VIDEO Prima doamna a Frantei, internata in urma dezvaluirilor privind aventura lui Francois Hollande

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 12 ianuarie 2014, 17:59 Actualitate | Internaţional

Francois Hollande si Valerie Trierweiler
Foto: Agerpres/Xinhua
Prima doamna a Frantei, Valerie Trierweiler, a fost internata in spital la Paris, in urma dezvaluirilor facute de revista Closer legate de o aventura a presedintelui Francois Hollande cu actrita Julie Gayet, scrie Le Parisien in editia online. Surse din biroul partenerei de viata a lui Hollande au declarat, pentru AFP, ca aceasta a fost spitalizata vineri, pentru odihna si analize medicale.

Trierweiler urmeaza sa fie externata luni.

Potrivit cotidianului, Trierweiler s-ar fi internat chiar joi, la putin dupa aflarea informatiilor, si va avea nevoie de o cura de odihna, prescrisa de medici.

Marti, Hollande va sustine cea de-a treia conferinta de presa, mai scrie Le Parisien, la care vor lua parte 500 de jurnalisti. El a anuntat ca ia in considerare o actiune in justitie impotriva revistei mondene Closer si a deplans "incalcarea dreptului sau la viata privata".



Revista Closer crie ca presedintele Frantei, in varsta de 59 de ani, are o relatie cu actrita Julie Gayet, 41 de ani, intr-un articol pe sapte pagini insotit de fotografii. Saptamanalul, a anuntat joi, in jurul orei 23.00 (22.00 GMT), pe site-ul sau o editie speciala pentru a doua zi "care dezvaluie intr-un dosar special de sapte pagini relatia dintre seful statului si artista". Closer prezinta pe coperta o fotografie cu seful statului cu titlul: "Francois Hollande si Julie Gayet. Dragostea secreta a presedintelui".

Oficial, seful statului formeaza un cuplu cu ziarista Valerie Trierweiler de cativa ani, dupa ce s-a despartit de partenera sa lunga durata, fosta candidata la prezidentiale Segolene Royal, cu care are patru copii.

























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

5713 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Ei.....lasati !!!!! (Duminică, 12 ianuarie 2014, 18:19)

    polonyca [utilizator]

    Pai....domnuca asta nu stia ea cate..... mere are in traista ????? Aiurea......
  • +3 (5 voturi)    
    Jenant Presedinte ! (Duminică, 12 ianuarie 2014, 18:20)

    alex4321 [utilizator]

    Jenant Presedinte !

    1. Sa ai 4 copiii cu prima consoarta (care are azi 60 de ani) (pe care insa nu o iei de sotie)

    2. Dupa care o lasi pentru "una mai tinerica cu 12 ani" (48 ani)

    3. Dupa care acuma "o lasi si pe a doua (sau mergi in paralel?)" pentru una "si mai tinerica (cu 7 ani fata de a doua)" (41 de ani) la care i-ar putea fi tata

    4. Si sa dai ture nopatea pe ascuns , la 60 de ani, cu scuterul prin Paris, ca sa nu te prinda "prietena" ca mergi "la amanta", si sa te cheme Presedintele Frantei ?
    Cum vi se pare?

    4. Si mai ai si tupeul sa le vorbesti in campania electorala concetatenilor tai "de morala"

    5. Dar ce sa te-astepti de la tara in care n-a fost presedinte care sa nu aibe amante in timpul mandatelor
    sale (poate mai putin de Gaulle) si care a dat Sefi de FMI care sar pe cameriste prin hoteluri....ca cimpanzeii prin jungla..

    6. A fost si pe la noi un jenant similar: Tapul Emil...
    • 0 (0 voturi)    
      lasa ca nici la noi nu e mai bine (Luni, 13 ianuarie 2014, 11:07)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui alex4321

      Basescu nu a facut la fel??
  • +6 (6 voturi)    
    nu exista (Duminică, 12 ianuarie 2014, 18:37)

    josusl [utilizator]

    ... notiunea de Prima Doamna in Franta decat in imaginatia mediilor de informare. Titularele nu au nici macar rolul informal (dar real) pe care le au First Ladies in guvernul SUA. In alta ordine de idei, pe francezi ii doare undeva despre ce (si cu cine) face presedintele in viata lui privata. Esential este sa-si faca jobul de presedinte. Judecand dupa sondaje, actualul nu prea e la inaltime...
    • +2 (2 voturi)    
      si (Duminică, 12 ianuarie 2014, 19:45)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui josusl

      e primul care se pare ca nu are o amanta, lucru de cinste in franta, cel putin la mitterand sau chirac n-a fost nici o problema. In continuare, nici macar in domeniul asta sarpele marxist cu ochelari, activistul de partid profesionist hollande, nu e in stare de nimic.
    • +2 (4 voturi)    
      Doar un porc de comunist! (Duminică, 12 ianuarie 2014, 20:06)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui josusl

      A rpomis marea cu sarea si poporul a ramas cu... buza umflata!
      Niste amarati de franceji, vorba lui calimente!
    • +1 (1 vot)    
      nu chiar (Duminică, 12 ianuarie 2014, 20:33)

      jeanvaljeanro [utilizator] i-a raspuns lui josusl

      ce spui acolo e o cutuma frantuzeasca, dar cu totii stim ce se intampla cu aceste cutume la un moment dat...se transforma odata cu noile tipologii ale cetatenilor...tabloidizare 100%!
    • -1 (1 vot)    
      Coq Gaulois (Duminică, 12 ianuarie 2014, 21:20)

      GRANDFATHER [anonim] i-a raspuns lui josusl

      Tout à fait raison mon cher! Pourtant, "vieux François" prouve qu'il reste «peut», même dans la vie privée! Il 59, elle 41! Coq gaulois est toujours à la hauteur!
  • +4 (4 voturi)    
    ce bine imi pare ca ati luat teapa, frantujilor ! (Duminică, 12 ianuarie 2014, 21:59)

    fosta zoezoe [utilizator]

    Aveti un prostanac caruia nu-i mai ramasese decat asta (o fufa urata ca noaptea) ca sa se umple complet de ridicol !! Ca sa nu mai zic ca el e moartea-pasiunii de dictionar! Brrrrrrrr
    • 0 (0 voturi)    
      VULPEA SI STRUGURII (Luni, 13 ianuarie 2014, 2:11)

      GRANDFATHER [anonim] i-a raspuns lui fosta zoezoe

      Vulpea cand nu ajunge la struguri spune ca sunt acri, asa cum barbatul care nu te poate avea spune ca esti tarfa. Si mai socate sunt expresiile folosite de o femeie despre un barbat pe care il "cunoaste" doar din fotografii, dar despre care stie sigur ca "el este moartea-pasiunii de dictionar!"
      Hollande, 59 de ani("moartea pasiunii") nu a fost casatorit, dar a avut o relatie de lunga durata(30 de ani) cu Segolene Royal(60 de ani), candidata la prezidentialele din 2007 impotriva lui Nicolas Sarkozy. ( Cei doi au împreună patru copii!) Despartit in 2008 de Royal, Hollande parea sa-si fi gasit fericirea in bratele jurnalistei de la Paris Match, Valerie Trierweiler, in varsta de 48 de ani. Cea cu care coabiteaza in postura de "cuplul prezidential"! Dar iubirea secreta a presedintelui francez s-a dovedit a fi o a treia femeie: actrita Julie Gayet, in varsta de 41 de ani!
      În 2012, actriţa a participat la un clip de campanie al lui Francois Hollande, în care afirma despre candidatul la prezidenţiale că este un bărbat “formidabil” şi “care ştie într-adevăr să asculte”. Ca sa vedeti boieri dumneavoastra, cat de mult poate sa o impresioneze si ce pasiune poate sa provoace unei femei un barbat "care stie intr-adevar sa asculte"!