Un avion s-a prabusit pe o autostrada din statul american New Jersey. Cinci persoane au murit

de I.B.     HotNews.ro
Miercuri, 21 decembrie 2011, 8:40 Actualitate | Internaţional

Doi barbati, o femeie, doi copii si un caine, aflati la bordul avionului, au murit in urma prabusirii aparatului in Morristown, New Jersey, a declarat Robert Gretz, anchetator la Comisia Nationala pentru Siguranta Transporturilor, citat de CNN si preluat de Mediafax.

Avionul de tip Socata TBM700 efectua o cursa de la Teterboro, New Jersey spre aeroportul DeKalb-Peachtree din Atlanta, dar s-a prabusit pe autostrada 287, la aproximativ 14 minute dupa decolare, a precizat Gretz.

Aparatul de zbor se afla la o inaltime de circa 5.300 de metri cand a "existat o discutie intre pilot si controlorul local despre conditii de inghet", a adaugat anchetatorul.

El a mai spus ca ancheta este inca la inceput si este prea devreme pentru a specula cu privire la cauzele prabusirii. Potrivit informatiilor preliminarii, ocupantii avionului mergeau la Atlanta pentru o calatorie de afaceri si de placere, a afirmat Gretz.

Autoritatile nu au dat publicitatii numele victimelor, dar firma de investitii bancare Greenhill & Co. din New York a precizat ca este vorba despre doi dintre directorii sai, Jeffrey Buckalew (45 de ani) si Rakesh Chawla (36 de ani), sotia lui Buckalew, Corinne, si cei doi copii ai lor, Jackson si Meriwether. "Avionul ii apartinea lui Buckalew, un pilot experimentat a carui pasiune era zborul", a afirmat compania.

























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

1953 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Aia s-au sinucis, sau ce altceva au patit ? (Miercuri, 21 decembrie 2011, 9:28)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Avionul se vede foarte intreg, nici macar rasturnat... Cum puteau sa moara la aterizare, iar avionul sa fie intact ...?!
    • +2 (2 voturi)    
      Ciudat accident, intr-adevar... (Miercuri, 21 decembrie 2011, 9:51)

      Anathema [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      Avionul e intreg, trenul de aterizare e intreg... Ma intreb ce impact fara urme s-a produs astfel incat sa ii ucida pe toti cinci (incendiul e si el exclus). Cred ca filmul nu contine imagini de accidentul din articol, ci de la o aterizare reusita a altui avion pe acea autostrada.
    • +2 (2 voturi)    
      er (Miercuri, 21 decembrie 2011, 9:59)

      bulkos [anonim] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      au pus si ei un film sa fie. in new jersey e fix iarna acum si pe langa avion poti vedea oameni in pantaloni scurti, iar peisajul e inverzit
    • +2 (2 voturi)    
      ... (Miercuri, 21 decembrie 2011, 10:00)

      ... [anonim] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      pt ca ala din filmare e un Cessna 152 si nu un Socata TBM700 si nu are nici o legatura cu avionul din articol
    • +1 (1 vot)    
      filmul evident ca nu este de acum! (Miercuri, 21 decembrie 2011, 10:31)

      Cristian Ioan [anonim] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      Se vede ca e vara, este filmul unei aterizari fortate inchieate cu bine, cand nimeni nu a murit!
      S-a petrecut tot in statul New Jersey, dar in alt loc, la alta data si cu un deznodamant cu totul diferit ...
    • 0 (0 voturi)    
      in plus (Miercuri, 21 decembrie 2011, 11:28)

      Paleopterix [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      In plus in avionul ala nu vad unde puteau sa incapa 5 persoane plus un caine!! Parca si vad imaginea cu toti 5 ingramaditi in carlinga, cu pilotul strivit de geam si cu coada cainelui fluturand pe afara... Acu serios, imaginile nu au nici o legatura, cautati pe google avionul respectiv si veti vedea ca nu e cel care apare in video.
  • +1 (1 vot)    
    avionul e intreg (Miercuri, 21 decembrie 2011, 9:41)

    andrei [anonim]

    Cum au murit oamenii aia, ca avionul e intreg ...
  • +3 (3 voturi)    
    Video gresit (Miercuri, 21 decembrie 2011, 9:49)

    valyfl [utilizator]

    Luati de aici video si imagini:
    http://fandaily.info/slider/shocking-video-jeffrey-buckalew-wife-corinne-and-their-children-killed-in-new-jersey-plane-crash/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=shocking-video-jeffrey-buckalew-wife-corinne-and-their-children-killed-in-new-jersey-plane-crash
    • 0 (0 voturi)    
      Merci (Miercuri, 21 decembrie 2011, 13:57)

      admus [utilizator] i-a raspuns lui valyfl

      Pai asa arata avionul distrus care s-a prabusit.
  • 0 (0 voturi)    
    supertare (Miercuri, 21 decembrie 2011, 9:52)

    Vasile Jurca frate cu Romica Jurca [anonim]

    americanii astia sunt dati dracu... au soare in decembrie, lumea umbla cu maneca scurta. of, e grea meseria de reporter online.
    • 0 (0 voturi)    
      super vax (Miercuri, 21 decembrie 2011, 19:21)

      yckx [anonim] i-a raspuns lui Vasile Jurca frate cu Romica Jurca

      manecuta scurta nu este exclusa, in decembrie.
      in texas, california, arizona, hawaii ..
      tot in america.
      in new jersey latitudinea este sud de paralela 45.
      morristown este in nordul statului, o zona inalta.
      cu toata influenta golfstreamului, e totusi destul de rece, posibil zapada.

      dar, in san diego, miami, tampa, brownsville, san antonio, phoenix, poti vede lume la manecuta scurta.
      primul meu craciun in america, in houston, asa a fost, la maneca scurta.
    • 0 (0 voturi)    
      păi da (Joi, 22 decembrie 2011, 4:02)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui Vasile Jurca frate cu Romica Jurca

      SUA e cam cât judeţul Braşov, unde iarna nu-i ca vara.