VIDEO Traian Basescu lui Jeffrey Franks: Pana acum rezultatul nu este foarte rau, sunteti mai relaxat ca de obicei

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 7 mai 2011, 16:45 Actualitate | Esenţial

Presedintele Traian Basescu a afirmat sambata, in intalnirea de la Palatul Cotroceni cu reprezentantii misiunii comune de evaluare a Fondului Monetar International, Comisiei Europene si Bancii Mondiale, ca din ce a vazut, pana in prezent, rezultatul evaluarii nu este unul foarte rau, spunandu-i sefului misiunii, Jeffrey Franks, ca este mai relaxat ca de obicei, relateaza Agerpres.

"Sunteti aproape de incheierea misiunii. Dupa cum vad, pana acum, rezultatul nu este foarte rau si sunteti mai relaxat ca de obicei. Sa speram ca programul pe care il incepem acum va avea acelasi succes ca cel dinainte", a spus Basescu in debutul intrevederii.

Presedintele Basescu a precizat ca este un sustinator al acestui program. "Sunt un sustinator puternic al acestui program, asa cum am fost si al celui initial, chiar daca avem alegeri anul viitor", a subliniat seful statului.

La randul sau, Franks si-a manifestat speranta ca noul acord cu Romania va fi unul de succes.

Misiunea Fondului Monetar International (FMI), condusa de Jeffrey Franks, a incheiat, sambata, discutiile cu ministerele si autoritatile implicate in elaborarea Scrisorii de Intentie.

La iesirea din sediul Ministerului Finantelor Publice, seful misiunii FMI pentru Romania, Jefrey Franks, a spus ca "au fost facute progrese foarte bune".



Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ca voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

3147 vizualizari

  • -15 (23 voturi)    
    noi succesuri! (Sâmbătă, 7 mai 2011, 16:49)

    radu [anonim]

    Si uite asa mai "privatidonam" cate ceva ...
    • +4 (8 voturi)    
      Esti mai prost decat pari. (Sâmbătă, 7 mai 2011, 17:49)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui radu

      Nu te afirmi cu repetarea greselilor altora.Un om destept le analizeaza si incearca sa le evite.Dar tu vrei ca paduchele.
    • +2 (4 voturi)    
      Succesuri (Sâmbătă, 7 mai 2011, 18:26)

      SCORPIONIS [anonim] i-a raspuns lui radu

      Tolomakăn!
      Mai consulta si tu Dex Online si o sa ai o surpriza!
      http://dexonline.ro/definitie/succesul/paradigma.
      • +2 (2 voturi)    
        ar trebui sa se faca (Duminică, 8 mai 2011, 11:16)

        ploiesteanu [utilizator] i-a raspuns lui SCORPIONIS

        ceva pentru conservarea limbii romane. Bineinteles ca au aparut, dupa aceasta exprimare cel putin jenanta, termeni adaptati in dictionare online. Ce nu poate face politica. In Dexul meu din 1984 scrie: Succes, succese, sn. Ca sa va dau un exemplu, la inceputul anilor 90 li se propune intrarea in Academia Romana a multor neaveniti. S-au schimbat: visele in visuri, virusii in virusuri (cica aia din domeniul informaticii, abia veniti pe lume prin anii 80-90 au luat locul termenului din sfera medicala cu vechime de sute de ani. Ce nu poate face regele tiganilor si familia lui agramata intr-o tara de lingusitori.
    • -2 (6 voturi)    
      ce anume? (Sâmbătă, 7 mai 2011, 18:54)

      GoPo [anonim] i-a raspuns lui radu

      Ce? Stii tu ceva? sau vorbesti ca un carcotas sa te afli in treaba ...
    • +3 (7 voturi)    
      Nu el (Sâmbătă, 7 mai 2011, 19:25)

      Caloianu [anonim] i-a raspuns lui radu

      Aia era fiica-sa, nu el berbecule. Daca ai fi inteles ce spune presedintele era bine. Dar nu esti in stare...
  • -3 (11 voturi)    
    asa mi s-a acrit de glumitele lui Basescu (Sâmbătă, 7 mai 2011, 17:52)

    ploiesteanu [utilizator]

    cu prostioare d'astea a castigat increderea romanilor, pana au inteles toti cu ce "manelist" au de-aface, care-i sunt prietenii (Becali, Mondialul, etc), ce membrii de familie straluciti (citeste agramati) are si ce gandire "pozitiva" despre romani: niste lenesi , putin inteligenti, si hoti.
    • -1 (5 voturi)    
      Ti s-o fi acrit dumitale (Duminică, 8 mai 2011, 7:33)

      Caloianu [anonim] i-a raspuns lui ploiesteanu

      Nu prea intereseaza de ce anume ti se acreste dumitale, la greselile de ortografie pe care le critici dar pe care le comiti.
      Ai ramane uimit sa stii cati oameni cu studii universitare solide il aproba si-l sustin pe Basescu
      (Auzi: niste lenesi , putin inteligenti, si hoti. - A propos, hotii se tem de el, iar lenesii se tem ca-i pune sa munceasca in agricultura).
      • 0 (4 voturi)    
        o sa vezi dumneata (Duminică, 8 mai 2011, 11:02)

        ploiesteanu [utilizator] i-a raspuns lui Caloianu

        la cati ni s-a acrit de basescu, la alegerile din 2012, urmarind traiectoria "electorala" a PDL-ului. Apropo garamaticule cotrocenist, apropos sau apropo se scrie in limba romana, ci nu 'a propos". Vai de intelectualii vostri simpatizanti basescu, daca au aceeasi valoare ca a dumitale !
  • -4 (8 voturi)    
    Comunismul - cale de mantuire (Sâmbătă, 7 mai 2011, 19:13)

    Decebal & Zamolxis [anonim]

    Ceausescu si comunismul au fost ucisi si demonizati ca sa fim stapaniti de gangsteri, interlopi , de jandarmi europeni si americani, de bancheri si de Biserica - toate Axe ale Raului , chintesenta crimei, genocidului, minciunii, impilarii si asmutirii, coruptiei , bolilor fizice si mintale si tot ce mai cuprinde cuvantele Oribil si Monstruos .
    • 0 (4 voturi)    
      Esti satanist? (Duminică, 8 mai 2011, 7:41)

      Chiran [anonim] i-a raspuns lui Decebal & Zamolxis

      Cine dracu' te-a pus sa iei bani de la banci?
      Cam amesteci lucrurile aiurea in creierul ala neincapator... satanistule. Ai cautat sa faci ceva bun in viata asta sau doar te plangi, si de mama, si de tata, si de biserica...
  • -3 (9 voturi)    
    fmi (Sâmbătă, 7 mai 2011, 19:17)

    dorina [anonim]

    a mai ramas sa ne puna pielea pe bat.
    in rest,ne-au cam terminat...
  • -4 (8 voturi)    
    Sa speram ca ramane relaxat... (Sâmbătă, 7 mai 2011, 22:39)

    AlinN [utilizator]

    ... si cand va incepe cu adevarat criza.
  • -1 (3 voturi)    
    Urmatorul acord va unul de "deces" (Duminică, 8 mai 2011, 8:17)

    valisa [utilizator]

    Cred ca asta a vrut sa spuna camatarul FMI. Ne tot otraveste cu aceste imprumuturi si probabil ca este socat ca Romania inca nu a decedat. Sa fie pe-aproape, caci nu mai este mult. Are grija tradatorul de patrie - Basescu.
    • -1 (1 vot)    
      FMI (Duminică, 8 mai 2011, 10:31)

      Luca [anonim] i-a raspuns lui valisa

      Alta solutie? Ca de critici si latrai e plin spectrul media. Dar asa e cand 4 e mai mic comparat cu 2. Statul nu are bani cat trebuie si singura solutie este sa se imprumute: ori de la FMI cu dobanda mica ori de pe piata libera in conditii cu mult mai dezavantajoase. Deci alegeti care e 4 si care doi.
  • 0 (0 voturi)    
    dl presedinte incepe sa dea iar semnare pozitive (Luni, 9 mai 2011, 10:15)

    eu [anonim]

    incepe campania electorala..