VIDEO Primele imagini cu presupusul autor al atentatului de la Burgas

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 19 iulie 2012, 13:34 Actualitate | Internaţional

Primele imagini cu presupusul kamikaze
Foto: YouTube
Agentia de stiri bulgara Bgnes.com a difuzat o inregistrare video cu presupusul autor al atentatului terorist de la Burgas, in care si-au pierdut viata opt persoane.

Imaginile camerelor de securitate au fost de pe aeroportul Sarafovo au fost oferite de Ministerul de Interne.



Orice persoana care detine informatii despre identitatea presupusului kamikaze este rugata sa sune la telefonul tel.056/844242.

Potrivit sursei citate, atacatorul sinucigas ar fi folosit documente false, respectiv permis de conducere din statul american Michigan.

"Este o persoana care nu ar fi putut atrage atentia mai mult decat orice alt turist. Barbatul are circa 36 de ani. Avem amprentele sale digitale", a declarat joi ministrul bulgar de interne, Tsvetan Tsvetanov.

"Nu exista nicio revendicare a atentatului", a precizat ministrul, citat de AFP.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

7075 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Pasaport? (Joi, 19 iulie 2012, 14:16)

    dan [anonim]

    In Bulgaria este suficient permisul de conducere eliberat de statul Michigan?!? Pentru ca presupusul terorist "a folosit" acest act...
    • +1 (1 vot)    
      Nu (Joi, 19 iulie 2012, 14:21)

      gigel [anonim] i-a raspuns lui dan

      Cica avea, pe langa permisul ala, si pasaport american. Ambele false, potrivit FBI.
      • +1 (1 vot)    
        Ciudat este (Joi, 19 iulie 2012, 15:47)

        alex [anonim] i-a raspuns lui gigel

        ca tocmai acum, anul asta s-ar fi dat drumul la Schengen, si poc... s-a intimplat ceva Ponta rupe lantul pe justitie, si in Bulgaria sar in aer israelieni => clar ca securitatea e varza in Bulgaria si in Romania justitia e la pamant => deci nu se intra in Schengen.

        Puff serviciile secrete Olandeze, poate ? sau or fi rusesti cele rusesti, ca deh au interese ?

        Ceva pute aici!
    • 0 (0 voturi)    
      Pentru ce? (Joi, 19 iulie 2012, 15:29)

      gogu [anonim] i-a raspuns lui dan

      Presupun ca acel permis de conducere il avea asupra lui si atit si nu cred ca l-a folosit la ceva. Dupa cum se vede, el era in sala de asteptari, deci nu cred ca a zburat in aceea zi, mai ales ca avea rucsacul plin cu explozibil. Cel mai probabil bomba a fost facuta in Bulgaria, a condus ( sau l-a dus cineva) la aeroport si a asteptat avionul cu turisti.
  • +2 (4 voturi)    
    Hmm... (Joi, 19 iulie 2012, 14:20)

    eroan [anonim]

    ala din film aduce cu Mircea Badea, ce cauta la Burgas?
  • +1 (3 voturi)    
    e alb.. (Joi, 19 iulie 2012, 14:42)

    0m [utilizator]

    aviz celor care repede dau vina pe lumea arabă.
    • +1 (1 vot)    
      Ca si cel din Norvegia, de anul trecut... (Joi, 19 iulie 2012, 15:06)

      Jane Doe [utilizator] i-a raspuns lui 0m

      care era de-a dreptul blond. Nebunia nu e o caracteristica a musulmanilor, ci a intregii specii uname :(
    • +3 (3 voturi)    
      Nu spune asta (Joi, 19 iulie 2012, 15:07)

      sentenced [utilizator] i-a raspuns lui 0m

      Noi vrem sa invadam Iranul, iar tu ne dai de gol? Shhhhhh.
  • 0 (0 voturi)    
    Figura cunsocuta (Joi, 19 iulie 2012, 16:58)

    Isidor_b [utilizator]

    Personajul din filmulet seamana leit cu un personaj vazut la TV la meeting-ul din Timisoara. Daca cei indriduiti verifica poate il identifica.
    • -1 (1 vot)    
      acum e clar.. (Joi, 19 iulie 2012, 17:25)

      ardelean [anonim] i-a raspuns lui Isidor_b

      e un banatean fanatic, nervos ca nu mai e el fruncea. a luat o bataie la arad, care era pe vremuri voievodatul lui glad, care glad cica era bulgar. vedeti legatura ? banatenii pricep greu, dar acum ca au facut legatura incep de se rascoala..