.


























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

3067 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Si eu ! (Marţi, 3 februarie 2015, 17:01)

    adrian88000 [utilizator]

    Si eu ofer recompensa 10$ celui care ii taie barba acestui descreierat . numit si Ghulham Ahmad
    Bilour .
    • +6 (6 voturi)    
      ! (Marţi, 3 februarie 2015, 17:38)

      tudorr [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

      Si un 10 lei de la mine celui care ii da un papuc peste radacina barbii!
  • +9 (9 voturi)    
    Bravo lui (Marţi, 3 februarie 2015, 17:22)

    graveyard_shift [utilizator]

    Bine ca mai exista si muslimi moderati ca dl fost ministru, ce ne-am face numai cu extremisti?
  • +5 (5 voturi)    
    si asa... (Marţi, 3 februarie 2015, 17:53)

    Lol Lolovici [utilizator]

    Si asa putem, copii, sa invatam diferenta intre oameni civilizati si necivilizati. Pentru ca unora le tot place sa plimbe relativismul absolut de secolul 19 prin comentariile legate de diverse atacuri teroriste. Domnul de mai sus este o mostra de barbarie care nu are nici un termen de comparatie cu orice ironie oricat de grosolana ar face vreo revista.
  • +8 (8 voturi)    
    well (Marţi, 3 februarie 2015, 19:36)

    Stars_and_Stripes [utilizator]

    Daca as fi in locul Frantei, i-as dona ministrului o racheta ghidata, par avion.
    • +4 (4 voturi)    
      nu (Marţi, 3 februarie 2015, 20:41)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui Stars_and_Stripes

      un ceai cu poloniu ar fi mult mai binevenit, fiindca provoaca senzatii de neuitat, iar individul ar sta destul de mult la gardul lui Allah inainte de a afla ca nu este nimic dincolo :))
      • 0 (0 voturi)    
        Nimic? (Miercuri, 4 februarie 2015, 8:26)

        BEDE [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        Esti chiar 100% sigur ca nu este nimic dincolo? Eu nu sunt. Dar, in schimb, sunt 100% sigur ca paradisul nu poate fi un palat cu fecioare, pt ca, daca asa ar fi sa fie, atunci Allah al lor li l-ar putea da acum. Si daca Allah, care ei zic ca e atotputernic, al lor chiar ar vrea sa fie ucisi necredinciosii, atunci i-ar ucide el personal daca chiar este atotputernic. Asta este diferenta fundamentala intre islamism si crestinism. Apostolul Pavel spunea: "nu vă răzbunaţi niciodată singuri, ci lăsaţi loc mâniei lui Dumnezeu, pentru că este scris: „A Mea este răzbunarea; Eu voi răsplăti! zice Domnul.“"