Alegeri in R.Moldova: Vladimir Voronin a venit la vot, dar si-a uitat buletinul acasa

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 30 noiembrie 2014, 13:14 Actualitate | Internaţional

Liderul Partidului Comunistilor din Republica Moldova, Vladimir Voronin, s-a prezentat duminica la sectia de votare fara buletinul de identitate. El a fost nevoit sa astepte cateva minute in fata sectiei, in timp ce i-a fost adus actul de identitate, relateaza Unimedia.info.

Voronin a votat la liceul "Antioh Cantemir" din Chisinau. El a venit insotit de sotia sa, Taisia.

Ulterior, liderul comunistilor le-a declarat jurnalistilor ca a votat "pentru Moldova". "Eu votez ca odata si odata Moldova sa scape de acele nevoi care se prelungesc cinci ani de zile. Sper ca sa fie ceva dupa aceste alegeri, macar ca mare nadejde nu prea am", a spus Vladimir Voronin, citat de Publika.md.

Acesta si-a aratat ingrijorarea privind falsificarea alegerilor si a declarat ca nu se asteapta la nimic bun in urma acestora.

"Nu ma astept la nimic bun, pentru ca stiu cum au fost organizate aceste alegeri, stiu cu ce scop, cine si ce a facut, cu ce provocari au venit, ce scheme de falsificare au si din aceasta cauza nu ma astept la nimic bun. Sper ca totusi sa fie ceva clar dupa aceste alegeri, desi nu am sperante mari. Ele sunt realizate in asa mod pentru ca sa fie falsificari. Partidele actuale sub orice fel nu vor sa plece de la guvernare. Nici in mod civilizat, nici in alt mod", a afirmat el.























2622 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    :)) (Duminică, 30 noiembrie 2014, 13:42)

    M. G. [utilizator]

    Ce prooooost!
  • +2 (2 voturi)    
    asta e un semn bun (Duminică, 30 noiembrie 2014, 13:44)

    sachei [utilizator]

    poate scapam si de asta
  • +7 (7 voturi)    
    .... (Duminică, 30 noiembrie 2014, 13:51)

    thebblack [utilizator]

    ce bou!
  • +1 (1 vot)    
    semn rau (Duminică, 30 noiembrie 2014, 14:19)

    raudegura [utilizator]

    Draga Volodea,
    Cand uiti ceva important acasa este SEMN RAU !
    Ai grja cum conduci.
    In Europa se circula pe dreapta !
    La tine cum e ?
  • +1 (1 vot)    
    E timpul (Duminică, 30 noiembrie 2014, 14:45)

    Daniels22026 [utilizator]

    Comunistii simt deznadejdea, chiar tov. Voronin:

    "... macar ca mare nadejde nu prea am"
    "... desi nu am sperante mari"

    Deci fratilor moldoveni, votati pe ruptelea! Acum e ceasul victoriei voastre!
  • +1 (1 vot)    
    Iliescu...in varianta gagautza (Duminică, 30 noiembrie 2014, 14:50)

    Excelsior [utilizator]

    ...
  • 0 (2 voturi)    
    un betiv ordinar (Duminică, 30 noiembrie 2014, 14:57)

    amycus [utilizator]

    avea parca un tovaras de frapiera la bucuresti.
    dar s-a basit si ala...
  • +1 (1 vot)    
    A venit frigul (Duminică, 30 noiembrie 2014, 15:27)

    MPopa [utilizator]

    Pe frigul asta tovarasul Voronin s-o fi desteptat cu mana pe sticla de votca. E de inteles ca a uitat de buletin.
    Sinistru comunist, mai bine si-ar ingriji ficatul la Soci si ar renunta la politica, oricum vremea lui a trecut.
  • 0 (0 voturi)    
    Tot asa! (Duminică, 30 noiembrie 2014, 17:25)

    loopdawg [utilizator]

    Ce comunist!