VIDEO Fiul minor al unui consilier PDL Tulcea, cercetat de politie dupa ce a avariat patru masini in centrul Capitalei. Baiatul era beat si a parasit locul accidentului

de A.N.     HotNews.ro
Miercuri, 3 august 2011, 13:10 Actualitate | Esenţial

Biroul de informare publica si relatii cu presa din cadrul Parchetului de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie a anuntat ca a fost deschis un dosar penal impotriva unui minor implicat intr-un accident de circulatie petrecut  in noaptea de marti spre miercuri, in jurul orei 00:15, in centrul Capitalei. Tanarul de 17 ani a pierdut controlul volanului in urma efectuarii unui viraj si a avariat patru autoturisme parcate pe Calea Victoriei. Baiatul era beat si a parasit locul accidentului. Potrivit Mediafax, tanarul este fiul unui consilier al PDL Tulcea.

Iata comunicatul Ministerului Public:

"Pe rolul Parchetului de pe langa Judecatoria Sector 1 s-a constituit un dosar penal avand ca obiect accidentul de circulatie petrecut la data de 03.08.2011, in jurul orei 00:15 in centrul Capitalei.

Din primele cercetari a rezultat ca un minor (in varsta de saptesprezece ani)  care conducea un autoturism pe Calea Victoriei a pierdut controlul volanului in urma efectuarii unui viraj si a avariat patru autoturisme parcate, fara a rezulta victime. Imediat dupa impact, conducatorul auto a parasit locul accidentului insa a fost depistat la scurt timp de un echipaj de politie. In urma verificarilor efectuate de lucratorii de politie a rezultat ca autorul accidentului nu poseda permis de conducere, si avea o alcoolemie de 0,32 mg/l alcool pur in aerul expirat.

Cercetarile continua in cauza, in vederea lamuririi tuturor imprejurarilor de fapt si stabilirii raspunderii judiciare".

Mediafax a scris ca autorul accidentului este fiul unui consilier local PDL de Tulcea.



Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ca voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

2206 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    Extraordinara constatare (Miercuri, 3 august 2011, 13:22)

    sile [anonim]

    "In urma verificarilor efectuate de lucratorii de politie a rezultat ca autorul accidentului nu poseda permis de conducere"

    Ar fi fost culmea sa se constate ca avea permis.
  • +9 (9 voturi)    
    Haos... (Miercuri, 3 august 2011, 13:35)

    catalin_mattei [utilizator]

    din ce in ce mai desele "iesiri in decor" ale beizadelelor arata haosul care domneste in Romania. Ca cel de acum este din PDL poate fi sau nu o intamplare.. trist este ca toti acesti puternici ai zilei au esuat lamentabil in educatia copiilor ( asta daca nu chiar ei sunt exemplu pt odrasle)... incepem sa ne simtim sufocati de aceste comportamente antisociale care sunt date de invariabilul " tu stii cine este tata?". Sunt constient insa ca romanii au memorie scurta si ar putea vota iarasi pe parintii acestor loaze... din nefericire vina nu este doar a acestor derbedei si parasute ci este si a celor ce le sunt parinti si care nu au stiut sau nu le-au dat educatia necesara.. ei sunt rezultatul comportamentului parintilor lor.. ne trebuie vointa pt a indeparta aceste esecuri... PS: nu cred ca este o caracteristica a loazelor cu parinti in PDL ci ca este un fenomen generalizat
  • -2 (6 voturi)    
    Asta este nivelul lor . (Miercuri, 3 august 2011, 13:40)

    ghhkhk [anonim]

    Eu cred ca pedelistii devin un pericol public pe zi ce trece. Viteza, masini scumpe, tupeu.
    Mai cred ca ar trebui sa aiba un semn sau girofar portocaliu pe masinile lor , astfel incat oamenii sa fuga din calea lor, sa se salveze iar cand apar in trafic sa-i lase lumea numai pe ei sa circule .
    • 0 (2 voturi)    
      cred ca nu... (Miercuri, 3 august 2011, 15:10)

      catalin_mattei [utilizator] i-a raspuns lui ghhkhk

      departe de a fi un admirator al portocaliilor, nu cred ca este o caracteristica a copiilor celor cu functii in partidul de guvernamant.. poate ca din cauza starii actuale presa are tendinta de a lasa la vedere mai mult pe acei tineri cu parinti portocalii.. cred ca este un fenomen in societatea romaneasca.. din pacate in varful bucatelor s-au ridicat oameni fara valoare si care nu au fost in stare sa le insufle loazelor valori reale... dar gasim aceste cazuri mult prea des si nu doar la PDL sau doar in cazul copiilor cu parinti in politica... Dau un exemplu ( din nefericire portocaliu).. ce poate intelege Cocos jr care se vede acum stapanul unei masini foarte puternice dupa ce in urma cu ceva vreme a omorat un om la volanul unei masini mai putin puternice?... in germania cei mai multi dintre copiii potentatilor ( patroni) incep de jos si nu au dreptul sa sufle o vorba in fata sefilor chiar daca acesti sefi sunt la randul lor sub conducerea tatalui.. la noi se merge " baiatul tatii/mamii" are voie orice ca il apar eu.. aici e greseala!
  • +3 (5 voturi)    
    placinta 2 (Miercuri, 3 august 2011, 13:52)

    radu [anonim]

    Placinta romaneasca 2, dintr-o serie fara numar...
  • +1 (7 voturi)    
    Ce mai stire... (Miercuri, 3 august 2011, 14:03)

    HP [utilizator]

    Stirea in sine ar fi "un minor a savarsit un accident pe fondul consumului de alcool. Evident nu poseda carnet de conducere".

    Cui ii pasa si ce relevanta are ca e fiu de consilier sau ca ta-su e PDL-ist?

    A facut accident din cauza ca ta-su e consilier ? Nu, a facut accident pentru ca e beat si prost.
    • 0 (4 voturi)    
      si ingamfat (Miercuri, 3 august 2011, 15:15)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui HP

      asta poate are legatura cu faptul ca ta'su e mare scula pdlista.
      • +1 (3 voturi)    
        . (Miercuri, 3 august 2011, 15:56)

        HP [utilizator] i-a raspuns lui Alex

        Ingamfarea nu constituie abatere de la lege. Din partea mea putea sa se bata in piept cu 3 jeep-uri si 10 bmw-uri atata timp cat le conducea treaz si cu carnetul in buzunar.

        Unii are, altii n-are, viata e dura. Nu e prost ala care cere, ci ala care da.

        Daca vrem sa scapam de corupti si hoti, Justitia e cea care trebuie sa se ocupe de ei. Asta se face prin alegerea unor indivizi capabili si onesti.

        Daca nu exista sau sunt prea putini, ai doua alegeri : renunti sa comentezi aiurea sau emigrezi.
  • +8 (8 voturi)    
    l-am vazut (Miercuri, 3 august 2011, 14:19)

    Mockito [anonim]

    ... un dement, nu conteaza fiul cui este dar ar trebui pedepsit in asa fel incat sa tina minte... iar parintii amendati serios...ca sa-i doara la buzunar. oricum, nu este singurul...in numai 10 minute cat am admirat acea zona, am observat 2 masini care au trecut pe rosu, unul care si-a intors bmw-ul cu 360 grade in viteza si in plina intersectie ca sa arate cat de neted este pe creier...si pe imbecilul despre care scrie mai sus. in tot acest timp, 5 politisti stateau la o barfa la 50 m distanta. oare de ce-i platim?
    • -1 (3 voturi)    
      normal ca nu conteaza (Miercuri, 3 august 2011, 14:40)

      smen [anonim] i-a raspuns lui Mockito

      al cui fiu este,daca era fiu de pesedist faceai spume la gura toata ziua
  • -1 (3 voturi)    
    mafia portocalie (Miercuri, 3 august 2011, 14:40)

    smen [anonim]

    devine din ce in ce mai obraznica
  • -1 (3 voturi)    
    exemplu... (Miercuri, 3 august 2011, 15:16)

    catalin_mattei [utilizator]

    voi da un exemplu de cum ar fi bine sa ne crestem copiii.. este exemplul unei cunostinte care dpdv material isi permite multe ( familie de avocati). Copilul de 8 ani a ras la scoala de un alt copil ca este jerpelit, ca este sarantoc... pedeapsa a fost una destul de interesanta: acel copil a mers cu haine ca ale unui copil sarman 1 saptamana luindu-se orice ar fi putut arata starea materiala buna a parintilor ... si-a inteles lectia si de atunci are o alta atitudine fata de cei cu care soarta nu a fost generoasa... mi-as dori sa fim mai multi astfel de parinti
    • 0 (0 voturi)    
      Da, dar parintii erau avocati nu pedelisti (Joi, 4 august 2011, 13:14)

      hfhnkhfkg [anonim] i-a raspuns lui catalin_mattei

      In exemplul tau parintii copilului erau avocati ceea ce e altceva decat politruci.
  • 0 (0 voturi)    
    E din ce in ce mai bine (Miercuri, 3 august 2011, 17:59)

    Adiran [anonim]

    Lasati ca e bine, asa vede si lumea pe cine au votat. Poate ca la urmatoarele alegeri se mai schimba alesii. Nu ca ne-ar fi mai bine dupa aia, dar astia daca stau prea mult la putere incep sa se creada un fel de semi-zei si li se permite orice.