Cinismul unui aparator al maidanezilor dupa moartea pilotului Adrian Iovan: Asteapta totusi Dumnezeu candva la cotitura?

de M.B.     HotNews.ro
Joi, 23 ianuarie 2014, 1:21 Actualitate | Esenţial

Presedinta "Asociatiei Cutu, cutu" Marcela Pisla posteaza pe site-ul asociatiei o opinie in care aminteste de episodul in care pilotul Adrian Iovan a impuscat mortal in 2005 un hot care-i intrase in casa, precum si de faptul ca a fost acuzat ca a tras cu pistolul intr-un caine si leaga aceste evenimente de o posibila justitie divina.

"Asteapta totusi Dumnezeu candva la cotitura? L-ar fi sprijinit oare Dumnezeu mai mult si pilotul ar fi fost in viata acum, daca ar fi pretuit viata mai mult? Daca n-ar fi folosit pistolul atat de usor? Daca ar fi considerat viata un miracol de care n-ai voie sa te atingi? Omul nu poate crea nici macar un tantar, daramite un om sau un caine. "E mare pacat sa ucizi un caine" spun vorbe din batrani si anumiti parinti ai bisericii", se intreaba cunoscuta militanta in postare.























2144 vizualizari

  • +14 (20 voturi)    
    Jenant (Joi, 23 ianuarie 2014, 1:53)

    Orpheus [utilizator]

    Penibila femeie...
  • +16 (20 voturi)    
    Marcela! (Joi, 23 ianuarie 2014, 1:59)

    eek [utilizator]

    Presedinta "Asociatiei Cutu, cutu, doamne, doamne" respecta semnificatia mortii Aurei Ion si apreciaza ca era nevoie de aceasta jertfa, o ofranda majora adusa tuturor cainilor impuscati de pilot. Plus ca nu prea a plouat, se pune si acolo.

    Vorba aia: "O Marcela in plus nu mai conteaza..."
    • +8 (10 voturi)    
      Pacat (Joi, 23 ianuarie 2014, 2:48)

      JG [utilizator] i-a raspuns lui eek

      Pacat ca nu pot sa te votez e ZECE ori.
  • +14 (18 voturi)    
    Da in cazul lui Ionut, care dumnezeu a actionat? (Joi, 23 ianuarie 2014, 2:04)

    U_swamp [utilizator]

    Pai chiar sfinta noastra wiki ne invata ca etimologia cuvintului cinic este grecescul kynikos, adica ciinos, ca un ciine. La doamna se petrece un transfer empatic si nu mai poate actiona ca un om, ci ca un ciine, adeca cinic... Exagerez dar asta merita un umanoid care din iubire pentru animale le pune pe acestea mai presus de oameni.
  • +11 (13 voturi)    
    muuuu (Joi, 23 ianuarie 2014, 2:15)

    giigi [utilizator]

    asa vorbi marcela pisla..

    si in vartejul dreptaii ei, Justitia Divina a casapit-o si pe fata aia de 23 de ani, ce mai conteaza, important e maidanezul care-i umfla buzunarele marcelei si-al lui kuki belferescu.
  • +9 (11 voturi)    
    Maidanezi? (Joi, 23 ianuarie 2014, 2:21)

    muciflenduri [utilizator]

    Tot maidanezii sunt de vina?
    Ma intreb de ce titlul e despre 'declaratia unui aparator al maidanezilor' si nu despre 'declaratia unei proaste'...
  • +9 (11 voturi)    
    da, bre.... (Joi, 23 ianuarie 2014, 3:29)

    Codruta N [utilizator]

    Si fata aia, saraca, care a murit la 24 de ani, cu lacrimile de durere inghetate, impuscase o gramada de caini si oameni!
    Ce javra...!!!
  • +2 (4 voturi)    
    Femeia asta ar trebui sa fie la puscarie! (Joi, 23 ianuarie 2014, 9:05)

    abisala [utilizator]

    Asta daca ar exista un pic de dreptate pe lumea asta! Crede ca am uitat de Ionut?
  • +2 (4 voturi)    
    de ce, Hotnews? (Joi, 23 ianuarie 2014, 9:09)

    catelu [utilizator]

    Pe lume sunt multi imbecili, care emit nenumarate ineptii. Dar Hotnews chiar trebuie sa creeze cate un articol pentru fiecare?!
    Lasati-o pe dna respectiva sa se exprime la OTV!
  • +2 (4 voturi)    
    Si amaratii (Joi, 23 ianuarie 2014, 9:31)

    ctrlm [utilizator]

    care au fost muscati de maidanezi, ce vina au? Eu sunt mare iubitori de caini dar oamenii, cum or fi ei, buni, rai, parca imi plac mai tare.
  • +3 (3 voturi)    
    Doamne - Doamne pedepseste... (Joi, 23 ianuarie 2014, 10:49)

    Chiar_Io [utilizator]

    si pe aia care iau bani de la Stat (adica tot de noi cetatenii muscati) sa aiba grija de maidanezi si sa-i stranga de pe strazi, dar care baga banii in buzunar si ii lasa liberi sa-i mai prinda da 10 - 15 ori, sa mai ia iar bani!!!
    Pe astia o sa-i puna Doame - Doamne in tarcuri cu toti cainii aia pe care trebuiau sa-i salveze si nu i-au salvat. Sa le explice la caini cum ii iubesc ei.
  • +2 (4 voturi)    
    Cinism? (Joi, 23 ianuarie 2014, 11:39)

    catalin72 [utilizator]

    Hm ,mie imi pare mai degraba un caz de competenta medicilor psihiatrii !
  • -3 (3 voturi)    
    Dreptul la parere (Joi, 23 ianuarie 2014, 12:48)

    tudor74 [utilizator]

    Are si ea dreptul la parere acum si voi ati avut dreptul la parerea ca Fam Anghel sa nu fie trasa la raspundere si cainii care nu au nicio vina sa fie omorati.

    De calitatea acestui articol nu mai discut, se poate HN sa scape o ocazie sa nu faca propagandei PDL de omorare a cainilor ?
    • 0 (0 voturi)    
      papa dixit (Joi, 23 ianuarie 2014, 19:39)

      liviusmaximus [utilizator] i-a raspuns lui tudor74

      "Viteza cu care informatia este transmisa ne depaseste capacitatea de reflectie si judecata, iar acest lucru nu promoveaza forme echilibrate si adecvate de exprimare"
  • +2 (2 voturi)    
    Caini vs oameni (Joi, 23 ianuarie 2014, 14:13)

    catalin72 [utilizator]

    Dl Tudor,a fost vreodata in discutie eutanasierea cainilor cu stapin ?De ce asociatiile gen "cutu,cutu" sau "laba,laba" nu au grija sa nu fie caini pe strazi ?
    E trist ca ura intuneca mintile unora precum d-na citata in articol !
  • 0 (0 voturi)    
    Decenta (Sâmbătă, 25 ianuarie 2014, 17:26)

    favius.t [utilizator]

    Intr-adevar, faptul ca persoana care face declaratiile este presedinta unei astfel de asociatii nu inseamna nimic, pentru contextul acesta. Moartea lui <a href="http://www.romaniatv.net/personalitati/adrian-iovan_261.html">Adrian Iovan</a> si a Aurei Ion nu pot fi comentate de niste oameni care au decenta. Dar decenta este ceva foarte rar, dar exista. Oamenii acestia care au avut initiativa au demonstrat ca exista speranta.