Depuneri de coroane, perturbate de revolutionari suparati ca nu au fost inclusi in program

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 14 august 2011, 19:23 Actualitate | Esenţial

Ceremonialul de depuneri de coroane organizat duminica de Fortele Navale cu ocazia Zilei Marinei, la Monumentul "Crucea Marinarilor" din Constanta, a fost perturbat de reprezentantii revolutionarilor, care, suparati ca nu au fost inclusi in program, au aruncat coroana pe care o pregatisera in mare, relateaza Mediafax.

Duminica, intre orele 11.30 si 12.20, Statul Major al Fortelor Navale a organizat un ceremonial de depuneri de coroane la Monumentul "Crucea Marinarilor", manifestare prilejuita de Ziua Marinei.

Potrivit reprezentantilor SMFV, festivitatile au fost perturbate de catre reprezentantii revolutionarilor constanteni, care au venit cu o coroana de flori desi nu fusesera inclusi in programul manifestarii.

Suparati ca programul ceremoniei nu a fost schimbat, iar momentul depunerii de coroane s-a incheiat, revolutionarii prezenti la Monumentul "Crucea Marinarilor" au aruncat coroana pregatita pentru eveniment in apele marii.

Alaturi de reprezentantii revolutionarilor constanteni a fost prezent si Miron Cozma, fostul lider al minerilor din Valea Jiului.

"Am fost invitat de Asociatia de Revolutionari din Constanta, o onoare pentru mine", a spus Miron Cozma, care a venit insotit de sotia sa, Marilena Nitu.

Cozma a spus ca nu este normal sa nu li se permita depunerea coroanei de flori la Monumentul "Crucea Marinarilor" si de aceea s-a hotarat aruncarea coroanei respective in mare.

Manifestari similare, cu depuneri de coroane, au mai avut loc, duminica, la Mangalia, la Monumentul "Marinarului Erou", si la Tulcea, la Cimitirul Eroilor.

In programul zilei de duminica mai figureaza, intre orele 19.00 si 20.30, demonstratii artistice ale Muzicii Militare a Fortelor Navale, care va sustine o reprezentatie pe faleza din fata Comandamentului Flotei si in Piata Ovidiu.


Citeste mai multe despre   























1306 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    coroana trebuia (Duminică, 14 august 2011, 19:57)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    sa fie de plumb si agatata de gitul "revolutionarilor".
    Apoi puteau s-o arunce in mare.
  • +6 (6 voturi)    
    Simt ca li se apropie funia de par.. (Duminică, 14 august 2011, 20:09)

    sandor [anonim]

    Erau din aia cu patalama?
  • +1 (5 voturi)    
    Si Miron Mitrea ce cauta? (Duminică, 14 august 2011, 20:29)

    mircea [anonim]

    Putem spune ca Miron Mitrea este contrarevolutionar,prin actiunile desfasurate.Miron Mitrea se comporta ca un provocator si derbedeu de joasa speta.Legatura lui Miron Mitrea cu Iliescu este acum si mai evidenta.Oare nu mai scapam odata de comunistii astia?
    • +4 (4 voturi)    
      este celebrul Cozma, nu Mitrea (Duminică, 14 august 2011, 23:48)

      ktalin [anonim] i-a raspuns lui mircea

      adica luceafaru`
  • 0 (0 voturi)    
    niste nenorociti (Duminică, 14 august 2011, 21:00)

    safalax [utilizator]

    adica cum, n-au primit-o pe soacra lu' geoana? ca sa zic asa,.... si prefectura.
  • +2 (2 voturi)    
    e normal (Duminică, 14 august 2011, 21:21)

    gopo111 [utilizator]

    in primul rind nu au fost invitati, si in al doilea rind, nu era nimic important, nu alegeri ,nu nimic, de ce sa vina aia sa depuna asa coroana de flori, pt ce? daca nu se pot folosi de ei nu au intrare nicaieri, sa vezi ce ii cauta cind vin alegerile.... atunci se vede cit de sugaci sint si "revolutionari " lui peste
  • +3 (3 voturi)    
    boschetarii aia erau *revolutionari*? (Duminică, 14 august 2011, 21:24)

    Eneas [anonim]

    o mai corecta definitie=profitorii loviturii de stat din 1989!de cate ori trebuie sa isi publice cartea Cartianu pana cand se va intelege?
  • +3 (3 voturi)    
    ar trebui sa se mai potoleasca "revolutionarii" (Duminică, 14 august 2011, 21:37)

    gino [anonim]

    ajunge . sa mai stea si-n bansa lor !
    au trecut 22 de ani !
  • +5 (5 voturi)    
    au atuncat coroana in mare? (Duminică, 14 august 2011, 21:40)

    Lucian* [utilizator]

    este perfect!
    In mare au murit majoritatea marinarilor si sa arunci o coroana in mare este ca si cum ai pune-o pe mormant.

    Pe de alta parte arcam trebui sa incetam cu atatea ajutoare pt revolutionari. Cred ca nici 5% din ei nu sunt revolutionari cu adevarat. Doar niste oportunisti si profitori.
  • +5 (5 voturi)    
    Am vazut 'circul' la tv (Duminică, 14 august 2011, 22:03)

    Colette [utilizator]

    Si l-am vazut pe 'marele sindicalist al huilei' cand spunea, textual: 'vreau doar doua randuri sa spun"!!! Oricum nu am inteles ce a vrut iar tot ce au facut cei cativa 'revolutionari' ai lui Mazare a fost de la penibil foarte aproape de ridicol!
  • +4 (4 voturi)    
    hop si ei ! (Duminică, 14 august 2011, 23:08)

    ion roata [anonim]

    Acesti nerusinati,revolutionarii lui peste,sau suparat ca vacarul pe sat ca vezi doamne nu au fost cuprinsi in program,
    Sa fie clar,a fost un ceremonial militar si unde ei nu aveau ce cauta ca si asa ei sunt "revolutionari "numai pentru drepturi desi nu au facut nimic.Dupa ce ca au pus laba pe niste drepturi nemeritate mai fac si pe nebunii.
    • +4 (4 voturi)    
      Stai tu linistit! (Duminică, 14 august 2011, 23:29)

      degetu' maro [anonim] i-a raspuns lui ion roata

      Ca astia "lu peste" au 30 de bulioane pe luna ... cica sunt revolutionari. Nu vor sa mai munceasca, stau acasa si priesc 30 de bulioane pe luna! Am vazut unii de 45 de ani, in toata firea care dormeau si beau; in plus mai aveau si 150 de kg! Astia sunt revolutionarii...natie de tampiti si de fomisti, jegosi, puturosi; ai vazut ce a fost la inmormantarea lui Naghi "the pig"?? Au venit ca fomistii la carnati si shunca...astia sunte ion roata, si mai mult de atata nu se poate. Daca nu ne-am dat seama in 22 de ani nici in 220 nu o sa ne dam seama...e plin Bucurestiul de rahat pe toate starizile si bulevardele, vin mereu acasa cu rahat pe talpi, in fiecare zi e la fel, de 22 de ani...
  • +6 (6 voturi)    
    care revolutionarii? (Luni, 15 august 2011, 0:34)

    ned [anonim]

    care revolutionari erau acolo? golanu ala cu fata de interlop care agita multimea? criminalul ala de Caozma care a bagat oamenii in mormant la Bucuresti? trebuia sa vina sa depuna coroana la victimele mineriadei nenorocitul asta...ca cauta revolutionarii cu minerul criminal??? nu vedeti ca este aceeasi metoda comunista de a agita oamenii...