Viktor Ianukovici a incercat sa fuga in Rusia - presedintele Parlamentului ucrainean

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 22 februarie 2014, 19:03 Actualitate | Internaţional

Presedintele ucrainean Viktor Ianukovici a incercat sa ia un avion spre Rusia, insa a fost impiedicat de autoritatile vamale, a declarat sambata noul presedinte al Parlamentului de la Kiev, Oleksander Turchynov, citat de agentia Interfax, transmite AFP.

"A incercat sa se urce intr-un avion cu destinatia Rusia, insa a fost impiedicat de agentii vamali. El se ascunde in prezent undeva in regiunea Donetsk", regiune pro-rusa din estul Ucrainei, de unde Ianukovici este originar, a spus Turchynov.























10910 vizualizari

  • +21 (23 voturi)    
    Coincidente? (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 19:39)

    Bazil [utilizator]

    Ponta a fost la deschidere la Soci - unul din cercurile olimpice a dat rateu. Premierul Ponta s-a intalnit la Soci cu "liderul mondial Ianukovici" - se pare ca liderul a cam imbulinat-o. Cu cine se mai intalneste premierul nostru?
    • -10 (12 voturi)    
      ,,, (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 19:57)

      klaudyuxxx [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      conspirationist...caz medical
    • +20 (20 voturi)    
      e ghinion curat moncher (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 20:00)

      visio [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      Plagiatorul nu a putut fi găsit la momentul violării Codului Penal, Ianukovici s-a ascuns cine știe pe unde...Numai oamenii Rusiei se ascund...ca niște șobolani...numai Iliescu a avut tupeul să stea luminat de reflectoare....
    • +22 (22 voturi)    
      Din jurnalul lui dottore (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 20:07)

      giigi [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      "Nota catre self

      Trebuie sa-mi construiesc aeroport personal"
    • +1 (1 vot)    
      urmează? (Duminică, 23 februarie 2014, 9:40)

      enrico [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      s-ar putea ca întâlnirile liderilor mondial cu premierul PONTA să nu le fie de bun augur. Așa că.....
  • +9 (13 voturi)    
    Ucraina (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 20:18)

    Kepler [utilizator]

    se va divide. Oricum a fost una din cele mai cirpite republici sovietice. Sigur partea estica va urmari integrarea in Rusia.
    Este tara in care frontierele trebuie reasezate asa cum s-a facut in Yugoslavia.
    • +3 (3 voturi)    
      S-a crezi tu! (Duminică, 23 februarie 2014, 0:10)

      sebagain [utilizator] i-a raspuns lui Kepler

      Urmatoarea statie e Moscova!
  • +3 (3 voturi)    
    @Bazil (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 20:20)

    bobo123 [utilizator]

    probabil urmeaza sa se intalneasca cu 7,62. neoficial si inopinant.
    • 0 (0 voturi)    
      7,62 (Duminică, 23 februarie 2014, 11:22)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui bobo123

      Tare de mult, in armata ni s-a precizat ca armamentul trupelor tratatului de la Warsovia are calibrul 7,62 iar al trupelor NATO este diferit (in jur de 6,8 - dar nu bag mana in foc pt cifra). Deci tot cu Moscova are intalnire (neoficiala si inopinata).
  • +1 (1 vot)    
    unde e pontică (Duminică, 23 februarie 2014, 9:57)

    timp tamp [utilizator]

    S-a ascuns? O fi crezut că vine rivoluția?
    Lui crin nu îi răspunde la telefon, la Cotroceni nu a fost, la cocina lui ghiță nu a apărut, nu a semnat condica la latrina 3, tata socru parcă a intrat în pământ...
    Ceva e putred la mijloc, eu cred că negociază cu huawei un bilet dus către bejing.și un bordei lângă marele zid chinezesc