VIDEO O britanica a fost arestata dupa o tirada rasista impotriva imigrantilor intr-un tramvai din Londra: Plecati inapoi in tarile voastre!

de A.N.     HotNews.ro
Marţi, 29 noiembrie 2011, 19:09 Actualitate | Internaţional

Incident rasist
Foto: Captura YouTube
O britanica a fost arestata dupa ce a fost inregistrata video in timp ce abuza verbal imigrantii intr-un tramvai in sudul Londrei, transmite BBC. In imagini se poate vedea cum femeia, care are un copil in brate, striga la ceilalti pasageri, ii injura si le spune: "Plecati inapoi in tarile voastre!".

Politia Transporturi din Marea Britanie a anuntat ca femeia, in varsta de 34 de ani, a fost retinuta sub acuzatia de rasism.

Incidentul a avut loc pe ruta Croydon-Wimbledon, anchetatorii urmand sa determine ziua in care s-a produs evenimentul.

In inregistrare, femeia se ia de cativa dintre pasageri, carora le spune: "Nu sunteti britanici", dupa care incepe sa-i injure.

Atunci cand un pasager ii cere sa-si controleze limbajul, deoarece in tramvai se aflau si copii, femeia arata spre baietelul pe care il tinea in brate, spunand: "Am chiar aici un copil mic".

Ulterior, ea le spune pasagerilor: "Mergeti inapoi de unde ati venit", incepand sa tipe la o femeie care ii cere sa nu mai injure.

In acel moment, un pasager o intreaba: "Sunt englez, mie ce imi mai spui?"

Un purtator de cuvant al Politiei Transporturi a spus ca politistii au fost informati in legatura cu inregistrarea video si ca au demarat o ancheta.

Oficialul a cerut martorilor sa ofere informatii legate de ziua si locul producerii incidentului, adaugand: "Nu vom tolera rasismul sub nicio forma in reteaua de transport".

Potrivit persoanei care a postat inregistrarea incidentului pe YouTube, femeia ar fi fost sub influenta drogurilor.



Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

4348 vizualizari

  • +3 (11 voturi)    
    :) (Marţi, 29 noiembrie 2011, 19:14)

    alex [anonim]

    Oameni dezamagiti...ce sa zica si ei se iau de cine pot.
    • 0 (2 voturi)    
      Vedeti si aici: (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 21:28)

      D.Gabriel [utilizator] i-a raspuns lui alex

      Vedeti aici o alta tembela care s-a luat de doi oameni care nu vorbeau engleza si i-a injurat.
      Eu as fi luat-o la palme.

      http://www.youtube.com/watch?v=hp9jNC6Ch9g&feature=related
  • +3 (23 voturi)    
    O tembela (Marţi, 29 noiembrie 2011, 19:29)

    OzzyO [utilizator]

    Care isi educa in acest fel copilul pe care il tine in brate. Diferenta e ca la ei sunt arestati, in timp ce la noi ajungea vedeta pe la tv
  • +9 (25 voturi)    
    In curand si-n Romania (Marţi, 29 noiembrie 2011, 19:39)

    V.R. [utilizator]

    Sa mai treaca inca vreo 20-30 de ani, si cine va critica manelele va fi luat pe sus de politie pentru rasism.
  • -13 (25 voturi)    
    666 (Marţi, 29 noiembrie 2011, 19:40)

    666 [anonim]

    bravo ei, din pacate, nu sunt destule crime impotriva imigrantilor.
    • +7 (15 voturi)    
      888 (Marţi, 29 noiembrie 2011, 19:54)

      alip [utilizator] i-a raspuns lui 666

      Ai o problema. Grava, pare-se. Faptul ca semnezi 666 nu scuza imbecilitatea.
      • +7 (11 voturi)    
        prea multa logic strica (Marţi, 29 noiembrie 2011, 20:43)

        io [anonim] i-a raspuns lui alip

        faptul ca semneaza cu numarl ala nu scuza imbecilitatea, ci o implica
  • +6 (12 voturi)    
    Pregatim lagarele de concentrare? (Marţi, 29 noiembrie 2011, 19:44)

    Trojan.H [utilizator]

    N-ar fi rau sa-i spuna cineva duduiei ca problemele economice isi au originea in alta parte decit in africanii si indienii ce calatoresc alaturi de ea. Dar cine s-o faca? Mass-media? Guvernantii?
    Pe de alta parte nici bruneta duduie nu se trage chiar din anglii si saxonii care au constituit limba si poporul englez.
    O tara trista, plina de umor (britanic).
  • +3 (17 voturi)    
    rau (Marţi, 29 noiembrie 2011, 19:48)

    am [anonim]

    Libertatea de a avea o opinie. Ce e rau sa stai la tine acasa ? Ah.......................e mai bine sa stai in casa altuia................................................eventual sa fi si intretinut............................si sa ai si pretentii...........
    Se mai inflameaza unii cand isi dau seama in ce sunt bagati pe termen lung.
  • +3 (17 voturi)    
    nebunii (Marţi, 29 noiembrie 2011, 19:52)

    john [anonim]

    Asta e drogata, Breivik e nebun, etc. Trebuie neaparat sa fii drogat sau nebun ca sa faci asa ceva. Sau poate o fi de vina marea lehamite?
  • +6 (18 voturi)    
    Intrebare de baraj (Marţi, 29 noiembrie 2011, 19:56)

    TudorIonescu1316177253440 [anonim]

    Ma scuzati stimati tovarasi bravi ai politically correctness-ului, v-as intreba cam stiti pe unde s-a intamplat intamplarea? Cam ce e Croydon ala?
    V-as invita, bravilor, care altfel va // pe domniile voastre cand vedeti un tiganus prin preajma, sa popositi in aceste zone mai sus mentionate seara, sau in zilele de week-end, sau in ce mai vreti domniile dvs. Apoi mai stam de vorba despre pe unde sade adevarul.
    Oricum, retineti, in vino/iarbis veritas ;) Cam asta e natura umana.(editat de HotNews.ro)
  • -1 (21 voturi)    
    Asa sunt si romanii (Marţi, 29 noiembrie 2011, 20:04)

    HP [utilizator]

    Niste rasisti si xenofobi imputiti. Majoritatea le-ar spune romilor sa se intoarca in India sau maghiarilor in Ungaria.

    Oamenii ca tampita aia drogata ne intorc pe toti in evul mediu ca mentalitate.

    Sa dai vina pe altii pentru ca nu esti in stare sa muncesti, pentru ca nu esti competitiv. Sa urasti emigrantii pentru ca propriile companii nu te angajeaza, pentru ca esti o putoare incompetenta si scumpa.

    Singurii care ar trebui expulzati sunt rasistii. Sa fie expulzati pe o insula pustie unde sa crape de foame, ca nu sunt in stare de nimic, in afara de sa se planga.
    • +4 (12 voturi)    
      Spune-mi te rog... (Marţi, 29 noiembrie 2011, 20:09)

      V.R. [utilizator] i-a raspuns lui HP

      Cum poti sa muncesti si sa fii competitiv daca grupari de negri iti dau foc la magazin si iti distrug agoniseala de-o viata, iar statul britanic nu face nimic pentru a-ti proteja proprietatea?

      Pentru ca exact asta s-a intamplat in timpul protestelor din vara trecuta: magazine sparte, masini incendiate, etc.
      • +1 (11 voturi)    
        Nu stiu (Marţi, 29 noiembrie 2011, 20:50)

        HP [utilizator] i-a raspuns lui V.R.

        Nu am auzit de grupari de negri care sa dea foc la magazine pentru ca sunt englezi. In cadrul revoltelor toti au avut de suferit, inclusiv emigrantii. De fapt cel mai mult emigrantii. Magazinele emigrantilor au fost preponderent atacate si incendiate pentru ca ura rasiala nu cunoste margini.

        In plus, ai idee de ce au avut loc protestele ?
        • 0 (10 voturi)    
          Da (Marţi, 29 noiembrie 2011, 22:08)

          V.R. [utilizator] i-a raspuns lui HP

          Au avut loc pentru ca africanii si-au dat seama ca politia britanica este extrem de slaba si nu-si face treaba de frica de a nu incalca drepturile infractorilor, sau - mai rau! - sa fie etichetata drept rasista.

          Asa ca, de ce sa nu profite si ei si sa sterpeleasca un LCD sau doua?

          Majoritatea "protestatarilor" din vara NU au fost britanici. Dar asta nu o vei afla de la propagandistii multiculturalismului, BBC, sau alte televiziuni care fac tot posibilul pentru a salva aparentele.

          Intr-adevar, au fost si musulmani care au avut de suferit. Ironia multiculturalista face ca un grup de imigranti sa aiba de suferit tocmai din cauza altui grup!
          • +4 (10 voturi)    
            Sa fim seriosi (Marţi, 29 noiembrie 2011, 23:18)

            HP [utilizator] i-a raspuns lui V.R.

            Nu, voi afla adevarul de la tine, romanul de pe hotnews. Restul mint cu totii.

            Cat despre motivele protestelor au fost marirea taxelor si impozitelor, in special cresterea taxelor de scolarizare pentru studenti, care dealtfel au constituit si grosul protestantilor.
            • -2 (8 voturi)    
              nu vorbi tampenii (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 2:37)

              Denoro [utilizator] i-a raspuns lui HP

              Nu ma pot abtine sa nu-ti raspund. Din surse de presa care nu pot fi considerate rasiste, inclusiv din declaratiile primului ministru al UK, aia n-au fost protestanti, au fost talhari.
              Cat despre educatia acelor tineri, acum cateva saptamani am auzit un raport oficial britanic care spunea ca majoritatea talharilor sau daca vrei tu, a protestatarilor, erau derbedei care au renuntat de timpuriu la scoala!
              Nici poveste, dar nici poveste ca grosul "protestatarilor". sa fi fost studenti! Nici poveste!
              Nu-i vorba de rasism, dar macar o minima tentativa de respect fata de adevar ar trebui sa aveti si voi, corectii politic, din Marea Britanie sau de aiurea!
    • +2 (8 voturi)    
      buna idee! (Marţi, 29 noiembrie 2011, 20:34)

      DanHorea1307693823041 [anonim] i-a raspuns lui HP

      din pacate, insa, cum majoritatrea oamenilor productivi nu agreaza sustinerea din bani publici a putorilor, efectul ar fi ca insula expulzatilor ar deveni prospera, in vreme ce tara de origine, ramasa numai cu imigranti si oengisti de stanga ar crapa de foame:)))
      • +4 (12 voturi)    
        Si mai buna idee (Marţi, 29 noiembrie 2011, 20:53)

        HP [utilizator] i-a raspuns lui DanHorea1307693823041

        Iti zic una mai tare: documenteaza-te inainte de a comenta. Stiai ca localnicii sunt cei care stau cel mai mult degeaba, si nu emigrantii ? Si ca emigrantii au rata de ocupare a locurilor de munca aproape dubla ?

        Pe scurt, stiai ca majoritatea oamenilor productivi sunt emigrantii, pentru ca localnicii nu accepta sa munceasca la fel de bine, de mult si pe acelasi nivel salarial ?

        Daca nu stiai, stii acum.

        Iti mai zic un secret: fiindca cei care sunt mai usor angajabil sunt emigrantii, politicile care ii sprijina pe acestia sunt de dreapta, nu de stanga. Cei de stanga sunt cei care apara localnicii si expulzeaza emigrantii din motive pur electorale, ca sa le ia ochii fraierilor. Vezi Spania.
        • -2 (8 voturi)    
          Inca o idee (Marţi, 29 noiembrie 2011, 22:14)

          V.R. [utilizator] i-a raspuns lui HP

          Ia vezi cate crime din Marea Britanie sunt comise de imigranti si cate de britanici.

          Dar inteleg ca pentru unii profitul si mana de lucru ieftina sunt lucruri mai importante decat vietile cetatenilor din tarile pe care le conduc.
          • +3 (7 voturi)    
            Pentru unii ? (Marţi, 29 noiembrie 2011, 23:22)

            HP [utilizator] i-a raspuns lui V.R.

            O economie puternica e de dorit pentru toata lumea, e la mintea cocosului. Vietile cetatenilor ? Nu poti obliga angajatorul sa te plateasca regeste cand poate angaja pe altul mai ieftin. Sunt regulile economiei de cand lumea.

            Cat despre raportul de crime, este 1:5. O cincime din infractiuni sunt comise de catre emigranti.
  • +1 (13 voturi)    
    foarte tare, macar cineva spune pe nume lucrurilor (Marţi, 29 noiembrie 2011, 20:58)

    kiwic [anonim]

    are dreptate, europa de v e plina de imigranti care nu inteleg si nu stiu nimic din ce inseamna cultura europeana. Ne-am umplut de mulsulmani si ciori si parazite care nu fac nimic decat sa primeasca "benefits" din partea unui sistem care e mult prea generos cu ei. Afara din Europa!Europa e pentru albi si europeni
  • +5 (11 voturi)    
    Candva Marea Britanie (Marţi, 29 noiembrie 2011, 20:59)

    Martens [utilizator]

    Tara asta a ajuns de rasul lumii. Crestinii sunt persecutati, gloatele au degenerat de tot, politicienii ii tin in brate pe perversi si pe venetici. Halal!
  • +2 (8 voturi)    
    dar indemnizatia pentru copil ii convine? (Marţi, 29 noiembrie 2011, 22:07)

    alex [anonim]

    sa plece si marea britanie din colonii sa vedem cat o sa-i mai dea statul pentru copil sa vedem apoi cum o sa planga dupa emigranti sa s eintoarca inapoi :))).
    ce a facut marea britanie in fostele colonii este genocid.
    in continuare "marile puteri din europa" nu fac altceva decat sa ia cu japca resursele altora mai saraci asa cum faceau si sovieticii.
  • +1 (1 vot)    
    .... (Miercuri, 30 noiembrie 2011, 20:33)

    V [anonim]

    sincer, eu o inteleg. si culmea, ii mai dau si dreptate.

    globalizarea este un mare epic fail.

    la nivel teoretic - e ok. dar, cum practica ne omoara... globalizarea asta a distrus si va distruge multe natii. de ce? pentru ca miscarea asta de suflete... cele negre (nu ma refer la culoarea pielii) au facut ravagii.

    cine nu intelege acum, o sa inteleaga peste cativa ani, daca se va continua asa. e o chestiune de timp si la noi.