Viktor Ianukovici a incercat sa fuga in Rusia - presedintele Parlamentului ucrainean

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 22 februarie 2014, 19:03 Actualitate | Internaţional

Presedintele ucrainean Viktor Ianukovici a incercat sa ia un avion spre Rusia, insa a fost impiedicat de autoritatile vamale, a declarat sambata noul presedinte al Parlamentului de la Kiev, Oleksander Turchynov, citat de agentia Interfax, transmite AFP.

"A incercat sa se urce intr-un avion cu destinatia Rusia, insa a fost impiedicat de agentii vamali. El se ascunde in prezent undeva in regiunea Donetsk", regiune pro-rusa din estul Ucrainei, de unde Ianukovici este originar, a spus Turchynov.





















Articol sustinut de Superbrands

AmCham  - 25 de ani de impact in Romania, prin sustinerea consultarii intre mediul public si privat, pentru dezvoltarea Romaniei

Camera de Comert Americana in Romania (AmCham Romania) este de 25 de ani intre cele mai reprezentative asociatii ale comunitatii de afaceri din Romania, fiind recunoscuta drept un promotor al dialogului public-privat pe teme ce privesc mediul de afaceri, politicile publice cu impact asupra economiei, competitivitatea Romaniei sau dinamica relatiilor comerciale intre SUA si Romania.

10921 vizualizari

  • +21 (23 voturi)    
    Coincidente? (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 19:39)

    Bazil [utilizator]

    Ponta a fost la deschidere la Soci - unul din cercurile olimpice a dat rateu. Premierul Ponta s-a intalnit la Soci cu "liderul mondial Ianukovici" - se pare ca liderul a cam imbulinat-o. Cu cine se mai intalneste premierul nostru?
    • -10 (12 voturi)    
      ,,, (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 19:57)

      klaudyuxxx [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      conspirationist...caz medical
    • +20 (20 voturi)    
      e ghinion curat moncher (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 20:00)

      visio [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      Plagiatorul nu a putut fi găsit la momentul violării Codului Penal, Ianukovici s-a ascuns cine știe pe unde...Numai oamenii Rusiei se ascund...ca niște șobolani...numai Iliescu a avut tupeul să stea luminat de reflectoare....
    • +22 (22 voturi)    
      Din jurnalul lui dottore (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 20:07)

      giigi [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      "Nota catre self

      Trebuie sa-mi construiesc aeroport personal"
    • +1 (1 vot)    
      urmează? (Duminică, 23 februarie 2014, 9:40)

      enrico [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      s-ar putea ca întâlnirile liderilor mondial cu premierul PONTA să nu le fie de bun augur. Așa că.....
  • +9 (13 voturi)    
    Ucraina (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 20:18)

    Kepler [utilizator]

    se va divide. Oricum a fost una din cele mai cirpite republici sovietice. Sigur partea estica va urmari integrarea in Rusia.
    Este tara in care frontierele trebuie reasezate asa cum s-a facut in Yugoslavia.
    • +3 (3 voturi)    
      S-a crezi tu! (Duminică, 23 februarie 2014, 0:10)

      sebagain [utilizator] i-a raspuns lui Kepler

      Urmatoarea statie e Moscova!
  • +3 (3 voturi)    
    @Bazil (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 20:20)

    bobo123 [utilizator]

    probabil urmeaza sa se intalneasca cu 7,62. neoficial si inopinant.
    • 0 (0 voturi)    
      7,62 (Duminică, 23 februarie 2014, 11:22)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui bobo123

      Tare de mult, in armata ni s-a precizat ca armamentul trupelor tratatului de la Warsovia are calibrul 7,62 iar al trupelor NATO este diferit (in jur de 6,8 - dar nu bag mana in foc pt cifra). Deci tot cu Moscova are intalnire (neoficiala si inopinata).
  • +1 (1 vot)    
    unde e pontică (Duminică, 23 februarie 2014, 9:57)

    timp tamp [utilizator]

    S-a ascuns? O fi crezut că vine rivoluția?
    Lui crin nu îi răspunde la telefon, la Cotroceni nu a fost, la cocina lui ghiță nu a apărut, nu a semnat condica la latrina 3, tata socru parcă a intrat în pământ...
    Ceva e putred la mijloc, eu cred că negociază cu huawei un bilet dus către bejing.și un bordei lângă marele zid chinezesc