Vladimir Putin a ordonat verificarea nivelului de pregatire al soldatilor din Orientul Indepartat Rus

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 11 septembrie 2014, 11:55 Actualitate | Internaţional

Presedintele rus Vladimir Putin a ordonat verificari rapide ale nivelului de pregatire al soldatilor din Orientul Indepartat Rus, relateaza Reuters.

Agentiile de stiri rusesti il citeaza pe ministrul Apararii Serghei Soigu care a spus conducerii fortelor armate, joi, ca trupele din districtul militar din est, care include granita maritima cu Japonia si cea terestra cu China, au primit ordin sa fie pregatite complet pentru lupta la ora 10.00 ora Moscovei.

Mai multe exercitii militare si verificari ale capacitatilor, pe care Putin le-a implementat pentru a testa si a demonstra disponibilitatile armatei, au acutizat tensiunile dintre Moscova si Occident.

Rusia a incercat sa imbunatateasca relatiile cu Asia, in special China, in timpul crizei din Ucraina. Japonia s-a alaturat SUA si UE si a impus sanctiuni impotriva Rusiei.

























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

2887 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    armata-i va fi de ajutor tiranului (Joi, 11 septembrie 2014, 12:50)

    rov [utilizator]

    pentru reprimarea propriului popor, asta daca nu cumva...
  • +2 (2 voturi)    
    Pai nu prea are logica... (Joi, 11 septembrie 2014, 12:52)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    De ce ai fi pregatit de lupta cu China daca incerci sa imbunatatesti relatiile cu ea?
    • +4 (4 voturi)    
      Pai, are! (Joi, 11 septembrie 2014, 13:44)

      BEDE [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      Nu mai mult de 140mil de rusi pe un teritoriu imens, care in est ar putea avea contra lor China cu peste 1mld populatie, iar in vest, ca deshteptzii, si-au atras ostilitatea la mai tot UE, unde, daca insumezi populatziile Poloniei, Germaniei si Frantei iese mai mult la numar decat au rusii...
      Deci, iata ca d.p.d.v. militar nu stau bine catusi de Putin...
      Daca ar fi fost Putin mai deshteptzi ar fi putut sa aiba UE aliat de incredere, dar nu! Tot mai au unii nostalgia vremii cand toata Europa tremura de teama ca navaleste peste ei Armata Rosie. Si pana nu se termina cu indivizii aia situatzia nu se va imbunatatzi.
  • +3 (3 voturi)    
    Daca e ceva de invatat din WW2 (Joi, 11 septembrie 2014, 14:51)

    antrax [utilizator]

    Este sa nu deschizi lupta pe 2+ fronturi. Dar deh, sunt unii care nu invata din greseli. Poate Putin o vrea sa mai cucereasca prin "referendum" si ceva insule japoneze? Parca inca se mai cearta cu ei pe insulele Kurile de Sud.
  • +3 (3 voturi)    
    dA (Joi, 11 septembrie 2014, 16:01)

    Babilou [utilizator]

    Cat de curand va urma separarea Siberiei si a estului indepartat. Legaturile cu China si Japonia sunt din ce in ce mai stranse, bogatii naturale au, asa ca va urma.... aveti putintica rabdare. Si acolo sunt deja baroni locali. URSS-ul nu a reusit creara unei structuri statale durabile, vom asista in continuare la destramarea a ce a fost URSS. RIP.
  • +2 (2 voturi)    
    Borders (Joi, 11 septembrie 2014, 17:21)

    Trojan.H [utilizator]

    Daca ne place modificarea granitelor e posibil sa le placa si altora. Cine stie, poate ca Новоро́ссия va fi o chestie mult mai mica decit s-ar astepta unii.
    • 0 (0 voturi)    
      sau poate ca..... (Joi, 11 septembrie 2014, 18:30)

      translativus [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

      .....nu va mai fi deloc !
      Asa a patit si Zambilica ! A mancat-o in...... si si-a luat-o !