​VIDEO Talibanii afgani executa public o femeie cu noua focuri de arma

de Mircea Barzoi     HotNews.ro
Duminică, 8 iulie 2012, 22:42 Actualitate | Internaţional

Executie in Afganistan
Foto: Captura YouTube
O prima impuscatura, dar femeia acoperita de burqa nu reactioneaza. Barbatul se apropie la cativa metri de ea si trage din nou. Nici o reactie. Trage al treilea glont si femeia se prabuseste. Mai trage unul. Apoi inca cinci focuri. Zeci de oameni striga cu bucurie "Dumnezeu este mare", anunta CNN.

Activistii pentru drepturile omului si oficialii vestici s-au declarat dezgustati dupa aparitia filmului in care tanara femeie din Afganistan acuzata de adulter este impuscata mortal la Parwan, in apropiere de Kabul.

Autoritatile din Parwan, unde se afla si o baza militara NATO, au anuntat ca imaginile realizate la sfarsitul lunii iunie sunt reale si vor demara o ancheta cu privire la acest caz.

Miscarea talibana a emis deja un comunicat in care neaga implicarea in executia femeii, desi factiuni ale miscarii islamiste decurg adesea la pedepse dure, fara aprobarea specifica a conducerii grupului.




Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

10061 vizualizari

  • -25 (31 voturi)    
    s-a terminat ? (Duminică, 8 iulie 2012, 22:50)

    tz3p3s [utilizator]

    gata ?

    nu mai dam stiri din vest ? :)
    • +24 (28 voturi)    
      ? (Duminică, 8 iulie 2012, 22:59)

      George [anonim] i-a raspuns lui tz3p3s

      Ai o grava problema la mansarda mai baietel. Crima asta nu-ti provoaca nici o emotie, asa-i? Ia povesteste-ne si noua cum totul e doar un trucaj ordinar facut de americani ca sa-i compromita pe "bravii" talibani, in fapt niste criminali odiosi.
      • +4 (4 voturi)    
        Talibanii ... (Luni, 9 iulie 2012, 1:01)

        Kingster [utilizator] i-a raspuns lui George

        Niste radicali,ultrasi,fanatici,medievali . Asta se intampla cand creierul oamenilor e indoctrinat cu niste ideologii tampite ... Nici cei care au instigat la ucidere,nici cei care au executat n-au nici o scuza.
        • -2 (2 voturi)    
          Nu te speria, o sa fie si in Romania (Luni, 9 iulie 2012, 2:08)

          Bufnitza Duminicala [anonim] i-a raspuns lui Kingster

          Inca 20-30 de ani de indoctrinare religioasa in Romania si o sa vezi secvente similare si in Romania.
  • +24 (26 voturi)    
    wow ce curaj! (Duminică, 8 iulie 2012, 22:51)

    Lucian* [utilizator]

    cata mandrie, dar ce bravada si ce curaj!
    Iti dai seama de cat curaj si curatenie spirituala a facut dovada tipul ala cu AK-ul?
    Probabil ca femeia aia care statea cu spatele la el era Lilith in carne si oase si vroia sa-i soarba sangele si sufletul.

    Dumnezeu sa aibe grija de sufletul ei si de cei care raman in urma ei.
    Cine este fără păcat să arunce primul cu piatra!
    Numai ca la unii nu le pasa...
    • 0 (0 voturi)    
      nu (Luni, 9 iulie 2012, 9:44)

      Haihui [anonim] i-a raspuns lui Lucian*

      Trebuia executat si barbatul cu care a comis asa zisul adulter.
  • +3 (35 voturi)    
    Stim a cui e vina (Duminică, 8 iulie 2012, 22:53)

    Skeptical [utilizator]

    Indata apar "educatii" votanti USListi care ne explica cum ca crimele acestor barbari fara mintuire se datoreaza vindutului MRU, lui Basescu, Mossad-ului...

    Doamna asasinata din video incerca sa vinda Rosia Montana ocultei evreiesti internationale, daca nu v-ati prins inca.
    • -4 (30 voturi)    
      stim a cui e vina (Duminică, 8 iulie 2012, 23:05)

      dinu [anonim] i-a raspuns lui Skeptical

      prietene cred ca ia încurcat subiectele
      • -1 (5 voturi)    
        Este ca nu ai luat BAC-ul nici anul asta? (Luni, 9 iulie 2012, 2:12)

        Bufnitza Duminicala [anonim] i-a raspuns lui dinu

        Este ca nu ai luat BAC-ul nici anul asta?

        But don't worry. Abramburica se intoarce si o sa treci BAC-ul la Congresul al XXIII-lea al USL.
  • +21 (21 voturi)    
    oare ce anume? (Duminică, 8 iulie 2012, 23:12)

    me [anonim]

    Oare ce anume i-a facut pe acesti barbati sa-si urasca in asa hal femeile? Dincolo de religie si de Dumnezeu, este de neinteles.
  • +6 (14 voturi)    
    De luat aminte pt Vigtor Bonta .. (Duminică, 8 iulie 2012, 23:14)

    yoko ono [utilizator]

    Ca să știe cum brocedează cu boborul mai sbre toamnă ..

    Aia la care le-a bromis vor veni să ceară si el nu are de unde.. eventual niste gloanțe..

    Vor veni la el și micii întreprinzători .. nici la ăștia nu va avea ce să le dea.. poate Operele complete ale lui Ion.

    Vor veni si amărâții beliți de rate la creșterea cursului EUR .. Uite așa vor primi si astia niște bâte pe spinare !

    Să se învețe minte altă dată și să nu aștepte ceva de la USL !
    • -6 (8 voturi)    
      Alo, şefii! (Duminică, 8 iulie 2012, 23:51)

      Bolsevicul [utilizator] i-a raspuns lui yoko ono

      Nenea şefii, vedeţi că postacul yoko ono nu prea a priceput pentru ce-l plătiţi. Ori îi explicaţi la care articole trebuie să combată, ori îi cereţi banii înapoi.
  • +20 (20 voturi)    
    Afgani (Duminică, 8 iulie 2012, 23:17)

    Vinny [utilizator]

    Astia da barbati! Asta e tot ce pot face ei daca ii paraseste femeia. Neste bravi...
  • +17 (17 voturi)    
    Barbarism (Duminică, 8 iulie 2012, 23:20)

    Orpheus [utilizator]

    Niste barbari! Nu pot sa ii inteleg pe cei care le gasesc scuze!
  • +4 (4 voturi)    
    my name is... (Duminică, 8 iulie 2012, 23:28)

    a4 [utilizator]

    ...cunoasteti pe cineva care ar merita asa ceva!!?
  • +1 (7 voturi)    
    Asemenea imagini nu trebuie publicate ! (Duminică, 8 iulie 2012, 23:29)

    Ionescu2 [utilizator]

    Atat !
  • 0 (6 voturi)    
    ... (Duminică, 8 iulie 2012, 23:36)

    Gis [anonim]

    De ce va mirati cand vedeti asemenea lucruri? Pedeapsa pentru adulter in zona aceea este moartea (prin lapidare).
    Din pacate e ceva normal pentru ei...
    • +9 (9 voturi)    
      ... (Duminică, 8 iulie 2012, 23:47)

      Maria [anonim] i-a raspuns lui Gis

      Astia meritau sa plece toate femeile de acolo si sa-i lase singuri, ca sa nu mai aiba cazuri de adulter, sau sa mai fie deranjati in vreun fel.... poate ajung sa se omoare intre ei si nemaiinmultindu-se scapa si pamantul asta de niste nemernici. Ce poti sa te astepti de la niste retardati.
      • 0 (6 voturi)    
        Ar pleca (Luni, 9 iulie 2012, 0:10)

        barbidoc [anonim] i-a raspuns lui Maria

        Dar n-au cum si unde...
      • 0 (0 voturi)    
        nu pot pleca femeile lor (Luni, 9 iulie 2012, 0:21)

        was [anonim] i-a raspuns lui Maria

        Femeile nu pot pleca, sunt proprietatea barbatilor. Asa este legea pe acolo. Si cand ma gandesc ca barbatul cu AK candva era bebelus si a fost alaptat de o femeie, nu cred sa fi primit lapte praf.
        Cum a zis Bob Marley: "I shot the Sheriff...but it was in self defense...kill them before they grow".
  • -11 (13 voturi)    
    Multe multumiri americanilor (Duminică, 8 iulie 2012, 23:41)

    dann [anonim]

    Trebuie multumit americanilor pentru regimurile "democratice" pe care le-au instalat. In Irak au murit UN MILION de persoane de la eliberare.

    Nu conteaza. Sa luam petrol si minereuri ieftine.
    • +6 (6 voturi)    
      heh (Luni, 9 iulie 2012, 0:02)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui dann

      si crezi ca daca nu erau americanii in afganistan, femeia aia scapa?
      n-are nici o legatura, aia omoara femei ca asa-s ei tarzi, nu ca i-au lobotomizat rusii sau americanii.
  • -2 (4 voturi)    
    Din pacate, nimic nou (Luni, 9 iulie 2012, 0:50)

    Pooky [utilizator]

    Lucrurile astea se intampla de mult, mult timp.
    Doar ca ,,un cineva" vrea ca tu sa vezi acest filmuletz acum. Nu stiu de ce acum.
    O sa bagam capul in nisip si trecem la culcare. Iar maine dimineata, dupa ce ducem copilul la gradi, o sa cautam cel mai bun loc de parcare din fata multinationalei... si mergem mai departe. Totul normal.
  • +2 (2 voturi)    
    "Dumnezeu e mare"? (Luni, 9 iulie 2012, 1:53)

    mircea [anonim]

    Talibanii si toti extremistii musulmani nu striga "Dumnezeu e mare", asta e o distorsionare grosolana a adevarului.

    Ei striga "Allahu Akbar", adica "Allah e mare / cel mai mare".

    Numai ca Allah si Dumnezeu in conceptia crestina (si chiar iudaica) sint doua concepte FOARTE DIFERITE despre divinitate.

    E o confuzie des folosita si promovata, dar inacceptabila.
  • 0 (0 voturi)    
    Islamul (Marţi, 10 iulie 2012, 9:31)

    Silviu [anonim]

    Asta e Islamul aparat de Nato si Eu, pe care il sustin in Siria.

    Roiu cu Islamul lor