Surse: Printul Charles se va intalni cu Elena Udrea in Covasna

de D.G.     HotNews.ro
Luni, 16 mai 2011, 13:08 Actualitate | Esenţial

Printul Charles, aflat intr-o vizita privata in Transilvania, se va intalni, marti, cu ministrul Dezvoltarii Regionale si Turismului, Elena Udrea, in judetul Covasna, au declarat surse oficiale, citate de Mediafax.

Printul Charles se afla, de duminica seara, in judetul Covasna, cel mai probabil la conacul contelui Kalnoki Tibor de la Miclosoara.

Sursele citate au spus ca, marti, Printul Charles se va intalni cu ministrul Turismului, Elena Udrea, in judetul Covasna, intrevederea avand caracter neoficial.

Printul Charles ar putea vizita si Valea Zalanului, din judetul Covasna, unde are o casa.

Mostenitorul Coroanei Marii Britanii se afla intr-o vizita privata in Transilvania in cursul careia s-a intalnit, duminica dupa-amiaza, cu fermierii din zona localitatii Saschiz, judetul Mures, unde a mai venit in urma cu cinci ani.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

2274 vizualizari

  • -4 (8 voturi)    
    interesant... (Luni, 16 mai 2011, 13:21)

    miss ogin [anonim]

    interesant ar fi daca la sfarsit ar face schimb de kilt-uri. Politicos ar fi ca E.U. sa-i faca un cadou la plecare o traditionala geanta lui cans vuiton. + mare pt E. Udrea.
    • -2 (2 voturi)    
      Si o sticloanta de ,,wisiky,, (Luni, 16 mai 2011, 17:45)

      HESS [utilizator] i-a raspuns lui miss ogin

      Si tu pentru cine.
  • -3 (11 voturi)    
    ... (Luni, 16 mai 2011, 13:27)

    BalL [utilizator]

    Pe Camilla cui i-o lasa ?!!!
    • -5 (5 voturi)    
      ce-i mai trebuie (Luni, 16 mai 2011, 12:39)

      sellerman [utilizator] i-a raspuns lui BalL

      camilla daca se intalneste cu dromaderul?
  • -1 (5 voturi)    
    Mircea Badea va face valuri (Luni, 16 mai 2011, 13:48)

    Dan Sandu1305542574729 [anonim]

    Alba ca Zapada se va intalni cu Clapaugul?!
    Cred ca Mircea Badea va face spume la Gura cat va comenta pe fatza si/sau udrilingvist subtil aceasta stire!
    Fundurile portocalii vor fi lustruite pana vor straluci ca Zirconul lui!
    Abia astept urmatoarle emisiuni!
  • 0 (2 voturi)    
    indiscretie (Luni, 16 mai 2011, 13:51)

    omo [anonim]

    Cred ca daca se intalneau intr-un mod discret, fara sa fi rasuflat stirea in presa, am fi putut conta pe efecte benefice pentru Romania! Altfel...
    • 0 (2 voturi)    
      discretia maxima (Luni, 16 mai 2011, 15:19)

      travis [utilizator] i-a raspuns lui omo

      S-au intalnit cam de 5 ori fara sa stim noi...
  • +2 (4 voturi)    
    eu ma bucur (Luni, 16 mai 2011, 14:56)

    Alley [anonim]

    ...sa fiu sincer! Atat printul Charles cat si Elena Udrea au facut foarte multe pentru turismul din jud. Covasna, regiune neglijata pana in ultimii 3-4 ani. Nu este niciunul sfant dar trebuie sa zic ca mi-a castigat respectul prin popularizarea obiectivelor turistice din "patria mea". Bravo!
  • -1 (1 vot)    
    Poate mai mult decat (Luni, 16 mai 2011, 17:48)

    HESS [utilizator]

    Cei din unii dintre UDMR si politicienii romani care ti-au vandut si ras paduriile.Si patria ta se numaste ROMANIA .Daca nu te poti muta in cealalta .Libertatea de miscare exista.
    • +1 (1 vot)    
      Lui Hess (Marţi, 17 mai 2011, 17:09)

      stefan [anonim] i-a raspuns lui HESS

      Ciudat nume daca cnu cumva....Te ricie ideea ca printul charles a ales Transilvania.Se vede pe tine si alde altii ca tine ca va doare-n spit de Transilvania si o orocit de mica atentie din partea unei mari personalitati va provoaca panica.Il iubesc si il iubim noi Transilvanenii pe print . caruia ii multumim. vreti nu vreti televiziunile trbuie sa acorde atentie vizitei ocazie cu care mai vedeti frumusetile acestui pamant binecuvintat si chiar imagini din secuime.Cu toate ca nu sint secui am ramas si eu impresionat de arhitectura lor.Te rog din suflet recomanda-i printului ceva asemanator prin partile tale.
    • 0 (0 voturi)    
      patria mea? (Miercuri, 18 mai 2011, 0:09)

      Alley [anonim] i-a raspuns lui HESS

      Multumesc mult de sugestie...dar oare de ce as pleca cat timp stramosii mei stau aici de 600 de ani, toti din Covasna, Harghita si Mures? Acum nu vorbesc la figurat, sunt genealog profesionist si licentiat in istorie. Cu ce drept imi propui asa ceva? Esti cumva ardelean 100%? Sincer nu cred pentru ca am foarte multi prieteni 100% romani si 100% ardeleni si ei nu ar zice asa ceva...Iar patria mea este Transilvania, peste Carpati ma simt la fel de strain ca si in Ungaria. Ca iti convine tie sau nu, e treaba ta. Cert e ca sunt din ce in ce mai multi (romani) care s-au saturat de lectiile de genul, avandu-si originea undeva in Caracal sau Tecuci.