Angela Merkel: Guvernul german nu va inarma Ucraina. Preferam noi sanctiuni pentru cazul in care situatia se inrautateste

de I.C.     HotNews.ro
Marţi, 3 februarie 2015, 15:24 Actualitate | Internaţional

Cancelarul german Angela Merkel a reiterat marti pozitia guvernului sau fata de criza ucraineana aratand ca Germania nu va inarma Ucraina pentru a lupta cu separatistii pro-rusi, favorizand solutii diplomatice precum amenintarea cu sanctiuni economice mai dure pentru cazul in care situatia se inrautateste, transmite Reuters.

"Germania nu va trimite Ucrainei nicio arma letala, mortala, dupa cum am spus si ieri", a declarat Merkel intr-o conferinta de presa.

"Ne concentram pe solutii diplomatice iar ministrii de Externe au facut cat se poate de clar faptul ca, daca situatia se inrauteste (...), atunci va trebui sa muncim la noi sanctiuni", a adaugat cancelarul german.





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

1395 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Pai (Marţi, 3 februarie 2015, 15:15)

    Soljenitin [utilizator]

    Pai incepeti deja sa va ganditi care sunt sanctiunile alea noi. Bolsevicland nu se va opri decat cand nu va mai avea un chior in buzunar.
  • +1 (1 vot)    
    afirmatia cancelarului Merkel (Marţi, 3 februarie 2015, 15:57)

    batranul [utilizator]

    De ce buletinul de stiri publicat nu precizeaza si contextul in care cancelarul Germaniei Merkel a facut aceasta declaratie privind conflictul din Ucraina? Ce a mai declarat Cancelarul in contextul amintit? Nu credeti Domnilor ca o stire pe jumatate face mai mare rau, prin confuzie si neclaritate? Am avut mare incredere in acest ziar, dar mam inselat profund.
    • 0 (0 voturi)    
      Ti-am dat plus (Marţi, 3 februarie 2015, 16:21)

      pathfinder [utilizator] i-a raspuns lui batranul

      Dar...
      mam ... mam ... mam ... mam ...
      ?!?
    • 0 (0 voturi)    
      ce a mai zis merkel (Marţi, 3 februarie 2015, 16:22)

      eu [anonim] i-a raspuns lui batranul

      de ce nu zici tu ce a mai spui Merkel?! Cu ce ma ajuta pe mine comentariul tau?
  • +2 (2 voturi)    
    ce inseamna inrautatire ?? (Marţi, 3 februarie 2015, 16:30)

    rov [utilizator]

    sa mai moara cateva mii de oameni, sa va ceara inapoi RDG-ul ?
    Ce ar fi rau in perceptia voastra ?!?!?!
  • -1 (3 voturi)    
    Ferice de ruși că nu-s parte din Europa ;) (Marţi, 3 februarie 2015, 16:57)

    zizin [utilizator]

    Vezi și:

    "How to destroy Europe, in five easy steps"

    http://english.pravda.ru/opinion/columnists/30-01-2015/129658-how_to_destroy_europ-0/

    Foaarte instructiv și ăsta:

    "No matter what you do Ukraine will never join NATO"

    http://english.pravda.ru/news/world/03-02-2015/129687-ukraine_nato-0/
    • +2 (2 voturi)    
      Serios? (Marţi, 3 februarie 2015, 17:23)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui zizin

      Tu dai pravda drept exemplu? Serios?! Tu esti dovada vie ca mujicstan este inca la nivel de cercopitec.