VIDEO Scandal in Rusia dupa ce politia a refuzat sa puna sub acuzare un milionar care a accidentat mortal un motociclist

de A.N.     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 16:11 Actualitate | Internaţional

Accident mortal
Foto: Captura LiveLeak
Opinia publica din Rusia s-a declarat revoltata dupa ce politistii nu au inceput urmarirea penala impotriva unui milionar, filmat in timp ce a accidentat mortal un motociclist, pe o autostrada din apropiere de capitala rusa, transmite Moscow Timesa. Alexandre Zaribko, co-proprietarul lantului de magazine Viktoria, a fost identificat drept soferul limuzinei Mercedes implicata in accident.

Accidentul in care a fost implicat milionarul s-a produs sambata trecuta, pe autostrada Novaïa Riga din Novorizhskoye Shosse, in apropierea Moscovei, insa a atras atentia doar dupa ce inregistrarea incidentului, filmata din alta masina, a fost postat pe site-ul YouTube.

In imagini se poate vedea cum masina Mercedes S500 schimba banda, fara insa se semnalizeze acest lucru, lovind un motociclist. Acesta se izbeste de parapetul de la jumatatea autostrazii.
Masina condusa de Zaribko nu s-a oprit dupa accident, continuandu-si drumul.

Joi, politistii rusi au decis sa nu inceapa urmarirea penala a milionarului, un purtator de cuvant al RIA Novosti afirmand ca "nu exista niciun temei pentru a-l acuza pe Zaribko".

Potrivit revistei Finans, Zaribko are o avere estimata la sapte miliarde de ruble (240 de milioane de dolari). Viktoria detine 249 de supermarketuri in patru orase, inclusiv in Moscova.

Milionarul nu a putut fi contactat pentru a comenta incidentul.

Moscow Times a scris ca politia nu a dat publicitatii numele sau varsta motociclistului mort in accident.

Atentie, imagini dramatice!



Citeste mai multe despre   






















8929 vizualizari

  • +13 (31 voturi)    
    hmmm (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 16:29)

    me [anonim]

    din pacate suntem mai rau ca rusii...
    la noi nu trebuie sa fi milionar ca sa scapi dupa ce omori un om...
    • -6 (18 voturi)    
      Esti sigur? (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 17:08)

      Cristi [anonim] i-a raspuns lui me

      Ne te mira deloc faptul ca un oarecare a ajuns sa inregistreze ce se intampla in trafic in fata si in spatele sau probabil saturat de cati tembeli au dat peste el? Eu zic sa te mai uiti pe net la cum se respecta legile in trafic in Rusia si dupa aia sa mai vorbesti cum e la noi.
    • +4 (20 voturi)    
      vesnica competitie (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 17:46)

      un oarecare [utilizator] i-a raspuns lui me

      orice **cat vedem la altii... mereu se gaseste un compatriot sa se vaite si sa isi puna cenusa in cap ca la noi e mai rau....ca sa demonstreze ca noi suntem cei mai varza!
      • 0 (2 voturi)    
        si ce ai vrea sa spunem?! (Duminică, 4 septembrie 2011, 14:37)

        me [anonim] i-a raspuns lui un oarecare

        cat de bine si frumos e in romania fata de alte tari?!
        o sa spun si asta cand o sa fie cazu... pana acum, din pacate, nu a fost
        • +1 (1 vot)    
          alte tari (Duminică, 4 septembrie 2011, 17:54)

          lambda [anonim] i-a raspuns lui me

          off topic: bineinteles ca in Romania e bine si frumos fata de alte tari, iar fata de celelalte e rau si urat. Depinde inspre ce tari te uiti.
    • +5 (17 voturi)    
      desteptule.... (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 18:19)

      toteu [anonim] i-a raspuns lui me

      ai tras tu concluzia repede ca suntem mai rai ca rusii...

      gandeste inainte sa scoti si alti porumbei pe cioc...

      duceti-va mai cu totii acolo unde is numa oameni buni ... in rai probabil...
      • -1 (3 voturi)    
        mai... (Duminică, 4 septembrie 2011, 14:36)

        me [anonim] i-a raspuns lui toteu

        comparam cazuri aproximativ similare...
        nu o sa comentez acum libertatea de exprimare din rusia pentru ca nu de asta este orba...

        in situatii similare in romanica au scapat de puscarie niste neica-nimeni...
        • +1 (1 vot)    
          da. ai dreptate (Luni, 5 septembrie 2011, 11:06)

          da [anonim] i-a raspuns lui me

          foarte multi scapa de inchisoare chiar si cand omoara oameni pe trecerea de pietoni.
          -functionarii nostri se vand mult mai ieftin,
          -avocatii ar scoate nevinovati si pedofili pentru 3 parale.
          -legislatia la pamant
    • +9 (11 voturi)    
      . (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 19:34)

      radukku [utilizator] i-a raspuns lui me

      Armata Rosie, care a trecut prin Romania a jefuit, violat, torturat tot ce a prins. Cazuri de crima chiar intre soldatii sovietici pentru doar o gura de votca erau la fel de intalnite ca fraza "davai ceas davai palton". Romanii n-au fost niciodata mai putin civilizati ca rusii. Nici acum, nici in 300 de ani.
      • -2 (2 voturi)    
        deci... (Duminică, 4 septembrie 2011, 14:39)

        me [anonim] i-a raspuns lui radukku

        eu ma refeream specific in cazuri de accidente rutiere...

        pe langa asta nustiu daca ar trebui sa comparam romania de azi cu rusia de acu 300 de ani (bine nu ca rusii nu ar fi si acum la fel),
  • -11 (17 voturi)    
    filmat (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 16:57)

    vveninosu [utilizator]

    cum dreq s-au nimerit astia cu filmatu exact atunci? inca 2 camere, una fata, una spate.
    • +7 (7 voturi)    
      haha (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 19:31)

      stf [anonim] i-a raspuns lui vveninosu

      Ia verifica tu traffictube.ro si vezi cum se nimeresc asa toti sa filmeze :)
    • +6 (8 voturi)    
      Daca ai circula prin Rusia (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 22:13)

      Cristi [anonim] i-a raspuns lui vveninosu

      Dupa cateva accidente in care tot felul de cretini intra in tine si tot tu iesi vinovat, ti-ai pune cel putin 10 camere sa inregistreze.
    • 0 (0 voturi)    
      camere (Luni, 5 septembrie 2011, 11:08)

      tot eu [anonim] i-a raspuns lui vveninosu

      sunt soferi care isi monteaza camere pe masina (bord , luneta... etc ) mai mult ca sigur fenomenul asta o sa apara si la noi in tara. filmezi un prostan si il pui pe youtube... :D
  • -6 (20 voturi)    
    pai, ia sa vedem... (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 17:01)

    unul [anonim]

    Motociclistul ar trebui sa circule pe o banda, ca si celelalte vehicule. Asta din film circula intre benzi. Era jmecher si a vrut sa depaseasca 2 masini care erau aproape paralele si sa treaca printre ele. Asa ca a patit-o. Motociclistul e de vina. Daca ocupa o banda (si nu 2) nu patea nimic. E ca la semafor unde vine motociclistu si se strecoara printre masini. Si ca sa nu te alegi cu o zgarietura trebuie sa ii faci loc. Dar la semafor stam pe loc. Asa ca nu avea de ce sa il trimita in judecata.
    • 0 (10 voturi)    
      Pai, am tot vazut (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 19:26)

      Io. [anonim] i-a raspuns lui unul

      Ca la semafor daca stai in rand esti claxonat nevoie mare ca ocupi loc aiurea si nea conserva din spate poate pierde urmatorul verde. Cand il intrebi de ce claxoneaza iti zice sa te bagi in fata printre masini ca d-aia ai motocicleta nu sa ii mai arzi lui 0.5l de benzina la semaforul urmator.
      Iar acum in registru serios daca am sta toti (motociclete, scutere, biciclete) in rand la stopuri ati iesi la revolutie ca e Bucurestiul supraagolmerat, ca e scumpa benzina, ca nu sunt bani de mancare ca toti se duc pe benzina etc. Parca e mai simplu sa te uiti in oglinzi daca tot le ai acolo...
      • +5 (9 voturi)    
        poate tu ai citit alt regulament (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 23:48)

        unul [anonim] i-a raspuns lui Io.

        Regulamentul pe care l-am citit eu prevede ca motocicleta trebuie sa circule pe o banda iar nu pe dunga dintre benzi. Ba chiar imi aduc aminte ca instructorul mi-a tocat urechile mult pe teme asta (imi zicea ca strada e si a aluia cu motocicleta, ca nu mi-am cumparat strada).
        Zici tu: "Parca e mai simplu sa te uiti in oglinzi daca tot le ai acolo..." Zic eu: Parca e mai simplu sa respectam un regulament daca tot a fost scris.
    • -2 (10 voturi)    
      hmmm (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 21:25)

      HD [anonim] i-a raspuns lui unul

      Astia care ti-au dat minus nu cunosc regulile de circulatie. Nici macar asta nu stiu ei ca NU are voie sa circule intre benzi? Smecherasul si-a facut-o singur.
      • -4 (4 voturi)    
        reguli? (Duminică, 4 septembrie 2011, 9:29)

        STF [anonim] i-a raspuns lui HD

        Regulile nu sunt la fel in toate tarile. De exemplu in California SUA este legal sa circuli cu moto intre benzi :)
    • +3 (7 voturi)    
      n-ai inteles nimic (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 22:26)

      Ionut [anonim] i-a raspuns lui unul

      Motociclistul era deja pe banda 2 cand ala schimba banda si l-a impins in parapet.
      • +1 (9 voturi)    
        chiar asa? (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 23:44)

        unul [anonim] i-a raspuns lui Ionut

        Acolo erau 3 benzi. Pe banda 3 circula ala care a filmat. Pe banda 2 circula milionarul. Motocicleta a trecut printre ele, chiar pe dunga care separa benzile. Momentul impactului nu se vede. Dar e clar ca ala cu motocicleta nu avea pe care banda sa fie pentru ca intre banda 2 si banda 3 nu exista decat dunga dintre ele.
        • -2 (4 voturi)    
          aha (Duminică, 4 septembrie 2011, 10:21)

          gh [anonim] i-a raspuns lui unul

          aha....da in el ca merge pe linie !..sa inteleg logica ta!?..cam cata spaga ai dat la permise?
          • +2 (4 voturi)    
            spaga? (Duminică, 4 septembrie 2011, 11:24)

            unul [anonim] i-a raspuns lui gh

            nu da in el ca merge pe linie. exista un motiv pentru care nu e voie sa mearga pe linie. poate ce exista un unghi mort?!?; poate ca un sofer nu se asteapta sa fie cineva pe linie?!? (adica a vazut masina de pe banda 3, a trecut inaintea ei mergand pe banda 2 si a vrut sa schimbe banda pe 3 iar motociclistul pur si simplu nu avea ce sa caute acolo); poate ca si motociclistii folosesc acelasi drum public si trebuie sa astepte in coloana?!?; poate mai sunt si alte motive. (ideea e ca daca te arunci de pe un pod nu e vina celui care a construit podul)

            pe vremea cand am luat eu permisul nu exista conceptul de spaga la examenul de conducere.
            • +1 (1 vot)    
              hai sa-ti mai explic, poate pricepi (Luni, 5 septembrie 2011, 11:28)

              Ionut [anonim] i-a raspuns lui unul

              Un motociclist (cu ceva experienta) va merge intotdeauna pe urmele rotilor din partea stanga a masinii (sau pe partea dreapta in UK). De ce? Ca sa evite gropi, pete de ulei, etc. pe care o masina le ia intre roti si ca sa poata evita masina in cazul unei franari bruste (o motocicleta nu poate frana la fel de brusc si eficient ca o masina).
              Ala cu masina nu s-a asigurat si a tras de volan peste motociclist, asta a incercat sa evite (se si vede in primele cadre) dar tot a fost atins si dezechilibrat.
              Oricum banuiesc o sicanare in trafic intre cei doi pentru ca motociclistul da flash-uri in primele secunde ale filmarii.
  • -2 (8 voturi)    
    . (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 17:21)

    I [utilizator]

    niciunul nu a semnalizat...
  • 0 (6 voturi)    
    dau si eu cu parerea (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 18:44)

    .g [anonim]

    Ala cu Mecredesu l-a scos de pe banda atunci cand motociclistu il depasea probabil ca se aflau intr-o discutie contradictorie.
  • +1 (13 voturi)    
    Articol prost (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 18:59)

    Alex [anonim]

    din imagini se vede si cum motocilistul:
    1. Gonea
    2. se deplasa printre benzi
    3. nu semnaliza.
    Dar, hai sa zicem ca venea din spatele masinii care l-a lovit. Ambii schimbau banda, ambii nu au semnalizat. in conditiile aste e vinovat ala care nu a acordat prioritate de dreapta.motociclistul ar fi murit cu dreptatea in mana doar daca in momentul impactului era in fata masinii care filmeaza. Dar era pe dunga.. vezi 00:13
    • -2 (6 voturi)    
      LOL (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 20:32)

      Bogo [anonim] i-a raspuns lui Alex

      dar cand it baga unul faza lunga in oglina nu il vezi? hai pe bune, detectivu' sherlock
      • +2 (4 voturi)    
        bagatul fazei lungi (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 23:12)

        I [utilizator] i-a raspuns lui Bogo

        o fac cocalarii si nu este prevazut nicaieri ca asa se schimba benzile...
    • 0 (2 voturi)    
      @Alex (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 21:40)

      ig [anonim] i-a raspuns lui Alex

      Nu stiu cum e la rusi, dar la noi la schimbarea benzilor are prioritate cel de pe banda din stanga: Art. 136. - (1) Pe un drum public prevazut cu minimum trei benzi pe sens, când conducatorii a doua autovehicule circula în aceeasi directie, dar pe banzi diferite si intentioneaza sa se înscrie pe banda libera dintre ei, cel care circula pe banda din dreapta este obligat sa permita celui care vine din stânga sa ocupe acea banda.
      • 0 (0 voturi)    
        Tati (Luni, 5 septembrie 2011, 13:58)

        Closed [anonim] i-a raspuns lui ig

        Tati, nu stiu ce-ai vrut sa demonstrezi tu, dar daca citesti cu atentie, vezi ca articolul respectiv mentioneaza clar banda libera dintre cele doua autovehicule. Cam care ar fi banda libera dintre motocicleta si masina care a produs accidentul?
    • +5 (7 voturi)    
      Motociclistul e de vina (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 22:46)

      vlad [anonim] i-a raspuns lui Alex

      100%. Cand faci manevre de genul ala este foarte putin probabil sa te vada soferii.

      Dar milionarul este vinovat pentru ca a parasit locul accidentului. pentru asta trebuia urmarit penal.
  • +2 (4 voturi)    
    Era offside, nu era... (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 20:41)

    Adrian [anonim]

    Să derulăm caseta să vedem unde avea roata, dacă era pe linie sau nu... Cine a fost vinovat, ia să vedem din nou caseta, derulați la secunda 13, așa, uitați cum era cu roata pe linie, așa, uite, gata, ne-am terminat pledoaria, a fost offside, trecem la următoarea fază. Oameni buni, a murit un om acolo și nimeni nu a oprit ca să nu mai vorbesc că lumea face analiza accidentului fără să zică nimic de faptul că nimeni nu a oprit și că A MURIT UN OM.
  • +4 (6 voturi)    
    infiorator (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 21:35)

    behemot [utilizator]

    milionarul din mercedes si-a continuat cursa scarpinandu-se in fund, dupa ce a omorat un om cu nonsalanta, l-a impins ca pe o gaza in parapet. pentru asemenea jigodii as reintroduce si tortura, nu doar pedeapsa cu moartea. dar ala nici macar nu e judecat, oribila tara, ca intotdeauna.
  • +2 (4 voturi)    
    socant (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 22:02)

    behemot [utilizator]

    este socant cum motociclistul e aruncat in parapet, de asemenea cum mercedesul isi continua linistit cursa criminala, dar cel mai socant e deznodamantul - milionarul nu numai ca nu este condamnat, dar nici macar nu e judecat... oare cati o mai fi omorat?
    • +3 (5 voturi)    
      ??? (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 23:31)

      Cineva [anonim] i-a raspuns lui behemot

      Daca mercedes-ul era pe banda a doua iar cel ce filma era pe a treia motociclistul pe ce dracu' banda a intrat. Daca da flash-uri nu inseamna ca esti obligat sa incetinesti ca sa intre el. Trebuia sa astepte sa intre pe o banda libera. Cel cu mercedesul e vinovat ca nu a oprit dupa aceea dar pentru accident e clar motociclistul de vina.
      • +4 (6 voturi)    
        !!! (Duminică, 4 septembrie 2011, 2:18)

        Mr. W [anonim] i-a raspuns lui Cineva

        Tovarăşe...
        Conform regulamentului habar n-am ce eşti OBLIGAT să faci când vine un motociclist nebun (sau nu) şi vrea să se bage. Eu ştiu doar că MORAL şi UMAN e de aşteptat să eviţi să-l loveşti, să eviţi să-l omori. Îl laşi să se ducă şi-l înjuri după aia cât pofteşti, da' nu-l OMORI (pe motiv că regulamentar el a greşit şi tu ai avut dreptate).
        Ce-a ajuns lumea asta... să ignori moartea unui om pe chestii de regulament.
  • +4 (6 voturi)    
    e tragic dar nu inteleg (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 22:33)

    causius [utilizator]

    de ce sunt atatea minusuri ...
    mie mi se pare ca sunt amandoi vinovati.

    adica, chiar daca si motociclistul a incercat o dublare sau o strecurare printre cele doua masini, mercedesul a schimbat banda in mod evident fara sa se asigure.

    e clar ca mercedesul are o vina (si poate si motociclistul despre care nu pot fi sigur pentru ca nu e filmat, ci doar deduc) si nu inteleg de politia nu a gasit "temei" pentru acuzare....
    • +2 (2 voturi)    
      E clar (Duminică, 4 septembrie 2011, 4:20)

      Gabriel [anonim] i-a raspuns lui causius

      ca motociclistul nu a pastrat o distanta "regulamentara" si a incercat o manevra de "smecher". Motocicletele sunt greu de observat, mai ales cand sunt aproape partea dreapta in spatele autovehiculului..
      Conduc ambele.
  • +2 (2 voturi)    
    NU SINTEM MAI RAI CA RUSII (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 23:09)

    pointless man [utilizator]

    dar semanam al dracului de tare. Cine e de vina: ei ca ne-au incalecat sau noi ca ne-am lasat prea... moi.
  • +3 (5 voturi)    
    accident (Sâmbătă, 3 septembrie 2011, 23:40)

    Fast [anonim]

    Masina la impins pur si simplu pe banda dispre parapet . A schimbat banda cu tot cu motociclistul de pe banda 2. Cred ca a schimbat doua benzi in 10 metri fara asigurare si semnal, asa cum fac soferii cool din ziua de azi. Omul a murit complet nevinovat. Vita cu bani ar trebui sa stea toata viata la parnaie .
  • 0 (0 voturi)    
    Va spun eu ce s-a intamplat. (Duminică, 4 septembrie 2011, 4:15)

    Gabriel [anonim]

    Masina a schimbat banda in momentul in care motociclistul a incercat sa schimbe banda si el. Probabil a stat strans in unghiul mort al automobilistului, aproape de el.
  • 0 (2 voturi)    
    Rusii pe 2 roti! (Duminică, 4 septembrie 2011, 11:26)

    Gheorghe al 3-lea [anonim]

    Oare nu cumva o fi asta? Ca si asta doar o usa deschisa la o masina cauta! Sau unul cu masina care sa-l impinga in parapetul dintre sensurile de mers!
    http://www.youtube.com/watch?v=8ohacT5yvAY
    • -1 (1 vot)    
      e adevarat? (Duminică, 4 septembrie 2011, 17:56)

      unul [anonim] i-a raspuns lui Gheorghe al 3-lea

      am vazut filmuletul. nu poate fi adevarat. e o segventa dintr-un joc? exista motociclisti atat de tampiti? (daca exista unul ca ala sfarseste intr-un zid)
  • -1 (1 vot)    
    Hmmm (Duminică, 4 septembrie 2011, 11:41)

    MRSmrs [utilizator]

    Vad o multime de comentarii in care-i invatam noi pe rusi(sau pe altii)corectitudinea!:))
    Aici este plin de milosi care-l deplang pe motociclist(a murit un om...) sau il apara cf regulamentelor pe "milionar"(cine stie daca o fi asa),dar daca apare un articol despre fiul placintei sau alti smecheri de pe la noi,dar ia sa vedeti cum vin postacii sa-i apere pe acestia.
    "Milonarul" este acuzat ca a dat peste moto si "ca un nesimtit" si-a continuat drumul...dar ce ne facem cu placinta care a trecut cu masina VOIT de mai multe ori peste un om?
    Cum de este liber?
    Iar noi ii invatam sa fie corecti si ne inflamam la altii...
  • 0 (0 voturi)    
    contact fizic (Duminică, 4 septembrie 2011, 11:57)

    Stefan [anonim]

    eu cred ca nu a existat contact fizic intre masina si motocilicst. desi soferul e nevinovat.
  • 0 (0 voturi)    
    :| (Luni, 5 septembrie 2011, 14:59)

    rakkone [utilizator]

    Din pacate articolul hotnews.ro dezinformeaza. Daca cititi articolul original veti vedea ca nu se precizeaza ca Mercedesul nu a oprit (infloritura hotnews), daca va uitati la tot filmul (prezent pe siteul rusesc, nu la cele 10 secunde date pe hotnews) pe care il gasiti la:
    http://www.youtube.com/watch?v=RBAgw7gk1Dc
    veti vedea ca Mercedesul A OPRIT SI NU A PLECAT, soferul s-a dat jos si s-a dus spre locul accidentului.
    Soferul auto a gresit ca nu a semnalizat, probabil intentia lui de a depasi masina din fata nu a fost vazuta de motociclist.
    • 0 (0 voturi)    
      Probabil? (Luni, 5 septembrie 2011, 15:43)

      Closed [anonim] i-a raspuns lui rakkone

      Daca soferul nu a semnalizat, cum anume ar fi trebuit motociclistul sa vada intentia lui de a depasi? Sau la permisul de moto se da si un atestat de cititor de ganduri?
      • 0 (0 voturi)    
        biker (Luni, 5 septembrie 2011, 16:08)

        rakkone [utilizator] i-a raspuns lui Closed

        Domnule closed, sunt (am fost) si biker. Never ever nu m-am bagat in depasirea unei masini foarte puternice atunci cand asta are in fata o masina slaba (mertzul avea o rapandula mica in fata, mie asta imi spune ca mertzul va vrea sa depaseasca rapandula). Never ever nu merg cu viteza mult mai mare decat masinile, facand slalom, ai sanse maxime sa nu fii vazut in retrovizoare de masinist. Asta m-a ajutat sa supravietuiesc si sa va raspund acum.
        • 0 (0 voturi)    
          Felicitari (Luni, 5 septembrie 2011, 17:12)

          Closed [anonim] i-a raspuns lui rakkone

          Dar cum raspunde asta intrebarii mele? Mercedesul avea geamuri fumurii, deci e posibil ca motociclistul sa nu fi vazut ce are masina in fata. Asta in primul rand. In al doilea rand, masina nu s-a asigurat cand a facut manevra. In al treilea rand, nu a semnalizat. In al patrulea rand, n-are importanta ca masina e puternica, slaba, verde sau patrata, se poate sui pe tine la fel de bine si unul cu o Dacie din 1900, si unul cu ultimul model de Ferarri, conditia e sa nu se asigure.

          Sunt si eu motociclist, sunt paranoic, dar asta nu inseamna ca nu mai fac depasiri pentru ca "poate se suie unul pe mine".

          Cat despre viteza, mie nu mi se pare ca motociclistul se deplasa cu o viteza mult mai mare decat a Mercedesului.