VIDEO Cum arata aeroportul din Lugansk dupa ce a fost timp de mai multe luni teatrul luptelor dintre fortele separatiste si trupele ucrainene

de I.C.     HotNews.ro
Joi, 4 septembrie 2014, 16:28 Actualitate | Internaţional

Aeroportul din Lugansk
Foto: Captura lifenews.ru
Aeroportul din Lugansk, punct strategic disputat intre fortele separatiste si trupele ucrainene de la izbucnirea conflictului din estul Ucrainei, este complet distrus. Corespondentul publicatiei rusesti LifeNews a reusit sa intre si sa filmeze pe teritoriul aeroportului din Lugansk, care a fost recucerit recent de militiile pro-ruse.

Aeroportul din Lugansk a fost in repetate randuri tinta luptelor dintre armata ucraineana si insurgenti.

Acum dupa atatea luni de lupte, zona aeroportului este o ruina, din cladirile complexului raman in picioare doar scheletele si bucati de perete, echipamentul, utilajele dar si imobilele sunt arse, arata corepondentul LifeNews.
























8028 vizualizari

  • +9 (11 voturi)    
    Nimic nou (Joi, 4 septembrie 2014, 16:30)

    Ionut P. [utilizator]

    Parcă e "aeroportul" Bacău.
    Pardon, Chioșcul Bacău...
  • +4 (16 voturi)    
    ! (Joi, 4 septembrie 2014, 17:04)

    tudorr [utilizator]

    Idioti...si asa erau saraci si vai de ei, isi distrug singuri bunurile si pamanturile in loc sa-si vada de familiile lor si sa-si faca viata mai frumoasa!
    • +9 (15 voturi)    
      ajutoarele Umanitare trimise de Putin (Joi, 4 septembrie 2014, 17:29)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      contin Vodca si Armament....intai Vodca si apoi armamentul..consecinta ? prorusii ..au sarbatorit ceva..nici ei nu isi mai aduc aminte ce
    • +9 (17 voturi)    
      Bine ma si tu (Joi, 4 septembrie 2014, 17:29)

      Armadilo [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      Unde ai vazut tu rusi sa-si doreasca viata frumoasa?

      Stii cum zice rusul? Ce iti pasa tie ca eu vreau sa traiesc in mocirla?

      Daca a vazut cineva in Romania o cladire construita de rusi - eu sunt gata sa ii arat o suta construite de germani.
    • +8 (16 voturi)    
      Tudor, isi apara tara... (Joi, 4 septembrie 2014, 17:33)

      Radu_B [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      Ucrainenii lupta sa-si apere tara, sau poate mai corect spus sa-si ia inapoi o parte din tara luata cu forta de rusi. Daca rusii ataca si ocupa o parte din Romania, sper ca vom avea curajul sa facem la fel.

      Cel mai usor citesti stirile despre Ucraina inlocuind cuvintele "separatisti" / "rebeli" cu "trupele rusesti". Sa vezi cum devine mai clar :-)
    • +6 (8 voturi)    
      somn usor (Joi, 4 septembrie 2014, 17:40)

      stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      Cand te trezesti (la realitatea razboiului cu Rusia)... culca-te 'napoi.
  • -1 (3 voturi)    
    aeroport (Joi, 4 septembrie 2014, 21:07)

    zar-zar [utilizator]

    Chinezii vor reconstrui cladirile si turcii, pista.
  • -3 (7 voturi)    
    haha (Joi, 4 septembrie 2014, 21:49)

    Mazeta [utilizator]

    De fapt ucraineenii au distrus intenționat aeroportul din Luhansk, așa cum ei înșiși recunosc:

    http://www.kyivpost.com/content/ukraine/anti-terrorist-operation-forces-intentionally-destroy-luhansk-airport-runway-2-363090.html
    • -1 (3 voturi)    
      Iar motivul? (Vineri, 5 septembrie 2014, 7:53)

      Encounter [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      L-au distrus ca să nu cadă în mâinile teroriştilor pro-ruşi astfel încăt aceştia să dea acces aerian liber ruşilor! Ce ţi-e greu să pricepi?
      • +1 (1 vot)    
        In Belgrad (Vineri, 5 septembrie 2014, 19:24)

        zar-zar [utilizator] i-a raspuns lui Encounter

        Yeltin a ocupat aeroportul cu blindate ca sa nu-l poata folosi americanii. Este mai simplu si nu distrugi.