VIDEO Gheorghe Naghi, patronul producatorului de mezeluri Aldis, a murit intr-un accident nautic

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 7 august 2011, 17:33 Actualitate | Esenţial

Gheorghe Naghi
Foto: AGERPRES
Gheorghe Naghi, patronul producatorului de mezeluri Aldis, a murit duminica in urma unui accident nautic petrecut pe bratul Borcea, anunta Mediafax. Salupa in care se afla Gheorghe Naghi s-a izbit de mal. In ambarcatiune se afla si sotia omului de afaceri, ea fiind internata in stare grava la Spitalul Judetean de Urgenta din Calarasi. Cu o avere estimata la 28 de milioane de euro, Gheorghe Naghi (59 de ani) ocupa locul 192 in clasamentul "Forbes 500 miliardari" al celor mai bogati romani, in 2010.

UPDATE: Alina Naghi (54 de ani), sotia omului de afaceri Gheorghe Naghi, este in stare stabila si are sanse de supravietuire "destul de ridicate", potrivit medicilor. Ea a fost transportata la Spitalul Floreasca din Capitala. Femeia are mai multe fracturi costale, dar este constienta, potrivit medicilor.



Potrivit Agerpres, cauza accidentului nu este deocamdata cunoscuta, politistii efectuand cercetari in acest sens. Anchetatorii iau in calcul mai multe ipoteze, printre care viteza excesiva sau o suferinta a lui George Naghi care nu i-a mai permis sa controleze ambarcatiunea. Din primele informatii, Gheorghe Naghi si sotia sa, Alina, erau singurele persoane aflate in salupa.

Observator de Calarasi scrie ca accidentul s-ar fi produs pe fondul vitezei excesive, iar salupa era condusa chiar de Gheorghe Naghi. Salupa ii apartinea miliardarului, iar accidentul s-a produs la intersectia dintre Bratul Borcea si Canalul Siderurgic.

"Dupa impact, George Naghi si sotia sa au fost aruncati pe malul stang al Bratului Borcea, iar salupa a revenit in apa. Barbatul, de 59 de ani, a decedat, medicii de la ambulanta constatand decesul acestuia, dupa ce au incercat sa-l resusciteze, iar sotia sa a suferit rani si a fost transportata la Spitalul Judetean de Urgenta din Calarasi", a spus inspector Ramona Tudor, citata de Mediafax.

Gheorghe Naghi era cel mai bogat om din Calarasi si detinea, impreuna cu sotia sa, producatorul de mezeluri Aldis, una dintre cele mai mari firme de profil din tara, cu o capacitate de 150 de tone pe zi. El se lansase in afaceri in urma cu 20 de ani.

In urma cu un an, Gheorghe Naghi declara ca intentioneaza sa isi indrepte atentia si spre alte domenii, cum ar fi impulsionarea afacerilor din agricultura si zootehnie, dar si sa intre pe un segment nou, cel al comertului cu cereale.

In plus, la inceputul lui 2011, Naghi isi anuntase intentia de a investi in clubul local de handbal CS Triumf Calarasi, potrivit Observator de Calarasi.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

24206 vizualizari

  • -7 (23 voturi)    
    din cand in cand mai scapam de cate unul... (Duminică, 7 august 2011, 17:58)

    eu [anonim]

    http://bluemoon.ablog.ro/2009-08-07/mezelurile-aldis-un-pericol.html
    de acu o sa ti dea aghiutza mezeluri...
    • +4 (8 voturi)    
      de pericole (Luni, 8 august 2011, 1:35)

      dm [anonim] i-a raspuns lui eu

      te salveaza informarea si discernamantul. Gata, crezi ca daca a murit Naghi, va manca lumea mai sanatos? sau doar...esti si tu un roman tipic, care se bucura de raul altuia?
      • -1 (1 vot)    
        Nu se bucura de raul altuia. (Luni, 8 august 2011, 21:15)

        daniel [anonim] i-a raspuns lui dm

        Se bucura de binele unei tari care prin disparitia unei huidume de animal care a infestat tara de produse din carne care duhnesc de peste 20 de ani, de imputzituri care nu se mai termina, de jeg si mizerie, de mutre desfigurate de patroni, de porci tip Naghi, etc.
    • 0 (4 voturi)    
      Esti tare tata (Luni, 8 august 2011, 13:41)

      daniel [anonim] i-a raspuns lui eu

      acum stiu de unde pute ca la naiba mezelurile...au ajuns romanii sa arate ca neoamenii de la atatea stricaciuni de pe piata. Bine zis, am mai scapat de unul. La mai mare, sa mai scapam de toti jegosii astia de "patroni". Niste banditi si hoti, s-au imbogatit punanad pe piata stricaciuni si imputituri.
      BTW: ati vaut pe piata cascavalul romanesc "Rustic"??? Sapun curat...imposibil de mancat, dar e
      de-al nostru, romanesc...de la patron...
      Si inca ceva: ati vazut ce mutra avea asa zisul mulionar??? Doamne...
  • +6 (22 voturi)    
    televizuinele vuvuzele se intrec in comentarii (Duminică, 7 august 2011, 18:43)

    Eneas [anonim]

    triste ,inclusiv mossadnikul Niels, care este, transmite de la fata locului! bagam de un doliu national? chiar asa a ajuns tara asta ....
  • -5 (19 voturi)    
    BARCAGIU, CU FENTE (Duminică, 7 august 2011, 19:10)

    nick [anonim]

    DACA NU AVEA BARCA "ULTRA" NU MUREA.....PACAT DE ANGAJATII LUI CARE VOR INTRA IN SOMAJ.
    D-ZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE SI SA-I DEA MAI MULTA MINTE DINCOLO.
    SA TRAIM BINE!
    NICK
  • -14 (28 voturi)    
    dumnezeu sa-l odihneasca si sa-i ierte pacatele (Duminică, 7 august 2011, 19:14)

    ana461 [anonim]

    noi, muritoriide rand saraci lipiti, nu vom avea sansa sa murim in care mor cti bogati intr-o ambarcatiune pe bratul borcea de unde bratul borcea >?de unde barca cu motor >? de unde atata dezmatsi distractie?
    • +25 (31 voturi)    
      ...IGNORANTA, bat-o vina! (Duminică, 7 august 2011, 19:53)

      vlahul [utilizator] i-a raspuns lui ana461

      ...faptul ca cineva a construit o companie de nivel national si nu este interlop, ori manelist, te deranjeaza atat de mult?

      Ambarcatiunea din pozele aparute, este o barca cu motor de aprox 14mii euro, NOUA....ti se pare mult cand este plin bucurestiul de Q7 de 60mii de euro? era chiar modest!

      @eu, lasa ca acum o sa se faca mai mult loc pentru importuri si o sa mananci carne si salam procesat un ungaria, germania, polonia, si le platesti alora salariile, sanatatea, somajul etc...INGORANTILOR!

      Era un roman, antreprenor si bravo lui pt ce a cladit!
      Domnezeul sa-l odihneasca!
      • -7 (17 voturi)    
        Aroganta ucide ... (Duminică, 7 august 2011, 21:08)

        george [anonim] i-a raspuns lui vlahul

        ... mai multa modestie nu strica!
        • +10 (14 voturi)    
          dar invidia, (Duminică, 7 august 2011, 21:54)

          baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui george

          invidia nu ucide? Ba da, dar incet, incet, chinuitor...
          • -2 (8 voturi)    
            din ce am auzit.... (Luni, 8 august 2011, 10:18)

            danali [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

            ...omu' cam tragea pe nas(privitii fata)si era si homosexual dar asta e placerea omului.Primarul sa nu organizeze nici o zi de doliu ca doar nu a murit vreun academician ci un individ care a avut mai mult "noroc"decit alti oameni.
          • -1 (1 vot)    
            Grandomania?? (Luni, 8 august 2011, 18:19)

            skolko [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

            O fi vrut sa se dea rotund, dar in fata cui? A nevestei? Poate-a vrut omul sa se sinucida!
      • +13 (21 voturi)    
        Ma uit cum rage (Duminică, 7 august 2011, 21:18)

        revelare [utilizator] i-a raspuns lui vlahul

        invidia si ura in viermii astia.... Romanii nu pot fi si bogati, ca asa a zis Iliescu, ca nu e cinstit, si astia ii tin isonul...
        Mezelurile Aldis sunt foarte bune, iar mezelurile din Romania sunt mai bune decat cele din Polonia, Cehia si Germania, nu voprbesc de ce nu cunosc.
        Dumnezeu sa il odihneasca si sa ii ia pe toate hienele, care se bucura de acest accident!
        • +7 (11 voturi)    
          cata pasiune (Duminică, 7 august 2011, 22:35)

          Clujeanul [anonim] i-a raspuns lui revelare

          Toate mezelurile sunt rele pentru santate, carnea procesata industrial inseamna adaos de aditivi. Carnea sanatoasa e in forma proaspata si neprocesata.
          Stati linistiti ca Aldisul nu moare odata cu fondatorul firmei si a brandului. In cel mai rau caz toata compania va fi vanduta unui concurent, daca familia nu va dori sau nu va fi in stare sa continue afacerea.
          Nu l-am cunoscut deloc pe acel om, stiu ca mezelurile de acolo sunt rele la fel ca din orice alta fabrica, deci nu e un motiv sa-l urasc pentru ca produce mezeluri.
        • -1 (7 voturi)    
          TACI! (Duminică, 7 august 2011, 23:32)

          ZaiR [anonim] i-a raspuns lui revelare

          Nu exista invidie pe cel care poate mai mult!

          Exemplele tale sunt fix de rromania, vorbesti fara sa cunsoti legislatia europeana. Ale noastre sunt mai bune pentru ca nu exista norme Euro. Ce scoate vacuta mananci pentru ca esti obisnuit. Tie iti par mai bune, pt obisnuita nilor din care ai mancat, pe tine nu te protejeaza statul in acest sens. Daca te mananca partea dorsala, te duci si dai spaga la doctor, ceilalti dau magazinul de la care au cumparat mancarea in judecata si firmele platesc spitalului daune pe care nu le poti citi.

          Plimba ursu si invata de la cei de au o economie pe + nu de la cei ce invata acum cum sa distruga un aparat bugetar fecundat in ffamilie.
          • +1 (3 voturi)    
            Cea ce scrii (Luni, 8 august 2011, 6:33)

            banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui ZaiR

            este o prostie ! Dece neaparat ,ale noastre sunt mai bune pentru ca nu exista norme Euro. Si dece neaparat produsul nostru este mai bun decat altele ?sau crezi ca cu patriotizmul rezolvam sau punem TARA IN PICIOARE ?
        • +2 (8 voturi)    
          bogatii sunt aroganti, egoisti si lacomi (Luni, 8 august 2011, 1:32)

          Vegetarian [anonim] i-a raspuns lui revelare

          Mai...revelatorule...pai daca omul a sarit pe luciul apei , inseamna ca avea o viteza destul de mare. Tot asemenea oameni merg ca descreieratii si pe sosele, produc accidente de toate soiurile, mor si ei, sau / si ucid din culpa (ofcourse) alti oameni nevinovati. Si cum cineva drag mie a fost omorat de un asemenea descreierat vitezoman, ce pot sa le doresc astora cu viteza in sange? Ceva de bine ? Noooo, . Daca mezelurile Aldis sunt bune sau nu, chiar ma doare la basca....n-or fi singurele din tara sau din lume....sau cele mai bune din tara... Asa ca...ciocu mic si joc de glezne, ca "invidiosii" stiu ei ce stiu. Asemenea oameni merg cu barci in valoare de sute de mii de euro, in timp ce isi muncesc angajatii de dimineata pana seara pe te miri ce....cateva sute de lei pe luna. LACOMIA Irelevantule, te duce acolo, si AROGANTA.... Si cam astea ii caracterizeaza pe majoritatea oamenilor de "afaceri". Poti fi arogant cu semenii tai, poti fi arogant pe strada, dar cu legile fizicii nu poti fi arogant.
          • 0 (0 voturi)    
            e corect ce spui (Sâmbătă, 13 august 2011, 12:12)

            guguian [anonim] i-a raspuns lui Vegetarian

            imi pare bine ca a murit lacomul asta nabab!e just el se plimba cu ambarcatiune scumpa in vreme ce angajatii lui hamalesc cate o zi intreaga pe cateva sute de lei pe luna.moarte si altora ca el!!
      • -7 (11 voturi)    
        serios? (Duminică, 7 august 2011, 22:48)

        hatru [utilizator] i-a raspuns lui vlahul

        Chiar se pot face 28 mil in nici 20 de ani? Fara sa faci infractiuni? A fost pedepsit pe unde-a pacatuit: daca fura mai putin avea doar hidrobicicleta, cu aia n-ar fi murit.
        • +1 (1 vot)    
          ... (Luni, 8 august 2011, 16:51)

          diu1so [utilizator] i-a raspuns lui hatru

          se pot face si 28 miliarde.
      • +1 (3 voturi)    
        Salamul nemtesc (Luni, 8 august 2011, 9:21)

        Romanul Verde [anonim] i-a raspuns lui vlahul

        Acu', daca am de ales intre:
        1. A manca salam infect produs in Romania de un smecher d-asta si a plati salarii romanilor,
        SAU
        2. A manca salam bun, din carne, produs in Germania si a plati salarii nemtilor,
        prefer varianta 2.
      • 0 (0 voturi)    
        Ciocu mic! (Luni, 8 august 2011, 18:17)

        costica [anonim] i-a raspuns lui vlahul

        Dumnezeu nu da cu parul! Doar El il va judeca si il va pune acolo unde ii este locul!
      • 0 (0 voturi)    
        un om care a realizat ceva(atit de mare)din nimic (Luni, 8 august 2011, 18:20)

        angajatu' lu' Aldisu' [anonim] i-a raspuns lui vlahul

        ar trebui respectat!Ar trebui!dar ,aveti habar,ca multimiliardarul asta mort si firma lui,nu-si plateau muncitorii(cel putin in ultimele 4 luni,folosesc materii prime expirate si de proasta calitate,ca sa nu mai vorbesc de produsele retur care intra iar la fabricat?!Si ce zici ma??Nu e interlop?Hai ma?Dar evazionist este?Stii cum se dau salariile (atunci cind se dau)la Aldis?salariu minim pe cartea de munca,dar de fapt se iau bani pe zi de munca,intre 40 si 60 lei pe zi!Diferenta de bani care nu apare pe nicaieri!Si faptul ca a avut un accident...Ca om nu poate decit sa te miste durerea semenului tau...
        Si pentru familia lui e o tragedie!Clar! DAR si eu sint Romin...si nu ma bucur de raul nimanui!Doar ca inteleg in sfirsit ca totul pe lumea asta se plateste,si ca exista totusi o dreptate divina!
  • -4 (12 voturi)    
    Ca de obicei... (Duminică, 7 august 2011, 19:35)

    traian [anonim]

    ...Dumnezeu le rezolva pe toate! Exista un echilibru,nu?Restul este vrajeala de doi lei!Cine nu cred sa incerce!
  • +4 (12 voturi)    
    ... (Duminică, 7 august 2011, 19:47)

    Mirela [anonim]

    Dumnezeu sa il ierte si sa il odihneasca in pace ! A fost un om deosebit, un om bun. Nu avem niciun drept sa il judecam, doar Dumnezeu poate face asta.
  • +2 (18 voturi)    
    minusuri (Duminică, 7 august 2011, 19:48)

    Spock [anonim]

    Ma uit cite minusuri au luat cei care au comentat inaintea mea, comentarii de bun simt dealtfel, mai ales a lui ana461. Ma intreb o fi avind si acest regretat "om de afaceri" postaci pe acesti site?
    Aceste cazuri de deces "voluntar", fiindca daca nu se ducea acolo si nu se rupea in figuri nu murea, imi aduc aminte de un premiu: premiul Darwin.
    • -1 (7 voturi)    
      Dar John Kennedy jr. (Duminică, 7 august 2011, 21:19)

      revelare [utilizator] i-a raspuns lui Spock

      tot la premiul Darwin? Sau unde il bagi ?

      Sunteti urmasii lui Iliescu...
    • +8 (10 voturi)    
      ? (Duminică, 7 august 2011, 22:49)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Spock

      daca esti OM, nu te bucuri de moartea unui alt OM, clar. Daca a putut face mai mult decat tine, problema e la tine, nu la el, mai ales ca nu era politician, platit din bani publici.
  • +3 (13 voturi)    
    nimeni nu merita sa moara (Duminică, 7 august 2011, 19:55)

    adi [anonim]

    dar cand ma uit la fetzele lor de ucigasi in serie...
  • -1 (11 voturi)    
    Si la ce i-a folosit ... (Duminică, 7 august 2011, 20:33)

    george [anonim]

    ... cate milioane de euro va lua cu el dincolo?
    • +6 (8 voturi)    
      pai (Duminică, 7 august 2011, 22:52)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui george

      atunci du-te in India si admira 50 de ani cum creste un copac. Gandeste-te ca de cate ori te duci la cumparaturi, ai cosul plin datorita unor oameni ca el, care FAC CEVA.
      • -1 (5 voturi)    
        Ce fac? (Duminică, 7 august 2011, 23:19)

        george [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

        Ne vand mortaciuni cu E-uri!
      • +5 (5 voturi)    
        @george (Luni, 8 august 2011, 0:18)

        dan [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

        a aflat ca ultima camasa nu are buzunare...cam tarziu ,din pacate
  • +8 (16 voturi)    
    bun asa! (Duminică, 7 august 2011, 20:36)

    Marcel Ionita [utilizator]

    Natura face dreptate printre ghiolbanii cu salupe care isi arata "barbatia" in Delta Dunarii.

    Mai stim pe unul care are cam aceleasi pasiuni. Ce zici SOV, bagi si tu un raliu d'asta?

    Power boats, cum sunt cunoascute in limbajul de specialitate, sunt febletea cocalarilor cu bani care au depasit era BMW M5, si acum cauta senzatii noi. Aceste barci au un impact extrem de negativ in biosfera Deltei Dunarii din punctul de vedere al nivelului de zgomot si al vitezei cu care circula.

    Cocalarii astia nu o sa aprecieze niciodata un velier (ambarcatiune cu panze) pentru a se delecta si a indragi natura. Ei vor viteze pe ape.

    Natura aduce echilibru, dar va mai trece multa vreme pana la educarea acestor "pasionati" sau pana cand in Delta Dunarii vor fi restrictii clare care sa fie respectate si forte de ordine care sa mentina aceasta stare. Deocamdata, sunt tot felu de fitosi care isi elibereaza caii putere pe canale.
    • +2 (12 voturi)    
      un pic de decenta ... (Duminică, 7 august 2011, 20:52)

      turistul [anonim] i-a raspuns lui Marcel Ionita

      si inca ceva, accidentul s a produc langa calarasi, nu in delta dunarii ...
    • +4 (10 voturi)    
      ce bine ca s-a inasprit bac-ul (Duminică, 7 august 2011, 21:14)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui Marcel Ionita

      cred ca s-ar impune si o selectie a celor merita sau nu sa aiba drept de vot...
      Dumnezeu sa-l odihneasca !
    • +9 (9 voturi)    
      geografie (Duminică, 7 august 2011, 21:25)

      vlad [anonim] i-a raspuns lui Marcel Ionita

      canalul Borcea n-are nici o legatura cu Delta Dunarii. Este un brat al dunarii din zona orasului Calarasi.
    • +3 (7 voturi)    
      @Marcel Ionita (Duminică, 7 august 2011, 22:55)

      nae [anonim] i-a raspuns lui Marcel Ionita

      De acord cu tine, cu o singura corectie:
      bratul Borcea nu se afla in Delta!
      Este unul din cele doua brate in care se desparte Dunarea la Calarasi.
    • -1 (3 voturi)    
      Off topic (Duminică, 7 august 2011, 23:38)

      Clop [utilizator] i-a raspuns lui Marcel Ionita

      A fost un mesaj off topic, dar in consonanta cu ceea ce ati scris mai sus... Paradoxurile pe care le traim si le admitem in istoria noastra de la '89 incoace.
  • 0 (8 voturi)    
    Interlop (Duminică, 7 august 2011, 21:37)

    Itama [anonim]

    Toate ca toate dar personajul asta are mutra de interlop gen camatar etc ...doliu national wtf ? DNA-ul sa dea o tura prin satul ala sa discute cu primarul, conducerea asa la bani marunti ,nu e Eroul nostru acest personaj cu sapca grandoman ,alti servesc patria zi de zi si nu au ce pune pe masa la ...ma opresc ca nu merita atat deranj subiectu
  • +6 (8 voturi)    
    !!! (Duminică, 7 august 2011, 22:30)

    mircea [anonim]

    Oricat de frustrati ne-am simti de bogatia altora,neintelegand cum au reusit sa faca atatiia bani desi si noi muncim din ce in ce mai mult,nu te poti bucura de moartea nimanui.
    • 0 (4 voturi)    
      ok (Duminică, 7 august 2011, 23:09)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      jos palaria despre imposibilitatea umana de a te bucura de moartea unui om. In rest... banii nu se fac din MUNCA bruta, ci din idei si perseverenta. Si boul munceste si nu e bogat. I se da mancare si munceste. Nimeni nu s-a imbogatit sapand un sant de un milion de km.
      • +2 (6 voturi)    
        idei ? (Luni, 8 august 2011, 5:09)

        Dietetatorul [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

        Hai sa-ti spun eu cateva idei din care s-au facut bani. Boeing, IBM, Google, Apple, Microsoft, Facebook, Yahoo, Oracle, Cisco, SONY, Intel, AMD, aaa alea da putem spune ca au fost idei.......dar sa tai porcul si gaina, sa le iei grasimea, pielea, soriciul, si oasele malaxate, si sa le pui intr-un matz din plastic alaturi de chimicale, aditivi, coloranti, si sa-l vinzi cu 10 lei (din care jumatate de pret costa probabil aditivii), iar carnea sa o injectezi cu gel ca sa fie mai frageda si sa atarne la kilogram si s-o vinzi cu 40 de lei..... la fel cum fac si altii atat din tara cat si de peste hotare de multi ani de zile.....asta nu se poate numi o idee. Porcul se taie si se vinde de cand lumea. Maine poimaine te aud ca si Becali bishnitzarul a avut idei. Da, a avut, la fel cum au avut toti cei care cumparau blugii din Turcia cu 5 lei, si ii vindeau pe Splai in Vitan cu 20. Uite, spre exemplu si SOV a avut idei, s-a imbogatit in urma unor idei...ba chiar n-a depus prea multe eforturi. Patriciu a avut la fel idei.....Si cati or mai fi ca ei care s-au imbogatit astfel. Se pare ca pe la noi dupa 89 incoace numai securistii si comunistii au avut idei....restul au fost cam prostuti.... Si nu au avut doar idei...ci si perseverenta....si mai ales...SPATE ! Restul populatiei face parte din categoria boilor, care muncesc dar nu se pot imbogati prin munca. De ce ? Ca nu au idei ? Nu neaparat ! Ci mai degraba ca muncesc mult pe un castig prea mic !
  • -4 (6 voturi)    
    aldis (Duminică, 7 august 2011, 22:43)

    calarasi [anonim]

    dupa cata lume a imbolnavit cu gunoaiele lui de 2 lei din supermarketuri...
  • +7 (9 voturi)    
    Ceausescu (Duminică, 7 august 2011, 23:02)

    MirceaA [utilizator]

    stau si ma uit cata lume regreta dictatura comunista. Toti frustratii, indolentii, puturosii, milogii, analfabetii si semidoctii care nu au fost in stare sa faca NIMIC fara un carmaci, cineva care sa le spuna ce au de facut. Acesti oameni nu vor trai bine niciodata, pentru ca nu au capacitatea de a o face. Cand pateste ceva un om bogat (si nu ma refer la hoti, incluzand aici si politicienii), se bucura toti oligofrenii fara sa se gandeasca ca acel om dadea de munca la sute sau mii de oameni. Vreti egalitate in saracie, fuga repede in tarile care au ramas comuniste. Egalitate in bogatie nu exista... fiecare dupa mintea lui.
    • +5 (5 voturi)    
      da, dar (Duminică, 7 august 2011, 23:46)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

      aia de ii insirasi matale la inceput au drept de vot, asta e tragedia. N-as vrea sa-ti servesc cliseul cu ''prosti. da' multi" dar se pare ca n am de ales, pina la urma viata e o suita de clisee.
      Altfel, bun comentariul, plus.
      • 0 (4 voturi)    
        @bec (Luni, 8 august 2011, 0:30)

        dan [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

        Las' ca"intreprinzatorii","productivii" miliardari/milionari ai tarisoarei noastre mustesc de cultura ,civilizatie ,rafinament in purtari si infatisare ,d'aia suntem asa de respectati pe unde umblam si s-a uscat locul pe unde au calcat acesti adevarati "parinti ai neamului";iar nespalatii ("prosti ,dar multi")astia care cartesc pe aici or fi imbuibatii de profesori ,doctori etc.care huzuresc de atata bine facut pe spinarea amaratilor de milionari -ce-or fi gasind aia din alte tari la ei de ii iau acolo cu gramada ?
  • -3 (5 voturi)    
    Blesteme? (Duminică, 7 august 2011, 23:07)

    Șuncă. [anonim]

    Un om care câștigă un miliard de euro pe an în 21 de ani din mâncare într-o țară muritoare de foame este un criminal așa că Dumnezeu a făcut dreptate pentru cei cu burțile goale .Mâncarea este un dar pentru oameni,nu pentru a te face milionar.Bine a pățit,eu mă uit la mezeluri.
  • -4 (4 voturi)    
    al cui erai? (Duminică, 7 august 2011, 23:25)

    ZaiR [anonim]

    De ce a roia in jurul lui ilici prin filmulete!?!? Si a ridicat ditmai afacerea din fondurile sistemului comunist? A fost lasat sa actioneze sustinand partidele police, cum ar fi PSD?
  • -2 (4 voturi)    
    dupa revolutiune (Luni, 8 august 2011, 1:39)

    papa doc [anonim]

    Trebuie adaugat faptul ca imediat dupa 89 numai clica securisto-comunista a avut posibilitatea si permisiunea sa inceapa afaceri, asa ca astia care ii canta prohodul ori sunt acolitii lui ori sunt prosti.
    Votati tot pe ei si o sa va umflati de mezeluri si beuturi pana o sa crapati de bine.
  • +5 (5 voturi)    
    Invidia roade , daca nu cunoasteti , numai vorbiti (Luni, 8 august 2011, 1:43)

    Costy [anonim]

    Omul acela a facut foarte mult bine multora , daca nu cunoasteti v-a rog numai va bateti joc , pentru cine il cunostea si stia ce fel de om era : Dumnezeu sa te ierte Nea Gheorge , abtineti-va de la comentariile fara rost unii , aratati ca aveti un pic de omenie :) .
  • +4 (4 voturi)    
    DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA! (Luni, 8 august 2011, 6:25)

    coco [anonim]

    domnilor.chiar daca l-ati cunoscut sau nu,e bine sa nu facem comentarii pripite.e viata unui om,macar ,putin respect,suntem oameni.nu,neaparat george naghi,dar totusi,a avut un impact evolutiv asupra orasului.
    momentan,dumnezeu sa-l ierte si vesnica pomenire!(editat de HotNews.ro)
  • -3 (3 voturi)    
    A murit din vina lui (Luni, 8 august 2011, 6:53)

    u'uom [anonim]

    Nu degeaba s-a votat in aceasta vara o lege care va interzice motoarele mai mari de 15kw pe canale in Delta Dunarii. Ceva a stat la baza acestei legi, si anume aroganta celor care sfidau siguranta crezand ca vehicului superior ii face invulnerabili. Nota bene tuturor celor care mergeti pe canalele din Delta cu niste viteze ilegale, ridicol de mari si si actionati in total dispret fata de viata voastra si a celorlalti.
    Delta este un monument al naturii ,nu o pista de concurs.
    Actul sau este similar cu inconstienta de a conduce o masina cu 200km/h pe aleea din spatele blocului.
    Aroganta se plateste!
    • +2 (2 voturi)    
      foarte buna legea (Luni, 8 august 2011, 9:37)

      Filip [anonim] i-a raspuns lui u'uom

      dar bratul Borcea nu are treaba cu Delta.
  • -4 (6 voturi)    
    nu mai putea de bine! (Luni, 8 august 2011, 8:41)

    firea [anonim]

    sunt oameni care n-au o paine!datorita unuia ca el.imi pare sincer bine cand crapa cate un nabab de asta.sunt bogati pe spatele muncii noastre.a avut avere mare fiindca a avut sclavi care i-au muncit.fara munca saracilor nimeni nu ar putea fi bogat.fara saraci bogatii ar disparea complet!!!asa ca ma bucur enorm in stil diabolic ca acest jeg de om a murit!!!!multa suferinta tarfei aleia de nevasta.miliardele sa nu-i foloseasca la nimic!
    • +3 (5 voturi)    
      Wow (Luni, 8 august 2011, 10:50)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui firea

      Nu am vazut atata frustrare de cand sunt. Comunisti imputiti mai bine statea ceasca la putere si ar fi fost toata lumea la fel de saraca nu? Habar nu ai riscurile la care se expun oamenii de afaceri, stersul si altele de gen. Sunt sigur ca nu ti-a dat prin cap ca daca iti moare patronul exsista o sansa reala sa nu mai ai nici tu de lucru, asta daca ai, desi ma indoiesc, nu dai dovada de cea mai ascutita minte si eu unul nu te-as angaja la mine. Daca esti in stare fa si tu o afacere de milioane de euro. Oamenii care nu au o paine sunt de obicei prea lenesi ca sa munceasca. E adevarat pe vremea comunistilor nimeni nu facea nimic si avea de mancare, era mai bine..pentru prostime si "sclavii" care se plang acum
    • +2 (4 voturi)    
      primitivus (Luni, 8 august 2011, 13:18)

      Jean Valjean [anonim] i-a raspuns lui firea

      da bre, bine c-a murit sa traiesti tu mai bine... Ia sa vad acu' o sa ai paine? Stati la birt in loc sa munciti si va plangeti ca n-aveti paine... bine ca aveti internet ...
  • +4 (6 voturi)    
    Ura va distruge viata! (Luni, 8 august 2011, 10:59)

    Mosu' [anonim]

    N-am nici o treaba cu omul mort, nu maninc mezeluri de nici un fel, dar nu pot sa constat ce natie infioratoare suntem si cita ura exista in mare parte dintre noi.
    Nu stiu daca respectivul a facut gainarii sau nu, probabil ca da, si Ford spunea sa nu-l intrebe nimeni cum a facut primul milion de dolari ca pentru restul poate sa dea seama, dar a pornit un bussines a dat de mincare la unii care alfel ar fi spalat batrini la cur prin alte tari.
    Si eu am adunat ceva pentru zile negre fara sa fac afaceri cu statul fara sa dau sau sa pretind spagi muncind cite 10-12 ore pe zi si nu o sa uit ca seara cind veneam mort de oboseala acasa sclavii despre care vorbeau unii mai sus stateau la o saminta si o bere in fata blocului, zi de zi, uitindu-se cu uimire sau cu invidie la mine. Acum stau tot asa si se pling ca nu le ajung banii si eventual ma injura printre dinti. Eu nu fac nimic sa epatez pe cineva, traiesc bine dar normal.
    Lenea si prostia din nascare leac nu are, spune un proverb, de aici apare saracia si ura pe cei care au ceva.
    Comunismul li s-a potrivi ca o manusa indivizilor de acest gen si nici nu ridic in slavi capitalismul actual, dar poate sunt unii care chiar muncesc si merita sa aiba mai mult decit puturosii, incapabilii sau pur si simplu cei care nu vor sa aiba batai de cap si accepta statutul de salariat.
    • 0 (0 voturi)    
      nu suntem puturosi!!deloooc!! (Miercuri, 10 august 2011, 10:04)

      ionel [anonim] i-a raspuns lui Mosu'

      noi "puturosii" v-am facut cu averi pe voi escrocii si teparii,care nici salariile la timp nu ni le dati.datorita noua a saracilor aveti miliarde in conturi.te intreb pe tine daca un patron nu ar avea sclavi sa-i munceasca cum s-ar mai imbogati??!daca acest nabab scarbos naghi asta nu avea sclavi mai facea el averea aceea asa multa??!sa fii sigur ca nu.nici el si nici nimeni.si la noi in romania ar trebui sa izbucneasca o revolta ca la londra.sa fiti jefuiti si ucisi voi si copii vostri fiindca v-ati facut averi pe spatele nostru.ce bine ca a crapat nababul asta imputit!!!!sper ca nevasta sa-i ramana cu sechele toata viata ei!!
  • -2 (2 voturi)    
    Era de asteptat (Luni, 8 august 2011, 16:22)

    u'uom [anonim]

    A murit din vina ignoranta si aroganta sa!
    Delta Dunarii este un monument al naturii si nu o pista de concurs!
    O groaza de viermi cu bani nu inteleg asta.
    • +1 (1 vot)    
      offf (Luni, 8 august 2011, 17:37)

      dumnezeule mare [anonim] i-a raspuns lui u'uom

      draga u'uomule... iata ce inseamna ignoranta:
      1. nu ai citit comentariile de mai sus, ai fi aflat ca:
      2. BRATUL BORCEA NU ESTE IN DELTA!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Mai rar un om cu suflet ca el.. (Luni, 8 august 2011, 17:57)

    gigel [anonim]

    Dumnezeu sa-l odihneasca in primul rand. iar ce se spune aici sunt numa aberatii ale unor fraieri care traiesc degeaba pe lumea asta.
  • 0 (0 voturi)    
    Asta era om de afaceri adevarat (Luni, 8 august 2011, 19:13)

    Alex S [utilizator]

    Nu-l cunosc insa dupa ce am auzit ca omul are afaceri reale si benefice, nu speculatii imobiliare si alte balarii, nu pot decat sa il respect. Omul facea agricultura. Dumnezeu sa-l ierte.
    • 0 (0 voturi)    
      va ramane in istoria orasului (Luni, 8 august 2011, 20:20)

      gigel [anonim] i-a raspuns lui Alex S

      A creat atatea locuri de munca. nu era camatar nicidecum! El va ramane vesnic viu in familia sa si in fabrica unde a pus suflet.sunt sigur ca cei care l-au cunoscut nu il vor uita vreodata.
  • 0 (0 voturi)    
    mai rar un om ca el (Marţi, 9 august 2011, 12:18)

    corado [anonim]

    Era un om cum rar mai vezi in ziua de azi .Am stat la masa cu el si nu a schitat un gest de mandrie. Daca era bogat nu inseamna ca nu era cinstit.Nu stiu de ce unii oameni il vorbesc de rau..... :( sincere regrete
  • 0 (0 voturi)    
    Carnat made in romania (Marţi, 9 august 2011, 21:59)

    Tase [anonim]

    Sa dispara toti carnatzii!!!