Un american din Florida a fost arestat dupa ce a incalcat o lege ce interzice scuipatul pe strada

de A.N.     HotNews.ro
Vineri, 20 ianuarie 2012, 20:07 Actualitate | Internaţional


Un tanar american de 18 ani a fost arestat de autoritatile din Daytona Beach (Florida) dupa ce a incalcat o lege a orasului prin care se interzice scuipatul pe strazi, transmite clickorlando.com. Autoritatile afirma ca scuipatul pe strazi creeaza un mediu nesanatos pentru celelalte persoane aflate in zona.

"Prinderea celor care incalca legea e o raritate, insa acest lucru depinde de discretia politistilor. Nu mergem pe strazi sa urmarim care oameni scuipa", a declarat seful politiei locale, Michael Chitwood.

Potrivit politistilor din Daytona Beach, Austin Kennedy se afla pe un bulevard din oras cand un ofiter "l-a vazut lipindu-si buzele si creand saliva. Ulterior, Kennedy a aruncat cu putere scuipatul din gura".

Chitwood a afirmat ca politistii se pregateau sa aresteze o persoana, in momentul in care Kennedy a inceput sa-i injure si, de la circa cinci metri, a scuipat spre ofiteri.

Politistii l-au arestat pentru ca a scuipat pe strada. Kennedy a fost dus la inchisoare, primind si o amenda de 100 de dolari.

Seful politiei a declarat ca sustine decizia ofiterilor sai de a-l aresta pe Kennedy, mai ales ca suspectul a scapat de acuzatii mai grave, respectiv tulburarea ordinii publice sau interferenta cu actiunea politiei.

Potrivit informatiilor, politia din Daytona Beach a arestat sase persoane in 2011 pentru incalcarea legii privind scuipatul.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1690 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    teroare in State (Vineri, 20 ianuarie 2012, 20:30)

    sile [anonim]

    Ai dracu' politistii aia care au arestat un derbedeu care avea o flegma in gat si nu stia ce sa faca cu ea.

    E dictatura mare la americani dom'le!!
  • +6 (8 voturi)    
    pe cand si la noi o asemenea lege? (Vineri, 20 ianuarie 2012, 20:58)

    letitia [anonim]

    Ar trebui ca sa avem si noi o asemenea lege.E f.scarbos sa vezi asemenea mizerii pe strazi si e f.nesanatos transmisibile de boli.Trotuarele spalate des camere video care sa-i prinda pe cei certati cu curatenia .Amenzi f.mari pe cei prinsi ,ca scuipa,chiar anuntate persoanele responsabile cu ordinea si curatenia ,luate in "vizor"persoanele care au placerea asta mizerabila.
  • 0 (2 voturi)    
    pe cand si la noi o asemenea lege? (Vineri, 20 ianuarie 2012, 20:58)

    letitia [anonim]

    Ar trebui ca sa avem si noi o asemenea lege.E f.scarbos sa vezi asemenea mizerii pe strazi si e f.nesanatos transmisibile de boli.Trotuarele spalate des camere video care sa-i prinda pe cei certati cu curatenia .Amenzi f.mari pe cei prinsi ,ca scuipa,chiar anuntate persoanele responsabile cu ordinea si curatenia ,luate in "vizor"persoanele care au placerea asta mizerabila.
  • +2 (2 voturi)    
    ma intreb,... (Vineri, 20 ianuarie 2012, 21:21)

    uzu [anonim]

    daca arunca cu pietre in politisti sau spargea geamurile unorm magazine dupa ce dadea foc unei masini ... oare mai primea ceva ? ca intr-o democratie, cand faci asa ceva, te premiaza ,.,,
  • +2 (2 voturi)    
    Foarte bine!!! Asa trebuie procedat si in Ro! (Vineri, 20 ianuarie 2012, 21:38)

    George [anonim]

    Pai in Romania, din acest motiv, ar trebui arestati sute de mii de oameni. Trotuarele sunt pline de flegme si de coji de seminte si tot felul de alte gunoaie..
  • 0 (4 voturi)    
    jos dictatorul! (Vineri, 20 ianuarie 2012, 21:50)

    porcmistret [anonim]

    jos obama!
  • +1 (1 vot)    
    NU LEGEA E PROBLEMA (Vineri, 20 ianuarie 2012, 21:55)

    pointless man [utilizator]

    Vreau sa vad politistii romani care o vor aplica. Acesti demni urmasi ai militiei comuniste lenevesc, terorizeaza pe cine pot, cer spaga de la cine le merge, se scapa in pantaloni cind isi ridica fustele trei pirande, nu vad miile de soferi care vorbesc non-stop la telefon... mai continui ? Ca pe ici pe colo o mai fi vreunul onest nu are nici o relevanta - sint mult prea putini.

    Asa ca dragi romani scuipati linistiti orice lege s-ar da.
  • +5 (5 voturi)    
    romania (Vineri, 20 ianuarie 2012, 21:59)

    gigi [anonim]

    Legea asta in romania ar baga toti tiganii si manelistii in inchisoare.
    • +1 (1 vot)    
      impreuna cu (Sâmbătă, 21 ianuarie 2012, 0:17)

      Slevin [anonim] i-a raspuns lui gigi

      Legea coroborata cu aplicarea ei ar baga pe toti aia in inchisoare.
      La noi se aplica legea in 1 % din cazuri probabil.
  • -1 (1 vot)    
    :))))))))))))) (Vineri, 20 ianuarie 2012, 23:07)

    vercingetorix [utilizator]

    "l-a vazut lipindu-si buzele si creand saliva"

    Geniala exprimare!